ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 25.02.2018, 01:27
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Pa ovde je kapitalizam bez imalo socijalizma, Amerika je zemlja gde nema zivota ,ustvari i ne razmisljaju ti za zivot.
Zdravstvo je biznis zovu te zakazuju preglede vade ti krv snimaju te sve to da bi oni naplatili od osiguranja, truju ljude nekim cancerom jer ovde 90% svi imaju neki cancer i ti tako venes dok ne uvenes onda ako si zavestao organe oni te izkrcme malo ovom malo onom.
Nigde na svetu neces i ne mozes da zaradis kao u Americi gde ljudi sa 4 razreda osnovne skole odlaze kuci u penziji kao milioneri, to samo ovde ima .
Ovde je sve biznis zapamti SVE,ovde ako planiras da ides po lekarima i ako si bolesljiv nemoj da dolazis, nemoj gubiti vreme . Nemoj da dolazis u Ameriku ako planiras da radis u prodavnici za $8 na sat ali ako imas plan i strategiju dodji uzmi lovu i bezi
Reply With Quote
  #52  
Staro 25.02.2018, 10:12
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Ja bih ovako rekao,

Ako su ti pare vaznije od bukvalno svega ostalog, svih (ukljucujuci i tvoje zdravlje) i ako si spreman da zivis da bi radio (a ne da radis da bi ziveo), onda je Amerika pravi izbor za tebe, al moli Boga da ti ne zatreba lekarska intervencija cak ni najmanja.

Nacin na koji se tamo zivi, hrana koja se jede, destilovana voda koja se pije i verovatno jos ponesto nevidljivo golim okom (ekstremno zagadjen vazduh, zracenje raznih talasa interneta, mobilnih mreza, od kog nemas gde da se sklonis itd...), ovakav zivot pre il kasnije (mozda ne prve godine) nanese zdravstvene posledice, budi siguran u to... tj. trebace ti lecenje, koje neces moci da priustis, ako nisi milioner... nisu oni bez razloga najgojazniji i najbolesniji narod na Svetu!

Ako ti je vaznije da sacuvas zdravlje, docekas penziju ziv i zdrav, jedes ceo zivot hranu koja te ne truje a ima ukus, provedes vreme zivota bezbriznije (zdravstveno, socijalno, penziono,...) radis da bi ziveo a ne obrnuto, onda je Evropa bolje reselje... e tu se vracamo na pocetni problem, a to je da nemamo EU pasos i zato jos uvek ne iskljucujemo opciju USA (neki od nas mislim)...
Reply With Quote
  #53  
Staro 28.02.2018, 01:54
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Ja bih ovako rekao,

Ako su ti pare vaznije od bukvalno svega ostalog, svih (ukljucujuci i tvoje zdravlje) i ako si spreman da zivis da bi radio (a ne da radis da bi ziveo), onda je Amerika pravi izbor za tebe, al moli Boga da ti ne zatreba lekarska intervencija cak ni najmanja.

Nacin na koji se tamo zivi, hrana koja se jede, destilovana voda koja se pije i verovatno jos ponesto nevidljivo golim okom (ekstremno zagadjen vazduh, zracenje raznih talasa interneta, mobilnih mreza, od kog nemas gde da se sklonis itd...), ovakav zivot pre il kasnije (mozda ne prve godine) nanese zdravstvene posledice, budi siguran u to... tj. trebace ti lecenje, koje neces moci da priustis, ako nisi milioner... nisu oni bez razloga najgojazniji i najbolesniji narod na Svetu!

Ako ti je vaznije da sacuvas zdravlje, docekas penziju ziv i zdrav, jedes ceo zivot hranu koja te ne truje a ima ukus, provedes vreme zivota bezbriznije (zdravstveno, socijalno, penziono,...) radis da bi ziveo a ne obrnuto, onda je Evropa bolje reselje... e tu se vracamo na pocetni problem, a to je da nemamo EU pasos i zato jos uvek ne iskljucujemo opciju USA (neki od nas mislim)...
Stvarno si preterao, zaista ne volim da ulazim u radprave sa ljudima ali ti preterujes. Opet cu da naglasim, mi ovde na Floridi niti pijemo destilovanu vodu, za hranu imas izbor mozes i ne moras GMO, a vazduh ni jednom nisam primetio da je zagadjen itd...Molim te prestani da generalizujes stvari i nameces svima ono sto si ti zamislio u svojoj glavi jer nije tako. Sve je do tebe, imas izbor sta da jedes, sta da pijes itd...Ne razumem zasto se toliko trudis da nametnes ovde svima svoju volju i da ih odvratis od Amerike. Evo ja Vam ljudi kazem da je kod mene totalno drugaciji primer, a zivim isto u americi kao i gdin koji pljuje po svemu. Opet cu da ponovim, dodjite, probajte, uvek se mozete vratiti kuci. Puno pozdrava iz Majamija.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #54  
Staro 28.02.2018, 07:20
Cheers's Avatar
Cheers Cheers je offline
Član
 
Datum prijave: 13.09.2017
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Stvarno si preterao, zaista ne volim da ulazim u radprave sa ljudima ali ti preterujes. Opet cu da naglasim, mi ovde na Floridi niti pijemo destilovanu vodu, za hranu imas izbor mozes i ne moras GMO, a vazduh ni jednom nisam primetio da je zagadjen itd...Molim te prestani da generalizujes stvari i nameces svima ono sto si ti zamislio u svojoj glavi jer nije tako. Sve je do tebe, imas izbor sta da jedes, sta da pijes itd...Ne razumem zasto se toliko trudis da nametnes ovde svima svoju volju i da ih odvratis od Amerike. Evo ja Vam ljudi kazem da je kod mene totalno drugaciji primer, a zivim isto u americi kao i gdin koji pljuje po svemu. Opet cu da ponovim, dodjite, probajte, uvek se mozete vratiti kuci. Puno pozdrava iz Majamija.
Voja, hvala ti na iskrenom odgovoru. Moram da kazem da imam slicna iskustva kao Voja. Istina je, nisam za stalno u USA, ali poslovno odlazim minimalnom jednom godisnje na mjesec dana. Imam jako pozitivna iskustva s tom drzavom, s ljudima kao i kvalitetom zivota. Naravno, ima svasta - kao i kod nas, na koncu na tebi je sta biras i kako se snadjes. S malo truda, volje i dozom snalazljivosti mozes da imas jako fin zivot.

S druge strane, odrastao sam u Njemackoj. Njemacka je super drzava, no ovi generalni problemi, sto svi ovi negativci ovdje prosipaju (ne zlim nikoga uvrijediti) mogu se naci i tamo.

Nema garancije da ces uspjeti u Njemacoj, a u Americi ne i vice versa. 90% stvari je na tebi, ako ne ucis jezik, ako se ne trudis, ako ne umijes nista pametno raditi, kako ocekujes da ces negdje uspjeti? Pa takav neces ni kod nas, bilo gdje u exYu.
Reply With Quote
  #55  
Staro 28.02.2018, 12:38
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Od druga sam dobio link na jedan blog. Nije o Americi, ali je o našim ljudima u inostranstvu. Ovo što sam postavio kao link je odgovor našeg čoveka na čuvenu rečenicu: "Tamo ćeš uvek biti građanin drugog reda"

http://prag-beograd.blogspot.rs/2016...ugog-reda.html

Uživajte i ne zamerite mi što malo skrećem temu.
Vredi pročitati i neke druge članke sa ovog bloga.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #56  
Staro 28.02.2018, 13:20
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

@voja82 .... hvala na "trezvenim" rijecima !

Ja sam nekog misljenja da tamo nije niko na silu....kome se ne svidja - neka se odmah vrati....zasto bi se patio .
Reply With Quote
  #57  
Staro 02.03.2018, 10:59
MakaDami MakaDami je offline
Član
 
Datum prijave: 02.03.2018
Poruke: 6
Nepromenjeno Aloo

Izgleda da bi trebalo neko da progovori u ime one velike grupe ljudi koja uživa u životu i slobodno vreme provodi na planini, jezeru, sa porodicom, ili igrajući poker sa društvom, pre nego da bleji ne internetu. Mi smo u San Dijegu gde ima još par hiljada naših ljudi, pije se voda sa česme, naravno da postoji hrana koja je domaća-organska-ukusna-zdrava, na obali okeana znate kakav je vazduh? Neguje se zelenilo, nema mnogo visokih zgrada i gustih naselja, sabraćaj je krcat, a opet nema dima i srazmernog zagađenja, Tesle nisu retkost. Obala okeana je dostupna svima, puna parkova, šetalista, zelenila, sunčano je više od 200 dana u godini. Na Floridi se neki u najveće sunčaju i uživaju na plaži na 30 C Onda svi oni u Njujorku, Bostonu, i gde sve ne. Amerika ima 50 država, 300+ miliona stanovnika, 300+ hiljada ljudi srpskog porekla, koji nisu ovde po kazni, već po izboru. To ne znači da je svima jednostavno, ali svi napreduju, nagrađuje se trud, znanje, profesionalnost. Svako ima svoju priču. Svaka generalizacija je glupa.
Reply With Quote
  #58  
Staro 02.03.2018, 11:39
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MakaDami Prikaz poruke
Izgleda da bi trebalo neko da progovori u ime one velike grupe ljudi koja uživa u životu i slobodno vreme provodi na planini, jezeru, sa porodicom, ili igrajući poker sa društvom, pre nego da bleji ne internetu. Mi smo u San Dijegu gde ima još par hiljada naših ljudi, pije se voda sa česme, naravno da postoji hrana koja je domaća-organska-ukusna-zdrava, na obali okeana znate kakav je vazduh? Neguje se zelenilo, nema mnogo visokih zgrada i gustih naselja, sabraćaj je krcat, a opet nema dima i srazmernog zagađenja, Tesle nisu retkost. Obala okeana je dostupna svima, puna parkova, šetalista, zelenila, sunčano je više od 200 dana u godini. Na Floridi se neki u najveće sunčaju i uživaju na plaži na 30 C Onda svi oni u Njujorku, Bostonu, i gde sve ne. Amerika ima 50 država, 300+ miliona stanovnika, 300+ hiljada ljudi srpskog porekla, koji nisu ovde po kazni, već po izboru. To ne znači da je svima jednostavno, ali svi napreduju, nagrađuje se trud, znanje, profesionalnost. Svako ima svoju priču. Svaka generalizacija je glupa.
Bravo i svaka cast na postu! To je upravo ono sto nas koji verujemo u takav zivot i drzi da se svake godine prijavljujemo i nadamo se da cemo biti izvuceni!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #59  
Staro 03.03.2018, 00:38
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MakaDami Prikaz poruke
Izgleda da bi trebalo neko da progovori u ime one velike grupe ljudi koja uživa u životu i slobodno vreme provodi na planini, jezeru, sa porodicom, ili igrajući poker sa društvom, pre nego da bleji ne internetu. Mi smo u San Dijegu gde ima još par hiljada naših ljudi, pije se voda sa česme, naravno da postoji hrana koja je domaća-organska-ukusna-zdrava, na obali okeana znate kakav je vazduh? Neguje se zelenilo, nema mnogo visokih zgrada i gustih naselja, sabraćaj je krcat, a opet nema dima i srazmernog zagađenja, Tesle nisu retkost. Obala okeana je dostupna svima, puna parkova, šetalista, zelenila, sunčano je više od 200 dana u godini. Na Floridi se neki u najveće sunčaju i uživaju na plaži na 30 C Onda svi oni u Njujorku, Bostonu, i gde sve ne. Amerika ima 50 država, 300+ miliona stanovnika, 300+ hiljada ljudi srpskog porekla, koji nisu ovde po kazni, već po izboru. To ne znači da je svima jednostavno, ali svi napreduju, nagrađuje se trud, znanje, profesionalnost. Svako ima svoju priču. Svaka generalizacija je glupa.


Zanimljivo je kako ljudi prihvataju samo ono sto vole da cuju ali realnost je mnogo zesca od ovog foruma na zalost

Svako ko dolazi u Ameriku pod sablonom Maka Dami ce se pre ili kasnije razocarati u Ameriku.

slobodno vreme provodimo na planini i jezeru,uvece igramo poker zivimo zivot na 30c, setamo se i kupamo na prelepim obalama San Diega i pijemo vodu sa cesme.
I ispod se zahvaljuje osoba na iskrenom izlaganju zivota u Americi .
to je nothing but BS

Ko god napise da je ovo zivot u Americi taj ili ne zna ili vas laze
Pravi zivot u Americi je kad narucis comcast cable paket od $89 sa 100mb internet speed i prvi racun ti dodje $152 a internet je jedva 60mb ili kad odes kod zubara da ti izvade zub a oni ti snimaju celu vilicu naprave 10 snimka jer imas dobro osiguranje odakle mogu da naplate ili kad ti osiguranje sa auto pay naplati 13 rata za 12 meseci i onda ti samo kazu sory,to je zivot u Americi a naravno ima dana i kad se setamo na plazi to su subota i nedelja posto u Americi radis 5 dana da bi ziveo 2

Ziveti u San Diegu ispod $100K minimum income godisnje je sirotinja
ne moze svako ziveti u San Diegu i mislim da ljudi iz SD nisu ni kompetentni da izlazu nesto o zivotu u Americi jer oni koji zive u SD vise nigde nemogu da zive osim u SD njima vise ni jedan grad ne odgovara i nigde nije ko u SD
u SD je dobro za IT strucnjake i ljude koji prave ogromnu lovu.
Gadno ce se prevariti neko ko misli da sa zenom i 2 deteta dodje u SD i zasnuje radni odnos u walmartu, potrosice $10k za mesec a da nece znati gde ih potrosio.
Da se razumemo uopste nemam nameru da pljujem po Americi a nemam nameru ni da je hvalim ,svako ko dolazi ovde neka se javi na forumu nakon 7-8 godina od prvog dana dolaska to je odprilike period kad prodjes sve faze i sve prevare ,sve preko toga je jos bolje,i naka ostavi iskren komentar
Naravno imamo dobre automobile dobre telefone iphoneX gledamo filmove na 70'' 4K televizore idemo na odmor po caribima zimi idemo na skijanje ,to u Srbiji ne bi moglo tako ali pitanje je cemu sve to?
i da, ima ljudi koji se vracaju
Reply With Quote
  #60  
Staro 03.03.2018, 03:50
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
Zanimljivo je kako ljudi prihvataju samo ono sto vole da cuju ali realnost je mnogo zesca od ovog foruma na zalost

Svako ko dolazi u Ameriku pod sablonom Maka Dami ce se pre ili kasnije razocarati u Ameriku.

slobodno vreme provodimo na planini i jezeru,uvece igramo poker zivimo zivot na 30c, setamo se i kupamo na prelepim obalama San Diega i pijemo vodu sa cesme.
I ispod se zahvaljuje osoba na iskrenom izlaganju zivota u Americi .
to je nothing but BS

Ko god napise da je ovo zivot u Americi taj ili ne zna ili vas laze
Pravi zivot u Americi je kad narucis comcast cable paket od $89 sa 100mb internet speed i prvi racun ti dodje $152 a internet je jedva 60mb ili kad odes kod zubara da ti izvade zub a oni ti snimaju celu vilicu naprave 10 snimka jer imas dobro osiguranje odakle mogu da naplate ili kad ti osiguranje sa auto pay naplati 13 rata za 12 meseci i onda ti samo kazu sory,to je zivot u Americi a naravno ima dana i kad se setamo na plazi to su subota i nedelja posto u Americi radis 5 dana da bi ziveo 2

Ziveti u San Diegu ispod $100K minimum income godisnje je sirotinja
ne moze svako ziveti u San Diegu i mislim da ljudi iz SD nisu ni kompetentni da izlazu nesto o zivotu u Americi jer oni koji zive u SD vise nigde nemogu da zive osim u SD njima vise ni jedan grad ne odgovara i nigde nije ko u SD
u SD je dobro za IT strucnjake i ljude koji prave ogromnu lovu.
Gadno ce se prevariti neko ko misli da sa zenom i 2 deteta dodje u SD i zasnuje radni odnos u walmartu, potrosice $10k za mesec a da nece znati gde ih potrosio.
Da se razumemo uopste nemam nameru da pljujem po Americi a nemam nameru ni da je hvalim ,svako ko dolazi ovde neka se javi na forumu nakon 7-8 godina od prvog dana dolaska to je odprilike period kad prodjes sve faze i sve prevare ,sve preko toga je jos bolje,i naka ostavi iskren komentar
Naravno imamo dobre automobile dobre telefone iphoneX gledamo filmove na 70'' 4K televizore idemo na odmor po caribima zimi idemo na skijanje ,to u Srbiji ne bi moglo tako ali pitanje je cemu sve to?
i da, ima ljudi koji se vracaju
Sad cu da se umesam,iako jos uvek nisam otisla. Moj brat je vec 7 Godina u Americi tj u Bostonu,takodje 'pije vodu sa cesme,popravlja zube' i sve sto ste naveli. Zasto se 7 Godina ne vraca??? I on i supruga mu imaju dobar posao,i odlaze SVAKE godine na letovanje,zimi na zimovanje iako 'se ubijaju od posla 5 dana a 2 odmaraju'. O cemu vi pricate??? Ne znam ko se 'ubija' od posla Ako se vi 'osecate prevarenim' sirite to sto dalje od foruma i NE Ubijajte volju i zelju svim ovim ljudima ovde koji zaista imaju zelju i volju da odu u Ameriku! Pitanje zasto se vi ne vracate ako vam je 'toliko lose'???


PS.- Izvinjavam se ako sam otisla u off,al stvarno mi je kad procitam ovako nesto
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.