ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 21.08.2017, 02:45
DOKTOR AMER DOKTOR AMER je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2016
US lokacija: TEXAS FORT WORTH
YU lokacija: SARAJEVO BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Poydrav forumu

Da sve poydravim iy Texasa gdje je inace dosta toplo temperatura nikad nije pala ispod 25 stepeni..

Moj utisak poslije dva mjeseca je da kulturni sok koji sam dozivio jos nije prosao od posla voznje auta svih silnih obaveza koje treba zavrsiti nisam jos ni vozacki polozio ali vozim auto na osnovu medzunarodne vozacke...
Treba ici svaki dan polako.Amerika je cudo nikad vremena dovoljno posla ima na svakom cosku ali nije to kao kod nas... ovdje ko ima djecu je teze jer moras raditi jedno u nocnoj drugo u dnevnoj smjeni..Moja sreca pa ovdje sam naso prijatelje i jos par porodica koje nam pomazu od poslova do svega ostalog.
Moj savjet ko dolzi da ide dan po dan drugacije nemoye ja sam i djecu upisao u skolu te evo vec mijenjam posao.Ali svaki dan je neko novo iskusenje i stvarno smo mi koji smo vamo dosli i sve ostavili pravo hrabri.
Ako nekog neko interesuje nek pita stojim na raspolaganju.
Reply With Quote
  #52  
Staro 21.08.2017, 08:18
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Pozdrav DOKTOR AMER!

Prije svega čestitam na uspješnom početku u USA. Obzirom da nam je Texas jedna od prvih opcija, pogotov Dallas, svaka informacija je dobrodošla. Kažeš da ima posla, ali nije kao kod nas, pa ako možeš to malo detaljnije objasniti. Takođe me interesuje da li je postojala mogućnost zaposlenja dok ste čekali SSN broj? Što se tiče upisa djece u školu, da li je to bilo komplikovano, traženje stana kako je prošlo, itd? Znam da su svi u frci kada tek dođu, ali eto svaka informacija bi dobro došla. Veliki pozdrav i sve najbolje!
Reply With Quote
  #53  
Staro 21.08.2017, 08:50
DOKTOR AMER DOKTOR AMER je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2016
US lokacija: TEXAS FORT WORTH
YU lokacija: SARAJEVO BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

pozdrav i vama

pa prvo za socijalni broj bez njega nemoze nista ni posao ni stan apsolutno nista cim sletite prvo to idite u sluzbu za socijani broj i trazite ga bez brige i dobicete ga ali za sedam dana.Stan bez tog broja isto tako i kad nadzete stan trazice vam kreditnu istoriju koju nemate ali recite i pripremite novac na racunu za depozit za dvije kirije unaprijed ali budite negdje barem deset dana kod prijatelja ili negdje moja preporuka ko ide preko bare da ima nekoga jer da se ovdje krecete treba auto a to ako nemozete je onda vama problem, Posala ima ali ako imate dvoje djece PAZITE LJUDI DJECA ISPOD 12. GODINA NE SMIJU OSTATI SAMA U KUCI TAKAV JE ZAKON i ako ostanu nikome ne govorite...JA zato radim nocu a zena danju da djeca nisu nikad sama.Skola je isto posebna prica ona zavisi od toga gdje budete zivili djeca ce morati primiti vakcine one su 25dolara po osobi i vi trebate kupiti odjecu po ovdje njihovim standardima i sav pribor koji vam kazu u skoli ja sam to sve obavio i moji krecu sutra prvi dan ludim kako ce sve ispasti jer malo pricaju engleski i idu u razlicite skole jer su razlicita godista pa kako ce ispasti sam ne znam..Ako sam pomogao super ako jos nesto treba javite kazem moja preporuka je nekog imati to je ovdje velika lutrija i treba dosta novca ponijeti jer amerika je skupa..
Reply With Quote
  #54  
Staro 21.08.2017, 09:04
superkikoslav superkikoslav je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.02.2015
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 35
Nepromenjeno

Hvala puno na informacijama! Ma dijete bi trebalo u školu iduće godine, mi smo izvučeni za DV 2018, pa sada skupljamo informacije...Sve čega se možete sjetiti, a da bi nama ostalima moglo koristiti, pišite kada stignete. Takođe nakon nekog vremena volio bi čuti i prve utiske iz škole. Sve najbolje i sretno u školi! Pozdrav
Reply With Quote
  #55  
Staro 21.08.2017, 09:14
DOKTOR AMER DOKTOR AMER je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2016
US lokacija: TEXAS FORT WORTH
YU lokacija: SARAJEVO BIH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Kazem vam ako imate prijatelje da vam pomognu a trebace vam pomoc za sve onda ce biti vam puno lakse kao i meni sto jeste ako stignete ranije a dijete nemoze jos u skolu onda se spremite da to placate prosjek je 200 dolara sedmicno i vise ponesite novac i nemojte puno odjece u texas samo ljetnja ovdje je bas toplo ponesite apoteku ovdje kad stignete nemojte piti nase kafetine jer ako budete trebali raditi droga test pokaze.

Moj glavni savjet nije nista dobiti na Lutriji vec ko ce vas docekati to je ovdje Lutrija ja sam mogao biti u Chikagu i bio sam tri dana ma to je ogroman grad tamo su svi nervozni voze kao ludi ogromne guzve sve je na sjeveru preskupo ovdje nije ali nisu ni velike satnice zato...

Samo plako i dan po dan ja tako radim
Reply With Quote
  #56  
Staro 08.09.2017, 16:52
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Zdravo

nasi prvi utisci su pozitivni. Imali smo plan koji uz manja odstupanja sprovodimo. Muz je jos u maju otisao u Klivlend, nakon devet dana je dobio SSN a nakon 15 GC. Nasao je posao i polozio vozacki. Imao je veliku pomoc drugara, kome se nikad ne moze dovoljno zahvaliti. Bez obzira na odlicno poznavanje jezika, neprocjenjivo je kad imate nekog ko vas uputi na pravo mjesto, da savjet i pruzi podrsku. Nas troje smo mu se pridruzili sredinom avgusta, kad smo aktivirali GC. Nakon nekih 10 dana dosle su SSN za djecu a GC za sve troje nakon 19 dana. Nedostaje moj SSN, muz je zvao ali su mu rekli da se moze cekati i mjesec-dva. To nam je odstupilo od plana...

Nasi utisci su mahom pozitivni, ljudi su suretljivi, pomazu, nekako vratis vjeru u zivot kad konacno budes placen za svoj rad i zalaganje. Bez auta ste kao bez desne ruke, veliko prostranstvo u predgradjima, nista nije zbijeno i nista nije blizu. Kad krenu skolske obaveze ocekujem malo vise panike ali mislim da ni to nije nerjesivo. Od iduce godine cemo imati punu sliku.

Pozdrav svima
Reply With Quote
  #57  
Staro 14.09.2017, 23:30
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Da se i mi oglasimo posle duzeg vremena.

Decija skola - prezadovoljna. Imaju ESL podrsku, evo posle 7 meseci pricaju engleski stvarno dobro i puno razumeju. U odeljenju su sa decom koja govore engleski (znaci u regularnom odeljenju) samo ih povremeno izvuku za ESL nastavu.

Muz je u aprilu nasao posao konobara u Milenijum Parku. Jos uvek ide ok. Mnogo su ga zavoleli i on je jedan od retkih koji je tamo odmah primljen za stalno. Sad cemo da vidimo kako ide kad je kraj sezone. Ja bih iskreno volela da radi nesto drugo, ali njemu je jos interesantno i ne menja mu se (on je inace malo pasiva - vredan kao mrav ali ne voli promene).

Mene je devojka sa foruma zaposlila u Advokatskoj firmi kao file clerka i to mi je mnogo znacilo. Tamo sam upoznala jos dvoje forumasa koji su fenomenalni i smatram ih sad dozivotnim prijateljima (forum rules). Ona se u medjuvremenu odselila i otisla na PHD jer je prosto genijalna Bezobraznica taman sam se vezala za nju i zavolela je, ali je tako divno stvorenje da zasluzuje sve sve najbolje <3 ima da ih razvali tamo sve!

Ja sam kao sto sam pisala potrazila pomoc u Upwardly Globalu koji pomaze skilled immigrants da nadju posao u struci. I evo 6 mesei kasnije - nasli su mi ga. Zapravo oni vam pomognu da sredite CV za americko trziste, kao i cover letter. Imate online predavanja, idete na mock interviews i to sve mnogo znaci.

Tako su naisli na posao za koji su bili ubedjeni da odgovara mojim kvalifikacijama i afinitetima i potpuno su bili u pravu! Pocinjem da radim kao Development Coordinator za jedan nonprofit. Jedva cekam iako sam mnogo nervozna - ali to je bukvalno korak dalje od onoga sto sam imala u BG (u smislu da sam se u Bg bavila project managementom ali u infrastrukturi sto me totalno ne zanima). Plata je prosecna ali je duplo veca od advokatske kancelarije. Drzite mi fige da sve bude oj jer imam 3 meseca probnog rada.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #58  
Staro 15.09.2017, 01:46
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Evo da se i mi mi stupasnemo. Ravno je mjesec dana kako smo u USA, a nepune 3 sedmice u Charlotte-u, jer smo prvih 7 dana bili u Syracuse-u kod brata i njegovih.

  • Sredili smo stan, namjestili ga
  • Otvorili račune za stuju, internet itd
  • Kupili telefone i kartice
  • Otvorili račune u banci (secured credit card i debit card)
  • Upisali djecu u školu i završili vakcine. Zadovoljni školama.
  • Dobili SSN i Green Card
  • Položili vozački
  • Kupili auto
  • Upoznali grad u solidnoj mjeri

Slijedeća faza je nalaženje posla.

Moja strategija da prvih mjesec dana budem izbirljiviji, a onda ću obarati kriterije kako vrijeme bude prolazilo, jer se tope i rezerve.

Moji savjeti svima koji dolaze su:

- Ponesite što više možete para
- Završite što više stvari i prije nego dođete ovdje (stan, struja, kontakti...)
- Odmah otvorite račun u banci
- Napravite plan za svaki dan (tzv to do liste)
- Network (npr. meetup.com je odličan za to)
- Slavite male pobjede (npr dobili GC...)
- Uvežite sa sa našima. I pored svih kritika, mogu vam itekako biti od pomoći.

I na kraju možda ono najbitinije

- Zašto dolazite ovdje?

Izvinjavam se ako zvuči patronažno.
Reply With Quote
  #59  
Staro 15.09.2017, 06:06
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Da se i mi oglasimo posle duzeg vremena.

Decija skola - prezadovoljna. Imaju ESL podrsku, evo posle 7 meseci pricaju engleski stvarno dobro i puno razumeju. U odeljenju su sa decom koja govore engleski (znaci u regularnom odeljenju) samo ih povremeno izvuku za ESL nastavu.

Muz je u aprilu nasao posao konobara u Milenijum Parku. Jos uvek ide ok. Mnogo su ga zavoleli i on je jedan od retkih koji je tamo odmah primljen za stalno. Sad cemo da vidimo kako ide kad je kraj sezone. Ja bih iskreno volela da radi nesto drugo, ali njemu je jos interesantno i ne menja mu se (on je inace malo pasiva - vredan kao mrav ali ne voli promene).

Mene je devojka sa foruma zaposlila u Advokatskoj firmi kao file clerka i to mi je mnogo znacilo. Tamo sam upoznala jos dvoje forumasa koji su fenomenalni i smatram ih sad dozivotnim prijateljima (forum rules). Ona se u medjuvremenu odselila i otisla na PHD jer je prosto genijalna Bezobraznica taman sam se vezala za nju i zavolela je, ali je tako divno stvorenje da zasluzuje sve sve najbolje <3 ima da ih razvali tamo sve!

Ja sam kao sto sam pisala potrazila pomoc u Upwardly Globalu koji pomaze skilled immigrants da nadju posao u struci. I evo 6 mesei kasnije - nasli su mi ga. Zapravo oni vam pomognu da sredite CV za americko trziste, kao i cover letter. Imate online predavanja, idete na mock interviews i to sve mnogo znaci.

Tako su naisli na posao za koji su bili ubedjeni da odgovara mojim kvalifikacijama i afinitetima i potpuno su bili u pravu! Pocinjem da radim kao Development Coordinator za jedan nonprofit. Jedva cekam iako sam mnogo nervozna - ali to je bukvalno korak dalje od onoga sto sam imala u BG (u smislu da sam se u Bg bavila project managementom ali u infrastrukturi sto me totalno ne zanima). Plata je prosecna ali je duplo veca od advokatske kancelarije. Drzite mi fige da sve bude oj jer imam 3 meseca probnog rada.
Zaista mnogo lepih novosti za cuti! Pratio sam Vase postove i jako mi je drago da ste uspeli da krenete dalje, pogotovo sto deluje da radite nesto sto volite. I suprug ce sigurno pronaci bolji posao ali bitno je da je svakako zadovoljan. Samo napred, ne sumnjam da cete se odlicno pokazati na probnom radu!!! Pisite cesce
Reply With Quote
  #60  
Staro 15.09.2017, 16:32
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Hvala puno Misternice!

Posti iznad (zaboravih nickname) je odlicno napisan i to je strategija koje se treba drzati.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
DV 2016 gde ste i šta radite?! Tikica Vaša strana 52 31.12.2016 11:00
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07
Sta mislite da radite mvp977 Vaša strana 15 15.09.2008 12:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:54.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.