ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Obrazovanje - Odgovarajuca Opcija » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 11.05.2015, 13:50
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Au bad luck, da li si znao za ovaj uslov kada si se prijavljivao?
Reply With Quote
  #92  
Staro 11.05.2015, 13:52
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

Mozda se moze dodati ta godina,iako tamo ima uslov u kontinuitetu mislim,treba proveriti...e jeste bedak.
Reply With Quote
  #93  
Staro 11.05.2015, 14:33
sta reci?! sta reci?! je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

Nisam znao. Da sam znao, ne bih se ni prijavio. Stvarno nisam ocekivao da mi se ni skola ni radno iskustvo nece uzeti u obzir. Jos je gore sto je suprugino buduce zanimanje u zoni 5 a svp 7-8. U ovom trenutku me interesuje da li bi da je obrnuta situacija,da je supruga izabrana,ja imao tamo uopste sta traziti i da li mi se ova moja skola uopste priznaje kao srednja skola? Da li da pokusavam sa nekom dokvalifikacijom? Kako sad stvari stoje,supruga ce se svakako nastaviti prijavljivati u nekim buducim oktobrima dok se ne pokrene proces za useljenje najblizeg srodnika. Samo sta ce biti sa mnom,nije mi jasno kako ja uopste kotiram po njihovom zakonu? Ooooo zemljo,otvori se.
Reply With Quote
  #94  
Staro 11.05.2015, 14:52
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

da je supruga izvučena, ti bi išao sa njom, čak i da nemaš nikakvu školu završenu.

Šta bi u americi radio i šta možeš raditi sa svojom srednjom i svojim zanimanjem, to je druga stvar. Možeš tamo raditi isto kao frizer ili neke druge poslove. Ne bi bio jedini koji je naučio A a počeo raditi u B.
Reply With Quote
  #95  
Staro 11.05.2015, 15:52
sta reci?! sta reci?! je offline
Član
 
Datum prijave: 11.05.2015
Poruke: 3
Nepromenjeno

To sve jedno sa drugim nema nikakvog smisla,totalno je nelogicno, ali sta da se radi. Zivot ide dalje
Reply With Quote
  #96  
Staro 12.05.2015, 11:24
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ovo me jos brine. Ako sam prestao sa skolovanjem 95 godine a nastavio 2004 i uspjesno zavrsio 4. godisnje skolovanje ( tehnicar elektro energetike) u istoj skoli da li ispunjavam taj uslov. Upisao sam i fakultet ( sasvim normalno) sa tim dokumentima. Sada sam na trecoj godini fakulteta.
Izvucen sam i trebam da popunim onaj formular d 260 a na mjestu gdje trebam da unesem skolovanje ima vrijeme upisa u skolu ( 1992) i sada trebam da stavim zavrsetka skolovanja koje je 2004 godine. Ovo mi se sve izdesavalo zato sto je bio rat a i morao sam raditi u vrijeme svih skolovanja ( pa i tih ratnih godina ) ali ne u struci. Ako neko moze da mi odgovori sta mi je ciniti
Reply With Quote
  #97  
Staro 12.05.2015, 11:36
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

mislim da bi ti najbolje bilo da posaljes email ambasadi u Beogradu i napises im isto sto si ovdje napisao. Ne bi trebao biti problem uzimajuci u obzir tadasnje okolnosti.
Reply With Quote
  #98  
Staro 12.05.2015, 14:21
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Za ovaj program se specificno kvalifikuju osobe koje imaju zavrseno redovno cetvorogodisnje srednjoskolsko obrazovanje, ili imaju dve godine radnog iskustva u odredjenim zanimanjima.* Listu ovih zanimanja mozete da pronadjete na sledecoj internet stranici:

*

http://www.onetonline.org/

*

Osobe koje ne ispunjavaju srednjoskolski uslov mogu* da se kvalifikuju ukoliko poseduju diplomu visokoskolske ustanove. Ocekuje se da formular DS-260 popunite tacno i istinito u skladu sa svojim nadubljim uverenjem i znanjem.

*

S postovanjem,

*

*

*

Immigrant Visa Section

American Embassy Belgrade
Reply With Quote
  #99  
Staro 01.06.2015, 17:38
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Imam nekoliko pitanja u vezi obrazovanja kod popunjavanja DS-260, pa se nadam da je neko uspesno prebrodio ta pitanja iz slicne situacije... te da bi mi ako je upoznat, umeo pomoci oko nekih pitanja.

Zavrsio sam "Specijalisticke strukovne studije" (jednogodisnje), a pre toga "Osnovne strukovne studije" (trogodisnje) na jednoj visokoj skoli strukovnih studija... (u zbiru 3+1=4 godine studija).

1. Pitanje:
U vezi najviseg stepena obrazovanja koji je postignut, ponudjeno je:

High school no degree,
high school diploma,
vocational school,
university no degree,
university degree,
advanced degree,
other (ako se odabere other, otvara se polje u koje treba upisati objasnjenje).

najvisi stepen obrazovanja koji sam postigao su "Specijalisticke strukovne studije", zna li iko sta bih ja trebao da odaberem, a ako mislite da treba da odaberem "other", sta bi trebalo da upisem kao to neko objasnjenje...

Kada sam aplicirao, odabrao sam university degree (pod br. 6), jer mi je to bilo kao neko "neutralno resenje" (obzirom da nemam zvanje "master") od ponudjenih,:

1. Primary school only 6. University Degree
2. High School, no degree 7. Some Graduate Level Courses
3. High School degree 8. Master's Degree
4. Vocational School 9. Some Doctorate Level Courses
5. Some University Courses 10. Doctorate Degree


2. Pitanje:
U vezi polja "Course of study", za cetvorogodisnju gimnaziju sam shvatio da treba upisati Academic.

Ali za fakultet ili visoku skolu mi nije bas najjasnije sta treba upisati... pise da treba uneti "Major or concentration"...

Sta bi tu po vama na nekom primeru trebalo upisati?

(nije mi jasno da li se trazi zvanje koje se dobija, npr. Specijalista strukovni inzenjer masinstva; ili se trazi smer-modul u okviru masinskog inzenjerstva koji je zavrsen; ili mozda nesto trece...)


3. Pitanje:
"Diploma koja je dobijena" sta se ovde upisuje? (steceno zvanje? ili smer-modul studija? ili nesto trece...)

4. Pitanje:
Ja sam studirao osim ovoga sto sam zavrsio i fakultet koji nisam zavrsio... pa da li to uopste treba da navodim u upitniku DS-260, jer ne mogu upisati diplomu koju sam stekao (jer je ni nisam stekao, odustao sam od tih studija)...


5. Pitanje:
datumi studija...

da li se tu misli na datum upisa skole ili na datum kada su odpocela predavanja...

a za datum zavrsetka, pretpostavljam da se misli na datum diplomiranja, odnosno ako sam odustao od studija da li se misli na datum do kada je trajala ta skolska godina ili na datum do kog sam pretpostavljam pohadjao-mehanicki isao tamo (oni su upotrebili termin "attended") tu obrazovnu instituciju... jer sam na te studije prekinuo ici tako sto sam otisao turisticki u drugu drzavu na par meseci, pa mi je to evidentirano i u pasosu, tako da pretpostavljam da ne bih trebao za kraj pohadjanja tih studija datum kasniji od datuma odlaska u tu drugu drzavu... jer mi izmedju ostalog to stoji i u pasosu (a ako sam bio van Srbije, nisam mogao istovremeno pohadjati studije u Srbiji), istina, vratio sam se u Srbiju, pre kraja te skolske godine, ali nisam vise uopste otisao na taj fakultet... moguce da sam do kraja te skolske godine svejedno bio vodjen kao njihov student, iako nisam vise uopste ni otisao tamo...

Last edited by markoni; 01.06.2015 at 17:43.
Reply With Quote
  #100  
Staro 28.09.2015, 14:38
cole1270 cole1270 je offline
Član
 
Datum prijave: 28.09.2015
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 22
Nepromenjeno

Muči me jedno završio sam srednju četvorogodišnju i kasnije poslije nekoliko godina tačnije 6 godina(a traje 4-znači dva puta obnavljao) završio fakultet kao vanredni student-za vlastite potrebe.Prilikom prijave dali da stavim University degree ili High school degree
Reply With Quote
Odgovori

Tags
strukovne studije, visa skola, visoka skola


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najeftinija opcija školovanja u US? valocean Vaša strana 1 28.04.2015 11:12
obrazovanje natebeba89 Prijava na Lutriju 8 25.10.2014 20:43
I obrazovanje, i radno iskustvo!? Milos Zajecar Prva koverta 6 23.10.2012 13:34

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:45.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.