ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 01.08.2012, 11:56
nebojsagm nebojsagm je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno Vozac kamiona zelena karta

Nov sam na forumu. Mislio sam da znam nesto o zelenoj karti , a onda shvatio da nemam pojma. Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu, ali nisam radio u struci vec radim kao vozac kamiona. Nemam nekog bliskog u Americi vec samo poznanike. Mozda bih mogao da dobijem od nekog pozivno pismo, ali tesko garanciju. Interesuje me da li bih mogao da odem ako bih imao dogovoren posao kao vozac kamiona. Hvala unapred na odgovorima.
Reply With Quote
  #2  
Staro 01.08.2012, 12:56
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nebojsagm Prikaz poruke
Nov sam na forumu. Mislio sam da znam nesto o zelenoj karti , a onda shvatio da nemam pojma. Zavrsio sam srednju ekonomsku skolu, ali nisam radio u struci vec radim kao vozac kamiona. Nemam nekog bliskog u Americi vec samo poznanike. Mozda bih mogao da dobijem od nekog pozivno pismo, ali tesko garanciju. Interesuje me da li bih mogao da odem ako bih imao dogovoren posao kao vozac kamiona. Hvala unapred na odgovorima.
Nema sanse. Igraj DV lutriju.
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 01.08.2012, 13:08
nebojsagm nebojsagm je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Nema sanse. Igraj DV lutriju.
The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 50 characters.
Shvatio sam to. Nego sam mislio da li bih kada bih dobio na lutriji gc imao bolje sanse kad odem na intervju. Napomenuo sam da nemam nekoga da garantuje za mene, a nasao sam na forumu da su neki imali problem zbog toga.

Last edited by nebojsagm; 01.08.2012 at 13:18.
Reply With Quote
  #4  
Staro 01.08.2012, 14:46
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nebojsagm Prikaz poruke
Shvatio sam to. Nego sam mislio da li bih kada bih dobio na lutriji gc imao bolje sanse kad odem na intervju. Napomenuo sam da nemam nekoga da garantuje za mene, a nasao sam na forumu da su neki imali problem zbog toga.
Za intervju ti trebaju samo dve stvari: da imaš 18 godina i da imaš završenu četvorogodišnju školu, i to je to. Mogu te pitati da li imaš nekog u USA, gde ćeš biti, čime ćeš se baviti ali to nije presudno za dobijanje GC.
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
Reply With Quote
  #5  
Staro 01.08.2012, 15:16
nebojsagm nebojsagm je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Za intervju ti trebaju samo dve stvari: da imaš 18 godina i da imaš završenu četvorogodišnju školu, i to je to. Mogu te pitati da li imaš nekog u USA, gde ćeš biti, čime ćeš se baviti ali to nije presudno za dobijanje GC.
Na forumu sam nasao da je jednom od dobitnika gc trazen obrazac I-134 odnosno pozivno pismo(garancija). Oni su tu cak dosli do zakljucka da je i taj dokument obavezan, ali da je slobodna procena sluzbenika ambasade da li ce to da trazi ili ne. Zato sam malo zbunjen da li ucestvovati ili ne. Posto bih isao sa porodicom(ja, zena i dvoje dece) svestan sam da bi to bili i veliki troskovi pa ne bih zeleo da se zalecem ako ne bih mogao da ispunim neki od uslova,a procitao sam da ne vracaju novac u slucaju odbijanja. Hvala
Reply With Quote
  #6  
Staro 01.08.2012, 15:37
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Ne pise ti u profilu odakle si, ali bih po ekavici rekao da si iz Srbije. U tom slucaju, barem koliko ja znam, nemoj da brines o I-134 jer nisam ni od koga cuo da mu je bio potreban taj dokument. Beogradsko konzularno je prilicno opusteno po tom pitanju, dovoljno je da ti neko od drugara iz USA posalje toplo pismo kako se bas raduje sto cete ti, zena i deca da se preselite u Ameriku i da jedva ceka da vas vidi, kao i da u prvo vreme mozete kod njioh, dok se ne snadjete i sl.
Imaj u vidu da ti je za voznju kamiona u USA neophodna njihova dozvola, i da ti je to dodatni izdatak u startu od nekih 2500 - 3000 dolara na ime skolarine u nekoj auto skoli, ako ne i vise. Ima o tome dosta na forumu, jer je jedan deo clanova u tom poslu, pa su razmenili iskustva. Za to vreme treba ziveti i placati sve racune, pa jos pola meseca ili mesec do prve plate, pod uslovom da odmah pocnes - preracunaj koliko ti treba novca u startu (i o tome ima dosta napisanog).
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #7  
Staro 01.08.2012, 15:57
nebojsagm nebojsagm je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

A da li mogu da prvo ja dodjem pa tek za nekoliko meseci da dovedem porodicu? I da li bih mogao da radim neki drugi posao dok ne zavrsim proceduru oko dozvole?
Reply With Quote
  #8  
Staro 01.08.2012, 17:33
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nebojsagm Prikaz poruke
Nego sam mislio da li bih kada bih dobio na lutriji gc .
Igrao sam lutriju 14 godina i tek posle 14 izvlacenja su me izvukli. Tek kada te izvuku ti onda razmisljaj sta i kako dalje nemoj dzabe gubiti vreme oko toga dok te ne izvuku.

Naravno treba da igras lutriju svake godine.
Reply With Quote
  #9  
Staro 01.08.2012, 20:05
nebojsagm nebojsagm je offline
Član
 
Datum prijave: 31.07.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

Hvala puno na savetima. Trebalo mi je ohrabrenje. Pozdrav svima.
Reply With Quote
  #10  
Staro 01.08.2012, 21:48
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nebojsagm Prikaz poruke
A da li mogu da prvo ja dodjem pa tek za nekoliko meseci da dovedem porodicu? I da li bih mogao da radim neki drugi posao dok ne zavrsim proceduru oko dozvole?
Da, ako si ti noisilac, tj. ako si ti izvucen. Ne, ako je izvucena tvoja supruga, onda ona mora prva da udje (moj slucaj).
Da, mozes da radis bilo sta (sto je legalno), koliko god hoces, ako nadjes posao. Mozes da radis i dva posla, ako ti dozvoli vreme i prilike... Mozes da se dogovaras sa gazdom koliko sati nedeljno bi da radis... svasta moze, ako imas srece da odmah nadjes posao... ali kao sto rece vrhunski - prvo nek te izvuku, pa onda planiraj...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zelena karta za narednu godinu?? EminaBoris Vaša strana 5 15.05.2012 18:09
Zelena karta, kada!?!? Macedonia Ohrid Vaša strana 6 11.05.2009 15:13
Zelena karta srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 14.06.2005 23:11

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.