ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #661  
Staro 21.12.2016, 19:51
Ukiurcol Ukiurcol je offline
Član
 
Datum prijave: 20.12.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno Ljudi, treba mi pomoc...

Dragi ucesnici foruma, majka mi je dobila na lutriji, zakazan joj je intervju za 5. januar. Oko appointment pisma, ds260, pasosa i lekarskog mi je sve jasno. Ostala dokumenta, izvod iz m.k. rodjenih, vencanih, potvrde iz sup-a i suda i diploma srednje su mi nedoumica. Jel treba i originali i prevodi da budu overeni i jel treba obican pecat kod notara ili takozvani "sa apostrofom" u sudu? Jel kod diplome moraju i svedocanstva i jel sva moraju biti prevedena? Fotokopije, kako sam video ne moraju biti overene? U nadi da ce te mi pomoci, unapred zahvalan, Uros.
Reply With Quote
  #662  
Staro 21.12.2016, 19:51
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Link/pdf koji je clan Balucko postavio se nalazi na oficijelnoj DV strani "Prepare for Interview", kad se selektuje ispostava u Beogradu za detaljne informacije. "Register" vodi ka https://ais.usvisa-info.com/en-rs/iv.

Sup.Mod.
Zaista je tako. Ja sam to odradio posle intervjua, ali je po podacima bilo logicnije da sam to uradio pre. U svakom slucaju pise da se kontaktira ambasada za sve nejasnoce, a moje i iskustvo korisnika Sookie je da Ambasada mora da ubaci korisnika u sistem da bi mogao uopste da se registruje.
Reply With Quote
  #663  
Staro 21.12.2016, 19:55
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sookie Prikaz poruke
Ja sam prije ca. 2 sata dobila mail da mogu preuzeti pišiljku.
Pretpostavljam da je pasoš u pitanju.
Ako je podeblja koverta to je pasos i dokumentacija koju predajete po ulasku. Moguce da se tako brzo zavrsilo, mene je kacio Thanksgiving Day, pa je malo i potrajalo, a (ne)ocekivano nas je bilo i dvoje.
Reply With Quote
  #664  
Staro 21.12.2016, 19:57
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Ukiurcol Prikaz poruke
Dragi ucesnici foruma, majka mi je dobila na lutriji, zakazan joj je intervju za 5. januar. Oko appointment pisma, ds260, pasosa i lekarskog mi je sve jasno. Ostala dokumenta, izvod iz m.k. rodjenih, vencanih, potvrde iz sup-a i suda i diploma srednje su mi nedoumica. Jel treba i originali i prevodi da budu overeni i jel treba obican pecat kod notara ili takozvani "sa apostrofom" u sudu? Jel kod diplome moraju i svedocanstva i jel sva moraju biti prevedena? Fotokopije, kako sam video ne moraju biti overene? U nadi da ce te mi pomoci, unapred zahvalan, Uros.
Ako idete u Ambasadu u Beogradu, nista ne prevodite i ne overavate. Ponesite i diplome i svedocanstva. Potrebne su samo najobicnije fotokopije.
Reply With Quote
  #665  
Staro 21.12.2016, 20:16
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Link/pdf koji je clan Balucko postavio se nalazi na oficijelnoj DV strani "Prepare for Interview", kad se selektuje ispostava u Beogradu za detaljne informacije. "Register" vodi ka https://ais.usvisa-info.com/en-rs/iv.

Sup.Mod.
Tako je. Da li to znaci da treba da se registrujem tu pre odlaska u ambasadu? To je moje pitanje.

Hvala najlepse.
Reply With Quote
  #666  
Staro 21.12.2016, 20:21
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Zaista je tako. Ja sam to odradio posle intervjua, ali je po podacima bilo logicnije da sam to uradio pre. U svakom slucaju pise da se kontaktira ambasada za sve nejasnoce, a moje i iskustvo korisnika Sookie je da Ambasada mora da ubaci korisnika u sistem da bi mogao uopste da se registruje.
Bune me ponudjene opcije. U svakoj pise da neko (i ko) "trazi" od vas da zakazete datum. Sta ste Vi izabrali?
Reply With Quote
  #667  
Staro 21.12.2016, 20:34
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Balucko Prikaz poruke
Bune me ponudjene opcije. U svakoj pise da neko (i ko) "trazi" od vas da zakazete datum. Sta ste Vi izabrali?
Koliko se secam, i ja sam odabrao nesto drugo od onoga sto mi je trebalo, ali je ispalo da je u redu. Cak sam registrovao na 2 maila, pa sam na onom drugom odabrao suprotno, ali nije pomoglo.
Resenje: telefon u ruke. Ujutro Ambasadu (moguce je da ce vam reci da nista jos ne radite), a mozda i DHL. Oni ce najboolje znati.
A imate i neko uputstvo ovde: https://serbia.usembassy.gov/immigra...onal-docs.html. Mislim da tako treba, samo jedan korak fali, ako se dobro secam.
U svakom slucaju, ovo je samo sistem za biranje adrese za dostavu pasosa i eventualnu promenu termina intervjua, pa je skoro sigurno da ne kasnite previse. Nije valjda da imate intervju ovih dana?
Setio sam se - moj odabir, ali posle intervjua je bio "I have received a letter from the consular section with instructions to schedule an immigrant visa appointment.". Ja sam stvarno dobio papir na kome je pisalo uputstvo za odabir nacina dostave, ali svakako nisam zakazivao sastanak. Mislim da biste trebali tu opciju da odaberete.

Last edited by slucajni_prolaznik; 21.12.2016 at 20:39.
Reply With Quote
  #668  
Staro 21.12.2016, 20:40
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Koliko se secam, i ja sam odabrao nesto drugo od onoga sto mi je trebalo, ali je ispalo da je u redu. Cak sam registrovao na 2 maila, pa sam na onom drugom odabrao suprotno, ali nije pomoglo.
Resenje: telefon u ruke. Ujutro Ambasadu (moguce je da ce vam reci da nista jos ne radite), a mozda i DHL. Oni ce najboolje znati.
A imate i neko uputstvo ovde: https://serbia.usembassy.gov/immigra...onal-docs.html. Mislim da tako treba, samo jedan korak fali, ako se dobro secam.
U svakom slucaju, ovo je samo sistem za biranje adrese za dostavu pasosa i eventualnu promenu termina intervjua, pa je skoro sigurno da ne kasnite previse. Nije valjda da imate intervju ovih dana?
Ne,intervju je pocetkom februara. Zakazali smo lekarsko sredinom januara,ali pre toga moram da resim ovo pitanje jer prethodi lekarskom. Hvala,pozvacu ambasadu. Vec sam ih jednom prilikom zvala za drugu stvar,valjda to i nije neki minus ako ih vise puta zovem.
Reply With Quote
  #669  
Staro 21.12.2016, 20:43
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Balucko Prikaz poruke
Ne,intervju je pocetkom februara. Zakazali smo lekarsko sredinom januara,ali pre toga moram da resim ovo pitanje jer prethodi lekarskom. Hvala,pozvacu ambasadu. Vec sam ih jednom prilikom zvala za drugu stvar,valjda to i nije neki minus ako ih vise puta zovem.
Ma nema minusa, posao im je da vam pomognu. Ukoliko nema razloga da vas odbiju, nece 'izmisljati toplu vodu', racunajte da ste vec dobili vizu(e).
Reply With Quote
  #670  
Staro 21.12.2016, 20:51
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Ma nema minusa, posao im je da vam pomognu. Ukoliko nema razloga da vas odbiju, nece 'izmisljati toplu vodu', racunajte da ste vec dobili vizu(e).
Hvala,javicu da i drugi znaju ukoliko bude mucilo isto pitanje.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 04:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.