ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.10.2013, 09:37
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno Obamacare/Government shutdown

Hajde da malo pričamo o ove dvije teme. Obzirom da su ih političke partije usko povezala i ja sam uradila isto. Dakle, svi koji su procesu čekanja na intervju, čekanja datuma polaska ili se tek prijavljuju vjerovatno prate dešavanja preko bare pa su tako upoznati i sa ovim posljednjim. Od 01.10. na snagu je stupio Goverment shutdown zbog nemogućnosti dogovora između demokrata i republikanaca oko budžeta za narednu fiskalnu godinu. Kao glavni razlog navodi se neslaganje oko načina finansiranja i uopšte samog zakona Affordable Care Act (ACA), poznatog pod nazivom Obamacare koji treba da stupi na snagu 01.01.2014. Ako sam negdje pogriješila ispravite me slobodno.

Dakle, trenutno je više od 800.000 ljudi zaposlenih u Goverment-u na prinudnom neplaćenom odmoru dok se ne postigne dogovor, sve institucije koje se ne smatraju critical su do daljnjeg zatvorene. Koliko vidim, ovo nije prvi put da se shutdown dešava, bilo je još takvih situacija kroz istoriju. Manje-više smo upoznati kakva je situacija na papiru, ali mene zanima kakvo je pravo stanje u zemlji. Šta obični ljudi imaju reći na sve to, kako se na vas tamo odražava taj shutdown i uopšte vaše mišljenje o dešavanjima. Prvog dana shutdown je bio glavna tema na CNN portalu sa desetinama tema i podtema, danas već nije ni među top stories.

Dalje, što znam o Obamacre. Koliko sam uspjela shvatiti glavni "zadatak" ovog zakona je da pokrije osiguranjem i ljude koji se po sadašnjim "pravilima" ne kvalifikuju. Znači, Obama pokušava da zdravstvenu njegu učini dostupnom za što veći broj Amerikanaca, da ne kažem za sviju. Ovo između ostalog znači i da će 15 miliona najsiromašnijih dobiti mogućnost osiguranja, da će health insurance kuće biti obavezne da osiguravaju i ljude sa preconditions, u okviru svakog insurance plana će biti dostupni preventivni pregledi za žene poput mamografije itd, da ne idem dalje u detalje sve informacije su dostupne na sajtu http://obamacarefacts.com/obamacare-facts.php
Zanimljiv podatak koji sam našla također na ovom sajtu je da je gotovo 60% ličnih bankrota u USA povezano sa medicinskim računima, odnosno nemogućnosti izmirenja istih
Da bi se ovakav zakon mogao isfinansirati potrebna su sredstva, koliko sam shvatila za njihovo obezbjeđivanje postoji ObamaCare Tax Plan, ukupno 21 new tax, za koje kažu da neće puno uticati na većinu Amerikanaca. A opet zašto su republikanci toliko čvrsti u protivljenu ovom zakonu i finansiranju istog? Negdje sam čitala kako je njihov stav da je ovakav plan gdje je država direktno uključena u funkcionisanje zdravstva već isproban i pokazao se kao neuspješan??!! Možda jesu u pravu kad je npr. lista čekanja u pitanju (čitala sm i poređenja zdravstva Kanade i USA, u Kanadi je npr. zdravstvo dostupno svima, ali na neke preglede se dugo čeka, u USA je situacija obrnuta) i sl. stvari, ali u globalu?

Čitajući sve benefite koje ovaj zakon donosi lako je zaključiti da predstavlja pozitivnu promjenu u odnosu na sadašnju situaciju, ali da li ova medalja ima i drugu stranu? Ima li nešto napisano “između redova” što mi koji još nismo najbolje upućeni u način na koji healthcare funkcioniše ne vidimo? Kako vi koji ste već iskusili healthcare u USA gledate na ovaj zakon?

Kao što već rekoh, ispravite me slobodno ako sam pogriješila u nekim navodima, još uvijek učim kako sve funkcioniše, a tu smo da se informišemo i dopunjujemo.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago

Last edited by via; 10.10.2013 at 09:44.
Reply With Quote
  #2  
Staro 10.10.2013, 17:47
Amona33's Avatar
Amona33 Amona33 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.11.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 36
Nepromenjeno Obamacare

Ovo je link o ljudima kojima je ovakvo zdravstveno osiguranje rijesilo mnoge brige, objavio Huffingtonpost:

http://www.huffingtonpost.com/2013/1...ushpmg00000010
Reply With Quote
  #3  
Staro 11.10.2013, 00:45
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja sam u procesu cekanja zelene karte tako da mi je svaki dan ko godina...
Reply With Quote
  #4  
Staro 11.10.2013, 02:24
petrojka1980's Avatar
petrojka1980 petrojka1980 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.07.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Nis
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku petrojka1980
Nepromenjeno

Ja otisla prvog dana Government Shutdown-a u SSA i rekose mi da nisam u procesu za SSN, dadose mi formular da popunim i dodjem kad ponovo prorade... tako da za sada mogu samo da upoznajem Ameriku i ne radim nista
__________________
2013EU00017xxx
24.05.2012. - Videla na sajtu "You are among those randomly selected..."
07.07.2012. - poslata koverta u KCC
16.07.2012. - stigla koverta u Kentaki
12.04.2013. - obavljen lekarski pregled
17.04.2013. - INTERVJU: Viza odobrena
18.04.2013. - Viza u pasosu
27.05.2013. - Kupljena karta za 24.09.2013. Sofia - Amsterdam - Chicago
25.09.2013. - USA tlo je pod nogama
Reply With Quote
  #5  
Staro 12.10.2013, 19:15
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

@petrojka

ne znam šta bih ti rekla, iskoristi najbolje to slobodno vrijeme. Mada vjerujem da je svakome tko dođe u cilju da što prije dobije SSN i baci se u potragu za poslom, biće prilike za upoznavanje Amerike. Pobjegneš od naše usporene birokratije i dođeš tamo na shoutdown. Koja ironija...

Koliko vidim ni jedna strana se odstupa od svojih stavova. Kakvo je mišljenje tamo, do kad bi sve to moglo trajati? Pojedini analitičari su iznijeli neke zabrinjavajuće i krajnje pesimistične prognoze, mada moje mišljenje je da je too much at stake, da bi ovakvo stanje potrajalo.

Nije valjda da nitko nema ništa za reći na ovu temu?
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #6  
Staro 13.10.2013, 02:25
petrojka1980's Avatar
petrojka1980 petrojka1980 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.07.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Nis
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku petrojka1980
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
@petrojka

ne znam šta bih ti rekla, iskoristi najbolje to slobodno vrijeme. Mada vjerujem da je svakome tko dođe u cilju da što prije dobije SSN i baci se u potragu za poslom, biće prilike za upoznavanje Amerike. Pobjegneš od naše usporene birokratije i dođeš tamo na shoutdown. Koja ironija...

Koliko vidim ni jedna strana se odstupa od svojih stavova. Kakvo je mišljenje tamo, do kad bi sve to moglo trajati? Pojedini analitičari su iznijeli neke zabrinjavajuće i krajnje pesimistične prognoze, mada moje mišljenje je da je too much at stake, da bi ovakvo stanje potrajalo.

Nije valjda da nitko nema ništa za reći na ovu temu?
Bilo bi mi mnogo teze da nemam gde, ali imam srece da sam kod prijatelja koji su me divno primili i mnogo mi pomazu. Lako sam se privikla, prihvatam neverovatno brzo ovaj nacin zivota i upoznajem se sa sistemom.

Ja se nadam da ce u toku naredne nedelje da okoncaju shutdown i odblokiraju administraciju. Pregovori su krenuli sto znaci da su se pokrenuli sa mrtve tacke, a to je ipak nesto. Nije ovo Srbija pa da prepucavanje traje beskonacno
__________________
2013EU00017xxx
24.05.2012. - Videla na sajtu "You are among those randomly selected..."
07.07.2012. - poslata koverta u KCC
16.07.2012. - stigla koverta u Kentaki
12.04.2013. - obavljen lekarski pregled
17.04.2013. - INTERVJU: Viza odobrena
18.04.2013. - Viza u pasosu
27.05.2013. - Kupljena karta za 24.09.2013. Sofia - Amsterdam - Chicago
25.09.2013. - USA tlo je pod nogama
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.