ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 11.07.2006, 22:08
Micko
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Sto bi rekao Soic (Tesna koza): Mora da muckas, ali u skladu sa propisi...
Pre ce onih 12 miliona ilegalnih ljudi koji zive i rade ilegalno u USA da dobiju zelenu kartu, tj. legalno useljenje u USA tako sto ce da dobiju amenstiju (kao za vreme Klintona), nego sto ces ti da dobijes turisticku vizu za USA...
  #22  
Staro 12.07.2006, 12:05
magy
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Dali neko zna kada pocinju da stizu pozivi za intervju. Posto se fiskalna godina 2007 racuna od 1. oktobra ta pisma bi trebala stizati nesto ranije da bi se odradio lekarski(bar ja tako mislim). Ako je neko ovo prosao za 2006 molim ga da napise.
  #23  
Staro 15.07.2006, 04:34
Nemanja
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

ZA MAGY-JA
Cao! Ja sam u Maju isto dobio beli koverat i pokusacu da odgovorim na tvoja pitanja...

Pozivi za intervju se dobijaju 4-6 nedelja pre intervjua.
S obzirom da ti je broj 2xxx bice ti intervju najverovatnije u oktobru/novembru,jer su ti brojevi tada bili prosle godine,tako da ce nadam se biti isti i ove.
Moj broj je 13xx tako da ja ocekujem intervju isto u oktobru.
Pregled se obavlja nedelju dana pre intervjua i kostao je do prosle godine 70 dolara po osobi.Nekima se desilo da im pisma stignu i 10 dana pre intervjua pa se mora sve na brzinu.Nadam se da kod nas nece biti takav slucaj.I moras da znas da iako smo poslali aplikacije nije sigurno da cemo biti pozvani na intervju.Sve zavisi da li su ti ok formulari koje si popunio i poslao...tako da nam preostaje da cekamo avgust/septembar i nadamo se da je sa formularima sve kako treba.Ne zelim da te obeshrabrujem ali mislim da ne treba mnogo da se nadamo dok ne udjemo u ambasadu na razgovor.
Pocni na vreme da skupljas dokumente jer ce i tebi a i meni verovatno intervjui biti na pocetku,tako da ti preporucujem da krenes sve na vreme,da ne bi u septembru sve na brzinu.Isto tako mislim da moras da prevedes sve papire na engleski sto te bas nece izaco jeftino s obzirom da vas je 4.
MOram samo da kazem da je ova "igra" veoma skupa,i ne cudi me sto dosta ljudi odustane.
Tvoj posao ti ne ide u prilog jer je njima bitno da im pokazes da ces odmah naci posao u USA i da sto pre pocnes da zaradjujes. Ne znam koliko si upucen ali ti je Affidavit Of Support najbitniji za intervju,a to ti je dokaz o tvojim finansijama ili o finansijama onoga ko garantuje za tebe ukoliko ti nemas dovoljno novca.Ako nemas dosta novca,neko iz USA ko ima Green Card ili drzavljanstvo mora da potpise formular I-134 za tebe i tvoju porodicu,i da garantuje da necete biti na teretu drzave kada stignete i Ameriku,tj. da necete biti socijalni slucajevi.Za cetvoroclanu porodicu ti je potrebna garancija na 30,000 dolara.Odnosno onaj ko garantuje za tebe mora da pokaze da zaradjuje minimum 30,000 godisnje.Isto tako moram da ti kazem i ovo jer ne znam koliko si upucen,jer ja igram vec par godina i znam dosta.Cena vize po osobi je od Juna 2006,755 dolara po osobi tako da moras spremiti 3000 dolara kada budes isao na intervju,jer ako se viza dobije mora sve odmah da se plati.
Razgovor se placa ja mislim 350$ po osobii mislim da je to obavezno da se plati pre intervjua,a posle ako prodjete placate jos dodatnih 380$.Budi spreman na ovo jer su ljudi u Engleskoj morali da odloze sve zbog toga sto nisu poneli dovoljno novca za njih petoro.
Sto se tice samog intervjua on ne traje dugo.Od mnogih ljudi sam cuo da je u proseku izmedju 10-30 minuta,u zavisnosti koliko vas ima i ako je sve u redu sa papirima intervju se prolazi za 10tak minuta.
Pozdrav,i nadam se da cemo sledece godine putovati u USA!SRECNO!
P.S. Ako ti jos nesto treba,slobodno pitaj...
  #24  
Staro 15.07.2006, 09:50
Igor
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Ako je neka neudata devojka izvucena, a fali joj garantno pismo, tj. formular I-134 Affidavit Of Support najbitniji za intervju (u predhodnom postu spomenut), neka mi se javi jer ja (preko brata koji zivi i radi u USA) mogu da obezbedim isti. Fiktivan brak + ja donosim garantno pismo (I-134) za oboje i letimo zajedno za USA. Kao sto vidite iz predhodnih postova, garantno pismo i taj formular su uslov da dobijete iseljenicku vizu, pa ako to nemate, javite mi se radi dogovora, makar da se "informisete"...

Email: pdxigor@yahoo.com

Mislim da niko od nas nema sta da izgubi (brak je samo fiktivan)... Samo ozbiljne, molim!

Igor
  #25  
Staro 17.07.2006, 11:33
magy
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Hvala PUNO Nemanji na detaljnom odgovoru. Pa i nije bas "lutrija" izvuku te i ides. Sve i nekako ali ako to bude toliko love hmm! Pa meni ce trebati 10.000$ samo da odem + tamo za troskove i stan. Ne znam kako cu to izgurati do kraja. Da sam ovo sve znao ranije podneo bih samo za sebe, sad neznam dali mogu da idem samo ja, da odustam od puta sa porodicom jer su mi tolike finansije velika prepreka. Sa toliko para bih se i ovde snasao. Zao mi je sto mnogi koji to mogu nisu izvuceni a ja eto dosao pred cilj pa zapelo. Velike su to pare, porodica bez 20.000$ u dzepu nebi trebala ni da podnosi zahtev. Ostajem u igri , pa koliko izdrzim.
Pitanje: DALI MOGU DA IDEM SAM A DA ODUSTANEM OD PUTA SA PORODICOM?
  #26  
Staro 17.07.2006, 18:36
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Mozes da ides sam, to je tvoja odluka. A iskreno mislim da nije potrebno bas toliko para koliko je covek rekao. Nazovi i pitaj lepo ambasadu. Nasi ljudi rade tamo, lepo ce ti objasniti proceduru. Niko te nece "izbaciti iz igre" zato sto si pitao, ne boj se. ;-)
  #27  
Staro 18.07.2006, 12:08
magy
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Hvala Meelosh, nazvacu ambasadu i pitati ali tek kad dobijem poziv, mada, mozda i u pozivu bude pisalo koliko treba da se plati. Sreca, imam sta da unovcim. IDEM NA SVE ILI NISTA ! Ovo je jedinstvena prilika da covek nesto uradi sa zivotom. SPREMAN SAM NA SVE PA KUD PUKLO DA PUKLO. HVALA S V I M A na savetima. Imam tamo prijatelja pa mi je on logistika , da nije njega bilo bi jos teze. Koliko sam ja do sad ukapirao, ako nemate tamo bas nikoga jako je tesko to sve izgurati. On ce mi pomoci oko pronalazenja stana, sacekace me itd. Za sad cekanje.
  #28  
Staro 19.07.2006, 21:00
Jelena
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Milose, mnogo ti hvala na informacijama, ja sam izvucena u prvom krugu, kovertu sam dobila u aprilu a broj mi je 2007EU000001xx, zanima me kad bih otprilike mogla da ocekujem (ako ga bude) drugi poziv tj. koverat?
  #29  
Staro 20.07.2006, 01:10
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Pa evo, da ja ovako zvanično, mada sasvim slučajno, ubodem ovaj stoti (da, broj 100) post na ovu temu. :-)
Zato ću se truditi da zvučim pametno, čak nadahnujuće, iako o odgovoru na pitanje nemam ni 3 čuke. :-D

JELENA, KOVERTA CE TI STIĆI NAJKASNIJE U SEPTEMBRU, POŠTO ĆE TI VEROVATNO INTERVJU BITI VEĆ U OKTOBRU, NA POČETKU GODIPNJEG CIKLUSA! ;-)

(To je samo logička dedukcija na osnovu sa ovog sajta poznatog nam uzorka.)

Nema na čemu Jelena, u svako doba. :-)
  #30  
Staro 11.08.2006, 11:36
igor
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Da li se konačno zna hoće li biti DV-2008? Hitno potrebna informacija.

Bravo za ovaj blog!
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.