ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » DV2012 - Azurna lista selektovanih. » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 07.11.2011, 23:14
Ninovranje Ninovranje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.06.2010
US lokacija: Chicago - Niles
YU lokacija: NjeVra Siti
Poruke: 78
Pošalji Skype™ poruku korisniku Ninovranje
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIA Prikaz poruke
Hvala na čestitkama!
Idemo u 2. mj. najvjerovatnije, ako ne i prije, na Floridu za početak. Što se tiče papirologije i pomoći, nema problema, šta god treba, ali daj neki e-mail da se ne dopisujemo ovako.
Da najbolje da ostali clanovi ne cuju vasa iskustva i kako je protekao intervju

Ovaj forum bas zato i sluzi, da procitate iskustva drugih, a budite fer pa napisite i vasa. Kako to mrzim, dodju pokupe informacije i posle boli ih ... da nesto napisu vise kako su oni prosli. Pitam se sto ste se uopste i registrovali na forum, mogli ste i kao gost da citate postove, kad vas mrzi da pisete.
  #72  
Staro 07.11.2011, 23:39
ISTRIJANKA ISTRIJANKA je offline
Član
 
Datum prijave: 01.03.2010
Poruke: 27
Nepromenjeno

Svaka cast MIA i od srca iskrene cestitke......




Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIA Prikaz poruke
Pozdrav svim forumašima, starima i novima...
Evo konačno smo i mi prošli interview i vize su u putovnicama!!!!!!!!
Interview je bio 03.11. u Zagrebu i sve je prošlo bez ikakvih problema, komplikacija, sumnji ili bilo ćega lošega.
Ovo je konačno dokaz svima koji tvrde da se sa trogodišnjom školom + završen 4. stupanj vanredno ne može dobiti viza!
To je čista laž a ja sam živi dokaz za to. Tko god vam tako tvrdi, ne vjerujte i ne dozvolite da vas to obeshrabri! Srednju trogodišnju sam završila '95. a 4. stupanj tek 2008. Na interviewu me je čovijek pitao samo kad sam maturirala ovu trogodišnju a kad 4. stupanj, kako mi se zvala škola i čime se bavim otkad sam završila srednju trogodišnju. To su bila sva pitanja vezana za moju školu. Jedno pitanje je postavio mom mužu i to je bilo koji je datum našeg vjenčanja, malo se našalio s djecom, pitao ih jesu li uzbuđeni, i nakon toga nam rekao: Your visas are aproved, congradulations!! Sve je bilo opušteno i jednostavno. Svi u ambasadi su jaaako ljubazni i susretljivi.
Nek je konačno sve to prošlo, sad možemo dalje u nove pobjede!
Svim forumašima koji su u proceduri za dobijanje vize želim sreću i sve najbolje, da svi dobijete vize!
Pozdrav
  #73  
Staro 08.11.2011, 07:33
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ninovranje Prikaz poruke
Da najbolje da ostali clanovi ne cuju vasa iskustva i kako je protekao intervju

Ovaj forum bas zato i sluzi, da procitate iskustva drugih, a budite fer pa napisite i vasa. Kako to mrzim, dodju pokupe informacije i posle boli ih ... da nesto napisu vise kako su oni prosli. Pitam se sto ste se uopste i registrovali na forum, mogli ste i kao gost da citate postove, kad vas mrzi da pisete.
Covjek hoce informacije samo za sebe!
To ti je u fazonu posto slabo citam forum ako budem pitao nesto banalno i pocetnicki onda ce da me bombarduju da ne citam forum, nece mi odgovoriti nista korisno od bombardovanja i upozorenja... Vidio covjek da ste zestoki momci...
  #74  
Staro 08.11.2011, 10:59
MIA MIA je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.07.2011
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 33
Nepromenjeno

Upravo tako! Sve to je već stoput navedeno i objavljeno na forumu, ali nema veze meni nije teško ako netko treba pomoć, jer i ja sam ju sama isto trebala. Stoga može u "private" ili na mail ali nema potrebe da se to OVDJE još jednom ponavlja. Ne kužim u čemu je problem??
  #75  
Staro 08.11.2011, 18:17
Renata Renata je offline
Član
 
Datum prijave: 28.07.2011
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MIA Prikaz poruke
Upravo tako! Sve to je već stoput navedeno i objavljeno na forumu, ali nema veze meni nije teško ako netko treba pomoć, jer i ja sam ju sama isto trebala. Stoga može u "private" ili na mail ali nema potrebe da se to OVDJE još jednom ponavlja. Ne kužim u čemu je problem??
Mia, i ja se pridružujem čestitkama. Osim što planiraš otići za prvo vrijeme na Floridu, imaš li već neku ideju što ćeš tamo raditi, ideš li kod nekog, kakvi su ti planovi?

Meni je također plan za prvo vrijeme otići na Floridu, točnije grad Sarasota.

Ako budem trebala neke informacije po pitanju papirologije rado bi ti pisala na mail da ne zamaram ekipu s informacijama koje su već negdje na forumu napisane
  #76  
Staro 08.11.2011, 22:50
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Zasto bi neko nekom objasnjavao nesto po 101. put na email ako to pise na forumu?! Gle sad ispade treba svi da bjezimo na emailove i da forum bude sansa da saznamo ko zna o necemu nesto pa da mu saljemo emailove. Dajte ljudi, ko hoce iskreno neka pise na forumu ko nece ne mora da iritira ljude time sto ce javno pisati po forumu o kontaktima putem emaila. Imate privatne poruke pa pisite. Svaka nova informacija je dobrodosla, svi smo gladni informacija i nema potrebe za emailovima. Pa sta i ako se ponovi neka informacija?! Bolje je ponoviti stvari sa intervjua, o zivotu u USA, nego o tome gdje treba da se prijavim i slicno....
  #77  
Staro 08.11.2011, 22:55
Ninovranje Ninovranje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.06.2010
US lokacija: Chicago - Niles
YU lokacija: NjeVra Siti
Poruke: 78
Pošalji Skype™ poruku korisniku Ninovranje
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Zasto bi neko nekom objasnjavao nesto po 101. put na email ako to pise na forumu?! Gle sad ispade treba svi da bjezimo na emailove i da forum bude sansa da saznamo ko zna o necemu nesto pa da mu saljemo emailove. Dajte ljudi, ko hoce iskreno neka pise na forumu ko nece ne mora da iritira ljude time sto ce javno pisati po forumu o kontaktima putem emaila. Imate privatne poruke pa pisite. Svaka nova informacija je dobrodosla, svi smo gladni informacija i nema potrebe za emailovima. Pa sta i ako se ponovi neka informacija?! Bolje je ponoviti stvari sa intervjua, o zivotu u USA, nego o tome gdje treba da se prijavim i slicno....
O tome ti pričam, ali me neko ovde ne razume
Važno i da ima i onih koji se slažu samnom, mada verujem da je velika većina njih
Šta drugo više reći, prethodni post govori sve, bravo kolega Jovke Pozz
  #78  
Staro 08.11.2011, 23:09
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Ma nema se tu sta sa tobom neko slagati. Covjece svi smo ljudi od krvi i mesa i imamo ljudsku osobinu osjecaj da zelimo nekome pomoci u ovom slucaju informacijom. Logicno je ako se registrujes da zelis sa nekim da podijelis nesto sa svojim pisanjem. Evo uzimam primjer, pogledajte forumasa Lucky covjek je prije par dana opisao svoj proces o dobijanju drzavljanstva a sada se sam nudi da bi pisao ako se otvori neka nova tema, i ne mrzi ga da ostane tu sa nama na forumu i ako je postao bukvalno Amer. Zamislite taj korektan odnos i nekoga ko sjedi negdje u cosku na forumu i kupi informacije samo za sebe?! Necu vise o ovome, mnogo ljudi razmislja kao ti, valjda svako normalan na forumu, nego ne zele da kvare temu pa nece da pisu o tome, a evo necu ni ja vise.
  #79  
Staro 09.11.2011, 14:47
MIA MIA je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.07.2011
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zeleni1122 Prikaz poruke
Cestitam Mia od srca!

Svaka cast na hrabrosti i uspjehu,zelim vam puno srece i veselja u USA.Znate li gdje idete i kad?zanima me puno toga jer i ja sam iz Hr(Zagreb) i zena je nositelj pa me zanima koje sve papire ste skupili i da li si morala uzimati potvrde za muza(vojska,mup,itd.)?

Koliko si platili i u kojoj valuti?itd.

Molim te da mi malo detaljnije opises intervju?

Pozz
Hvala na čestitakama! Kao što sam već pisala, idemo otprilike u 1,2. mj. na Floridu. Imamo kod koga otići i već neke poslove dogovorene. A od papira...malo me čudi da ne znaš šta ti od papira treba.

Izvod iz matične knjige rođenih - za oboje
Vjenčani list
Ženina diploma/svjedodžba o završenoj školi
Tvoja potvrda o reguliranoj vojnoj obvezi (ili ako nisi služio - potvrda da nisi služio)
Potvrda o nekažnjavanju (Sud, Ilica 207) - za oboje
Izvod iz kaznene evidencije (Savska c. 41, "zagrepcanka"-min. pravosudja) - za oboje
Putovnice - za oboje
Osobne iskaznice - za oboje

Vize smo platili u USD naravno, za svakoga po 819 $.

E sad, mene su kad sam zvala ambasadu (par dana prije interviewa) tražili da donesem na int. adresu na koju idemo. Mi smo također imali i pozivno pismo, odnosno mail u kojem nas ljudi pozivaju da dođemo živjet kod njih i da će nam pomoći da započnemo novi život u USA. Ako imaš nekoga tamo nije na odmet da ti pošalje...
A od cijele procedure i provedena cca 2 sata u ambasadi, interview je trajano DOSLOVNO 5 min. Vjeruj mi, nema razloga za tremu jer su ljudi u ambasadi 10000000% ljubazni i nasmijani. Par pitanja, najviše meni tipa kad sam maturirala 3. a kad 4. stupanj, kako mi se zvala škola jedna i druga, čime sam se bavila od tada, pitanje mužu koji je datum našeg vjenčanja, kčer je pitao da li je uzbuđena, i da, na kraju je rekao da su vize odobrene i da nam čestita! (pitao me je da li možemo pričati na engleskom što i jesmo). To je otprilike to. Pitao nas je da li smo planirali ostati taj dan u Zg jer se vize inače izdaju slijedeći radni dan od 15:00 - 15:15, kad smo rekli da smo svakako planirali taj dan ostati u Zg, rekao je da pričekamo 15-tak min pa će nam reći ako vize ne mogu biti gotove danas. Ma nije prošlo ni malo više od 10min. kad su nas prozvali i predali nam sve 4 vize, dali nam zapečačene 4 koverte i upute što s njima dalje, koliko smijemo boraviti van USA..itd.

Last edited by MIA; 09.11.2011 at 15:02.
  #80  
Staro 09.11.2011, 16:29
zeleni1122 zeleni1122 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2010
US lokacija: Outer Banks.NC
YU lokacija: zagreb
Poruke: 35
Nepromenjeno

Hvala ti puno na pomoci,vrlo si ljubazna i hvala ti na trudu i vremenu sto si odvojila kako bi meni olaksala neke stvari.

Puno sam puta citao na forumu sta sve treba itd. ali jako malo je primjera iz HR pa sam vise iz straha molio da malo detaljnije opises kako je sve proslo.

Zelim ti puno srece i uspjeha u novom zivotu!

Jos jedno od srca ti hvala na pomoci!

Pozdrav
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2012 Results vrhunski Prva koverta 602 27.09.2011 19:21
DV2012 promenjena procedura - nema vise koverti? kovacevs Prva koverta 65 07.07.2011 01:02
Dobitnici DV2012 koji se nisu prijavili 5. ili 6.10. Vuvuzela Stare teme 88 16.05.2011 13:19
Lista pitanja koje namjeravam da pitam na intervjuu za posao emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 31.01.2008 16:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:13.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.