ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 05.05.2017, 00:45
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pozdrav svima. Ja sam stigao pre 3 nedelje i ispalio se odmah jer nisam otisao po ssn, nije mi stigao. A posto sam na putu sa drugarom, planiran povratak u Cikago je za 10 dana pa cu to odmah da resim, polozim za auto i probam da polozim testove za kamion da bih dobio permit. Utisak po dolasku, sve cisto i uredjeno, svuda pokosena trava, prodavnice pune robe i koje nema kod nas u Srbiji. Ameri skroz ljubazni, na radnom mestu veoma profesionalni.
Ali je zato mnogo hladno, nema ljudi na ulici, nema decje graje po naseljima, u nasoj zgradi jos nikoga nisam sreo. Svi su kao roboti, deca kuca- skola-treninzi, odrasli kuca- posao. I onda slusas kako niko nema zdravstveno jer im se vise isplati da plate 2% penale na kraju godine, o troskovima zivota koji su nenormalni ako hocete da zivite u finom kraju i da deca idu u finu skolu... Sve je nekako otudjeno i hladno, i sve je isto i sve se ponavlja gde god da krenete, isti lanci marketa, isti fast fudovi, isti hoteli,... Amerika jeste svetska sila, to se vidi posebno ako ste vozac kamiona i odlicna je za ljude koji hoce da naprave pare ali za porodicni i drustveni zivot, ne.
__________________
maj'16--pocetnicka sreca
jun'16--poslat DS-260
mart'17-lekarski i ambasada
apr'17--BEG-IST-ORD
---------------------------
Pozdrav i puno srece svima, Zeljko.
Reply With Quote
  #42  
Staro 05.05.2017, 13:30
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GSPvozac Prikaz poruke
Pozdrav svima. Ja sam stigao pre 3 nedelje i ispalio se odmah jer nisam otisao po ssn, nije mi stigao. A posto sam na putu sa drugarom, planiran povratak u Cikago je za 10 dana pa cu to odmah da resim, polozim za auto i probam da polozim testove za kamion da bih dobio permit. Utisak po dolasku, sve cisto i uredjeno, svuda pokosena trava, prodavnice pune robe i koje nema kod nas u Srbiji. Ameri skroz ljubazni, na radnom mestu veoma profesionalni.
Ali je zato mnogo hladno, nema ljudi na ulici, nema decje graje po naseljima, u nasoj zgradi jos nikoga nisam sreo. Svi su kao roboti, deca kuca- skola-treninzi, odrasli kuca- posao. I onda slusas kako niko nema zdravstveno jer im se vise isplati da plate 2% penale na kraju godine, o troskovima zivota koji su nenormalni ako hocete da zivite u finom kraju i da deca idu u finu skolu... Sve je nekako otudjeno i hladno, i sve je isto i sve se ponavlja gde god da krenete, isti lanci marketa, isti fast fudovi, isti hoteli,... Amerika jeste svetska sila, to se vidi posebno ako ste vozac kamiona i odlicna je za ljude koji hoce da naprave pare ali za porodicni i drustveni zivot, ne.
Sve potvrdjujem osim ovog zadnjeg... upravo zbog nasih komuna na suburbs i postooje druzenja medju nasima, pogotovo ako dete ide u sv.sava skolu
Reply With Quote
  #43  
Staro 07.06.2017, 01:10
Sookie Sookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.08.2016
US lokacija: TBD
YU lokacija: BiH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Evo da se i ja javim.

Ja i moje 2 preteške torbe smo stigli 24 maja u Savanu. Put kao put nije bio naporan, ali čekanje jeste. 10 sati na JFK...bravo ja majke mi.

Aranažman za smještaj koji sam bila dogovorila je 24h pred put naprasito otkazan, i to sam zapravo slučajno sazanala. Tako da sam morala u hotel prvih 7 dana.
U međuvremenu sam našla cimerku u finom i sigurnom kvartu. Žena je fina, hoće pomoći, voza me itd ali je i bolesno paranoična. Ubjeđena je da je neko prati, hakira emailove, ulazi u kuću dok nije tu. Kamere su btw svugdje u kući postavljenje.
SSN je stigao jučer. Sutra idem do banke, možda iduće sedmice vozačka i kupovina auta. Strašno mi nedostaje voziti auto i nezavisnost koju ono nosi.
Od prošlog ponedeljka do danas sam poslala oko 35 prijava za posao. Sutra imam svoj prvi intervju, pa eto...čuvajte mi fige.

Također sam jučer bila u lokalnoj agenciji za zapošljavanje. Jako su ljubazni, da li će imati efekta...vidjet ću.

Prvo online ispuniš neku njihovu aplikaciju, pošalješ svoj CV i zakažeš termin kada ćeš doći u kancelariju. Kada dođeš, dadnu ti hrpu papira da ispuniš i to traje oko sat i 45 min. Nakon toga te posjednu za komp gdje opet nešto bezze ispunjavaš.
Nakon toga, dobiješ plastičnu čašu i pošalju te u wc piškit. Testiraju te na drogu.
Nako toga tek ideš razgovarati sa agentom koji te pita šta voliš/ne voliš u poslu. Kakav bi posao htio itd.
U toku te silne procedure oni te moraju potvrditi. Takozvana e-verify procedura.
Mene nisu mogli. Traži se neki registracijski broj, koji mora imati 9 znamenki.
Registracijski broj na vizi ima samo 8. Cura koja to radi nije se znala snaći pa mi je rekla da odem vaditi lokalni ID. Meni nije jasno zašto nije ukucala SSN, ali hajd dobro. Probat ćemo po njenom.
Vozačka dozvola mora još malo sačekat jer još nisam ni pročitala njihov priručnik.
Pokušat ću sutra to oko te lične karte završiti, jer me ne mogu predložiti za bilo kakve poslove dok me ne e-verifikuju.

Drago mi je da se i ostali fino snalaze. Samo naprijed.
Reply With Quote
  #44  
Staro 14.06.2017, 04:17
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sookie Prikaz poruke
Evo da se i ja javim.

Ja i moje 2 preteške torbe smo stigli 24 maja u Savanu. Put kao put nije bio naporan, ali čekanje jeste. 10 sati na JFK...bravo ja majke mi.

Aranažman za smještaj koji sam bila dogovorila je 24h pred put naprasito otkazan, i to sam zapravo slučajno sazanala. Tako da sam morala u hotel prvih 7 dana.
U međuvremenu sam našla cimerku u finom i sigurnom kvartu. Žena je fina, hoće pomoći, voza me itd ali je i bolesno paranoična. Ubjeđena je da je neko prati, hakira emailove, ulazi u kuću dok nije tu. Kamere su btw svugdje u kući postavljenje.
SSN je stigao jučer. Sutra idem do banke, možda iduće sedmice vozačka i kupovina auta. Strašno mi nedostaje voziti auto i nezavisnost koju ono nosi.
Od prošlog ponedeljka do danas sam poslala oko 35 prijava za posao. Sutra imam svoj prvi intervju, pa eto...čuvajte mi fige.

Također sam jučer bila u lokalnoj agenciji za zapošljavanje. Jako su ljubazni, da li će imati efekta...vidjet ću.

Prvo online ispuniš neku njihovu aplikaciju, pošalješ svoj CV i zakažeš termin kada ćeš doći u kancelariju. Kada dođeš, dadnu ti hrpu papira da ispuniš i to traje oko sat i 45 min. Nakon toga te posjednu za komp gdje opet nešto bezze ispunjavaš.
Nakon toga, dobiješ plastičnu čašu i pošalju te u wc piškit. Testiraju te na drogu.
Nako toga tek ideš razgovarati sa agentom koji te pita šta voliš/ne voliš u poslu. Kakav bi posao htio itd.
U toku te silne procedure oni te moraju potvrditi. Takozvana e-verify procedura.
Mene nisu mogli. Traži se neki registracijski broj, koji mora imati 9 znamenki.
Registracijski broj na vizi ima samo 8. Cura koja to radi nije se znala snaći pa mi je rekla da odem vaditi lokalni ID. Meni nije jasno zašto nije ukucala SSN, ali hajd dobro. Probat ćemo po njenom.
Vozačka dozvola mora još malo sačekat jer još nisam ni pročitala njihov priručnik.
Pokušat ću sutra to oko te lične karte završiti, jer me ne mogu predložiti za bilo kakve poslove dok me ne e-verifikuju.

Drago mi je da se i ostali fino snalaze. Samo naprijed.


Srecno vam bilo,i hvala vam na utiscima
Reply With Quote
  #45  
Staro 17.06.2017, 05:42
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Uh ja se ne slazem za ovo hladni i otudjeni. Mozda je do kraja u kom si. Kod nas su decastalno na ulici (danas sam dobila zabranu od dvogodisnjakinje da predjem liniju jer oni imaju block party 😂). Komsije mi se javljaju i zovu nas na pivo stalno. Upoznala sam fenomenalne mame s kojima sad izlazim. Pozvani smo na rostilj 4. jula. Moja deca su progovora engleski zahvaljujuci divnim uciteljicama. Jedna od njih me je snebivljivo pitala da li je u redu da nam pokloni kupone za letnji kamp (zena nam je poklonila cirka 800 dolara). Mladji sutra ide na ko zna koju po redu rodjendansku zurku. Kad cuju da smo dosli u zemlju pre 4 meseca, svi kazu welcome. Moje predrasude o njima su se rasprse u paramparcad.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #46  
Staro 17.06.2017, 07:33
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Uh ja se ne slazem za ovo hladni i otudjeni. Mozda je do kraja u kom si. Kod nas su decastalno na ulici (danas sam dobila zabranu od dvogodisnjakinje da predjem liniju jer oni imaju block party 😂). Komsije mi se javljaju i zovu nas na pivo stalno. Upoznala sam fenomenalne mame s kojima sad izlazim. Pozvani smo na rostilj 4. jula. Moja deca su progovora engleski zahvaljujuci divnim uciteljicama. Jedna od njih me je snebivljivo pitala da li je u redu da nam pokloni kupone za letnji kamp (zena nam je poklonila cirka 800 dolara). Mladji sutra ide na ko zna koju po redu rodjendansku zurku. Kad cuju da smo dosli u zemlju pre 4 meseca, svi kazu welcome. Moje predrasude o njima su se rasprse u paramparcad.
Hahaha, block party... parents not allowed! Sto bi nase bake (a i moja zena) rekle pu pu pu... Posle malo mucenja i neizvesnosti u pocetku, krenulo vam je bas lepo. Meni deluje da ste mnogo duze tu od 4 meseca. A i deca su se, kako deluje, odlicno uklopila. Ma, samo napred!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #47  
Staro 17.06.2017, 15:14
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

BF bas razgovaram s cikaskim clanovima foruma uzivo o tome Posle 4 meseca nas dvoje sasvim lepo zivimo od plate do plate - za sad Serbin style, ko i u Srbiji nakon vise od 15 godina gradjenja karijere i dobrih plata :/ S minimalcima. To je tako porazavajuce. A ja kontam da nismo ni krenuli ovde jos posteno.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #48  
Staro 17.06.2017, 15:26
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
BF bas razgovaram s cikaskim clanovima foruma uzivo o tome Posle 4 meseca nas dvoje sasvim lepo zivimo od plate do plate - za sad Serbin style, ko i u Srbiji nakon vise od 15 godina gradjenja karijere i dobrih plata :/ S minimalcima. To je tako porazavajuce. A ja kontam da nismo ni krenuli ovde jos posteno.
Naravno da niste. A zamisli kako ces nam posati za godinu-dve dana...osecam da ce biti nebo i zemlja u odnosu na ovo sada. Pozdrav svima u office-u!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #49  
Staro 18.06.2017, 11:23
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Dugo me nije bilo na forumu i mnogo mi je drago da ste se super uklopili! Hoćemo update vašeg bloga, please! Pozdrav za sve!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #50  
Staro 19.06.2017, 02:58
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Joj nikako ne stizem da pisem, osecam se krivom. Imam i deciju knjigu gotovu koju treba da objavim i ne stizem da je sredim. Onu nedelju za 4. juli klinci idu kod. abe na odmor u drugi deo Cikaga 😂😂😂 Nadam se da cu tad nadokanditi sve.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
DV 2016 gde ste i šta radite?! Tikica Vaša strana 52 31.12.2016 11:00
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07
Sta mislite da radite mvp977 Vaša strana 15 15.09.2008 12:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.