ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #601  
Staro 14.12.2016, 15:14
defrinol defrinol je offline
Član
 
Datum prijave: 17.10.2016
Poruke: 8
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru, znacilo bi mi sto vise informacija. Na onoj kao odbijenici koju su mi dali napisali su da dostavim proof of relationship, ne znam da li to ima neke veze. I jos jedno pitanje, da li je moguce da budemo odbijeni i da li neko zna nekog ko je odbijen za ovaj tip vize? Hvala
Reply With Quote
  #602  
Staro 15.12.2016, 01:41
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik defrinol Prikaz poruke
Hvala na odgovoru, znacilo bi mi sto vise informacija. Na onoj kao odbijenici koju su mi dali napisali su da dostavim proof of relationship, ne znam da li to ima neke veze. I jos jedno pitanje, da li je moguce da budemo odbijeni i da li neko zna nekog ko je odbijen za ovaj tip vize? Hvala
Sta ste im dostavili kao dokaze? Koliko dokaza?
Glupo pitanje: Jesu li vam dokumenta na istoj adresi?

Ja sam (smo) u nekoj slicnoj situaciji. Ono sto je meni na pameti su slike, prepiske na drustvenim mrezama kao i poruke, slike sa vencanja (pravili smo svadbu, gomila slika), ugovor sa ugostiteljskim objektom koji glasi na datum pre izvlacenja, slike iz veze, stari pasosi gde smo isli na zajednicka putovanja.
Ono sto sam mogao da zakljucim citajuci ovaj forum je da nista ne lazete i da sve pricate onako kako jeste.

Ja sam sinoc dopunio svoj DS 260 pa se pitam kako cu proci u januaru kada mi je zakazan intervju. Nadam se najboljem.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #603  
Staro 15.12.2016, 16:02
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

Da, no vakvite relativno kratki vrski (do godina , godina ipo) se bara da se dokazat i prethodno da se poznavate ili druzite
Se smeta za kratok period osobeno koga treba da se dade DV viza sto ustvari e viza za ttrajna emigracija a treba namesto na 1 da ja dadat na 2 osobi

Jas toa sto znaev ti kazav i jas sve nosev bidejki se zemavme posle 3.5.2016 no nie bevme vo vrska 4 godini pret ova.... taka da ne mozam da kazam deka sme isti slucaj

Nas samo ne prasaa koga sme zemeni i od koga sme realno zaedno i toa bese toa. Ne ni baraa nisto osven sliki.

Srekno napravi se sto mozes ako imas dokazi
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Reply With Quote
  #604  
Staro 15.12.2016, 16:07
MMDJ MMDJ je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2016
Poruke: 22
Nepromenjeno

Pozdrav svima! Juce smo preuzeli pasose sa vizama pa da napisem nesto vise o svemu i mozda nekima razresim neke dileme.
Prvo sto se tice samog intervjua sa konzulom mogu da kazem da je bio u izuzetno prijatnoj atmosferi i trajao svega 10-15 minuta. Ja sam dobila na lutriji na koju sam se prijavila kao single, a udala sam se 29.10. tek kada sam saznala da mi je intervju zakazan za 12.12. Naravno, pitali su nas najvise u vezi sa tim. Mi smo u vezi pre vencanja bili oko godinu dana ali se poznajemo bar 5-6 godina. Tako smo i rekli i mislim da je to sto se toliko dugo znamo, po reakcijama konzulke, imalo uticaj, bas kao i cinjenica da smo se upoznali na poslu tj. da radimo zajedno. Pitala nas je onda da li smo putovali zajeno i rekli smo da jesmo. Pitala je gde i kada smo rekli porverila je pecate za putovanja u inostranstvo i videla da se poklapaju. Ja sam takodje rekla da imamo slike a ona je rekla dajte da pogledam. Ja sam izradila slike sa razlicitih mesta jer sam htela da pokazem, obzirom da je veza relativno kratka, da smo imali mnogo zajednickih aktivnosti. Krenula je da lista slike i pitala kada smo bili na Mecavniku i ja sam rekla u maju. Onda je pogledala jos jednu sliku iz CG i pitala gde je to i kad smo bili tamo a ja sam odgovorila da je to isto putovanje i da smo na putu za CG srvratili na Mokru Goru. Ona je rekla dobro, a gde je ovo. Ja sam rekla da je to sa Ulice otvorenog srca i naglasila da je to bilo 01.01. tj. za novu godinu cisto zbog datuma. Ona je rekla kao, da, da, zna. Malo detaljnije je pogledala samo slike sa vencanja. Pitala je koliko smo imali gostiju i ja sam rekla da je u restoranu bilo samo 15 ljudi tj. nase porodice jer ja ne volim velike svadbe, ali da smo uvece izasli sa drustvom. Naravno, imali smo slike i iz sale u opstini, i iz restorna i sa zurke i ja sam svugde bila u vencanici. Rekla mi je da joj se bas svidja vencanica i ja sam rekla hvala. Pitala je u kom je restoranu bila svadba i ja sam rekla. Posebno je pogledala slike sa mojom i sa njegovom porodicom sa vencanja, kao i sliku svih zajedno. Mi smo poneli nesto vise fotografija sa vencanja ali i dosta pojedinacnih (ili po najvise dve-tri) sa razlicitih drugih mesta. Zatim je jos mog muza pitala zasto mu je jedna prethodna turisticka viza za USA otkazana i on je odgovorio jer mu je isticao pasos pa je vadio novu vizu i ona je odgovorila uredu. Takodje ga je pitala gde je u USA bio (jer je bio ranije dva puta) i gde je bio smesten i on je odgovrio. Jos je mene samo pitala sta sam zavrsila od skole i ja sam rekla. Koliko se secam nikakvih dodatnih pitanja nije bilo. Osim slika, kao dokaz veze smo poneli i izvode iz banke da se vidi da smo jedno drugom nekoliko puta prebacivali pare ali to nije uzuimala i nista drugo nije trazila (mi nismo ni poneli nista drugo jer ja nisam htela da im dajem nase prepiske jer mislim da je to licno) iako smo iskreno rekli da smo u vezi samo godinu dana i da smo se vencali pred intervju (sto je uostalom i sama mogla da vidi jer su nam iz BG u novembru i otkljucali aplikaciju da bih mogla da promenim prezime i da bih supruga naknadno unela). Dakle ovo je bilo otprilike sve na razgovoru sa konzulkom, polozili smo zakletvu i rekla na je "congratulations"
Sto se tice popunjavanja DS-260 i ostalog a vezano za zbivanja pre i posle intervjua evo nekoliko na sopstvenom primeru proverenih informacija:
- slova "dj","ch" i sl. ne predstavljaju nikakav problem i oko toga se ne treba brinuti
- muskarci koji su civilno sluzili vojsku treba da napisu da jesu sluzili i u sva polja u DS-260 formularu treba da unesu samo "civilno" (napominjem samo da je moj muz ipak pratilac a da sam ja izvucena pa ne mogu biti sigurna kako bi bilo da je on nosilac ali pretpostavljam da je isto)
-ko nije primao vakcine u zadnjih 10 godina nema razloga da prikuplja bilo kakvu medicinsku dokumentaciju u vezi sa vakcinisanjem jer mu nece biti priznata i svakako ce morati da primi sve vakcine (cak ni Tetalpan primljen relativno skoro nije mi priznat jer ne sadrzi sve sto sadrzi ta vakcina koja se zahteva a koja sadrzi tetalpan tako da mislim da ima smisla dokumentaciju o vakcinama prikupljati samo za decu)
-adresa koja je uneta u DS-260 moze se promeniti pri ulasku u USA
-prilikom prvog ulaska u USA moze se uci u bilo koju drzavu tj. ne mora se uci u onu drzavu koja je navedena u DS-260
-nosilac vize mora uci u zemlju prvi i pratioci mogu uci u isto vreme sa njim ili kasnije ali nikako ne pre nosioca
Eto, ja se nadam da je ovo od pomoci a ako neko ima jos nekih pitanja ja cu rado odgovoriti ako sam sigurna u odgovor.
Pozdrav i srecno svima koji treba da dobiju ili su dobili zelenu kartu

Last edited by MMDJ; 15.12.2016 at 16:22.
Reply With Quote
  #605  
Staro 15.12.2016, 16:52
MMDJ MMDJ je offline
Član
 
Datum prijave: 03.10.2016
Poruke: 22
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik defrinol Prikaz poruke
Zdravo svima, bio sam sa suprugom na viziranju, medjutim posto smo kratko u braku, kao dokaze poneli smo slike nase veze koja traje nekih godinu i po dana. U ambasadi nam traze jos neke dodatne dokaze o vezi/braku, ukoliko neko zna nesto sta bi to moglo da bude neka mi se javi. Hvala puno
Ja sam bila u ponedeljak sa suprugom i u vezi smo godinu dana (dakle manje od vas) a u braku mesec i po (vencali smo se posto mi je zakazan intervju) i zadovoljili su se samo slikama. Ja sam doduse ponela mnostvo raznovrsnih slika plus malo vise slika sa vencanja (ali naglasavam da je iako mala svadba bila "prava" tj. i vencanica, i torta i fotograf, i drustvo posle na zurci u gradu tj. nije bilo samo nas dvoje pristojno obuceni u opstini). Nista nam drugo nisu trazili (iako sam ja ponela jos izvode iz banke). Dakle ne znam kakve ste slike poneli i pokazali i koliko ali ja bih mozda napravila jos slika ako imate narocito sa vencanja i sa putovanja u inostranstvo. Takodje, izvodi iz banke ako ste uplacivali tj. prebacivali jedno drugom novac mogu biti od koristi. Nadalje izvodi od mobilnog operatera na kojima se vidi koliko ste cesto razgovarali telefonom (ako se obicno ne cujete pomocu Vibera, WatsApp-a i sl.), razglednice koje ste slali jedno drugom ili nekome a da ste ih zajedno potpisali, pisma ako ste ih slali jedno drugom, prepiska sa bilo kojih drustvenih mreza, aplikacija ili SMS poruka (PrtSc naravno), potvrdu da zivite na istoj adresi (sto duze to bolje), eventualni personalizovani pokloni i sl. Ja sam cula da neki prilazu cak i sudski overene izjave prijatelja i porodice o njihovoj vezi ali ne poznajem nikoga ko je to radio licno (to bi vazilo i za izjave komsija ili drugih svedoka koji potvrdjuju da ste ziveli na istoj adresi ako se vec niste prijavili na istu).
Eto, toliko mi pada na pamet a vi se potrudite jer verujem da ako podnesete iscrpne dokaze nema sanse da vas odbiju
Reply With Quote
  #606  
Staro 15.12.2016, 16:58
Tonke Tonke je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2016
Poruke: 4
Nepromenjeno razgovor

Dodajte i mene da sam prosao.

Intervuju sam imao 12.12, danas sam preuzeo pasos sa vizom.

Procerudra trajalao oko 2 sata ( vise cekanja izmedju nego stvarnog razgovora ). Sam razgovor je mozda trajao 5 min. Pitanja su bila: cime se bavim sada i sta planiram da radim u USA, gde planiram da idem i kod koga, pitanja o mojoj prethodnoj poseti USA ( bio sam 2014 kao student work and travel program ) i to je to.

Pozdrav, i srecno ostalima koji cekaju svoj red
Reply With Quote
  #607  
Staro 15.12.2016, 17:09
Loura Loura je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno

Koliko imamo vremena da napustimo zemlju kad nam se odobre vize?
Reply With Quote
  #608  
Staro 15.12.2016, 17:11
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

6 mjeseci. piše vam u vizi do kada vrijedi. do tog datuma morate prvi put ući u SAD i aktivirati vizu.
Reply With Quote
  #609  
Staro 15.12.2016, 21:46
dreeamers dreeamers je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Loura Prikaz poruke
Koliko imamo vremena da napustimo zemlju kad nam se odobre vize?
Zapravo,imate sest meseci nakon obavljenog lekarskog pregleda...a na vizi krajnji datum koji stoji je u stvari vezan za lekarski pregled,koji vazi sest meseci...
__________________
04.05.2016.-IVUCENIII
03.06.2016.-poslat DS-260
14.10.2016.-stigao poziv za intervju(zakazan za 05.12.)
Reply With Quote
  #610  
Staro 16.12.2016, 00:41
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Bravo, svaka cast.
Cestitam.
Jako dobar post sa konkretnim informacijama.

Juce sam za svaki slucaj izvadio kartone primljenih vakcina za oboje pa ako nesto bude znacilo super, ako ne onda jbg (ode kinta).
Vencanje smo zakazali nakon saznanja da sam izvucen. U tom trenutku bili smo malo jace od godinu dana u vezi i nije bilo prevelike dileme da li cemo ici ili ne. Samo vencanje smo obavili par dana nakon sto smo saznali za datum intervjua. Vencanje je bilo onako kako smo i zeleli. Znaci onako kako smo zamisljali da ce biti i da nas nisu izvukli. Zakupili smo veliku salu (200 ljudi), imali pro fotografa, super okitili salu...
Hocu da kazem da smo zaista napravili svadbu - svadbu. To je bila nasa zelja pa se iskreno nadam da ce ta cinjenica biti dovoljna za dokazivanje veze da nije iz interesa.
Pored toga sinoc sam vrteo svoj telefon (viber i whats app) kako bih pronasao sto vise dokaza o nasoj vezi ali da datum bude raniji od datuma izvlacenja na lutriji. Uzeo sam screenshot, ''isekao'' fotografije sa fb ukljucujuci datume kada su postavljene, komentare... Prilozicu i ugovor o zakupu svadbene sale koji glasi na datum koji je pre izvlacenja...
Idem na kartu svadbenih slika, nasih slika iz veze (razlicitih perioda) ali i dodatno ako zapne i svega vec nabrojanog.
Trenutno skupljamo potrebnu dokumentaciju. Ja bi trebalo da sam sve iskupio, dok supruga tek pocinje jer je pre par dana uzela novu LK i pasos zbog promene prezimena i promene boravka (muka ziva).

Pisao sam ambasadi par puta oko potrebnih dokumenata ali bez odgovora. Odgovorili su mi samo jednom i to nesto oko formata slika (to sam vec znao) ali i otkljucavanja DS 260 kako bi smo mogli da promenimo moj bracni status odnosno da popunimo sve potrebne podatke vezane za suprugu.
Trebalo bi da pozovem da zakazem lekarski pregled za oboje. Mislim da cemo ici u Smiljanicevu jer sam prema iskustvima drugih forumasa dosao do zakljucka da su tamo najbrzi i da su skroz ok. Ne bih voleo da dajem kintu za vakcine koje smo vec primili kao deca. No videcemo sta i kako.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.