ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 08.09.2016, 17:28
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Ja se sve nadam da mozda jos bude Mislis da su jednorocno slali mailove?
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
  #22  
Staro 08.09.2016, 17:46
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Ja se sve nadam da mozda jos bude Mislis da su jednorocno slali mailove?
Na zalost, izgleda da jesu... Barem su nekoga usrecili...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
  #23  
Staro 09.09.2016, 04:40
Tomislav1970 Tomislav1970 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.05.2014
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Bg
Poruke: 283
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Mislim da negdje imas opciju da provjeris, kao i na svim drugim stranicama kada zaboravis sifru.

A ne kontam, da nisu poslali mail, kako bih drugacije saznao. Ne vjerujem da je dovoljna informacija od ambasade u Gani, kao sto neko rece.

Dakle, ja, supruga, i dvoje djece, trebace jedno 2 sata da popunim ove obrasce.

Ako sam trenutno u Africi, skoro 100% do kraja juna iduce godine, sta da navedem kao adresu? U prijavi mi je Sarajevo, a i ne vjerujem ni malo ovim postama ovdje u Africi, vec su mi gubili neke stvari.

Nista ne salju postom tako da nemas problem oko gubljenja poste, ali buduci da ti je prebivaliste u Sarajevu, a ti si u Africi kontaktiraj ih i pitaj da li mozes da intervju odradis u Africi.
Ako ne mozes, posalji DS 260 kasnije pa ce ti i intervju biti zakazan kasnije. A i sam intervju mozes da pomjeris
  #24  
Staro 09.09.2016, 06:13
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Ja koliko se secam dok smo popunjavali DS-260 da je jedno od pitanja bilo u kojoj ambasadi zelite da se obavi intervju...tako da,raspitaj se jos malo ali mislim da bi MOZDA mogao i tamo da obavis razgovor...
  #25  
Staro 09.09.2016, 09:25
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Vidim na ovim forumima vani da su mailove ipak dobili samo ovi koji su izvuceni, inace bi kao trebali poslati 19 miliona poruka. Vise srece ubuduce svima koji igraju.

Narode, hvala svima na cestitkama i savjetima. Supruga i ja smo se dogovorili da ipak idemo sa ovim, pa ako prodjemo sve ove dalje faze, i da se selimo.

Forum je genijalan, i nevjerovatno je koliko je dobrih ljudi, koji su besplatno spremni da pomognu savjetima i iskustvima.

Ja cu pokusati dati svoj doprinos, pa cu lagano pisati i na ostalim temama, kako sta bude iskakalo.

Last edited by LJ75; 09.09.2016 at 09:36.
  #26  
Staro 09.09.2016, 11:29
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Vidim na ovim forumima vani...Supruga i ja smo se dogovorili da ipak idemo sa ovim, pa ako prodjemo sve ove dalje faze, i da se selimo...
Naravno da idete dalje! Ovo je ipak once-in-a-lifetime opportunity.

A kada vec spominjete strane forume, evo jednog bas za SA, pa procitajte iskustva.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
...a i ne vjerujem ni malo ovim postama ovdje u Africi, vec su mi gubili neke stvari.
Ne zaboravite da ukoliko se odlucite da tu imate intervju, morate onda i imati prevode svih dokumetata iz Bih, a tu onda mozete imati navedenih problema sa postama...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
  #27  
Staro 09.09.2016, 22:23
damirb damirb je offline
Član
 
Datum prijave: 09.09.2016
YU lokacija: NS
Poruke: 11
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

da se i ja pohvalim da mi je pre 2 dana stigao mail da ponovo proverim svoj status, i na moje veliko iznenadjenje prosao sam

Prvi put se prosle godine prijavio, i evo jednom da mene nesto hoce iz prrve

Citam ovaj forum vec 2 dana, i na svakakve informacije nalazim...

Znam da mozda vec postoje neki odgovori na pitanja koja cu postaviti, ali bih bio zahvalan ljudima sa vise iskustva da mi odgovore.

Devojka se takodje prijavila za GC ali nije prosla. Iskreno i potpuno smo zaboravili na lutriju i nastavili sa zivotom, i zakazali svadbu za jul 2017. Kada mi je stigao mail i kada sam video da sam prosao prvi krug, treba sad da popunjavam DS-260.

Cuo sam se sa ljudima iz ambasade u Srbiji i rekli su mi da mogu naknadno da je ubacim kao suprugu kad mi bude zakazan intervju.

1) Iskreno sada se lomimo sta da radimo, da li da se vencamo pre samog slanja DS-260 jer ona mora da menja sva dokumenta onda i moramo da ih cekamo pa da popunim teko nda DS-260, ja isto nisam prijavljen na istoj adresi kao ona vec sam jos uvek kod roditelja... Ne znam do kada mogu da popunim ovaj formular, poslao sam uput ambasadi ali sumnjam da ce mi reci...

2) Takodje, veliko pitanje koje brine moju buducu suprugu, ona ima zavrsenu srednju skolu, ali trogodisnji stepen (konfekcionar/krojac), da li to moze da utice na njenu GC? Jer ipak to nije 12 godina skole vec 11?

3) Sto se tice lekarskog pregleda, ja imam neki sum na srcu od rodjenja, koji mi ne smeta i zivim normalno sa tim. Kontrolisem se redovno kod kardiologa svake godine... Da li ovo moze da utice na moj status za dobijanje GC?

Imam jos pitanja ali ona su vezana za popunjavanje DS-260 pa cu ih postaviti na drugoj temi.

Hvala unapred na odgovorima...
  #28  
Staro 09.09.2016, 23:10
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damirb Prikaz poruke
Pozdrav svima,

da se i ja pohvalim da mi je pre 2 dana stigao mail da ponovo proverim svoj status, i na moje veliko iznenadjenje prosao sam

Prvi put se prosle godine prijavio, i evo jednom da mene nesto hoce iz prrve

Citam ovaj forum vec 2 dana, i na svakakve informacije nalazim...

Znam da mozda vec postoje neki odgovori na pitanja koja cu postaviti, ali bih bio zahvalan ljudima sa vise iskustva da mi odgovore.

Devojka se takodje prijavila za GC ali nije prosla. Iskreno i potpuno smo zaboravili na lutriju i nastavili sa zivotom, i zakazali svadbu za jul 2017. Kada mi je stigao mail i kada sam video da sam prosao prvi krug, treba sad da popunjavam DS-260.

Cuo sam se sa ljudima iz ambasade u Srbiji i rekli su mi da mogu naknadno da je ubacim kao suprugu kad mi bude zakazan intervju.

1) Iskreno sada se lomimo sta da radimo, da li da se vencamo pre samog slanja DS-260 jer ona mora da menja sva dokumenta onda i moramo da ih cekamo pa da popunim teko nda DS-260, ja isto nisam prijavljen na istoj adresi kao ona vec sam jos uvek kod roditelja... Ne znam do kada mogu da popunim ovaj formular, poslao sam uput ambasadi ali sumnjam da ce mi reci...

2) Takodje, veliko pitanje koje brine moju buducu suprugu, ona ima zavrsenu srednju skolu, ali trogodisnji stepen (konfekcionar/krojac), da li to moze da utice na njenu GC? Jer ipak to nije 12 godina skole vec 11?

3) Sto se tice lekarskog pregleda, ja imam neki sum na srcu od rodjenja, koji mi ne smeta i zivim normalno sa tim. Kontrolisem se redovno kod kardiologa svake godine... Da li ovo moze da utice na moj status za dobijanje GC?

Imam jos pitanja ali ona su vezana za popunjavanje DS-260 pa cu ih postaviti na drugoj temi.

Hvala unapred na odgovorima...
Dobrodošli i čestitam!
1. Za DS-260 u principu nema određen krajnji datum slanja (mogli bi i julu sledeće godine, ali bi to bilo neozbiljno ukoliko zbog bilo čega završite na AP-u). Vi ga možete poslati sada a buduću suprugu ubaciti naknadno. Pisali smo već o različitim varijantama venčanja pre i posle zakazanog intervjua. Pronaći ćete na forumu
2. Samo podnosilac prijave, u ovom slučaju Vi, treba da zadovolji uslove lutrije. Dakle, nikako joj nije ugrožena GC
3. Ne može. Budite spokojni.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
  #29  
Staro 09.09.2016, 23:38
damirb damirb je offline
Član
 
Datum prijave: 09.09.2016
YU lokacija: NS
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Dobrodošli i čestitam!
1. Za DS-260 u principu nema određen krajnji datum slanja (mogli bi i julu sledeće godine, ali bi to bilo neozbiljno ukoliko zbog bilo čega završite na AP-u). Vi ga možete poslati sada a buduću suprugu ubaciti naknadno. Pisali smo već o različitim varijantama venčanja pre i posle zakazanog intervjua. Pronaći ćete na forumu
2. Samo podnosilac prijave, u ovom slučaju Vi, treba da zadovolji uslove lutrije. Dakle, nikako joj nije ugrožena GC
3. Ne može. Budite spokojni.
Hvala puno na odgovorima. Citao sam dosta temu o promeni bracnog stanja, ali iskreno ne znam sta raditi...

Da li postoje neke prednosti ako odradimo vencanje ranije i onda popunim obrazac... Mislim da ako sad odradimo vencanje i ona promeni sva dokumenta mozemo relativno skoro poslati DS-260 i ocekivati zakazan intervju pocetkom sledece godine... Ispravite me ako gresim
  #30  
Staro 10.09.2016, 07:08
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damirb Prikaz poruke
Hvala puno na odgovorima. Citao sam dosta temu o promeni bracnog stanja, ali iskreno ne znam sta raditi...

Da li postoje neke prednosti ako odradimo vencanje ranije i onda popunim obrazac... Mislim da ako sad odradimo vencanje i ona promeni sva dokumenta mozemo relativno skoro poslati DS-260 i ocekivati zakazan intervju pocetkom sledece godine... Ispravite me ako gresim
Evo naseg iskustva...nas dvoje smo saznali da smo izvuceni 04.05....tj.da sam ja izvucena ;-) ...konkurisali kao SINGLE,oboje...nasa situcaija je sledeca:imamo troje dece,zivimo u vanbracnoj zajednici...Uradili smo sledece:vencali se 18.05.,ali sam ja zadrzala svoje prezime zbog izbegavanja menjanja dokumenata i da izbegnemo bilo koju komplikaciju s obzirom da sam ja glavni aplikant...Moj I deciji DS-260 smo popunili 02.06. i isto vece poslali mail sa molbom da ga otkljucaju i za supruga,pa sutradan poslali i njegov...eto to je nase iskustvo...ako ti je od ikakve pomoci drago mi je...pozdraaavvv
__________________
04.05.2016.-IVUCENIII
03.06.2016.-poslat DS-260
14.10.2016.-stigao poziv za intervju(zakazan za 05.12.)
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.