ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Limit za prenos novca » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 21.07.2011, 12:49
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Kod mene je 1.35am i upravo sam se vratio iz grada ali evo pokusacu da Vam objasnim najlaksi i nabrzi nacin da prebacite novac u US.

1. Otvorite racun u Banca Intesa u Beogradu
2. Otvorite "Internet Karticu"
3. Otvorite paypal nalog
4. Otvorite racun u US Banci (ako imate SSN moze i online ako ne mora licno).
5. Povezite PAYPAL sa Vasom US bankom.
6. Omogucite da mozete da primate uplate na paypal.
7. Vasom karticom kod Intese izvrsite uplatu na paypal uz pomoc njihovog merchant servisa
https://www.paypal.com/us/cgi-bin/we...ndard-overview

Sa Paypala mozete jednostavno da transferujete novac na US banku.
Postoji mesecni limit da transferujete ako nemate SSN i taj limit iznosi 500$ ako imate SSN onda ce taj limit biti ukinut.


Eto to je to ako zelite da prebacite novac u roku od par minuta to je nacin.
Intesa naplacuje konverziju EUR/USD i to je to.
Reply With Quote
  #42  
Staro 22.07.2011, 12:31
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
kod mene je 1.35am i upravo sam se vratio iz grada ali evo pokusacu da vam objasnim najlaksi i nabrzi nacin da prebacite novac u us.

1. Otvorite racun u banca intesa u beogradu
2. Otvorite "internet karticu"
3. Otvorite paypal nalog
4. Otvorite racun u us banci (ako imate ssn moze i online ako ne mora licno).
5. Povezite paypal sa vasom us bankom.
6. Omogucite da mozete da primate uplate na paypal.
7. Vasom karticom kod intese izvrsite uplatu na paypal uz pomoc njihovog merchant servisa
https://www.paypal.com/us/cgi-bin/we...ndard-overview

sa paypala mozete jednostavno da transferujete novac na us banku.
Postoji mesecni limit da transferujete ako nemate ssn i taj limit iznosi 500$ ako imate ssn onda ce taj limit biti ukinut.


Eto to je to ako zelite da prebacite novac u roku od par minuta to je nacin.
Intesa naplacuje konverziju eur/usd i to je to.
изгледа да ниси упућен.
у србији није могуће (још увек) отворити легални пејпал налог...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #43  
Staro 22.07.2011, 13:39
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

OMG! :0
'Dje smo mi, a dje je Jevropa...
A o Ameriki i da ne pricam..
Reply With Quote
  #44  
Staro 22.07.2011, 17:24
botexag's Avatar
botexag botexag je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.12.2010
Poruke: 187
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
изгледа да ниси упућен.
у србији није могуће (још увек) отворити легални пејпал налог...
misli na PayPal u US....
i sa domace Intesa kartice uplatis na svoj PayPal racun u US...
...a zatim sa svog PayPal naloga prebacis para na svoj US racun

potpuno izvodljivo...
Reply With Quote
  #45  
Staro 22.07.2011, 17:45
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bockyman Prikaz poruke
изгледа да ниси упућен.
у србији није могуће (још увек) отворити легални пејпал налог...
Lol ja to tako radim vec jedno par godina. Ne treba ti paypal u Srbiji. Osim toga i da mozes da ga otvoris nista ti ne vredi jer sa "evropskim" paypalovima ne mozes da saljes novac. Prednost svega ovoga je sto dobijes novac na US banci u roku od par minuta
Reply With Quote
  #46  
Staro 14.02.2012, 14:39
freshblood freshblood je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2012
Poruke: 4
Nepromenjeno

Pre nekih 5 meseci usao sam u US kako bih zavrsio proces zelene karte. Dobio SSN, otvorio racun u banci, uzeo secure karticu kako bih nabildovao kreditnu istoriju. Bio sam mesec dana i onda se vratio u Srbiju da zavrsim svasta nesto. Za mesec dana bi trebalo da se konacno preselim, pa planiram da ponesem svu ustedjevinu. Zanima me proces iznosenja novca Sto se tice Srbije procitao sam da nema ogranicenja ukoliko postoji dokaz o emigraciji (btw sta je dokaz zelena karta?) Ako neko moze detaljno da mi objasni proceduru da li se u US trazi neki papir o poreklu novca odnosno kako sve funkcionise. U pitanju je suma od vise desetina hiljada EUR koja nije na bankovnom racunu. Zanima me najednostavnije resenje za prenos novca sa sto manje zezanja/papira.

Jos jedna stvar mi prolazi kroz glavu...Da li ovi iz IRSa mogu da pomisle da sam novac zaradio u toku tih 5 meseci i da mi lupe neku taxu na to. Posto sam procitao da se oporezuje zarda izvan US-a ukoliko si permanent resident. A ja vec par meseci to jesam.

Eto nemojte da se smejete ako sam nesto lupio

Hvala puno
Reply With Quote
  #47  
Staro 14.02.2012, 16:05
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik freshblood Prikaz poruke
Pre nekih 5 meseci usao sam u US kako bih zavrsio proces zelene karte. Dobio SSN, otvorio racun u banci, uzeo secure karticu kako bih nabildovao kreditnu istoriju. Bio sam mesec dana i onda se vratio u Srbiju da zavrsim svasta nesto. Za mesec dana bi trebalo da se konacno preselim, pa planiram da ponesem svu ustedjevinu. Zanima me proces iznosenja novca Sto se tice Srbije procitao sam da nema ogranicenja ukoliko postoji dokaz o emigraciji (btw sta je dokaz zelena karta?) Ako neko moze detaljno da mi objasni proceduru da li se u US trazi neki papir o poreklu novca odnosno kako sve funkcionise. U pitanju je suma od vise desetina hiljada EUR koja nije na bankovnom racunu. Zanima me najednostavnije resenje za prenos novca sa sto manje zezanja/papira.

Jos jedna stvar mi prolazi kroz glavu...Da li ovi iz IRSa mogu da pomisle da sam novac zaradio u toku tih 5 meseci i da mi lupe neku taxu na to. Posto sam procitao da se oporezuje zarda izvan US-a ukoliko si permanent resident. A ja vec par meseci to jesam.

Hvala puno
Kad prijavljujes porez saljes im formular koji se zove W2 na kome ti pise zarada sto si dobio od firme. Ne saljes im stanja sa bankovnih racuna. Oni na racunima imaju razliku za nesto sto se uplacuje svakog meseca (prihod) i za nesto sto imas kao kesh - moze da bude ustedjevina, poklon itd.

A sto se tice koliko mozes novca da uneses u SAD, evo ti sa njihovog oficijalnog sajta: klikni

*******************
How much currency / money / monetary instruments can I bring into the U.S.?

There is no limit on the amount of money that can be taken out of or brought into the United States. However, if a person or persons traveling together and filing a joint declaration (CBP Form 6059-B) have $10,000 or more in currency or negotiable monetary instruments, they must fill out a "Report of International Transportation of Currency and Monetary Instruments" FinCEN 105 (former CF 4790).

If assistance is required, a Customs and Border Protection (CBP) Officer can help with filling out the form.

Please be aware, if persons traveling together have $10,000 or more, they cannot divide the currency between each other to avoid declaring the currency.

For example, if one person is carrying $5,000 and the other has $6,000, they have a total of $11, 000 in their possession and must report it on a FinCEN 105. If a person or family fails to declare their monetary instruments in amounts of over $10,000, their monetary instrument(s) may be subject to forfeiture and could result to civil and criminal penalties.

The FinCEN 105 can be obtained prior to traveling or when going through CBP.
************************************************** **

A sto se tice imovine:
Filing an formal entry (for goods valued at $2000 or more) klikni
Reply With Quote
  #48  
Staro 14.02.2012, 16:08
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

U.S. Customs and Border Protection Declaration Form 6059B - Instructions: klikni za formular koji ces popunjavati kad udjes. Pogledaj pitanje 13:

*************
13. Mark an X in the Yes or No box. Are you or any family members traveling with you bringing $10,000 or more in U.S. dollars or foreign equivalent in any form into the United States?

Read definition of monetary instruments on the reverse side of the form.
Examples: coins, cash, personal or cashier's check, traveler's checks, money orders, stocks, bonds.
If yes, your must complete the Customs Form 4790.

*************
A evo ti vodic od njihove carinske sluzbe za strance: Welcome to the United States - A Guide for International Visitors - U.S. Customs and Border Protection: klikni ovde. Pogledaj stranu 13:

********************
If you and your travel companions together are carrying $10,000 or more in cash or other negotiable instruments such as endorsed checks, you must declare it. If you do not, it is subject to forfeiture. Your money is not subject to taxation or duty.
**********************

A evo kako izgleda formular ako imas vise od 10 hiljada dolara: klikni

Last edited by vuxanne; 14.02.2012 at 16:14.
Reply With Quote
  #49  
Staro 15.02.2012, 06:49
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno Моје мишљење...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik freshblood Prikaz poruke
pre nekih 5 meseci usao sam u us kako bih zavrsio proces zelene karte. Dobio ssn, otvorio racun u banci, uzeo secure karticu kako bih nabildovao kreditnu istoriju. Bio sam mesec dana i onda se vratio u srbiju da zavrsim svasta nesto. Za mesec dana bi trebalo da se konacno preselim, pa planiram da ponesem svu ustedjevinu. Zanima me proces iznosenja novca sto se tice srbije procitao sam da nema ogranicenja ukoliko postoji dokaz o emigraciji (btw sta je dokaz zelena karta?) ako neko moze detaljno da mi objasni proceduru da li se u us trazi neki papir o poreklu novca odnosno kako sve funkcionise. U pitanju je suma od vise desetina hiljada eur koja nije na bankovnom racunu. Zanima me najednostavnije resenje za prenos novca sa sto manje zezanja/papira.

Jos jedna stvar mi prolazi kroz glavu...da li ovi iz irsa mogu da pomisle da sam novac zaradio u toku tih 5 meseci i da mi lupe neku taxu na to. Posto sam procitao da se oporezuje zarda izvan us-a ukoliko si permanent resident. A ja vec par meseci to jesam.

Eto nemojte da se smejete ako sam nesto lupio

hvala puno
мислим да си код првог уласка имао право да пренесеш колико новаца желиш, јер се тада рачунало да се усељаваш и имигрантска виза ти је била доказ за емиграцију. овога пута то није случај.
нека ме упућенији исправе ако грешим.
у сваком случају добро се распитај не би имао проблема прво са нашом (ово нашом мислим на српску царину) а после можда и са америчком...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #50  
Staro 15.02.2012, 11:09
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Malo samo pretraži forum, mislim da je član Score pisao o prenosu novca...
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:09.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.