ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #61  
Staro 03.03.2018, 03:53
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MakaDami Prikaz poruke
Izgleda da bi trebalo neko da progovori u ime one velike grupe ljudi koja uživa u životu i slobodno vreme provodi na planini, jezeru, sa porodicom, ili igrajući poker sa društvom, pre nego da bleji ne internetu. Mi smo u San Dijegu gde ima još par hiljada naših ljudi, pije se voda sa česme, naravno da postoji hrana koja je domaća-organska-ukusna-zdrava, na obali okeana znate kakav je vazduh? Neguje se zelenilo, nema mnogo visokih zgrada i gustih naselja, sabraćaj je krcat, a opet nema dima i srazmernog zagađenja, Tesle nisu retkost. Obala okeana je dostupna svima, puna parkova, šetalista, zelenila, sunčano je više od 200 dana u godini. Na Floridi se neki u najveće sunčaju i uživaju na plaži na 30 C Onda svi oni u Njujorku, Bostonu, i gde sve ne. Amerika ima 50 država, 300+ miliona stanovnika, 300+ hiljada ljudi srpskog porekla, koji nisu ovde po kazni, već po izboru. To ne znači da je svima jednostavno, ali svi napreduju, nagrađuje se trud, znanje, profesionalnost. Svako ima svoju priču. Svaka generalizacija je glupa.
Svaka vam cast,i samo napred Jako mi je drago kad procitam ovako divno iskustvo
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #62  
Staro 03.03.2018, 05:02
voja82's Avatar
voja82 voja82 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Miami/FL
Poruke: 436
Pošalji Skype™ poruku korisniku voja82
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
Zanimljivo je kako ljudi prihvataju samo ono sto vole da cuju ali realnost je mnogo zesca od ovog foruma na zalost

Svako ko dolazi u Ameriku pod sablonom Maka Dami ce se pre ili kasnije razocarati u Ameriku.

slobodno vreme provodimo na planini i jezeru,uvece igramo poker zivimo zivot na 30c, setamo se i kupamo na prelepim obalama San Diega i pijemo vodu sa cesme.
I ispod se zahvaljuje osoba na iskrenom izlaganju zivota u Americi .
to je nothing but BS

Ko god napise da je ovo zivot u Americi taj ili ne zna ili vas laze
Pravi zivot u Americi je kad narucis comcast cable paket od $89 sa 100mb internet speed i prvi racun ti dodje $152 a internet je jedva 60mb ili kad odes kod zubara da ti izvade zub a oni ti snimaju celu vilicu naprave 10 snimka jer imas dobro osiguranje odakle mogu da naplate ili kad ti osiguranje sa auto pay naplati 13 rata za 12 meseci i onda ti samo kazu sory,to je zivot u Americi a naravno ima dana i kad se setamo na plazi to su subota i nedelja posto u Americi radis 5 dana da bi ziveo 2

Ziveti u San Diegu ispod $100K minimum income godisnje je sirotinja
ne moze svako ziveti u San Diegu i mislim da ljudi iz SD nisu ni kompetentni da izlazu nesto o zivotu u Americi jer oni koji zive u SD vise nigde nemogu da zive osim u SD njima vise ni jedan grad ne odgovara i nigde nije ko u SD
u SD je dobro za IT strucnjake i ljude koji prave ogromnu lovu.
Gadno ce se prevariti neko ko misli da sa zenom i 2 deteta dodje u SD i zasnuje radni odnos u walmartu, potrosice $10k za mesec a da nece znati gde ih potrosio.
Da se razumemo uopste nemam nameru da pljujem po Americi a nemam nameru ni da je hvalim ,svako ko dolazi ovde neka se javi na forumu nakon 7-8 godina od prvog dana dolaska to je odprilike period kad prodjes sve faze i sve prevare ,sve preko toga je jos bolje,i naka ostavi iskren komentar
Naravno imamo dobre automobile dobre telefone iphoneX gledamo filmove na 70'' 4K televizore idemo na odmor po caribima zimi idemo na skijanje ,to u Srbiji ne bi moglo tako ali pitanje je cemu sve to?
i da, ima ljudi koji se vracaju
Druze ajde ti lepo put pod noge i nazad za Srb, za tebe je Amerika ocigledno preveliki zalogaj i ne umes da se snadjes u uredjenoj drzavi.
__________________
DV2013 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2015 - POGODAK
28.10.2013. Prijavili se na lutriju
01.05.2014. Izvuceni 2015EU00041xxx
19.05.2014. Poslali DS-260
21.08.2015. Lekarski pregled
09.09.2015. Intervju-pronadjena greska u prijavi
24.09.2015. Novi datum intervjua - VIZE ODOBRENE
30.09.2015. Preuzeti pasosi sa vizama
05.11.2015. Beograd-Rim-Majami
Reply With Quote
  #63  
Staro 03.03.2018, 10:54
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik voja82 Prikaz poruke
Druze ajde ti lepo put pod noge i nazad za Srb, za tebe je Amerika ocigledno preveliki zalogaj i ne umes da se snadjes u uredjenoj drzavi.
Vojo i ti si vidim jos uvek pod utiskom i verujes u american dream to je dobro jer ako ne verujes onda dolazenje u Ameriku gubi svaki smisao .
Ja se izvinjavam na mom iskrenom odgovoru na temu sta vam se ne dopada u Americi i ako se neko nasao uvredjen molim oprostite.

Neznam odakle zakljucak Vojo da je Amerika zalogaj za mene? I neznam odakle zakljucak da je Amerika uredjena drzava?

Ja znam da je lepo kad citas o plazi lepom vremenu kupanju zenske i alkohol jel tebi u Americi svaki dan ovakav?ajde budi realan,ali ako imas 22 godine onda zaboravi na ovaj komentar i ja ti se izvinjavam,ali ako si ozenjen imas zenu, decu,kucu 2-3 auta eto ajde daj svoj realan komentar .
Ja sam eto pokusao da budem realan u svom postu i izneo samo jedan maleni deo svakodnevnice u Americi,ali vidim da ljudi stvarno na zalost jos uvek veruju u ono da se pare beru na drvetu samo da dodjes.

uopste ne pokusavam da budem neki negativac ili kao neki nadrndani deda kom nista ne odgovara ,ne,nego samo mi je onaj komentar uhvatio oko gde je sve ko u raju a nije ni blizu raja

a da zaboravih link o uredjenoj drzavi koja grca u dugovima
http://www.usdebtclock.org/
Reply With Quote
  #64  
Staro 03.03.2018, 11:48
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Ova tema glasi "sta vam se ne dopada u USA", ne vidim razlog da pojedini clanovi "planu" kada cuju cinjenice koje se ticu realnosti zivljenja u Americi, tj koje i jesu u skladu sa ovom temom.

Niko nikog ne pokusava da obeshrabri, ali mislim da vam je korisno da cujete odakle moze da vas udari promaja, da budete spremniji.

Ako hocete jedni druge da podrzavate i zahvaljujete na iskrenim odgovoria i divnim iskustvima iz Amerike, onda otvorite temu koja ce da glasi "sta vam se dopada u Americi"

Zivot nigde nije lak, pa ni u Americi, neki se vrate, ali mnogi ljudi se ne vracaju na Balkan, zato sto su u duznickom ropstvu, a ni nemaju posao koji ih ceka, a i da ga imaju, plata bi im bila tolika da ne mogu da otplate ratu kredita Amerima od cele plate, iako voze lepa kola, imaju platu koju u srbiji moze covek samo da sanja itd... nemaju slobodu izbora da se vrate kuci... njihovo je vreme isplanirano ne kako bi oni voleli da ga provedu, nego kako moraju da ga provedu... tako da je odlazak u Ameriku, cesto i jednosmeran put, bez mogucnosti povratka...

Samo, ljudi to uglavnom shvate kad su vec zagrizli sarenu lazu, a tad je vec kasno...
Reply With Quote
  #65  
Staro 03.03.2018, 12:29
R_KuC R_KuC je offline
Član
 
Datum prijave: 08.04.2017
US lokacija: Austin, Texas
YU lokacija: Kragujevac, Srbija
Poruke: 7
Nepromenjeno

Drugari,
čitam šta se kome ne dopada u US. Naravno razumem sve to. Ja još nisam otišao, nadam se tome uskoro.
Najbitniji je razlog za odlazak, DOBAR RAZLOG.
(Tipa imaš 30+ godina, završio si srednju medicinsku, diplomirao si hemiju, preživljavaš sa 15000 hiljada mesečno (platiš stan, telefon, net kradeš od komšije i najbolju hranu za 6000/m), jer ne možeš da se zaposliš u struci. Nemaš 4K TV; nemaš komp mlađi od 12 godina, telefon od 4 godine; na odmor odeš do gradskog parka; par puta godišnje da vidiš roditelje (nemaš novca i vremena za putovanje od 100km) i sl. Meni lično je to dovoljan i dobar razlog za emigraciju). Molim vas ne zamerite na prikazu mog stanja u SRB. :/
Dakle, onaj ko nema dobrih razloga da ostane, ima baš dobrih da ode.
Super je da pročitamo vaša iskustva i mišljenja o životu u US, šta vam se sviđa, a šta ne i evenutalni razlog zašto ste (ili biste) otišli; ali mislim da je kranje neumesno da se poredi život tamo i ovde. Nekom je ovde dovoljno dobro, nekome tamo. Neko ima dobrih razloga što je ovde, neko tamo.
Da sumiram krajnje je koristan komentar tipa - ovde ne valja to i to, ili - ne sviđa mi se to; ali ne i tipa - ovde ne valja to, bolje je u SRB i raspredanje zašto je bolje u SRB. Ili pak obrnuto.

Last edited by R_KuC; 03.03.2018 at 12:39.
Reply With Quote
  #66  
Staro 03.03.2018, 17:25
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Nadam se da necete zamjeriti moje neko vidjenje Amerike, ne zivim tamo, u BiH sam, znam vise ljudi koji tamo zive i ljetos bijah prvi put kao turista, New York.
Citam sve na ovom forumu i nekako osjetih potrebu da napisem neko svoje vidjenje.
Oduvijek sam mastala da zivim tamo, godinama sam i u toku i poslije rata molila muza da preselimo.
Imali smo x prilika, tzv.smo mijesani brak, ja rodjena u Hr.
Nije htio nigdje, elem, nije mi sad ni posebno zao.
Ne bih trazila kruha preko pogace jer za bosanske prilike zivimo jako dobro.
Nakon dosta dalekih zvucnih destinacija, ljetos je dosao na red moj najdrazi grad na svijetu.
Necu ga opisivati, sve je poznato, reci cu samo da me izu iz cipela, da mi je dao vise nego sam ocekivala, da sam u vise navrata plakala kao dijete, od srece.
Izmedju klasicnog cjelodnevnog hodanja i obilazenja, moja pozornost je bila i na ljudima, u metrou recimo.
Vidjela sam masu jako umornih ljudi, nacula razgovore o teskom radu i spajanju kraja s krajem.
Vidjela kupovanje gotovih porcija hrane jer nemaju vremena za kuhanje, jako prljave prozore na stambenim zgradama, male bijele bebe od jedva dva mjeseca u Central parku, koje cuvaju zene afroamerickog i latino porijekla.
Otisli smo i na kafu sa dvjema nasim sugradjankama, jedna je u Queensu a druga je s muzem kupila stan na Uper East Side.
Isli smo i u Astoriu, popricali s nasim ljudima, mislim na sve iz ex Yu.
Ti nasi su nas svi redom prvo pitali kod koga smo dosli.
Svima je bilo cudno da je jedan par iz BiH dosao u NY 'nako.
Uopce grad ne dozivljavaju kao mi.
Vise njih nikada nije bio recimo na Kipu slobode ili ESB.
Dosta njih nam je reklo da nam zavide sto idemo kuci, da je i njima...
Ali...niko se ne vraca.
Kad sam cula da je porodiljni samo 6 nedjelja, nisam mogla vjerovati.
Sjetila sam se onda onih beba...
Meni je to strasno, vjerujte.
Pitala sam i za zdravstvo, nisam glupa uopce, medjutim ja to nisam skontala.
Onda, 6 sick dana, sta ako slomis nogu, moras na operaciju i sl.
Jedna mi pricala da je dosla u Bosnu i operirala kraljeznicu i koljeno, zube svi popravljaju kad dodju.
Nikog nisam cula (sem jedan par u avionu), da je neko otisao na Havaje, Karibe ili Bahame, vecina ih ide u rodni kraj kad moze.
Nostalgija se reze nozem, svi su skuceni i imaju fine aute, ali...
Par njih sa VSS se ni u ludilu ne bi vratili.
Dobro zaradjuju, na kraju, ta jedna moja sugradjanka ima svoj stan na Manhattanu.
Vrtic je za njenu bebu 2 000 dolara!
Moj mladji sin nije htio studirati, odnosno krenuo i venuo uz knjigu, draza bi mu lopata bila.
Otisao je u Hr, ima sve njihove dokumente od prije.
Dalje mu je u planu EU.
Htjela sam ga prijaviti za lutriju jesenas.
Medjutim, rekao mi je da ne zeli.
Da se ne boji izazova i rada ali kraj EU, cak i Canade i Australije gdje nam treba samo elektronska viza, on ipak ne bi u USA.
Naravno, njegova odluka.
Moje odusevljenje Amerikom nije splasnulo, boze zdravlja, ici cemo opet, ali splasnula mi je ta neka prijasnja velika zelja za zivotom tamo, nije mi se bas ni svidjela ta neka grupacija ljudi tamo po ex republikama.
Imam osjecaj da je asimilacija medju Amere samo na poslu, ono...nuzno zlo.
To isto sam vidjela i u Australiji, tamo imam rodicu i bila sam mjesec kod nje.
Uglavnom, mislim da se nasi ljudi svuda relativno dobro snadju, i sam sam dijete gastarbajtera odraslo u Njemackoj.
Svako od vas koji ste imali tu srecu da budete izvuceni, trebate iskoristiti priliku.
Vratiti se uvijek mozete.
Svima zelim svu srecu.
Reply With Quote
  #67  
Staro 03.03.2018, 21:46
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Drago mi je da je ovde veoma živa diskusija. Volim da čitam i razloge za i protiv. Mislim da niko nema zle namere kada piše svoj komentar. Svako ima svoj san. Nekada se razočara, a nekada ga ostvari.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #68  
Staro 03.03.2018, 23:00
Absolute beginner Absolute beginner je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Komentar Chicagopn-a, koliko god surovo zvučalo, deluje realnije od ostalih. USA smatram dovoljno prihvatljivom ali ne i idealnom zemljom za život
Reply With Quote
  #69  
Staro 03.03.2018, 23:02
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Svako je krojač svoje sreće. Nigde na ovom svetu situacija nije crno-bela, već nešto između (siva). A to da li će biti svetlo siva ili tamno siva, zavisi od dosta faktora, ali najviše od nas samih. Od kada sam izvučen, pričao sam sa dosta ljudi iz Amerike, i iskreno niko mi nije rekao da je nezadovoljan. Kažu dosta se radi, ali ono što je bitno je da se taj rad i trud isplati za razliku od zemalja u regionu.
Reply With Quote
  #70  
Staro 04.03.2018, 10:53
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik R_KuC Prikaz poruke
Super je da pročitamo vaša iskustva i mišljenja o životu u US, šta vam se sviđa, a šta ne i evenutalni razlog zašto ste (ili biste) otišli; ali mislim da je kranje neumesno da se poredi život tamo i ovde. Nekom je ovde dovoljno dobro, nekome tamo. Neko ima dobrih razloga što je ovde, neko tamo.
Da sumiram krajnje je koristan komentar tipa - ovde ne valja to i to, ili - ne sviđa mi se to; ali ne i tipa - ovde ne valja to, bolje je u SRB i raspredanje zašto je bolje u SRB. Ili pak obrnuto.

Mislim da bi se mogla otvoriti velika diskusija da li je bolje u Americi nego u Srbiji ili Balkanu posto je odprilike to isto (mislim srbija i balkan)

Svi znamo da je ekonomski i finansiski Amerika daleko jaca od Srbije u to nema sumnje, ali ajde da stavimo to na neku vagu sa jedne strane ekonomiju i finansije a sa druge strane ZIVOT bogami bi se klackala ta vaga,sta gubis a sta dobijas? to kad bi neko znao da mi izracuna...

To je zadatak koji se ne uci u skoli na Balkanu i oni neznaju da ga rese , taj zadatak se tek ovde uci u skoli.

Amerika ce vam finansiski olaksati situaciju ali otezati zivot ,bice vam lakse priustiti neke stvari ,stvari koje ste u Srbiji morali da izbegavate i zaobolazite
Vozicete auto koji ste mogli samo da sanjate u Srbiji
Kupicete prvu kucu ili stan vasim radom, trudom i mukom
kupicete zeni auto koji ona voli ,a ne koji je najjeftiniji
oticice te na letovanje u cancun i to all inclusive kao pravi gospodin
vozice te legendarnim route 66 do Californije na prvi road trip sa presavanu noc ili dve u Las Vegasu
i sve to nekako funkionise jer upadate u tu kolotecinu koja je za svakog isto propisana.

To je taj Americki san onako po povrsini vode ,tako to izgleda kad nekom odprilike date sliku zivota u Americi,ono sto je ispod povrsine znate samo vi sami, a ostali mogu da naslute, razne nemani i azdaje koje vam se namecu iz dana u dan, ovo pogotovo vazi za osobe koje krenu u kupovini onog prvog auta ,kupovini one kuce, kupovini zeninog auta ,kupovini kamiona ,kupovini drugog auta ,kupovina druge kuce ,banke,saobracajke, bolnice ,osiguranja,advokata ,colection agency i jos mnogo tih azdaja.

Kazu nasi ljudi "ma mi smo snalazljivi mi samo da odemo tamo oni su glupi nepismeni mi smo prosli sve i svasta" ,nemojte se zavaravati i ziveti u toj iluziji ovde imaju takve azdaje da bi mogli da vas prevode zednog preko vode danima

sve je ovo ustvari bez potrebno, ali to je ta kolotecina koja ti je ovde zagarantovana pre ili kasnije
i jos nesto u Americi cvece ne mirise.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:05.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.