ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » ukidanje DV lottery » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 12.01.2018, 23:01
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Ako se ukine lutrija, da li ce to imati uticaj na vec postojece zelene karte dobijene preko lutrije?

Da li ce se menjati ili i dalje vaziti pravila koja su nam predocena (u vezi produzenja z karte neogranicen broj puta, sticanja drzavljanstva nakon 5 godina itd...)
Reply With Quote
  #72  
Staro 14.01.2018, 14:16
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Ako se ukine lutrija, da li ce to imati uticaj na vec postojece zelene karte dobijene preko lutrije?

Da li ce se menjati ili i dalje vaziti pravila koja su nam predocena (u vezi produzenja z karte neogranicen broj puta, sticanja drzavljanstva nakon 5 godina itd...)
To su već pitanja na koje je nemoguće dati odgovor.
Ja lično smatram da ukoliko se i ukine lutrija to ne bi trebalo imati nikakvog utjecaja na one koji su već izvučeni i stigli u SAD. Ti imaš svoj GC i to je to. Ko je uspio doći došao je.
Reply With Quote
  #73  
Staro 14.01.2018, 19:30
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Nisam pravnik, ali retki su tj. skoro ne postoje slučajevi da se neki novi zakon primenjuje retroaktivno, što je i logično. Po mom mišljenju, ukidanje lutrije može da se desi 2020. (DV2020), zato što su i DV2018, a i DV2019 već u toku i bilo bi nelogično da se proces prekine na pola.
Ali opet to je samo moje mišljenje. Niko ne može sa sigurnošću da kaže šta će se desiti. Možemo samo da nagađamo.
Reply With Quote
  #74  
Staro 15.01.2018, 03:47
Sasha983 Sasha983 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.09.2016
Poruke: 41
Nepromenjeno zz

Nema od ukidanja lutrije nista...
Sve su to politicke spekulacije da bi se oslabio dolar.

Neko sam ko se time bavi i prati od pocetka Fed vs Trump.
Samo da dobijem sto vise dolara u zamenu za eur dinar.

To me trenutno zanima pre imigracije..
Reply With Quote
  #75  
Staro 15.01.2018, 16:05
svetlana33 svetlana33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2016
US lokacija: ???
Poruke: 150
Nepromenjeno

Načelo zabrane retroaktivne primene zakona propisano je u brojnim međunarodnim instrumentima, od čega najvažnijima smatramo Europsku konvencije o zaštiti ljudskih prava i temeljnih sloboda.Premda je ovde reč o USA ipak je legislativa u smislu tog pravnog instituta- potpuno usaglašena-ako ne, postupovno, još i oštrija što je opisano u nekim primerima sudskih presuda za slučajeve država USA, koje ne bih sada iznosila, da ne bih strukom dodatno komplikovala.
Dakle retroaktivna primena zakona je Ustavno neodrživa.
Naime zakoni se mogu retroakivno primenjivati, odnosno primeniti će se, kada je javni interes važniji, odnosno uvek ako je noviji zakon bitno povoljniji za pojedinca.
Nadam se da je sada lakše GC holderima
Reply With Quote
  #76  
Staro 15.01.2018, 18:05
vlada33 vlada33 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 28.09.2016
US lokacija: Gde me put odnese
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 134
Nepromenjeno

Njima svakako jeste, gotovo sigurno da nece oduzimati GC to je nekako logicno cak i laicima poput mene, vise me brine hoce li ih davati jos... Taj deo me...
__________________
DV2018 X 2 = 2 x NISTA . . .
DV2019 X 2 = JOS 2 X NISTA . . .
DV2020 X 2 = I OPET JOS 2 X NISTA . . .
Reply With Quote
  #77  
Staro 15.01.2018, 19:25
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

GC se ne dobija samo preko lutrije, nego i na druge nacine. Svake godine ga oko 50 hiljada dobije preko lutrije, a oko 500 hiljada preko rodjaka. Ne verujem da je lutrija toliki trn u oku. Ukidanje nje bi moglo da deluje kao "nema vise americkog sna". Pre ce umanjiti broj rodjaka (samo tata i mama, ne moze brat i sestra, na primer) nego ukinuti lutriju.
Reply With Quote
  #78  
Staro 16.01.2018, 03:55
Sasha983 Sasha983 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.09.2016
Poruke: 41
Nepromenjeno xzx

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
GC se ne dobija samo preko lutrije, nego i na druge nacine. Svake godine ga oko 50 hiljada dobije preko lutrije, a oko 500 hiljada preko rodjaka. Ne verujem da je lutrija toliki trn u oku. Ukidanje nje bi moglo da deluje kao "nema vise americkog sna". Pre ce umanjiti broj rodjaka (samo tata i mama, ne moze brat i sestra, na primer) nego ukinuti lutriju.
Tacno , jeftinije im je proterati iligalce ili uvesti neku zabranu no sam proces ukidana lutrije ,,,

Ukidanje lutrije = manje para stize u USA

Ilegalna imigracija = vise para idu van USA

Sta im se isplati ,,,
Reply With Quote
  #79  
Staro 16.01.2018, 15:18
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Evo koliko je Trump (ne)upucen sta je diversity lottery, izjava sveze 6 januara 2018, pogledate i video.

https://www.factcheck.org/2018/01/vi...versity-visas/
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #80  
Staro 17.01.2018, 09:50
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Mozda ce vam zvucati smesno, ali imao sam nedavno priliku da razgovaram sa dva visoka predstavnika State Departmenta pre svega na temu ukidanja Summer Work and Travel programa, jer je Tramp davao izjave u tom smeru, pa smo se dotakli i zelene lutrije.

Oni su mi rekli da njih dvojica kao i ogromna vecina u Kongresu smatraju da ne treba ukidati ni Green Card Lottery a ni Summer Work and Travel program, bez kojeg bi se ali bukvalno pogasilo gomila biznisa po turistickim mestima gde rade iskljucivo studenti iz Evrope u toku leta, jer prosto nema dovoljno Amerikanaca koji zele da rade, tako da oni itekako imaju korist od tog programa.

Lutriju nismo puno komentarisali ali objasnili su mi da sve i da on zeli to da izgura, ako uopste zeli jer jedno je politicki marketing drugo su dela, to mora da prodje kroz vise procesa i ne odlucuje samo on, tako da misilm da svi koji su izvuceni u maju, a i svi koji su odigrali ove godine mogu potpuno da odahnu, jer gotovo je nemoguce da se to preko noci promeni, e sad sta ce se desavati u narednim godinama to cemo videti, ali na osnovu njihove price ja sam stekao utisak da se nista tu nece menjati jos dugo vremena.
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najstariji srpski DV lottery winner zex Vaša strana 13 26.06.2009 11:07
DV-2009 Green Card Lottery srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 03.10.2007 17:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.