ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #831  
Staro 28.01.2017, 00:34
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno Cia snajka cia

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Konacno!

(otkljucace ga ALI ovo drugo vas pitam jer IP adrese sa kojih je popunjavan DS nalaze se u Cacku, odnosno Vrbasu. JA NE VERUJEM.
Prvo najiskrenije cestitke! Mogu misliti samo kako vam je bilo. To je bila prava borba. Cestitam na pobedi i zelim vam svu srecu preko bare!

E sad, moram da kazem koliko sam sokiran izjavom oko IP adrese! Razumem pitanja za racune i ko voli koju kafu, itd sve ok. Provera. Ali, IP adresa! Da bi me lakse shvatio zasto bas to- prvo gledam dokle su spremni da idu sa proverama kojekakvih gluposti, a drugo sa tehnicke strane, programer sam i razumem "tehniku" dobijanja IP adresse.

Da bi se IP "uhvatio" mora da postoji NAMENSKI napisana skripta tj code koiji se aktivira odmah po vasem kliku na SUBMIT dugme tamo na kraju DS-a.
Da se razumemo danas 90% sajtova ima COOKIES koji to rade iz XY razloga. Ali su i oni namenski napisana skripta. Upotrebiti IP adresu kao "dokaz" odakle je ko pristupio sajtu, ili poslao neke informacije tom sajtu je strasno i uzasno narusavanje privatnosti. ( da li to tamo negde u pravilima stranice za popunu ds i pise ne znam ali..)
Drugo, pracenje IP adrese odvesce te samo do provajdere koji ti pruza uslugu koriscenja neta. Tj adresu njihovih servera! Sta da su nasi zakupili servere na Marsu? Drugo, postoji i nacin da dodju kroz adresu i do korisnika zaista, ali za tako nesto je potreban sudski nalog i upit za to tvom ISP ( internet service provajderu). U tom slucaju znace ti ulicu i broj stana...
Znam da sad govorim u soku oko ovoga, al bas bi voleo da su to pitanje postavili nekome ko se razume u Ip i protok generalno pa da im objasni par stvari. Postoje i browseri ( TOR ) koji sakrivaju IP adresu, sta da si njega koristio? msm uzas.
Setite se citata iz Balkanskog spijuna " Cia snajka, cia!"
Sve u svemu, kako ti se cine vize u pasosima? Lepe su , m?
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #832  
Staro 28.01.2017, 01:10
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bojan1981 Prikaz poruke
Onda ja opletem da vrlo dobro znam o cemu prica jer su mi predhodne pozicije u firmama za koje sam radio bile vezane za IP adrese i da kao neko kome je delimicno to bio posao VRLO DOBRO ZNAM O CEMU PRICAM I DA JE NE MOGUCE DA JE NEKO TO RADIO UMESTO NAS I DA NIKADA NISMO BILI U VRBASU.
OP je vec objasnio da se razume u materiju, nema potrebe za dodatnim predavanjima kako se "hvata" IP. Hvala na razumevanju.

Sup. Mod.
Reply With Quote
  #833  
Staro 28.01.2017, 03:06
bojan1981's Avatar
bojan1981 bojan1981 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
YU lokacija: Cacak
Poruke: 94
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Balucko Prikaz poruke
Cestitamooooo i hvala na detaljnom opisu!!!

Jedno pitanje samo-da li su vam trazili (ili ste uopste nosili) bilo kakav prevod dokumenata na engleskom?
Nikakav prevod. Ako mi verujes vise ne znam sta su nam uzeli, a sta vratili.
__________________
Izvučen iz osmog puta
04.05.2016. - Popunjen DS-260
21.11.2016. - Zakazan intervju za 17.01.2017.
25.11.2106. - Promenjen bračni status
30.10./11.11.2016. - Otkljucan/ Dopunjen DS - 260
09.01.2017. - Završen lekarski
17.01.2017. - Intervju
26.01.2017. - Stigli pasosi
25.04.2017. - Flight
Reply With Quote
  #834  
Staro 28.01.2017, 14:43
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
OP je vec objasnio da se razume u materiju, nema potrebe za dodatnim predavanjima kako se "hvata" IP. Hvala na razumevanju.

Sup. Mod.
Izvinjavam se ako sam prekrsio neko pravilo foruma za koje nisam znao da postoji. Nisam siguran sta sam pogresno uradio, samo sam zeleo da predstavim moje zaprepascenje koliko su daleko spremni da idu vezano za provere i da sa forumasima podelim svoje zapazanje koliko su spremni da duboko ulaze u sve to. Sve u svemu u koliko postoji opcija "delete post" rado bih je iskoristio.
Jos jednom cestitke i Bojanu i svima koji su zeleni
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #835  
Staro 28.01.2017, 20:29
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokiit Prikaz poruke
Izvinjavam se ako sam prekrsio neko pravilo foruma za koje nisam znao da postoji. Nisam siguran sta sam pogresno uradio, samo sam zeleo da predstavim moje zaprepascenje koliko su daleko spremni da idu vezano za provere i da sa forumasima podelim svoje zapazanje koliko su spremni da duboko ulaze u sve to. Sve u svemu u koliko postoji opcija "delete post" rado bih je iskoristio.
Jos jednom cestitke i Bojanu i svima koji su zeleni
Nije problem, samo se krenulo u sire objasnjavanje koje bi odlutalo od osnovne teme. Konverzacije oko IP adrese slobodno nastavite u "Vasa strana". Hvala.

Sup. Mod.
Reply With Quote
  #836  
Staro 28.01.2017, 20:41
MDM MDM je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
US lokacija: Austin,Tx
YU lokacija: BG
Poruke: 20
Nepromenjeno

Pozdrav forumasi,

Ima li neko informaciju da li bi novonastala situacija predsednika Trampa oko poostravanja rezima ulaska u USA mogla da ima uticaja na Green Card tj.DV 2017 (mislim na ljude koji su izvuceni i cekaju poziv na intervju)?
Reply With Quote
  #837  
Staro 28.01.2017, 22:53
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MDM Prikaz poruke
Pozdrav forumasi,

Ima li neko informaciju da li bi novonastala situacija predsednika Trampa oko poostravanja rezima ulaska u USA mogla da ima uticaja na Green Card tj.DV 2017 (mislim na ljude koji su izvuceni i cekaju poziv na intervju)?
Mislim da na to pitanje sada niko ne moze da da tacan a ujedno i jednostavan odgovor. Moze da utice a i ne mora. Njihova lutrija, njhova pravila, zar ne? Mozda lutrija bude kolateralna steta i bude suspendovana na neko vreme.... A mozda sve ovo nece imati uticaja na nju. Google se usprotivio ovakvim restrikcijama sa obrazlozenjem da ce se pojaviti manjak potrebnim strucnjaka. Videcemo kako ce ova "sugestija" Googla i ostalih vodecih kompanija (ukoliko ih bude) uticati na, po mom misljenju, vise marketinski impulsivnog, predsednika Trampa. Srecno nam svima bilo!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #838  
Staro 30.01.2017, 00:18
dimko dimko je offline
Član
 
Datum prijave: 01.12.2016
Poruke: 28
Smile

Želim da pitam, ja imam u ambasadu na 21:02 intervju, na koj SAJT može se naći sve potrebne dokumente. Takođe, ako neko može da mi pomogne objasniti ovaj deo pasoš (Unexpired passport valid for six months beyond your intended date of entry to the United States and a photocopy of the biographic page (where your name and photo are located). Moj pasoš važi do 02/23/2018. da li je potrebno da se izvadi novi pasoš, jer ako dobijem vizu za USA ce idem u avgustu / septembru 2017. Prema ovom tekstu na engleskom jeziku za ulazak u Ameriku mora da važi 6 meseci od dana određenog za ulazak u SAD. moze neko da mi objasniti bolje, hvala
Reply With Quote
  #839  
Staro 30.01.2017, 10:03
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dimko Prikaz poruke
Želim da pitam, ja imam u ambasadu na 21:02 intervju, na koj SAJT može se naći sve potrebne dokumente. Takođe, ako neko može da mi pomogne objasniti ovaj deo pasoš (Unexpired passport valid for six months beyond your intended date of entry to the United States and a photocopy of the biographic page (where your name and photo are located). Moj pasoš važi do 02/23/2018. da li je potrebno da se izvadi novi pasoš, jer ako dobijem vizu za USA ce idem u avgustu / septembru 2017. Prema ovom tekstu na engleskom jeziku za ulazak u Ameriku mora da važi 6 meseci od dana određenog za ulazak u SAD. moze neko da mi objasniti bolje, hvala
Za takvo pitanje (moj iskren savet) je najbolje da pozoves ambasadu ili im posaljes mejl.
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
Reply With Quote
  #840  
Staro 30.01.2017, 12:21
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dimko Prikaz poruke
Želim da pitam, ja imam u ambasadu na 21:02 intervju, na koj SAJT može se naći sve potrebne dokumente. Takođe, ako neko može da mi pomogne objasniti ovaj deo pasoš (Unexpired passport valid for six months beyond your intended date of entry to the United States and a photocopy of the biographic page (where your name and photo are located). Moj pasoš važi do 02/23/2018. da li je potrebno da se izvadi novi pasoš, jer ako dobijem vizu za USA ce idem u avgustu / septembru 2017. Prema ovom tekstu na engleskom jeziku za ulazak u Ameriku mora da važi 6 meseci od dana određenog za ulazak u SAD. moze neko da mi objasniti bolje, hvala
Potrebna dokumenta mozete pronaci na zvanicnoj stranici ovde. Na kraju strane postoji padajuci meni da izaberete grad za dodatne informacije. U svakom slucaju procitajte temu Makedonija: Intervju
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.