ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Social Security Number & Green Card » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #691  
Staro 10.03.2017, 17:30
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Sve je to ok za 14 +5 dana. Ali nama treba SSN malo ranije. Dovoljna nam je potvrda da smo predali zahtev za izdavanje istog ili sto kaze gore da nam izdiktira br dok kartica ne stigne.
Jos jednom pitanje - zar vi nemate vec SSN? U vasim postovima ste naveli da ste radili ovde. SSN ostaje isti, samo se skida kondicija. Po zakonu, jedino zasticeni svedoci dobijaju novi SSN. Niko drugi ne moze da promeni jednom izdat SSN, cak i u slucaju kradje identiteta.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #692  
Staro 11.03.2017, 04:29
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Svakoj osobi su dokumenta potrebna otprilike juce. Ukoliko je broj vec "assigned" (a moguce je da nije), moze da se desi da vam broj napisu na papiru. Budite "nice" sa njima i objasnite "hitnost" Ono sto oni zele da izbegnu jeste "duplicate request", tako da je zaista neizvesno sta agent moze da uradi i odluci u datoj situacji - u svakom slucaju probajte, ne moze da skodi.

Sup.Mod.
Upravo je zato nas ljubazni sluzbenik nakon cekanja na licetu mesta otkacio i rekao da dodjemo posle tri nedelje ako ne stigne. AKo ste dali adresu tokom prijave i rekli da vam ssn stigne na tu adresu i platili fee - dzabe idete (gore opisah svoj odlazak). ALi posto je proslo tri nedelje verovatno cemo otici u ponedeljak.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #693  
Staro 11.03.2017, 10:05
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kilimandzaro Prikaz poruke
Upravo je zato nas ljubazni sluzbenik nakon cekanja na licetu mesta otkacio i rekao da dodjemo posle tri nedelje ako ne stigne. AKo ste dali adresu tokom prijave i rekli da vam ssn stigne na tu adresu i platili fee - dzabe idete (gore opisah svoj odlazak). ALi posto je proslo tri nedelje verovatno cemo otici u ponedeljak.
Dakle, sudeci po ponasanju ljubaznog sluzbenika, samim ulaskom u US je cela procedura dobijanja SSN automatski pokrenuta? Nikakav dodatni zahtev (ni dolazak) nije neophodan?
Reply With Quote
  #694  
Staro 13.03.2017, 05:22
MilosWorldwide MilosWorldwide je offline
Član
 
Datum prijave: 07.05.2015
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 27
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Dakle, sudeci po ponasanju ljubaznog sluzbenika, samim ulaskom u US je cela procedura dobijanja SSN automatski pokrenuta? Nikakav dodatni zahtev (ni dolazak) nije neophodan?
U teoriji je procedura pokrenuta i nije potrebno podnositi dodatni zahtev. To jasno piše u onim brošurama što se dobiju uz vizu.

U praksi (naš slučaj) je potrebno podneti zahtev, što pre to bolje. Supruga i ja smo čekali par nedelja, otišli u Social Security Office i saznali da nikakav zahtev ne postoji i da tek treba da ga podnesemo.
Reply With Quote
  #695  
Staro 13.03.2017, 19:38
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MilosWorldwide Prikaz poruke
U teoriji je procedura pokrenuta i nije potrebno podnositi dodatni zahtev. To jasno piše u onim brošurama što se dobiju uz vizu.

U praksi (naš slučaj) je potrebno podneti zahtev, što pre to bolje. Supruga i ja smo čekali par nedelja, otišli u Social Security Office i saznali da nikakav zahtev ne postoji i da tek treba da ga podnesemo.
E bas tako, u teoriji bi procedura trebalo da bude sledeca - vi stiklitate na formularu u Srbiji i automatski (u Chicagu) za 3 nedelje stize SSN. Posto smo znali da obicno nije tako, mi smo odmah otisli sutradan s odstampanom aplikacijom, ali su nas vratili da cekamo 3 nedelje. Naravno da nije stigao i upravo smo iscekicali na Lawrence- dobra 2 sata, cetiri puta smo prilazili salteru) samo da bi primili nase prijave (one spremljene pre tri nedelje) i rekli da bi trebalo da stigne za dve. Administracija je svuda administracija. Nisu nam dali brojeve na papiru, cekamo da stignu.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #696  
Staro 14.03.2017, 00:27
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

2008. god bio sa na programu work and travel i tada sam dobio ssn. U ds obrazcu navodi se da li zelim nov ssn ili da mi ostane stari. Koliko ja znam ssn se dobija samo jednom, pa sam odabrao da mi ostane isti. Nesto slicno nasem jmbg. Ono sto znam je da me je ssn ogranicavao da legalno mogu da radim samo za jednog poslodavca, u ovom slucaju kompaniju koja je garantovala za mene. Da li nakon svega treba da mi skinu to ogranicenje ili sta vec?
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #697  
Staro 14.03.2017, 13:08
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
2008. god bio sa na programu work and travel i tada sam dobio ssn. U ds obrazcu navodi se da li zelim nov ssn ili da mi ostane stari. Koliko ja znam ssn se dobija samo jednom, pa sam odabrao da mi ostane isti. Nesto slicno nasem jmbg. Ono sto znam je da me je ssn ogranicavao da legalno mogu da radim samo za jednog poslodavca, u ovom slucaju kompaniju koja je garantovala za mene. Da li nakon svega treba da mi skinu to ogranicenje ili sta vec?
Reci da ti ostane stari. Cim sletis odmah sljedeci dan sa starom SSN karticom i pasosem odes u SSA office i fino ti skinu zabranu (promijene ti status u LPR). Nova kartica dodje za 7-10 radnih dana. Ispuni formular jos prije nego odes, samo ga poneses vec gotovog i predas. https://www.ssa.gov/forms/ss-5.pdf
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #698  
Staro 16.03.2017, 15:37
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Reci da ti ostane stari. Cim sletis odmah sljedeci dan sa starom SSN karticom i pasosem odes u SSA office i fino ti skinu zabranu (promijene ti status u LPR). Nova kartica dodje za 7-10 radnih dana. Ispuni formular jos prije nego odes, samo ga poneses vec gotovog i predas. https://www.ssa.gov/forms/ss-5.pdf
@Kilimandzaro, jel ti stigla kartica za SSN? Ne mogu da se setim dal si pisala negde u postovima, jel ste se nasli posao ti i suprug?
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #699  
Staro 16.03.2017, 23:32
Ninovranje Ninovranje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.06.2010
US lokacija: Chicago - Niles
YU lokacija: NjeVra Siti
Poruke: 78
Pošalji Skype™ poruku korisniku Ninovranje
Thumbs up SSN za 3 dana

Drug sleteo u Chicago u Cetvrtak, otisli u SSN office u sledecu Sredu (nisam imao vremena da ga nosim ranije) a broj dobio u Ponedeljak.

Nista niko nije pomenuo da li smo stiklirali da nam se autom. izda SSN, otisli smo u SSN office, popunili prijavu i predali na salteru, sve ukupno bilo manje od 15min.

Dakle SSN stigao za 3 dana. A da, vec sam rekao, Chicago je u pitanju
Reply With Quote
  #700  
Staro 17.03.2017, 02:34
zmija zmija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
Poruke: 51
Nepromenjeno

Ja platio green card 3 marta dobio broj slucaja (case) i otisao na uscis stranicu napravio akaunt unio podatke i sve i kad odem na check my case status pored receipt number ima last updated i ispod je prazno svaki dan ulazim refresujem ali nista.....sad posto sam ja vec u Americi i to sve a trebam polagati za auto i cdl nemogu nista bez green carda dok mi nestigne na adresu ili mogu sa onom vizom iz pasosa? Ako ima neko bolje upucen
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Oduzimanje Green Card-a takecare Agencije za prijavu 6 08.05.2017 14:42
Green Card - Sigurnost Bazzoli Vaša strana 11 07.07.2015 05:01
Green Card za porodicu Zorzy88 Stare teme 3 07.02.2011 19:43
Green Card and SSN Smith6000 Stare teme 1 17.02.2010 09:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.