ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #81  
Staro 06.03.2018, 08:57
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Gledam neke postove u kojima glasaju za "najrealniji post" i ne sviđa mi se ta ideja. Ovaj tred shvatam kao mogućnost da svako da svoje mišljenje i iznese svoje iskustvo. Ima preterivanja, ali mislim da ima veoma dobih informacija.

Možda nekome smeta što ne postoji neki siže (summary), pa da se kaže "ovo je crno, a ovo belo".
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #82  
Staro 06.03.2018, 10:38
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Svenson Prikaz poruke
Gledam neke postove u kojima glasaju za "najrealniji post" i ne sviđa mi se ta ideja. Ovaj tred shvatam kao mogućnost da svako da svoje mišljenje i iznese svoje iskustvo. Ima preterivanja, ali mislim da ima veoma dobih informacija.

Možda nekome smeta što ne postoji neki siže (summary), pa da se kaže "ovo je crno, a ovo belo".
To je samo momenat kad se nadju dva istomisljenika sto je i normalno , neko gore lepo rece sit gladnome ne veruje , moj dobar prijatelj inace doktor sa midle east on recimo nezna da li je $400 za zdravstveno osiguranje malo ili mnogo
Svako od nas pojedinacno prolazi kroz razlicite probleme tako da nam ne moze biti isto , svi smo razlicito kvalifikovani na kraju krajeva i svi smo razliciti

Nego neko spomenuo Evropu ,Evropa je potpuno drugacija od Amerike u smislu da u Americi si kao kod svoje kuce A u evropi si stranac , u evropi stvarno mozes da imas neprijatno iskustvo kao neko ko je stranac
Moras da polozis kurs iz Nemackog da bi dobio radnu vizu ovde toga nema , ovde ima ljudi funkcionisu bez onog basic english

Nisam cuo za neke nase ljude sa velikim uspesima u evropi dok ovde ima nasi momci od po 30 godina imaju po 200 kamiona i ogromne firme bezbroj nasih doktora i zubara advokata , ovde je zakon za svakog isti i od prvog dana mozes da se osecas kao neko sa punim pravom i da uzivas sva prava kao i svi ostali

Svenson nista nisam preterao u svojim postovima sve cifre i informacije koje ja napisem si 100% tacne , tako da nemoj da mislis da ce ono osiguranje nesto jeftinije da te kosta ja pisem organic postove iz mog zivota ne googlam nista
Pisem ono sto znam i samo licna iskustva

Eto sta me juce izludelo , juce bio da zamenim ulje u autu , posto moj mehanicar ne radi nedeljom a nije mi na mojoj relaciji svratih u jiffy lube ,kolko je zamena ulja pitah neko dete na vratima oni imaju od $40 do $80 zavisi sta hoces , moze to od $40 posto je to isto kao i ono od $60 ,ok zamenili oni to dodje dete da naplati kaze $80 reko zasta bre $80 sam ti reko od $40 kaze zamenili smo ti i filter za vazduh reko vadi filter i stavi moj filter nazad , znaci samo da polidis niti te ko sta pita samo daj lovu .
Reply With Quote
  #83  
Staro 06.03.2018, 13:09
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chicagopn Prikaz poruke
Svenson nista nisam preterao u svojim postovima sve cifre i informacije koje ja napisem si 100% tacne , tako da nemoj da mislis da ce ono osiguranje nesto jeftinije da te kosta ja pisem organic postove iz mog zivota ne googlam nista...
Taman posla. Nisam ni pomislio da izmišljaš. Naišao sam na neke ekstremne "primere" na ovom forumu. Chicagopn, hvala ti na informacijama koje deliš sa nama. Nemoj se osećati prozvanim, pošto tvoje postove sa zadovoljstvom čitam. Tvoje iskustvo je neprocenjivo i zbog toga što ga deliš sa nama, veoma sam ti zahvalan. Siguran sam da i ostali članovi tako misle.

Ima članova koji navode ekstremne primere i to podvode pod "normalnu situaciju". Pošto volim matematiku, ja to sve svedem na "normalnu raspodelu" Odbacim ekstreme, a ovo u sredini gledam kao normalne događaje u životu.
Ako u Americi upadnem u (dobar) ekstrem, onda ću da se hvalim. U suprtnom ću ćutati, ali se neću vratiti.
... ali mislim da ću biti negde u toj "normalnoj raspodeli"
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #84  
Staro 06.03.2018, 21:08
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Meni je kao promatracu ova tema super.
Volim Ameriku, volim cuti da je mojim poznanicima lijepo i da zive dobar zivot, volim citati tudja iskustva.
Danas je vrijeme velike krize, nigdje vise nije lako ostvariti sve sto si zacrtao.
Divim se svima koji i u nekim ne bas mladim godinama ostave sve i krenu u novi zivot.
Mene ovdje u BiH najvise nerviraju predrasude, filozofiranje i virenje u tudju bascu.
Mislim da se to nikad nece promijeniti.
Dok u Americi svi gledaju svoja posla.
Reply With Quote
  #85  
Staro 07.03.2018, 20:35
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Macca Prikaz poruke
Meni je kao promatracu ova tema super.
Volim Ameriku, volim cuti da je mojim poznanicima lijepo i da zive dobar zivot, volim citati tudja iskustva.
Danas je vrijeme velike krize, nigdje vise nije lako ostvariti sve sto si zacrtao.
Divim se svima koji i u nekim ne bas mladim godinama ostave sve i krenu u novi zivot.
Mene ovdje u BiH najvise nerviraju predrasude, filozofiranje i virenje u tudju bascu.
Mislim da se to nikad nece promijeniti.
Dok u Americi svi gledaju svoja posla.
Lepo receno. Meni iste stvari smetaju u Beogradu. A to je neka kako bih rekao.......prostota naroda koja mi nikad nije legla. Nikad se nisam osecao da potpuno pripadam ovde na Balkanu pa to ti je. Samo bih dodao da kad sam bio pre 6 godina na W&T u NYC, to su bili najsretnijih 5 meseci u mom zivotu. A radio sam za minimalac, ziveo sa dosta cimera. Znam da odlazak sa GC i Work and travel nisu ista stvar al dovoljno je bilo da shvatim da je USA zemlja za mene.
Reply With Quote
  #86  
Staro 07.03.2018, 22:53
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
Lepo receno. Meni iste stvari smetaju u Beogradu. A to je neka kako bih rekao.......prostota naroda koja mi nikad nije legla. Nikad se nisam osecao da potpuno pripadam ovde na Balkanu pa to ti je. Samo bih dodao da kad sam bio pre 6 godina na W&T u NYC, to su bili najsretnijih 5 meseci u mom zivotu. A radio sam za minimalac, ziveo sa dosta cimera. Znam da odlazak sa GC i Work and travel nisu ista stvar al dovoljno je bilo da shvatim da je USA zemlja za mene.
O,pa ovo je tek tema za sebe,kad odes na prvi godisnji posle 3 godine u Srbiji ti naravno vidis onda sve te nase greske kristalno cisto ,ti vidis da su ti problemi i greske tolko jednostavni a da oni nemaju resenje za njih,i sad vi posto ste dosli iz Amerike nemate pravo na prigovor i zalbu jer direktno vredjate svakog oko sebe "Eh sad si ti pametan dosao si iz Amerike"

nemas pravo da ukazes na problem recimo primer iz samoposluge gde se reze salama nikad se nezna ko je sledeci, i sad vi postupate ponasanju iz vaseg trogodisnjeg Americkog zivota ali vidite da vas to samo udaljava od vitrine sa salamama i sta onda radite ,morate da se spustite nekoliko nivoa ispod, na onom bezobraznom nivou gde morate fizicki nadjacati 2-3 penzionera kako bi ste dobili vasu salamu.

Ili recimo u Srbiji registracija auta jos uvek je pravi challenge tu izgubite 2 puna dana
i jos mnogo toga koje nema nikakvog smisla funcionise u Srbiji i dan danas

ja sam pre par godina prilikom jedoj poseti Srbiji usao u mts da pitam kad ce mi ukljuciti telefon,2 sluzbenice rade a sa druge strane stola 20 ljudi jedan drugom na glavu ,ja naravno stanem sa strane stojim tako 10 minuta i pocinjem da organizujem red ,tako sto svakom ko udje kazem da i ja cekam red ,oni onako zbunjeni me gledaju zasto se i ja ne trpam tamo na gomili .ali prilaze meni i polako staju iza mene i ja taman organizovao ljude za tih 15 minuta konacno se rascistila guzva i pridjem ja i pitam za moj problem,kaze mi zena ladno "i zato si stajao 15 minuta tamo " "pa sto nisi pris'o odma da me pitas" ja sam joj odgovorio da ne bi bilo pristojno da zajasem dosta stariju zenu na toj gomili od ljudi oko vaseg stola ,nasta je ona ostala zbunjeno da me gleda,neverovatno

i jos jednu stvar ne razumem, necu smarati vise ali ovo moram napisati

Stojim u posti u redu da platim tel racun ,ostajem samo ja sam u redu i prazan hodnik iza mene ,ulazi lik i staje bukvoalno na 10cm iza mene i ja lepo osecam kako mi dise u vrat ,osecam njegov vruci izdasaj, ja se okrenem mislim da me neko prepoznao ,ma ne ,a iza nas 850 kvadrata prazne poste,taman se mislim u sebi da je ovo jedan od onih kad ulazi drugi lik i staje iza onog prvog na istu udaljenost od nekih 10cm, tad mi je malo laknulo ali sam ostao u razmisljanju zasto se tako gusto pakuju jedan iza drugog ako ima ogromnog prostora ,niko nije imao adekvatan i razuman odgovor

Sve u svemu moci ce te samo da gledate i da se cudite nemojte ni pomisljati da ih ispravljate ,pogotovo kao neko ko je dosao iz Amerike
Reply With Quote
  #87  
Staro 07.03.2018, 23:27
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Talking

Molim te oprosti, moram ti napomenuti jer mi bode oci, zarez stavljas poslije rijeci pa onda razmak, ne obrnuto.
Reply With Quote
  #88  
Staro 07.03.2018, 23:28
Andrew Wiggins's Avatar
Andrew Wiggins Andrew Wiggins je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 170
Nepromenjeno

^
lepo receno chicagopn. Tamo se bukvalno zna red i mora da se postuje. Svi se trude da postuju tudji prostor/privatnost i niko nikog ne zagleda. Ljudi gledaju svoja posla i samo to ih zanima. Ovde te svi gledaju od glave od pete u prevozu na ulici bilo gde. Kao u nekom malom selu. Takodje ne bave se tracevima i ogovaranju. E to je ta razlika u odnosu na Balkan gde je dosta ljudi nekulturno i prosto. I to je ono sto nekima kao mene uzasno iritira ovde.

Dodao bih da ako jurite pare nikada necete biti srecni. Zivot prodje a kako ste ga proveli? Jureci pare ceo radni vek. Nema potrebe za tim. Ovo pisem jer se dosta spominje materijalni aspekt.

Last edited by Andrew Wiggins; 07.03.2018 at 23:36.
Reply With Quote
  #89  
Staro 08.03.2018, 00:06
Macca Macca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
Poruke: 38
Nepromenjeno

Materijalni aspekt je svuda vazan.
Moras sebi obezbijediti uslove za zivot a od zraka se ne zivi.
Puno faktora je u igri oko tog aspekta.
Koliko zaradjujes, koji su ti prioriteti u zivotu, koje zelje...
Ja se ne mijesam ni u cije zelje, mogucnosti i nacin zivota, zato trazim isto i od drugih.
Davno sam shvatila da od nekog ajmo rec pravdanja nekom, nema nista.
Ko su oni da im objasnjavam?
Mislim na znatizeljnike koje usput znam, ne govorim o prijateljima i obitelji.
Ja to sa smijeskom na ignore.
Moj slucaj da tako kazem je specifican jer dosta putujemo.
Ajmeeee...koliko ste platili, mogu mislit...Maldivi...nije vas ispod 10 000 izaslo, jelde...itd...
Toliko su ograniceni i u toj svojoj i zlobi u neku ruku, ne znaju da ja stalno pratim akcije karata, da ih kupujem po jako jako povoljnim cijenama, da sami sebi organiziramo sve, kakva agencija i sl.
Da kad idem na Zanzibar ili Maldive, ne idem na bungalov na vodi, idem u lijepe hotelcice i kucice na plazi, da colu kupim u marketu a ne hotelu, da u NY iznajmim stan na Manhattanu...i jako puno ustedimo.
Kad bacimo na papir, to je malo skuplje nego da odem na Jadran.
Vecera za nas dvoje, ogromna neka black jack riba, prilozi, salata i ananas djus za nas dvoje 20 dolara.
Koliko bi to platili u Hr.
Papreno!
Moj moto iako nisam u USA, pusti me da zivim i pusti tako i druge.
Kad bi ta filozofija postojala i ovdje, mnogo toga bi bilo drugacije.
Reply With Quote
  #90  
Staro 08.03.2018, 00:26
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Andrew Wiggins Prikaz poruke
^

Dodao bih da ako jurite pare nikada necete biti srecni. Zivot prodje a kako ste ga proveli? Jureci pare ceo radni vek. Nema potrebe za tim. Ovo pisem jer se dosta spominje materijalni aspekt.

Ja sam pola radnog veka jurio sojke u Srbiji ,prosle su godine u ratovanju ,sankcijama u inflaciji i u nemastini ,nikad dovoljno .Znaci generalno receno tamo sam proveo naj bolje godine u tom haosu ,ne samo ja nego cela ta generacija rodjena 70-80.
Tako da je meni dosadilo vise ziveti negde gde je poremecen sistem vrednosti.

A materijalni aspekt mora da se spominje jer smo velikim delom zbog nedostatka istog i napustili svoja ognjista.

Macca
ja se izvinjavam ,ali sa 43 u kapitalistickom sistemu stvarno nemam vremena za neko vanredno doskolovavanje ,i jos jednom se izvinjavam vasim ocima sto ih moj zarez iza space bode. Ali necu vam uzeti za zlo sto ste u jednom dahu pokusali da me diskreditujete na ovako javnom mestu ,jer ste imali mogucnost i za PM a niste iskoristili ,sto mi govori da vasa namera nije prijateljski nastrojena prema meni (iz nekog razloga) ,ali ce zato moja biti prijateljski biti upucena vama .Predlazem (samo predlazem) iz zdravstvenih razloga da preskacete postove chicagopn kako ne bi i dalje boli vase oci sto moze dovesti do trajnih komplikacija mozda katarakte ili nedaj boze distrofiji roznjace ,drugacije ne mogu pomoci
Reply With Quote
Odgovori

Tags
povratak


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko otisao skroz sam? subman Vodič za emigrante 1 26.06.2017 09:15
Neko da mi posalje robu iz usa? lukadj Vaša strana 9 30.10.2015 14:37
Ako neko zna detox Vaša strana 13 26.10.2012 10:18
Drugi utisak - sta vam se ne dopada u USA? dreamerns Stare teme 115 25.01.2012 23:22
Ako neko zna veselina77 Stare teme 21 11.11.2009 17:30

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.