ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #791  
Staro 18.01.2017, 13:41
micicm micicm je offline
Član
 
Datum prijave: 24.10.2016
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Ako je u pitanju registrovanje na usvisa-info.com, ocekujte jos malo stresa, i mozda jos telefonskih poziva - malo ka Ambasadi, malo ka DHL-u. Moj utisak je da bas i nisu najbolje sinhronizovani, posto ce vam, uz neku nulu viska ili manjka u Case Number-u, sve vreme na usvisa-info.com stojati informacija da vam je sledeca akcija intervju koji ste vec obavili, ali ce vam na vase pozive najverovatnije odgovoriti da je sve u redu. No, ono 'congratulations' bi stvarno trebalo da znaci da je 'operacija uspela' - pasosi sa vizama ce svakako uskoro biti u vasim rukama. Jos samo da dopunite DS-260, uspesno se registrujete (najverovatnije) na usvisa-info.com i dobijete poziv iz Ambasade da su vize u pasosima, a potom ocekujte debeli zuti koverat na vasoj adresi.
Pratim neko vreme vec po forumu se provlaci taj problem oko registrovanja na tom sajtu i problem brojki i sinhronizacije sa ambasadom. E sad da li su svi u obavezi da se registruju na tom sajtu i za sta uopste sluzi ta registracija?
Da ne bih samo pitao, pokusao sam i da shvatim i zakljucak je da je registracija potrebna ukoliko zalimo da nam pasosi stignu DHLom... Da li gresim? I da li je ukoliko licno pokupimo pasose u ambasadi, registracija i dalje potrebna?
Reply With Quote
  #792  
Staro 19.01.2017, 00:57
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik micicm Prikaz poruke
Pratim neko vreme vec po forumu se provlaci taj problem oko registrovanja na tom sajtu i problem brojki i sinhronizacije sa ambasadom. E sad da li su svi u obavezi da se registruju na tom sajtu i za sta uopste sluzi ta registracija?
Da ne bih samo pitao, pokusao sam i da shvatim i zakljucak je da je registracija potrebna ukoliko zalimo da nam pasosi stignu DHLom... Da li gresim? I da li je ukoliko licno pokupimo pasose u ambasadi, registracija i dalje potrebna?
Ukoliko sam dobro shvatio sluybenike u ambasadi potrebno je da se registrujes na tom sajtu ybog slanja pasosa DHL-om na tvoju kucnu adresu.
A druga ipcija ti je da podignes pasose licno.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #793  
Staro 19.01.2017, 09:27
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Ljudi samo kratko, a kasnije i daleko opsirnije.
Danas smo bili na intervjuu. Bilo nam je jako stresno ali za par dana vise o tome.

Ostalo nam je da dopunimo DS-260 jer smo propustili da popuniomo (JA) deo koji se odnosi na srednju skolu. Tacnije cekirao sam da uopste nisam zavrsio srednju sto mi je bilo neverovatno (zamislite facu kada sam cuo na salteru).

Ostalo je da dopunimo taj deo, da se registrujem na nekom linku kako bi mogao da ih obavestim o tome i da nam nakon toga posalju pasose na adresu preko DHL-a.

Bilo nam je jako ''zanimljivo'' od samog ulaska pa do onog ''congratulations''!

Pisem za par dan.
Reko' da nam ne ureknem pasose.




P.S. BetterFuture neka je jos tabela, javljam kad nam stignu pasosi pa da nas zazelenis.
Cestitamooooo!

Kad budes mogao, napisi nam kako je tekao razgovor i sta su vam trazili od dokumenata tamo.

Hvalaaa
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
Reply With Quote
  #794  
Staro 20.01.2017, 14:53
sarica994 sarica994 je offline
Član
 
Datum prijave: 20.12.2016
Poruke: 7
Nepromenjeno

Izvinite htela bih da vas pitam,moj drug ciju sam adresu navela u Americi za green card je promennio adresu stanovanja koju sam ja navela u ds-260.Sad mi nije jasno sta trebam da radim? Intervju mi je 8 feb.
Takodje sam izvadila iz mup-a uverenje o neosudjivanju i u njemu se navodi da se uverenje izdaje radi zaposlenja jer su mi rekli tako da ne bih platila taksu. Jel moze posluziti za ambasadu ili izvaditi novi dokument i navesti da je za vizu?Hvala unapred!
Reply With Quote
  #795  
Staro 20.01.2017, 15:13
maybe17 maybe17 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2015
Poruke: 71
Nepromenjeno

@bokiit
čestitam od srca,monogo si me uveselio i nasmejao naročito sa srcetom iz nozdrva u pete,pa sabiranje i oduzimanje...hahaha, duhovito vrlo.Sve legne kako treba sa onim čestitamo a svim budućim dobitnicima vize zelim sreću
i veru u pozitivan ishod intervjua!
Reply With Quote
  #796  
Staro 20.01.2017, 16:00
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sarica994 Prikaz poruke
Izvinite htela bih da vas pitam,moj drug ciju sam adresu navela u Americi za green card je promennio adresu stanovanja koju sam ja navela u ds-260.Sad mi nije jasno sta trebam da radim? Intervju mi je 8 feb.
Takodje sam izvadila iz mup-a uverenje o neosudjivanju i u njemu se navodi da se uverenje izdaje radi zaposlenja jer su mi rekli tako da ne bih platila taksu. Jel moze posluziti za ambasadu ili izvaditi novi dokument i navesti da je za vizu?Hvala unapred!
Na samom intervjuu mozete da promenite adresu. Takodje to mozete da ucinite i kada sletite u USA, ali po iskustvima drugih clanova, ta promena na aerodromu moze i da ne bude evidentirana. A mozete zatraziti od ambasade u Beogradu da Vam otkljucaju DS-260 i da ga izmenite.

Sto se drugog tice, nisam siguran. Sadrzaj dokumenta je isti bez obzira na to zasta je namenjen, pa po toj logici verovatno Vam nece praviti pitanje. Srecno na intervjuu!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #797  
Staro 20.01.2017, 16:34
Dzoni_MNE Dzoni_MNE je offline
Član
 
Datum prijave: 22.11.2016
Poruke: 15
Nepromenjeno

Dragi clanovi,

Meni je intervju bio u oktobru i trazili su mi potvrdu iz srpske policije da nisam osudjivan za vrijeme od 4 mjeseca koliko sam boravio u Srbiji radi master studija. Inace sam iz Crne Gore i odatle imam potvrdu da nisam osudjivan. Sve ostalo od dokumenata je cisto.

Iscrpio sam sve moguce opcije, bio sam u srpskoj policiji, ali su mi rekli da NE MOGU NISTA DA MI IZDAJU jer sam za ta 3-4 mjeseca bio pogresno prijavljen, pa cak ni potvrdu da nisu nadlezni.

Da li ovo znaci da ce zelena karta da mi propane zbog 4 mjeseca?
Reply With Quote
  #798  
Staro 20.01.2017, 18:34
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dzoni_MNE Prikaz poruke
Dragi clanovi,

Meni je intervju bio u oktobru i trazili su mi potvrdu iz srpske policije da nisam osudjivan za vrijeme od 4 mjeseca koliko sam boravio u Srbiji radi master studija. Inace sam iz Crne Gore i odatle imam potvrdu da nisam osudjivan. Sve ostalo od dokumenata je cisto.

Iscrpio sam sve moguce opcije, bio sam u srpskoj policiji, ali su mi rekli da NE MOGU NISTA DA MI IZDAJU jer sam za ta 3-4 mjeseca bio pogresno prijavljen, pa cak ni potvrdu da nisu nadlezni.

Da li ovo znaci da ce zelena karta da mi propane zbog 4 mjeseca?
Mozda je malo brutalno, ali na vasem mestu ja bih uzeo bilo kakvu potvrdu o tome kako ste, pa makar i pogresno, bili prijavljeni (najbolje uz pomoc advokata) u Srbiji, a ako ni to ne pomogne zamolio bih da mi otkljucaju DS260 radi promene "nekih" podataka i skroz izbrisao Srbiju, pa sta bude. Sta da se radi, ocigledno je da vise ne mozete uciniti. Zasto ne nazovete Ambasadu, siguran sam da su razumni, mozda vam oni nesto preporuce, moguce je da niste prvi sa tim problemom?
Reply With Quote
  #799  
Staro 20.01.2017, 18:39
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sarica994 Prikaz poruke
Izvinite htela bih da vas pitam,moj drug ciju sam adresu navela u Americi za green card je promennio adresu stanovanja koju sam ja navela u ds-260.Sad mi nije jasno sta trebam da radim? Intervju mi je 8 feb.
Takodje sam izvadila iz mup-a uverenje o neosudjivanju i u njemu se navodi da se uverenje izdaje radi zaposlenja jer su mi rekli tako da ne bih platila taksu. Jel moze posluziti za ambasadu ili izvaditi novi dokument i navesti da je za vizu?Hvala unapred!
Kontaktirajte Ambasadu pocetkom februara da vam kazu da li da otkljucaju DS260 pre intervjua, ili sve to mozete obaviti na samom intervjuu (imate racunar u cekaonici), kao i na ulazu u US. Ponesite uverenje koje imate, ako im se ne bude svidela svrha izdavanja, izvadicete novo sve sa placenom taksom. Bilo je slucajeva da se nedostajuca dokumentacija dodatno donosila, ali moguce je da ce da prodje i ovako.
Reply With Quote
  #800  
Staro 20.01.2017, 22:17
Loura Loura je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno

Da li neko od vas zna. Da li mi moramo biti na toj adresi koju smo prijavili u ds260 i koliko dugo, od momenta kada seletimo u USA?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 06:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.