ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 10.09.2016, 14:29
damirb damirb je offline
Član
 
Datum prijave: 09.09.2016
YU lokacija: NS
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreeamers Prikaz poruke
Evo naseg iskustva...nas dvoje smo saznali da smo izvuceni 04.05....tj.da sam ja izvucena ;-) ...konkurisali kao SINGLE,oboje...nasa situcaija je sledeca:imamo troje dece,zivimo u vanbracnoj zajednici...Uradili smo sledece:vencali se 18.05.,ali sam ja zadrzala svoje prezime zbog izbegavanja menjanja dokumenata i da izbegnemo bilo koju komplikaciju s obzirom da sam ja glavni aplikant...Moj I deciji DS-260 smo popunili 02.06. i isto vece poslali mail sa molbom da ga otkljucaju i za supruga,pa sutradan poslali i njegov...eto to je nase iskustvo...ako ti je od ikakve pomoci drago mi je...pozdraaavvv
hvala na podeljenom iskustvu

Mislim da cemo mi otici u narednih 10ak dana do maticara i obaviti gradjansko vencanje i da cu poslati tek onda DS-260 sa njom kao svojom suprugom. Sacekacemo njen novi pasos i uneti te podatke.

Na ovaj nacin izbeci cemo nepotrebno maltretiranje otkljucavanja formulara i ispitivanja o verodostojnosti braka, bar je to neko moje misljenje...

Iako smo zakazali vencanje za jul 2017. odradicemo ga sada, a sledece godine pravimo slavlje i ako sve bude OK ispracaj za USA
  #32  
Staro 10.09.2016, 16:39
beholder's Avatar
beholder beholder je offline
Član
 
Datum prijave: 08.03.2015
US lokacija: ???
YU lokacija: Beograd
Poruke: 27
Post

Čestitke svim naknadnim dobitnicima!!!! Ostalima ostaje da držimo fige za sledeću godinu.
__________________
DV2017-Not selected
DV 2018 - 1 prijava - drugi put- Not selected
  #33  
Staro 10.09.2016, 19:51
tutumrak123 tutumrak123 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.09.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno Tutumrak

Izvucen sam za dv 2017 case broj 12xxx i popunio sam ds260 20 juna, zanima me sledeci korak ??
Svi spominju neke koverte a nije mi bas jasno, sta sada raditi? posle ds260 od juna nista nisam uradio >
Hvala na pomoci
  #34  
Staro 10.09.2016, 19:56
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tutumrak123 Prikaz poruke
Izvucen sam za dv 2017 case broj 12xxx i popunio sam ds260 20 juna, zanima me sledeci korak ??
Svi spominju neke koverte a nije mi bas jasno, sta sada raditi? posle ds260 od juna nista nisam uradio >
Hvala na pomoci

Nema vise nikakvih koverti, osim one koju vam uruce nakon intervjua u Ambasadi. Prema poslednjem Visa Bulletin-u, vas broj bi trebalo da je u novembarskoj grupi za intervjue. Email sa terminom intervjua i daljim instrukcijama u vezi sa lekarskim pregledom i dokumentacijom ocekujte krajem ovog meseca ili pocetkom sledeceg. Moze da se desi i da vas pomere za kasnije, ali spremajte se za Novembar (cut off je 13000). U medjuvremenu procitajte teme o intervjuima. Srecno.

Sup.Mod.
  #35  
Staro 10.09.2016, 20:01
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tutumrak123 Prikaz poruke
Izvucen sam za dv 2017 case broj 12xxx i popunio sam ds260 20 juna, zanima me sledeci korak ??
Svi spominju neke koverte a nije mi bas jasno, sta sada raditi? posle ds260 od juna nista nisam uradio >
Hvala na pomoci
Pa ta "koverta" je sada u stvari mail koji treba da stigne sa datumom zakazanog intervjua u ambasadi... Koverte su bile ranije,kada se jos uvek sve slalo postom...kao i sam DS koji se takodje slao postom...U glavnom tebi sada treba samo strpljenje i dok ti ne stigne mail,jedino sto mozes da radis jeste da pocnes da po intrukcijama i spisku koji si "dobio" pri popunjavanja DS-260 pocnes da prikupljas dokumentaciju koja ti je potrebna za sam intervju...i naravno da stekas parice...
__________________
04.05.2016.-IVUCENIII
03.06.2016.-poslat DS-260
14.10.2016.-stigao poziv za intervju(zakazan za 05.12.)
  #36  
Staro 10.09.2016, 20:11
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreeamers Prikaz poruke
Pa ta "koverta" je sada u stvari mail koji treba da stigne sa datumom zakazanog intervjua u ambasadi... Koverte su bile ranije,kada se jos uvek sve slalo postom...kao i sam DS koji se takodje slao postom...U glavnom tebi sada treba samo strpljenje i dok ti ne stigne mail,jedino sto mozes da radis jeste da pocnes da po intrukcijama i spisku koji si "dobio" pri popunjavanja DS-260 pocnes da prikupljas dokumentaciju koja ti je potrebna za sam intervju...i naravno da stekas parice...
Molimo vas da ne shvatite licno, ali bar svi vi koji ste na gotovo sigurnom putu za preseljnje treba da obratite paznju na koriscenje pravilne terminologije: mail je koverta koja stize u postansko sanduce; e-mail je elektronska posta. Ove dve reci nisu sinonimi. Mozda je koriscenje ove terminologije i preskakanje koraka u procedurama u redu u Srbiji i susednim zemljama, ali nije prihvatljivo u USA. Bolje se navikavajte na pravilnu terminologiju i nacin komunikacije na vreme, kako ne bi ste imali problema ovde. Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.
  #37  
Staro 10.09.2016, 20:24
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Molimo vas da ne shvatite licno, ali bar svi vi koji ste na gotovo sigurnom putu za preseljnje treba da obratite paznju na koriscenje pravilne terminologije: mail je koverta koja stize u postansko sanduce; e-mail je elektronska posta. Ove dve reci nisu sinonimi. Mozda je koriscenje ove terminologije i preskakanje koraka u procedurama u redu u Srbiji i susednim zemljama, ali nije prihvatljivo u USA. Bolje se navikavajte na pravilnu terminologiju i nacin komunikacije na vreme, kako ne bi ste imali problema ovde. Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.
...da...ok...samo sam zelela da budem od pomoci,a predpostavljam da me je covek odlicno razumeo sta sam zelela da kazem...naravno izvinjavam se ako sam nekog ZBUNILA i ODMOGLA MU svojim komentarom,nije mi bila namera...Trudila sam se da sto bolje objasnim i PO-MO-GNEM,sto predpostavljam da i jesam...ovakav komentar zaista nisam ocekivala koliko god da je moj mozda bio nestrucno napisan,ali ispravan...
Srdacan pozdrav,SUP.MOD.
__________________
04.05.2016.-IVUCENIII
03.06.2016.-poslat DS-260
14.10.2016.-stigao poziv za intervju(zakazan za 05.12.)

Last edited by dreeamers; 10.09.2016 at 20:37.
  #38  
Staro 10.09.2016, 20:39
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreeamers Prikaz poruke
...da...ok...samo sam zelela da budem od pomoci,a predpostavljam da me je covek odlicno razumeo sta sam zelela da kazem...naravno izvinjavam se ako sam nekog ZBUNILA i ODMOGLA MU svojim komentarom,nije mi bila namera...Trudila sam se da sto bolje objasnim i PO-MO-GNEM,sto pretpostavljam da i jesam...ovakav komentar zaista nisam ocekivala koliko god da je moj mozda bio nestrucno napisan...
Srdacan pozdrav,SUP.MOD.
Nema potrebe da moderatorima uzvikujete ili sricete kljucne glagole, svi do jednog imaju odlicno razumevanje srpskog i engleskog jezika, kao i prepoznavanje ironije, sarkazma, cinizma i ostalih stilskih figura i izraza.

Prethodni post nije imao za cilj da bilo koga ponizava ili kritikuje. Alternativa ovim dobronamernim upozorenjima je brisanje postova koji netacno opisuju proces.

Sup.Mod.
  #39  
Staro 10.09.2016, 20:50
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Nema potrebe da moderatorima uzvikujete ili sricete kljucne glagole, svi do jednog imaju odlicno razumevanje srpskog i engleskog jezika, kao i prepoznavanje ironije, sarkazma, cinizma i ostalih stilskih figura i izraza.

Prethodni post nije imao za cilj da bilo koga ponizava ili kritikuje. Alternativa ovim dobronamernim upozorenjima je brisanje postova koji netacno opisuju proces.

Sup.Mod.
Ja samo smatram da za takvim komentarom nije bilo potrebe jer sam ispravnu stvar napisala sasvim razumljivo osobi koja je trazila savet...to na sta ste mi skrenuli paznju nije netacna informacija,takodje predpostavljam ni razlog da bi se brisao moj post jer nije bila dezinformacija,vec nenapisano E-mail...jer je jos uvek kod nas koverta-koverta koja se salje i stize na kucnu adresu,a ne mail...a mail iskljucivo e-mail,elektronska posta,nikako koverta...Ne vidim da bih bilo koga time zbunila...
__________________
04.05.2016.-IVUCENIII
03.06.2016.-poslat DS-260
14.10.2016.-stigao poziv za intervju(zakazan za 05.12.)
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.