ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Gay život u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 31.03.2013, 21:34
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Napisala odgovor pa zaboravila da post Ne mogu sad sve ponovo...

Nemam nista protiv bilo kakve porodice, samo ne mislim da seksualna orjentacija treba da bude parametar. Takodje se ne slazem sa odbijanjem porodica zbog malih primanja, ili osoba koje nisu u braku - kao da je sve to losije od doma. Iz moje perspektive, kao nekog ko je bio u toj situaciji - religiozna, seksualna ili novcana situacija nema veze sa vezom i ne garantuje da ce dete odrasti ok ali su svakako vece sanse nego u domu.

Kao sto rekoh standardi se menjaju - koliko je samo umetnickih dela koja prikazuju muskarce sa perikama i nasminkane, a skotlandjani i dalje nose suknje. Nema to nikakve veze...
ako budes imala sina lakiras mu nokte,obuces suknjicu to je cool,ili ga obuces kao Lady Gagu jer je ona moderna ima milione pregleda na youtubu sve je to normalno,mislim da bi bio najpopularniji u skoli da dodje u suknjici i nasminkan!
Reply With Quote
  #42  
Staro 31.03.2013, 21:54
drolma drolma je offline
Član
 
Datum prijave: 14.09.2011
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DraganBG Prikaz poruke
S obzirom da se deca radjaju kao takva i niko ih nije "naterao" ili regrutovao da budu gej, da ja tebi postavim drugo pitanje: Sta bi radila da ti sin sutra kaze da je gej? Da li bi ga i dalje volele ili bi ga se odrekla - tvoja krv, tvoje dete, na kraju i tvoja genetika? E sad stvari poprimaju drugačiji ugao! Kad vec savetujes da se pogledaju stvari iz drugog ugla, ovo ti gledanje stvari iz drugog ugla!

Ne treba da ti bude bitno sta misle tamo neki nebitni ljudi tipa: komsije, rodjaci, poznanici, bitno je jedino kako se oseca tvoje dete i da li si mu pruzila podrsku i ljubav. Zato je tolerancija bitna - da bi takvo tvoje potencijalno dete moglo normalno da raste i razvija se, a ne da oboje strahujete da li ce biti bezbedno ili diskriminisano. Kao sto vidis -uopste nije u pitanju da neko nekoga ovde "tera" da bilo koga voli, vec je akcenat na toleranciji, koju ti i tebi slicni nemate.
Ti, ili ne znas o cemu se radi na ovoj temi, ili si toliko nabijen negativnostima, (cak i tim koje ponosno priznajes -da si LGBT) pa si mene postavio za temu. Nisam ja tema, nego neprirodne pojave kao sto je vasa populacija.
Prvo, sta znaci da se djeca radaju ako trazis da homoseksualci zakljucuju brak i usvajaju djecu.
Drugo, kakve komsije spominjes, rodake, poznanike?
Trece, o kakvoj ti ljubavi i podrsci pricas?
Cetvrto, ako si procitao moj post valjda si naisao na to da ja i ne samo ja zivim pored pripadnika te populacije godinama, mozda i vise nego sto ti imas godina, pa mi nije jasno o kakvoj toleranciji pricas?
Dobro bi bilo da zaista imas pogled iz pravog ugla.
Reply With Quote
  #43  
Staro 31.03.2013, 22:04
Sima's Avatar
Sima Sima je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno Kako naći dečka u Americi

Kad sam pokrenuo ovu temu, želja je bila da LGBT osobama iz prve ruke pružimo informacije o gej životu u Americi, ukolko se spremaju za dolazak, jer je ovo bitan aspekt našeg života, pa stoga nije nebitno u kom ćemo se gradu nastaniti.

To što je diskusija krenula u totalno neželjenom smeru, me je iskreno, prvo malo šokiralo (ja sam u SAD već više od 3 godine, pa sam izgleda pomalo zaboravio, ili potisnuo, koliko su ljudi sa onih prostora homofobični), a onda sam shvatio da to i nije toliko loše iz dva razloga: Prvo ukolko se kolebate: dobio/la sam zelenu kartu, da li sad sve ovde da ostavim i započnem tamo negde novi život – eto vam odgovora: Ostaćete okruženi ovim i ovakvim ljudima kao što ostavljaju komentare ovde. Drugo kada dođete ovde, može da se desi da vas u nekom trenutku uhvati malo nostalgija, što je normalno. (Mene na svu sreću nije, a sumnjam i da hoće). Ako se to desi, "protrčite" malo kroz postove – čisto da se podsetite kakvi vas mozgovi tamo čekaju, pa će odmah da prođe .

Mi ćemo nastaviti da ovde postujemo informacije koje mogu biti bitne za gej ljude koji dolaze, na komentare koje se ne tiču konkretnih tema više ne odgovaram, što i drugima savetujem – nećemo valjda da se spuštamo na njihov nivo? A vama koji ste došli da se informišete: izvinjavam se što morate da čitate ovaj treš između – možete da pokušate da ga preskočite, pa čitajte samo konkretne teme.


A konkretna tema danas je: KAKO NAĆI DEČKA U AMERICI

Znate i sami da se, hvala bogu, mnogo radi ili uči (ako ste došli kao student), pa noćni izlasci po mestima o kojima sam već gore pisao nisu mogući toliko često. O ovome smo već pisali na PP, ali evo sad i javno:

Ja savetujem cruising aplikaciju: "GRINDR". Nisam siguran koliko je sada aktuelna u Srbiji i šire, ali ovde je pravi hit – u Čikagu, na primer, nema geja koji je ne poseduje Postoje vezije za iPhone, Android i Blackberry, radi na principu geolokacije i prikazuje vam momke koji su u vašoj neposrednoj ili realativnoj blizini (sami možete da podesite radius u kom da vam locira tipove).

Interfejs profile prikazuje u obliku tabele sa slikama tako da je vrlo lako kliknuti na nekog ko vam se sviđa i da započnete nebavezno ćaskanje koje kasnije može da se pretvori i u zanimljiv dejt ili nešto više . Izgleda otprilike ovako:


Nekoliko ljudi iz mog bliskog okriženja su se tako smuvali . Grindr je napravio neku vrstu revolucije u on-lajn dejtingu, tako da je ovo postao mnogo popularniji način za upoznavanje od Internet chat-room-ova. Prednost je i ta što možete da "Grindujete", odnosno razmenjujete poruke ili dogovor za večerašnje viđanje dok ste na poslu ili školi (mada ne preporučujem da ovo mnogo radite na poslu ili faksu – možete samo da napravite sebi problem).

Letos smo išli na neki road-trip po Americi, i bilo je neverovatno. Kako smo u kom mestu stali Grindr je bez greške pronalazio gejeve iz tog mesta, tako uopšte nismo imali problema sa upoznavanjem ljudi i nama nepoznatih gradova i atrakcija

Zaboravio sam da napišem da postoji besplatna verzija i ona koja se plaća. Ja, kao, imam onu koja se plaća, nije uopšte skupa, ali moram odmah da vam kažem da sam se prevario što sam je uzeo, gotovo da nema razlike. Besplatna varijanta je sasvim dovoljna.

Pored ove, postoje još slične aplikacije kao: Jack'd, BoyAhoy, Scruff... itd, ali nema potrebe rasplinjavati se, mislim da je Grindr sasvim dovoljan.
__________________
2010EU00001xxx
U.S. citizen

Last edited by Sima; 31.03.2013 at 22:18.
Reply With Quote
  #44  
Staro 31.03.2013, 22:18
Vangelistexas Vangelistexas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.07.2010
US lokacija: USA
YU lokacija: Daleko od srca
Poruke: 117
Nepromenjeno

Nadam se da moderatorima ne smeta sto cu napisati da je svima koji nisu iskusili lepa poznanstva, lepa prijateljstva i bilo kakav vid podrske od strane homoseksualne populacije "lako tudjim kurcem gloginje mlatiti". Sram vas bilo sto uopste uzimate ovakve teme u obzir, jer su "argumenti" kojima se ove "cinjenice" potkrepljuju jednake kvalitetu trosnih kuca ljudi o cijem bi se boljitku zapravo trebalo razmatrati umesto da se rasprava vodi oko homoseksualnosti.
Reply With Quote
  #45  
Staro 31.03.2013, 22:43
DraganBG DraganBG je offline
Član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik drolma Prikaz poruke
Ti, ili ne znas o cemu se radi na ovoj temi, ili si toliko nabijen negativnostima, (cak i tim koje ponosno priznajes -da si LGBT) pa si mene postavio za temu. Nisam ja tema, nego neprirodne pojave kao sto je vasa populacija.
Prvo, sta znaci da se djeca radaju ako trazis da homoseksualci zakljucuju brak i usvajaju djecu.
Drugo, kakve komsije spominjes, rodake, poznanike?
Trece, o kakvoj ti ljubavi i podrsci pricas?
Cetvrto, ako si procitao moj post valjda si naisao na to da ja i ne samo ja zivim pored pripadnika te populacije godinama, mozda i vise nego sto ti imas godina, pa mi nije jasno o kakvoj toleranciji pricas?
Dobro bi bilo da zaista imas pogled iz pravog ugla.
Nemoj mnogo, duso, da se uzbudjujes - nije dobro za srce
Reply With Quote
  #46  
Staro 31.03.2013, 22:59
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

DRAGANE ta prica kakvi su "mozgovi i umovi ovdje" je ona prica ako nisi gey i ako su ti gejevi cudni,neprirodni,odma si "cudan" ili "lud" jer boze moj danas nesmije da budne cudno nista pa tako ni to! Samo u Americi takvih "umova" ima barem 70 posto htjeo ti to il ne al to su cinjenice!
Reply With Quote
  #47  
Staro 31.03.2013, 23:07
DraganBG DraganBG je offline
Član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 9
Nepromenjeno GayRomeo

Citat:
Prvobitno poslao korisnik cukoni Prikaz poruke
DRAGANE ta prica kakvi su "mozgovi i umovi ovdje" je ona prica ako nisi gey i ako su ti gejevi cudni,neprirodni,odma si "cudan" ili "lud" jer boze moj danas nesmije da budne cudno nista pa tako ni to! Samo u Americi takvih "umova" ima barem 70 posto htjeo ti to il ne al to su cinjenice!
Nisam ja, srecice, pisao ni o kakvim mozgovima i umovima, malo si pobrkao postove

Nego pitanje za Simu: Koliko je popularan GayRomeo, ovde ga u Srbiji cesto koristimo?
Reply With Quote
  #48  
Staro 31.03.2013, 23:15
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Republikanac Rob Portman je promenio pricu vezano za svoje izjasnjavanje oko istopolnih brakova (ovo ja prevodim same sex marriage) nakon sto je skontao da mu je sin gej. klikni

Koliko sam ja imala prilike da vidim u dokumentarcima nekim, mase ljudi se roditelji odreknu, neki posle kubure sa depresijom, mnogo je veci procenat samoubistava medju LGBT tinejdzerima nego kod generalne populacije. Moje licno misljenje je pre nego sto bacis kamen na druge, bolje prvo dobro prouci stvar. A to sto u Srbiji ne znate toliko ljudi koji su iz te price, ne znaci da ih ne poznajete, samo da ne smeju da vam kazu. Kod nas je veoma cesta prica tipa Brokeback Mountain gde se ljudi zene/udaju a to rade samo zbog okoline a vole sasvim nekog drugog. To sto ste vi odlucili da ignorisete takve ljude i da ih stavljate u te svoje koseve, ne znaci da ih nema oko vas, mnogo vise nego sto mislite.
Reply With Quote
  #49  
Staro 31.03.2013, 23:22
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Republikanac Rob Portman je promenio pricu vezano za svoje izjasnjavanje oko istopolnih brakova (ovo ja prevodim same sex marriage) nakon sto je skontao da mu je sin gej. klikni

Koliko sam ja imala prilike da vidim u dokumentarcima nekim, mase ljudi se roditelji odreknu, neki posle kubure sa depresijom, mnogo je veci procenat samoubistava medju LGBT tinejdzerima nego kod generalne populacije. Moje licno misljenje je pre nego sto bacis kamen na druge, bolje prvo dobro prouci stvar. A to sto u Srbiji ne znate toliko ljudi koji su iz te price, ne znaci da ih ne poznajete, samo da ne smeju da vam kazu. Kod nas je veoma cesta prica tipa Brokeback Mountain gde se ljudi zene/udaju a to rade samo zbog okoline a vole sasvim nekog drugog. To sto ste vi odlucili da ignorisete takve ljude i da ih stavljate u te svoje koseve, ne znaci da ih nema oko vas, mnogo vise nego sto mislite.
meni ne smetaju ni sekunde,sto se mene tice neka ih ima na svakom koraku,i ne zanima me necija orijentacija,samo kazem da to nije prirodno i da je to poremecaj neki,uglavnom kad sve nenormalno postane normalno nista me i ne treba cuditi! Da je normalno svi na svijetu bi bili muskarci,i da je normalno nebi gejevi bili bili u ovolikoj manjini!
Reply With Quote
  #50  
Staro 31.03.2013, 23:23
Sima's Avatar
Sima Sima je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DraganBG Prikaz poruke
Nego pitanje za Simu: Koliko je popularan GayRomeo, ovde ga u Srbiji cesto koristimo?
Zaboravi na GayRomeo, niko ga ne koristi ovde – u Evropi je popularan, ovde nije. Znaš šta sam čuo – Ameri ili naši kad putuju u Evropu koriste GayRomeo da bi u napred tamo ugovorili viđanje smeštaj i sl.
__________________
2010EU00001xxx
U.S. citizen
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najjeftinije države i gradovi za život u USA zanesena Lokacije u USA 37 09.11.2018 18:28
Koliko košta život u Americi dreadnot Vodič za emigrante 289 01.01.2018 08:35
Posao,djeca i život Bullet4MySelf Vaša strana 8 14.11.2012 21:29
Život na Balkanu hope Vaša strana 27 18.05.2012 12:02
Varijante za život u USA - Studiranje Mikimax Vaša strana 46 22.04.2012 02:04

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 22:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.