ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 28.04.2008, 08:02
Jfa_Kg Jfa_Kg je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2008
US lokacija: CHICAGO
YU lokacija: Chicago/Kragujevac
Poruke: 20
Nepromenjeno добио сам коверту пре 9 год и нисам искористио, имам ли нека права?

добио сам први коверат 99. године нешто мало после бомбардовања, тада сам имао 20 год. али у свој оној фрци око бомбардовања и мржње целог света, као младом човеку неискусном и импулсивном у то доба није ми падало на памет да одем по зелени картон.

претпостављам да од тога нема ништа, вероватно, али ако неко зна или има искуства са тим, да ли мене има у неком компјутеру тамо и да ли можда ипак имам неко право на ту карту???

хвала
Reply With Quote
  #2  
Staro 28.04.2008, 14:33
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ta viza ti je istekla iste te godine u septembru, nazalost...

Ali! Kako svake godine izvlače duplo više ljudi jer se često desi da se dobitnik predomisli, promeni adresu u međuvremenu pa ne bude obavešten, itd, itd... to bi valjda trebalo da znači da ne bi bio diskvalifikovan za novo izvlačenje... što znači da igraš opet. I ako te izvuku, hoću da napišeš esej na temu "izvukli me dvaput" pa da stavimo ovde pod "bizarno".

(da, kontam te potpuno, i mislim da bi većina odreagovala upravo tako.... bad timing, jbg... )
Reply With Quote
  #3  
Staro 04.05.2008, 21:00
bmilos bmilos je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2008
Poruke: 60
Nepromenjeno

isto se desilo i meni pre 3 godine, tada sam bio naivan misleci da ce ovde mozda biti nesto... a i uplasio sam se sume od 15000 USD koja se spominjala...

sada sam poslao ponovo, i znam kako cu ako me izvuku opet. ne vidim zasto bih bio diskvalifiokvan zato sto nisam poslao odgovor prvi put. a sreca mozda dodje drugi put nikad se ne zna
Reply With Quote
  #4  
Staro 05.05.2008, 08:20
Jfa_Kg Jfa_Kg je offline
Član
 
Datum prijave: 25.04.2008
US lokacija: CHICAGO
YU lokacija: Chicago/Kragujevac
Poruke: 20
Nepromenjeno

надам се да немају ништа против да нас извуку поново мада је то мало глупо што шаљу пошту, код мене у згради поштице и нису баш сигурне а и поштари воле да отварају пошту из иностранства, ту су још и клинци који воле да брљају по туђим поштицама. ипак би боље било да уз ту коверту пошаљу и један имејл обавештења....
Reply With Quote
  #5  
Staro 06.05.2008, 06:13
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ja mislim da su pominjali email obavestenja.... A sto se tice postara.... Ne razumeju oni to.... Ovde je posta sigurnija nego licno da je nosis, bukvalno... :-(
Reply With Quote
  #6  
Staro 10.06.2008, 16:28
Dasi Dasi je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2008
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Ja mislim da su pominjali email obavestenja.... A sto se tice postara.... Ne razumeju oni to.... Ovde je posta sigurnija nego licno da je nosis, bukvalno... :-(

email obavjestenje dobijes jedino ako ides preko neke organizacije poput USAFIS-a.
ja sam cuo ako te jednom izvuku i ti se ne javis tj predomislis se da nema sanse da dobijes drugi put green card.
Reply With Quote
  #7  
Staro 11.06.2008, 08:12
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dasi Prikaz poruke
email obavjestenje dobijes jedino ako ides preko neke organizacije poput USAFIS-a.
U pravu 100%.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dasi Prikaz poruke
ja sam cuo ako te jednom izvuku i ti se ne javis tj predomislis se da nema sanse da dobijes drugi put green card.
Nadam se da je to mit. Ne vidim zašto bi izbacili... Ako izvlače više jer se ljudi predomisle, ne vidim zašto ne bi izvukli nekog dva puta...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #8  
Staro 11.06.2008, 11:05
Dasi Dasi je offline
Član
 
Datum prijave: 10.06.2008
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
U pravu 100%.



Nadam se da je to mit. Ne vidim zašto bi izbacili... Ako izvlače više jer se ljudi predomisle, ne vidim zašto ne bi izvukli nekog dva puta...

i ja se nadam da je mit al tako sam cuo ako te izvuku a ti se predomislis i ne obavjestis ih blagovremeno zasto odustajes, nego jednostavno samo ignorises da si dobio prolaz. U svakom slucaju ja bi nastavio aplicirati preko stranice koja je besplatna jer na kraju krajeva nista te ne kosta.

nego ja sam novi na forumu, zovem se Adis i iz BiH sam, 1979. godiste. Apliciram za green card od 2000 g. i nista prosle godine sam se prijavio preko USAFISA jer mi se svezala neka suha da mozda nisam dobro nesto popunjavao i opet nista Sad sam potpuno izgubio svaku nadu jer imam treci stepen srednje skole. Ove godine kontam da zavrsim 4 stepen i da preskocim prijavu (prijavice se samo moja djevojka), pa kad zavrsim 4 stepen da iduce godine opet probam.
Imal neka druga mogucnost za odlazak u Ameriku osim Green Card Lottery-a? Hocu da bjezim sa Balkana od nacionalizma, lopova, korupcije, tatinih sinova, stela, debilnih politicara, neizvjesne buducnosti i da se vise nikad ne vratim ovamo.
Reply With Quote
  #9  
Staro 11.06.2008, 15:35
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ako ti devojku izvuku, zenis je odmah, tebi ne treba skolska onda, samo ona se gleda.... Nazalost, osim lutrije (i svadbe sa amerkom nekom), slaba vajda.... Mozes da se prijavis da ides regularno, ali koliko sam cuo, rok za cekanje je oko 10tak godina....
Veliki pozdrav Adisu, i dobro nam dosao.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:29.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.