ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv 2020 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 26.10.2018, 18:02
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oljabakic Prikaz poruke
Ja sam prosle godine slala prijavu,ali mislim da sam verovatno diskvalifikovana na pocetku....Sad me zanima par stvari,jer i suprug i ja zelimo ove godine da konkurisemo....Da li moramo ponovo da se slikamo?Suprug je rodjen na Kosovu,ali oboje imamo Srpske pasose...Za njega pisem da je rodjen na Kosovu,a da zivi u Srbiji,jel da?Jel treba deci da vadimo sad pasose,ili moze tek ako dobijemo odgovor?I poslednje ja sam zavrsila visoku zdravstvenu skolu,za obrazovanjem stavljam university degree ili nesto drugo?I da li postoji neko vremensko ogranicenje za popunjavanje prijave?Hvala puno,svaka informacija je dobro dosla
Ukratko:
Svake godine treba da se urade nove slike. Najbolje bi bilo da ih izradite u fotografskoj ranji. Oni znaju kako slike treba da izgledaju.
Možete deci izvaditi pasoše kad vas izvuku.
Ako je 180 bodova, onda ide "unversity degree". Mislim da nema "bachelor"
Prijave se popunjavaju do (mislim) 3. novembra.
Pregledajte forum. Ima dosta odgovora na ova pitanja. A možete i da saznate nešto novo.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #242  
Staro 26.10.2018, 21:46
oljabakic oljabakic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2018
YU lokacija: Beograd,Srbija
Poruke: 3
Nepromenjeno

Procitah ovde na forumu da prijava ide po zemlji rodjenja....Suprug je rodjen na Kosovu,ali ima srpsko drzavljanstvo,pa posto ove godine hocemo oboje da apliciramo,da li je to neki problem,tj.jer se prijavljuje iz Srbije ili sa Kosova,i da li moramo da imamo razlicite fotografije na prijavama?

Last edited by oljabakic; 26.10.2018 at 21:57.
Reply With Quote
  #243  
Staro 26.10.2018, 22:22
newbelgrade's Avatar
newbelgrade newbelgrade je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2018
US lokacija: Nadamo se Dallasu :)
YU lokacija: Beograd
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oljabakic Prikaz poruke
Procitah ovde na forumu da prijava ide po zemlji rodjenja....Suprug je rodjen na Kosovu,ali ima srpsko drzavljanstvo,pa posto ove godine hocemo oboje da apliciramo,da li je to neki problem,tj.jer se prijavljuje iz Srbije ili sa Kosova,i da li moramo da imamo razlicite fotografije na prijavama?
Koliko ja znam, fotografija ne sme biti starija od par meseci, nemoj da me drzis za rec, ali siguran sam da ne moze neka starija fotografija. I za drzavu, u uputstvu pise kako se stavlja trenutno ime drzave, ni mi koji smo rodjeni u Jugoslaviji ne pisemo Jugoslavija vec Srbija

Tako da verujem posto su Ameri priznali Kosovo, da cete morati da stavite njega pod ''Kosovo'' zato sto je to ''drzava'' po njima. Ne bi bilo lose da ti ovo potvrdi jos neko sa foruma ali mislim da je ovo sto sam rekao tacno. Ja sam razumeo da lutrija tj. Diversity program za cilj ima da se u Ameriku presele ljudi iz razlicitih drzava/nacionalnosti kako bi stanovnistvo bilo raznoliko. Tako da, verujem da je bitno samo drzava rodjenja, a ne i da li imas Hrvatski ili Srpski ili ne znam ni ja ciji pasos. Kvalifikujes se na osnovu drzave rodjenja.

Inace, preporucujem vam, a verujem i svi ostali da popunite prijavu sto ranije zbog mogucnosti da vebsajt sporo radi poslednje nedelje, zbog ogromnih poseta sajtu. Ne mora da znaci, ali zasto rizikovati.

Last edited by newbelgrade; 26.10.2018 at 22:28.
Reply With Quote
  #244  
Staro 26.10.2018, 22:35
oljabakic oljabakic je offline
Član
 
Datum prijave: 23.10.2018
YU lokacija: Beograd,Srbija
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hvala na odgovorima....Nas samo buni sto je on rodjen na Kosovu,ali od rodjenja ima srpsko drzavljanstvo,jer je to tad sve bilo Srbija,pa zato nismo sigurni kako ce ici to za prijavu...Svakako cemo aplicirati oboje,pa cemo videti...I ako neko zna,ako bi suprug aplicirao sa Kosovskim dokumentima,da li i deca i ja moramo da imamo kosovska dokumenta?...I da li neko zna gde nam je najbolje u Beogradu da uradimo fotografije,jer amo prosle godine imali lose iskustvo

Last edited by oljabakic; 26.10.2018 at 22:45.
Reply With Quote
  #245  
Staro 27.10.2018, 10:14
newbelgrade's Avatar
newbelgrade newbelgrade je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2018
US lokacija: Nadamo se Dallasu :)
YU lokacija: Beograd
Poruke: 11
Nepromenjeno

Kapiram po pravilniku da cete morati za njega da stavite Kosovo, jer i mi svi smo rodjeni u Jugoslaviji pa opet pisemo Srbija, Hrvatska, Crna Gora itd. Jer ako su dali kao ponudjeno Kosovo onda pretpostavljam da je to to, ambasada u Pristini postoji.

Mislim da ne morate vi i deca imati kosovska dokumenta, jer se svaka prijava vodi zasebno, u njegovoj prijavi cete navesti vas kao suprugu, a decu kao derivatives ali to nema veze, posto cete slati jos jednu prijavu na vase ime gde ce on biti suprug a deca isto derivatives.

Inace za fotografiju, mislim da vam fotograf nije potreban. Mozete to i sami odraditi veoma lako, samo sledite detaljna uputstva za sliku, i preko njihovog crop toola isecite. Danas vecina koja ima noviji telefon ima i ok prosecnu kameru.

Stanete lepo uz beo zid blizu prozora da ima svetlosti, najbolje da se slikate tokom dana dok ima sunca, samo da se ne vidi senka iza vas. Gledate direktno u kameru i slikate lice i da se vide ramena. Obavezno da fokusirate kameru, jer slika mora biti u fokusu..

Procitajte uputstvo celo ovde za fotografiju:
1. https://travel.state.gov/content/tra...-examples.html
2. https://travel.state.gov/content/tra...es/photos.html
3. https://www.greencardphotocheck.com/en/

Na 3. linku proverite fotografiju, a na drugom imate kada scrollujete dole photo crop tool da vam isece dimenzije i namesti lepo.

Srecno na lutriji!

PS: Nadam se da admini nece praviti probleme za linkove koje sam ubacio.
Reply With Quote
  #246  
Staro 27.10.2018, 10:32
IvyD IvyD je offline
Član
 
Datum prijave: 11.01.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Imam jedno pitanje, ako neko može, molim vas. Ja sam iz Novog Sada. Kako tačno popunjavam ono District/County/Province/State?
Ne bih da napravim grešku
Reply With Quote
  #247  
Staro 27.10.2018, 10:52
IvyD IvyD je offline
Član
 
Datum prijave: 11.01.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hoću reći, da li da napišem samo Vojvodina ili samo Serbia? Ili kako uopšte to tačno da popunim?

Izvinjavam se ako je već neko to pitao I dobio odgovor. Preletela sam temu, pa sam možda propustila...
Reply With Quote
  #248  
Staro 27.10.2018, 14:05
Sasha983 Sasha983 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 29.09.2016
Poruke: 41
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvyD Prikaz poruke
Hoću reći, da li da napišem samo Vojvodina ili samo Serbia? Ili kako uopšte to tačno da popunim?

Izvinjavam se ako je već neko to pitao I dobio odgovor. Preletela sam temu, pa sam možda propustila...
Nema veze sta tu napises... moze da bude i prazno...
Reply With Quote
  #249  
Staro 27.10.2018, 16:14
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IvyD Prikaz poruke
Hoću reći, da li da napišem samo Vojvodina ili samo Serbia? Ili kako uopšte to tačno da popunim?

Izvinjavam se ako je već neko to pitao I dobio odgovor. Preletela sam temu, pa sam možda propustila...
Tu pisete Vojvodina posto nece vam dati da zavrsite aplikaciju.
Reply With Quote
  #250  
Staro 27.10.2018, 21:15
JaneGallagher JaneGallagher je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2017
US lokacija: San Francisco
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Ljudi, sad sam bila ispunila prijavu ali je pukao sajt. Samo da proverim sa vama, mogu ponovo da apliciram? Nisam dobila potvrdu da je prijava prošla, prosto je samo pao sajt u tom poslednjem koraku (slanje prijave).
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.