ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 16.04.2013, 06:56
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Reforma Imigracionog Sistema u USA

Grupa zaduzena za predlog novog Zakona o imigraciji se izgleda dogovorila oko svih pojedinosti. Predlog Zakona je prilicno obiman (preko 100 strana), medjutim ucesnike na ovom forumu verovatno najvise interesuje DV program i spajanje porodice:

Adult siblings of U.S. citizens will no longer be eligible for a family preference in the visa application process.

The bill would eliminate 55,000 "diversity immigrant visas" that are awarded by lottery each year and go largely to migrants from Africa and Eastern Europe.

The government would also set up a new start-up visa program for entrepreneurs and merit visas for high-achieving student workers.

Brian Bennett and Lisa Mascaro, Immigration bill would be largest such effort ever attempted, Los Angeles Times, published 04/15/2013
Reply With Quote
  #2  
Staro 16.04.2013, 16:21
draskoni draskoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.09.2011
US lokacija: Chicago,California,New York
YU lokacija: Ivanjica
Poruke: 38
Pošalji Skype™ poruku korisniku draskoni
Post

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Grupa zaduzena za predlog novog Zakona o imigraciji se izgleda dogovorila oko svih pojedinosti. Predlog Zakona je prilicno obiman (preko 100 strana), medjutim ucesnike na ovom forumu verovatno najvise interesuje DV program i spajanje porodice:

Adult siblings of U.S. citizens will no longer be eligible for a family preference in the visa application process.

The bill would eliminate 55,000 "diversity immigrant visas" that are awarded by lottery each year and go largely to migrants from Africa and Eastern Europe.

The government would also set up a new start-up visa program for entrepreneurs and merit visas for high-achieving student workers.

Brian Bennett and Lisa Mascaro, Immigration bill would be largest such effort ever attempted, Los Angeles Times, published 04/15/2013

Zana,msm eliminate ??? Pa neka sacekaju jos koju godinu,tek sam poceo sa prijavljivanjem!!! Mislim,nije im fooora!
Kada se ocekuje da zakon stupi na snagu? Koliko vremena imamo?
Reply With Quote
  #3  
Staro 16.04.2013, 17:50
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Zana Prikaz poruke
Grupa zaduzena za predlog novog Zakona o imigraciji se izgleda dogovorila oko svih pojedinosti. Predlog Zakona je prilicno obiman (preko 100 strana), medjutim ucesnike na ovom forumu verovatno najvise interesuje DV program i spajanje porodice:

Adult siblings of U.S. citizens will no longer be eligible for a family preference in the visa application process.

The bill would eliminate 55,000 "diversity immigrant visas" that are awarded by lottery each year and go largely to migrants from Africa and Eastern Europe.

The government would also set up a new start-up visa program for entrepreneurs and merit visas for high-achieving student workers.

Brian Bennett and Lisa Mascaro, Immigration bill would be largest such effort ever attempted, Los Angeles Times, published 04/15/2013
Uznemirujuca vijest, iako, nisam bas siguran da sam shvatio, pa molim da jos neko prokomentarise...

Ako sam dobro razumio "Bill" je prijedlog zakona koji treba proci parlamentarnu proceduru, odnosno biti izglasan pa tek onda da stupi na snagu, i to od odredjenog datuma (mozda nova fiskalna godina). S obzirom da je DV-2014 vec u procesu, barem 'nasumicnog' odabira brojeva, mozda i prodje do kraja.
A ako sam dobro shvatio ostatak teksta, umjesto DV programa mozda bude neki slican program s prioritetom useljenika iz Afrike i Istocne Evrope.

Ostatak teksta u izvornom clanku mi ide na ono 'ko je dos'o, dos'o, dobicete papire' a ubuduce dobrodoslica samo high-tech radnicima i sirotinji koja ce raditi za sitne pare.
Reply With Quote
  #4  
Staro 16.04.2013, 18:07
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cosmo Prikaz poruke
Uznemirujuca vijest, iako, nisam bas siguran da sam shvatio, pa molim da jos neko prokomentarise...

Ako sam dobro razumio "Bill" je prijedlog zakona koji treba proci parlamentarnu proceduru, odnosno biti izglasan pa tek onda da stupi na snagu, i to od odredjenog datuma (mozda nova fiskalna godina). S obzirom da je DV-2014 vec u procesu, barem 'nasumicnog' odabira brojeva, mozda i prodje do kraja.
A ako sam dobro shvatio ostatak teksta, umjesto DV programa mozda bude neki slican program s prioritetom useljenika iz Afrike i Istocne Evrope.

Ostatak teksta u izvornom clanku mi ide na ono 'ko je dos'o, dos'o, dobicete papire' a ubuduce dobrodoslica samo high-tech radnicima i sirotinji koja ce raditi za sitne pare.
Bill je zakon, republikanci davno zele da ukinu DV i ovoga puta ce im ocigledno poci za rukom (jer su demokratama bitniji ustupci oko farmera i DREAM, nego podspesivanje "razlicitosti"). Nece postojati program slican ovom, jer su se svi usaglasili da je edukacioni level bitniji faktor. Mozda se u medjuvremenu nesto i promeni, mada sumnjam - izgleda da su pregovori pri kraju. Moguce je da ce se dodati neke stavke, ali to nece biti vezano za DV program. Predstoje diskusije i glasanja.

To sa Istocnom Evropom i Afrikom - nisi razumeo recenicu, to se odnosilo na postojeci program: cisto konstatacija da je vecina dobitnika iz tih regija.

Situacija u Bostonu je malo poremetila stvari, ali prva diskusija bi trebalo da bude u petak. Po nekim varijantama, zakon bi mogao da se usvoji vec u Junu, a po drugim najkasnije u Avgustu. Zakoni obicno stupaju na snagu 6 meseci od dana kada ih Predsednik potpise. Nista retroaktivno nece biti dirano.

Naravno, svasta jos nesto moze da se izdesava - moguce je i da se neko angazuje da se DV program sacuva, ali kako sada stoje stvari, nikome to nije prioritet.
Reply With Quote
  #5  
Staro 16.04.2013, 18:14
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Vec godinama nas nezvanicno pripremaju na ukidanje. Znao sam da se blizi taj trenutak. Mogu samo zamisliti koliko ce zivotne srece imati ovogodisnji dobitnici ako bude poslednje izvlacenje. Iskreno najvise mi je zao dugogodisnjih igraca.
Reply With Quote
  #6  
Staro 16.04.2013, 18:22
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

Pa racunam da ce onda malo poraditi na ostalim vizama, ipak su kvotu koliko sam cuo za H1B vec ispunili za ovu godinu
Reply With Quote
  #7  
Staro 16.04.2013, 18:32
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

Tragedija za sve nas koji smo na lutriju gledali kao na poslednju priliku da izadjemo sa Balkana sa nasim porodicama. Mnogi od nas su godinama pratili forum, prikupljali lokalne informacije o lokacijama u USA, imali nadu u neko bolje sutra za sebe i svoje decu, a sada nas ceka tezak udarac. Tragedija.
Reply With Quote
  #8  
Staro 16.04.2013, 18:53
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

@aspirin
Nema ocajavanja, ako jedan plan propadne treba napraviti drugi. Imigracija na osnovu znanja/vestina je dosta prihvatljiva u Evropi a postoji i u USA. Ima dosta toga sto se moze nauciti da se dobije posao i u Srbiji i negde preko granice.
Reply With Quote
  #9  
Staro 16.04.2013, 19:18
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

Da se mogu steci kvalifikacije u Srbiji ne bi ovoliki ljudi cekali na lutriju. Posla u Srbiji je sve manje i prilike za rad, te samim tim i mogucnosti da se steknu kvalifikacije za odlazak. Uz to degutantno je da ti iz Praga pominjes zivot u Srbiji. Da ti je bilo dobro verovatno ne bi otisao.
Reply With Quote
  #10  
Staro 16.04.2013, 19:54
free's Avatar
free free je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2011
US lokacija: Schaumburg, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 126
Pošalji Skype™ poruku korisniku free
Nepromenjeno

"Ko je iskoristio konzumaciju iskoristio, a ko nije nek se j......." to mu dodje ovaj predlog tog novog zakona. Za nas lutrijas to je kraj, dok za neke koji su otisli na foru i muljali godinama bez papira u strahu i bedi da ih imigraciona ne navata mogucnost da im malo svane u zivotu. Znam gomilu ljudi koji su bez papira godinama u US i oni cekaju ovo ko ozebli sunce, ali se i gomila plasi da to nebude neka "navlakusa" da ih onako kolektivno ko ovce pokupe i ajmo deportacija i perma-ban. Ali ajde da nemudrujemo pa da vidimo sta ce gospoda kongresmeni da smuljaju pa da onda kukamo
__________________
U Americi od 21.10.2013
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:46.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.