ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #511  
Staro 16.05.2017, 06:40
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Za moj ukus jefferson park,norwood park i sve ti je blizu , mi smo ziveli 4 godine na hermitage i lawrence ,i tamo na taj kraj ne idem vise osim za lek ne daj boze .pre je to nekako i bilo ok a sad brate je kao u indiju guzva ,ulice smnjili ,pravili staze za bicikle mislim katastofa parking nemas nikako od jezera do pulaski niz lawrence ,montrose, foster ,irving park pre ces stici brzim hodom e sad ako radis u downtown i koristis javni prevoz onda sta je tu je , mi smo kupili kucu u jefferson parku na higens i mcvicker evo vec cetvrta godina uzivamo u mirnom kraju uvek parkinga i svaki pravac mi je blizu 2 min do I-90 3-4min do I -94 a ti posto si u schamburgu i sad da odes u lake view da zivis ne bi reko da bi se zena odusevila
  #512  
Staro 16.05.2017, 06:54
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik toske10 Prikaz poruke
Pozdrav svima. Novi smo u USA, trenutno Schaumburg kod prijatelja. Meni lokacija neće biti toliko bitna koliko mojoj lepšoj polovini, obzirom da idem u CDL školu - dalje znate.☺ Pitanje je, da li ima neka solidna lokacija koja je približno/podjednako udaljena od svih delova Chicaga gde će moja supruga eventualno naći posao? Imamo automobil. Imamo neke ponude za povoljan smeštaj Aurora, IL i Naperville, IL. E sada, ako supruga nađe posao baš u gradu ili severnom delu, da li je to predaleko i skupo za svakodnevnu vožnju tamo i nazad? Unapred zahvalan svim dobrim ljudima.
Aurora je dosta jeftinija ali je daleko, ne bih nikoga savetovao da zivi u aurori i da putuje za chicago na posao jer ces poludeti od voznje i od guzve jer ovde znas koje su najvece kletve da bog da bio na I-290 u 5 popodne i da bog da bio na I-55 u 7:30 ujutru imas mnogo povoljnih stanova i ovamo blize ako ces van chicaga recimo Des plaines, Niles,Skokie
  #513  
Staro 17.05.2017, 05:49
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

U Chicagu sam nesto vise od 20-tak dana. Za pocetak sam kod drugara u Cumberland-u, a kasnije kada mi dodje i supruga sigurno cemo uzeti neki stan. Licno bih voleo u ovoj area-iji jer je kraj poprilicno bezbedan i miran. Jedina mana je blizina aerodroma ali sta sad. NIsam rasista, bar ne jos uvek ali mi svi kazu da cu vremenom postati. U kraju skoro da nema crnaca, Meksikanaca, Indijaca... sto je jako dobro jer samim tim nema ni kriminala, nereda, nekulture... U kraju ima ogroman broj Poljaka, Srba, Makedonaca, Bugara, Ukrajinaca...
Sve sto ti treba je tu, od velikih Mall-ova, Outlet-a, velikih marketa sa svakojakom robom ukljucujuci i nasu. Sportski tereni, Plaze... Ko voli ima i dosta nasih restorana i brze klope...
Cene stanova su korektne i krecu se od 900 pa na gore ali realno odlican dvosoban stan (2 spavace plus dnevna sa kupatilom i jos jednim toaletom) moze se naci za 1200$.

Imaju razne app za rentiranje stanova i stvarno su dobre.
Pogledajte na:Trulia, Zillow, Zumper, Apartment, Apartment list...
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
  #514  
Staro 17.05.2017, 15:09
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Welcome to Chicago Cumberland je generalno dobar kraj, imam drugaricu tamo. U njenoj zgradi su sve Balkanci, meni licno to ne bi predstavljalo prednost, ali zavisi ko sta voli. Ona je tamo vec par godina i kaze da zna samo za jedan incident gde su pokusali da opljackaju zenu, ona se branila i upucali su je. To je bilo nedavno i kaze da je svima iz naselja bio sok sto se to desilo.
Ja sam na samoj granici izmedju naselja Oak Park gde su pretezno bogatiji belci i Austin gde su siromasni crnci. Na neki nacin mogu da razumem ovo sto su ti rekli da ces postati rasista - pre nego sto sam dosla crnci su mi bili izuzetno simpaticni, ali sam ovde promenila misljenje (ne mislim pri tom na sve crnce jer naravno kao sto ima ovakvih i onakvih belaca, tako ima i ovakvih i onakvih crnaca). Mislim na ove sto ih vidjam po kraju i uopste mi ne ulivaju poverenje. Jedva da prodje dan da mi neko ne trazi pare, u vozu se desavalo da su jako glasni i nepristojni, a navukla sam traume kad mi je jedan na stanici trazio upaljac tako sto se pravio da me pljacka (njemu je bilo smesno, meni ni najmanje).
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
  #515  
Staro 18.05.2017, 05:09
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Ja sam zaljubljena u nas kraj North Center. Nismo u Roscou Village kako sam prvobitno mislila, mada smo mi North Center u North Center, a i RV je u North Center. RV je nesto kao samoproklamovan kraj u okviru NC
Osecam se super bezbedno, osnovna je jedna od najboljih u gradu, sve su kuce na dva, maksimum tri sprata. Jedino ni jedna stanica metroa nije bas bas blizu, imam da pesacim do braon linije 15 minuta, ali zapravo sam provalila da brze stizem na posao ako idem autobusom pa plavom linijom.
Imamo sad i auto, ali sto neko rece - sluzi za vonju svuda po krajevima Cikaga - osim da se ide u centar. To je samoubistvo, osim ako nisi spreman da debele pare ostavis na parkingu.
Jedino nije mnogo raznolik kraj, uglavnom su belci. Tu nam je i fenomenalna srednja skola, ako ovi moji lenjosi uspeju da je upisu
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
  #516  
Staro 18.05.2017, 23:45
toske10 toske10 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.10.2016
US lokacija: Mount Prospect, IL
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 50
Nepromenjeno

Hvala puno svima na savetima. Čim se neko od nas dvoje zaposli - krećemo u potragu za smeštajem. Do tada sređujemo dokumentaciju i skupljamo informacije.
__________________
03.05.2016. Izvučen, 15***
22.05.2016. DS260
21.11.2016. Stigao poziv za intervju
26.12.2016. Lekarski pregled
18.01.2017. Intervju
  #517  
Staro 17.06.2017, 08:28
dushantrikik dushantrikik je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2017
Poruke: 8
Nepromenjeno prasanja

dobar den jas sum prilicno nov pa ajde edno prasanje do ovie koj se podolgo vreme vo Cikago..

Dali nekoj e tamu frizer/frizerka ? dali za rabota kako frizer/frizerka potrebni se nekoj posebni polaganja sertificati i slicno ?

dali e taa dobro platena rabota .. ?
  #518  
Staro 17.06.2017, 16:22
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dushantrikik Prikaz poruke
dobar den jas sum prilicno nov pa ajde edno prasanje do ovie koj se podolgo vreme vo Cikago..

Dali nekoj e tamu frizer/frizerka ? dali za rabota kako frizer/frizerka potrebni se nekoj posebni polaganja sertificati i slicno ?

dali e taa dobro platena rabota .. ?
Brat od strica moje supruge je dosao u Chicago kao frizer. Znam da je pricao da svi traze da polazes za taj sertifikat neki bez koga kao ne mozes da radis nigde. Odma da se ogradim ovde, to su njegova isustva koja ja pricam tebi sad. Sto se tice novca kokji mozes da zaradis sve zavisi. Uvek je tu tip koji ostaje tebi, a sad da li dobijas satnicu ili ti gazda daje 10% od 'prodaje' koje si ti napravio ne znam. Nadam se da ce neki frizer da se javi da ti sve tacno kaze.
Jos samo da dodam, sisanje musko nije ispod $20 ( ja placam $23). Zensko je valjda oko $70 sisanje samo krajeva bez feniranja.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
  #519  
Staro 17.06.2017, 22:19
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Da li je na forumu mozda devojka koja je pre jedno dve nedelje bila u restoranu u Milenijum parku sa sestrom (tek je dosla valjda) i pitala mog muza da je preporuci i ostavila CV i kontakt? On ga je prosledio sefovima odmah ali su ga ovi zagubili a zainteresovani su da je prime. Ako je ovde nek mi se javi
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
  #520  
Staro 18.06.2017, 03:24
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Gungule oko jezera? Mi u Edgwater na Sheridan Rd, kafa na plazi, setnja marinom, tereni za fudbal.. . Mada razumem da svako ima svoje neke zelje svi smo drugaciji. Mi smo mesec dana bili kod drugara na Cumberland & Berwyn i to nam je bilo extremno dosadno. Mada priznajem da je tisina i sigurnost kraja na zavidnom nivou. Al to nismo mi Isto tako i tebe razumem.
Ali ziveli smo mi i u Greek Town oko godinu dana, uzas uzasa, blizina grada = pesice na posao, ALI kao da sam spavao u svim ti mnogobrojnim kaficima i restoranima, sa sve vatrogasnim i kolima hitne pomoci. E to je gungula veruj mi Ziveli smo i oko 6 meseci bas kod City Fresha na Devon, daaaalleeeko od grada, kraj nista spec, dosadan.
Ovo gde smo sad je ZA NAS pun pogodak, svako jutro kao da smo na moru.
Oд 4. марта 2017. до данас је прошло три месеца, а ви сте већ живели месец дана на Cumberland, годину дана у Greek Town, 6 месеци код City Fresh Market-a i сада сте у Edgewater? Дакле, у чему је тајна? Поздрав са Clark-a!

П.С. Бацио поглед на блог и укапирао да сте раније били овде на W&T...
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!

Last edited by Bockyman; 18.06.2017 at 03:32.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.