ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #501  
Staro 14.03.2013, 20:59
zvercica's Avatar
zvercica zvercica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.08.2009
US lokacija: Seattle od 04.09
YU lokacija: Beograd
Poruke: 306
Nepromenjeno

Gledam sad ova dokumenta [url]http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html[/url] koja su potrebna za razgovor u Ambasadi i nešto mi nije jasno:
- ili sam ja ćorava ili šta... ali nigde ne vidim da treba da se donese pozivno pismo nekog iz USA. Znam da treba i poneću ali nigde ne piše
- nigde ne piše da treba uverenje iz suda, a vidim da su svi nosili

Opet, poneću ja sve to, to je najmanji problem, ali me nervira što ne vidim gde to piše
__________________
DV2011 - Ništa
DV2012 - Ništa
DV2013 - Pogodak 20xxx
04.04. - Intervju
29.04 - Dopuna dokumenata
10.05 - Pozeleneli skroz naskroz
04.09 - Departure day
  #502  
Staro 14.03.2013, 21:04
Daliborable Daliborable je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 37
Nepromenjeno

[QUOTE=zvercica;36518]Gledam sad ova dokumenta [url]http://www.travel.state.gov/visa/visa_4760.html[/url] koja su potrebna za razgovor u Ambasadi i nešto mi nije jasno:
- ili sam ja ćorava ili šta... ali nigde ne vidim da treba da se donese pozivno pismo nekog iz USA. Znam da treba i poneću ali nigde ne piše
- nigde ne piše da treba uverenje iz suda, a vidim da su svi nosili

Opet, poneću ja sve to, to je najmanji problem, ali me nervira što ne vidim gde to piše[/QUOTE]


Police Records

Available. A certificate (Uvjerenje) issued by the Ministry of Interior (Ministarstvo unutrasnjih poslova) shows whether the applicant has been convicted of any crimes and the articles of law involved. A similar document is issued by the Municipal Court (Opstinski Sud) of the district in which the applicant last resided, and shows whether the applicant is currently under investigation in any criminal matter. Visa applicants are required to obtain both documents.
__________________
oktobar 2011.godine: Prijava prvi put
01.05.2012.godine: 2013EU00020XXX
14.05.2012. godine: Poslata Koverta u Kentucky
xx.03.2013. godine: Ljekrski pregled
05.04.2013. godine: Interview
xx.04.2013. godine: Viza u pasosu!!!
  #503  
Staro 14.03.2013, 21:17
Daliborable Daliborable je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 37
Nepromenjeno

[QUOTE=Daliborable;36519]Police Records

Available. A certificate (Uvjerenje) issued by the Ministry of Interior (Ministarstvo unutrasnjih poslova) shows whether the applicant has been convicted of any crimes and the articles of law involved. A similar document is issued by the Municipal Court (Opstinski Sud) of the district in which the applicant last resided, and shows whether the applicant is currently under investigation in any criminal matter. Visa applicants are required to obtain both documents.[/QUOTE]

[url]http://www.travel.state.gov/visa/fees/fees_5455.html?cid=8996[/url]


Znaci treba oba dokaza o nekaznjavanju/nevodjenju krivicnog postupka od policije i suda.


Mene isto buni ovo pismo o dokazu da cu sam da se izdrazavam. Fino pise u instrukciji za prijavljivanje:

If you are selected to apply for a DV, you will be required to provide evidence that you will not become a public charge in the United States before being issued a visa. This evidence may be in the form of a combination of your personal assets, an Affidavit of Support (Form I-134) from a relative or friend residing in the United States, and/or an offer of employment from an employer in the United States.

[url]http://travel.state.gov/pdf/DV_2014_Instructions.pdf[/url]

Opet kako procitah iz foruma svi nose svasta pa kome zapne onda mora da se snalazi i za ovaj recimo "Affidavit of Support (Form I-134)".

E-mail poziva mu dodje ko nesto da im odagna sumnje da traze taj formular ili dokaz o novcanim sredstvima dostupnim za zivot.
__________________
oktobar 2011.godine: Prijava prvi put
01.05.2012.godine: 2013EU00020XXX
14.05.2012. godine: Poslata Koverta u Kentucky
xx.03.2013. godine: Ljekrski pregled
05.04.2013. godine: Interview
xx.04.2013. godine: Viza u pasosu!!!
  #504  
Staro 14.03.2013, 21:50
LoLa Galland LoLa Galland je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2012
Poruke: 49
Nepromenjeno

da li moze umjesto pisma poziva od prijatelja izvadak o stanju novcanih sredstava u banci i vlasnicki list nekretnine?
  #505  
Staro 14.03.2013, 23:08
ivanmilosavljevic's Avatar
ivanmilosavljevic ivanmilosavljevic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2012
US lokacija: Miami
Poruke: 311
Pošalji Skype™ poruku korisniku ivanmilosavljevic
Nepromenjeno ...

Njih tvoje nekretninine zanimaju za turisticku vizu,kao dokaz da te nešto vezuje,garancija da ćeš se vratiti.
Sa dobrim izvodom iz banke mozes da prodjes bez email-a.Ali proveri sa ambasadom još jednom..
__________________
2013EU000239XX
10.10.2011-Poslao prijavu
03.05.2012-Dobio poklon za rodjendan od KCC-a
09.05.2012-Poslao kovertu
16.05.2012-Stigla koverta u KCC
19.04.2013-Lekarski
15.05.2013-Ponovo rodjen
21-22.05.2013-Zagreb-Zurich-Miami(Florida)
  #506  
Staro 15.03.2013, 09:42
LoLa Galland LoLa Galland je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2012
Poruke: 49
Nepromenjeno

pitam, bas zato jer su mi u ambasadi rekli da donesem samo ono sto je na popisu.. ali kako vidim da svi nosite, htjela sam vidjeti da li ima nekih drugih opcija..
  #507  
Staro 15.03.2013, 14:40
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

[quote=LoLa Galland;36526]pitam, bas zato jer su mi u ambasadi rekli da donesem samo ono sto je na popisu.. ali kako vidim da svi nosite, htjela sam vidjeti da li ima nekih drugih opcija..[/quote]


Ti ne moras nositi. Ako imas drugacije resenje da im dokazes da neces biti public charge pre nego sto se zakunes u to, ti uradi tako.
Probaj da pones samo adresu gde ces biti i ponesi onda izvod iz banke. Nekretnina ce jedino vredeti ako si spremna da ga prodas u cilju da stvoris neki pocetni kapital da nosis tamo. A u tom slucaju ti ne treba vlasnicki list, nego ti treba procena nekretnine.

Ako vec imas nacina da nabavis pozivno pismo od nekoga tamo, nabavi. Lakse ce biti po tebi. Vec se zna da je neko probao da prodje bez pozivnog pisma i dobio plavu odbijenicu. A jos gore ako se zainate pa da ti traze affidativ of support.:obrva:
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #508  
Staro 16.03.2013, 02:18
LoLa Galland LoLa Galland je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.10.2012
Poruke: 49
Nepromenjeno

hvala, sjecam se da sam negdje vidjela da pise sto treba biti u pozivnom pismu, a sad ne mogu naci.. jel znate gdje da trazim?
  #509  
Staro 18.03.2013, 10:28
ZukotheCat ZukotheCat je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.08.2012
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 41
Nepromenjeno

Nešto u stilu: da te znaju od rođenja/od malena, da su vaše porodice u najboljim odnosima, da su zaposleno i imaju dobra primanjja i da su spremni pomoci oko svega, prije svega primiti na stanovanje koliko god da treba, ako treba pomoći da se nadje posao, socijalizacija. Nihova adresa i broj mobilnog/fiksnog (naziv i adresa firme gdje rade nije na odmet):1072:
  #510  
Staro 18.03.2013, 11:27
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

[QUOTE=ZukotheCat;36606]Nešto u stilu: da te znaju od rođenja/od malena, da su vaše porodice u najboljim odnosima, da su zaposleno i imaju dobra primanjja i da su spremni pomoci oko svega, prije svega primiti na stanovanje koliko god da treba, ako treba pomoći da se nadje posao, socijalizacija. Nihova adresa i broj mobilnog/fiksnog (naziv i adresa firme gdje rade nije na odmet):1072:[/QUOTE]

Mislim da niko nije imao ovako opsirno neformalno pozivno pismo :) Dakle u stilu: to whom it may concern,

ja sam taj i taj. radim tu i tu. znam tog i tog tako i tako (mali uvod). taj i taj je kod mene dobrodosao koliko god je potrebno dok se ne snadje. upoznat/a sam programom DV Lottery i shodno tome razumem potrebe tog i tog pri dolasku u ameriku. Ime i prezime - ukoliko se salje obicnom postom i potpis nije na odmet, ukoliko stampas e-mail onda je ime i prezime dovoljno. u gornjem levom uglu obavezno adresa posiljaoca.

meni je pozivno pismo poslato, ali nazalost samo sa fizickom adresom, te sam ja zakacio spajalicom i e-mail adrese i broj telefona, cisto da se nadje.

A SAD MOJE PITANJE:

jel moguce da posle oskara niko sa foruma nije isao na intervju i/ili ostavio opis intervjua? :)
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Dv 2013 izvuceni maj-oktobar Milosdv Prva koverta 716 13.04.2013 18:46
Prijava za lutriju DV-2013 jovke Stare teme 1006 08.08.2012 11:04
Rezultati 2013 pomoc alen.su Stare teme 3 04.05.2012 15:45
Lista Dobitnika DV 2013 Milosdv Prva koverta 0 04.05.2012 00:16
Intervijui dv2010 - Iskustva Bane Stare teme 366 26.07.2010 15:17

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.