ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #841  
Staro 30.01.2017, 19:15
Absolute beginner Absolute beginner je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dimko Prikaz poruke
Želim da pitam, ja imam u ambasadu na 21:02 intervju, na koj SAJT može se naći sve potrebne dokumente. Takođe, ako neko može da mi pomogne objasniti ovaj deo pasoš (Unexpired passport valid for six months beyond your intended date of entry to the United States and a photocopy of the biographic page (where your name and photo are located). Moj pasoš važi do 02/23/2018. da li je potrebno da se izvadi novi pasoš, jer ako dobijem vizu za USA ce idem u avgustu / septembru 2017. Prema ovom tekstu na engleskom jeziku za ulazak u Ameriku mora da važi 6 meseci od dana određenog za ulazak u SAD. moze neko da mi objasniti bolje, hvala
Ako ideš na intervju 21.02., lekarski ces sigurno uraditi nekoliko dana ranije,znači da u USA moraš uci najkasnije do 20.08. a tada će ti do isteka pasoša ostati malo više od 6 meseci...
Reply With Quote
  #842  
Staro 30.01.2017, 22:51
diderot12 diderot12 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.01.2017
Poruke: 7
Nepromenjeno

poslao sam zahtev za otkljucavanje DS-260 pre 4 dana kako bi promenio lokaciju intervjua jer sam se u medjuvremenu odselio iz srbije. sada mi je stigao mejl koji kaze da mi je ds otkljucan i da mogu uneti izmene a nakon 5 minuta mi je stigao jos jedan mejl sa informacijom da su promenili lokaciju intervjua i da se to nece videti na mom ds-u ali da ce kcc gledati novu adresu kad mi bude zakazivao intervju. sada uopste ne shvatam da li treba da se ulogujem negde i ja menjam jos podataka u ds-u ili su to oni uradili umesto mene? btw u prvom mejlu su vise puta naveli da moram da 'make sure' da sa resubmitovao otkljucani ds, tako da ako su oni vec promenili lokaciju umesto mene, sta ja treba sad da radim?
Reply With Quote
  #843  
Staro 31.01.2017, 02:28
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik diderot12 Prikaz poruke
poslao sam zahtev za otkljucavanje DS-260 pre 4 dana kako bi promenio lokaciju intervjua jer sam se u medjuvremenu odselio iz srbije. sada mi je stigao mejl koji kaze da mi je ds otkljucan i da mogu uneti izmene a nakon 5 minuta mi je stigao jos jedan mejl sa informacijom da su promenili lokaciju intervjua i da se to nece videti na mom ds-u ali da ce kcc gledati novu adresu kad mi bude zakazivao intervju. sada uopste ne shvatam da li treba da se ulogujem negde i ja menjam jos podataka u ds-u ili su to oni uradili umesto mene? btw u prvom mejlu su vise puta naveli da moram da 'make sure' da sa resubmitovao otkljucani ds, tako da ako su oni vec promenili lokaciju umesto mene, sta ja treba sad da radim?
Koliko se meni cini, ako su oni vec promenili lokaciju, ti treba samo da resubmitujes (valjda bese 'Save/Close' ako se dobro secam) tj. sacuvas i zatvoris otkljucani DS. Mozes ih posle e-mail-om pitati da li je sve OK.
Reply With Quote
  #844  
Staro 02.02.2017, 11:25
zmija zmija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
Poruke: 51
Nepromenjeno

hoce li stvarati problem na aerodromu oko placanja 220$ za useljenicku taksu ako ih nisam platio ovdje nego namjeravam da platim kada dodjem tamo preko bare posto ovdje preporucuju da se plati prije ulaska ali pise da noze i tamo, inace jos 23 dana i bye bye
Reply With Quote
  #845  
Staro 02.02.2017, 12:11
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zmija Prikaz poruke
hoce li stvarati problem na aerodromu oko placanja 220$ za useljenicku taksu ako ih nisam platio ovdje nego namjeravam da platim kada dodjem tamo preko bare posto ovdje preporucuju da se plati prije ulaska ali pise da noze i tamo, inace jos 23 dana i bye bye
Nikakav problem necete imati na aerodromu. Taksu uplacujete USCIS-u da bi obradili Vas slucaj i da bi dobili fizicku GC.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #846  
Staro 03.02.2017, 12:52
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno Intervju

Da opisem"ukratko" nase iskustvo.

8:15h - dosli smo 15 min ranije posto smo zakazani u 8:30h. Covek iz obezbedjenja je poceo da proziva i kad je prozvao sve ljude koji su bili zakazani za 8:15 i 8:30h pitao nas je za koju vizu smo mi dosli- rekli smo za lutrijsku vizu. Rekao je da nista ne brinemo i sacekamo, posto taj spisak jos uvek nije dobio. Sacekali smo "malo" - jedno sat vremena ispred ambasade. Kad je dosao spisak, bili smo prvi na spisku,tacnije ja (posto sam nosilac) sa svojim devojackim prezimenom? Objasnila sam gospodinu da smo yajedno, posto sam se u medjuvremenu udala, kao sto i stoji u svim obrascima koje sam ponela i popunila prethodno. On kaza da njega nema, niti ima mene igde ubelezeno na novo prezime (pretpostavljala sam da me nema na udato,posto sam izvucena na devojacko,zato se nisam nesto uznemirila,sem sto ga nema na spisku ni kao mog pratioca). Covek se vratio nakon sto je proverio,opet njega nema nigde na spisku, ali rekao je da udjemo pa ce oni videti dole. Ton mu nije bio najprijatniji (ali mislim da je jedini tamo koji nije bas nesto posebno prijatan, SVI ostali su izuzetno ljubazni i prijatni).

9:30h - ulazimo u ambasadu, mene brine da smo zakasnili na nas termin (ali ako sam shvatila dobro za 4 sata koliko smo bili tamo, termin je zakazan da se pojavis u to vreme ispred ambasade,ne znaci da ces bas tad uci).

10h- cekamo da nas prozovu, posto je pre nas usao covek koji je imao termin posle nas, ali nije cekao da provere dal je na spisku kao i mi. Ulazimo u sobu broj 10 - soba koja je malo izolovana, ali opet ima salter unutra i dajemo pasose. Covek se vraca posle par min i kaze da mog supruga nema NIGDE. Ja vec ne znam sta da radim, kazem mu da kod sebe imamo i njegov DS260 kao i confirmation page i da smo sigurno popunili, a da mi u interview letter stoji da sa sobom vodimo sve clanove svoje porodice (odmah sam se izgubila dal je trebalo negde da najavim da dolazim sa njim ili sta vec). Kaze gospodin sa druge strane saltera da nije u tome problem, nego nesto izgleda u sistemu nije dobro,mora da proveri i da ce on da vidi kako da njega doda prijavu ili poveze sa mojom kad je vec imam. Kaze da izadjemo i sacekamo.

11h- cekali smo jedno sat vremena, nacisto mi je opalo raspolozenje. Ide nam se oboma u toalet ali nemamo pojma dal da idemo (da ne bude da nas prozovu,pa opet da cekamo sat vremena posto nismo oboje tu). Posto nismo vise imali snage ni zivaca, na smenu odlazimo u toalet i nakon izlaska, posle jedno 20min nas prozivaju. Ulazimo i on meni prvo sto je rekao je da JA kao nosilac imam gresku u prijavi. Mozete zamisliti moje iznenadjenje, nakon 10 puta proverene prijave, zivo me je zanimalo kakva je ta greska. E sad, obratite paznju. Na prvoj stranici DS-260 obrasca (ako ste ZENSKO i NOSILAC buduce vize) postoji pitanje: DA LI STE IKADA KORISTILI DRUGO IME OSIM SADASNJEG? Kako sam to pitanje potpuno previdela, misleci na to da se odnosi na neko drugo IME (dvosmisleno je pitanje) ja sam tu oznacila NO, a trebalo je YES. Zato sto kad oznacite YES, izadje vam prozor gde pise dal ste menjali PREZIME ili IME. U prevodu, tu sam trebala da navedem devojacko prezime,kad sam vec sve ostale podatke promenila,kako bi mi povezali devojacko sa udatim prezimenom, kako bio posle toga povezali i njega sa mnom. Znaci, devojke koje su izvucene na devojacko a posle promene prezime, OBAVEZNO staviti da ste koristile drugo ime u proslosti (navesti devojacko prezime i ostaviti regularno ime ako ga niste menjale). Ja to nisam ucinila, jer sam mislila da se jasno vidi da sam na prijavu pod devojackim unela novo prezime i da ce tako da me "prepoznaju". Ali nazalost ne moze.
Elem, rece covek da izadjem i prepravim podatke na kompjuteru pa ce nas neko pozvati. Narvno,opet cekanje. Ulazimo i kaze: sad mozemo nastaviti. Dajemo mu dokumenta i on uzima sta mu treba. Suprugu je skoro ve vratio,samo je uzeo o nekazanjavanju i neosudjivanosti,cak mu je jedva i pogledao dokumenta. Meni je skoro sve originale uzeo,nista me dodatno za dokumenta nije pitao,izgleda da smo sve poneli (toliko o nerviranju dal imam sve potrebo i sta cu ako mi trazi nesto). Videla sam da je zagledao moje uverenje sa master studije (diplomu nisam dobila i posle dve god,pa sam se snasla i otisla do fakulteta da trazim potvrdu zasto mi jos nisu izradili diplomu). Njemu je to izgleda zapalo za oko i zahvalio se? Sta god. Pitao nas je koliko se znamo,koliko smo zajedno,imamo li nekog u US, kad smo poceli sa planiranjem vencanja, gde zivimo,ciji je stan i to je to ja mislim. D a napomenem da smo bili iskreni, uzeli smo se u oktobru jer sam ja dobila,svakako planiramo crkveno vencanje u maju,zbog ostatka familije. Pitao me je koliko ljudi je bilo na vencanju, ja sam mu pokazala sliku sa vim prisutnima-15ak ljudi. Trazio mi je slike nase veze, izvadila sam gomilu. Gde smo putovali,itd,pokazala sam mu pecate iz pasosa starih.
Mi NISMO imali nista sem slika kao dokaz i pecata u pasosu, nikad novac nismo prebacivali,a 5 god smo zajedno. I jedan savet za slicne situacije. Ako ima Facebook, screenshot slike gde ste zajedno zajedno sa DATUMOM,da bi negde videli datum. Ja sam takve slike neke i uradila,pored regularnih i mislim da mu je to bilo dovoljno.

OBAVEZNO navesti sve dobijene vize ili odbijene za US. Ja sam jednom dobila ali nisam otisla,ali morate navesti.

Elem, uzima sve i ja kazem: lekarske necete uzeti? I on kaze: Dobro ste se setili, dajte mi molim Vas. I ja izvadim. Poenta, izgleda da nije ocekivao da cu mu davati sve sto su zaista trazili,pa mu se i cinilo da smo mi ok. (i pored moje greske). Mi smo izasli da cekamo,naravno,opet.

Da napomenem samo, covek za green card pre nas nije izgledao imao fotografije (5x5, 2 komada) pa je morao da izadje da se slika. Mozda ce se oglasiti, pa da ne duzim. Samo da napomenem jednu gresku na sajtu ambasade. Kad idete na lekarski, potrebne su vam 4 FOTO,a ne 2 fotografije kao sto stoji na sajtu, obavezno pitajte Smiljanicevu pre nego odete. On je mozda na lekarski poneo 4,dao im, pa mu nisu vratili i msilio da ce proslediti ambasadi. U samu ambasadu PONESITE 2 fotografije obavezno inace idete da se slikate. Nadam se da je gospodin dobio sve bez problema.

Vise provedete u cekanju, nego samom intervjuu. Sacekali smo da platimo,platiti smo u dolarima,u kesu,dali su nam priznanicu kasnije. Zatim opet cekanje.

Proziva nas neka zena (Amerikanka) i kaze da ostavimo otiske, kad smo dali otiske,kaze da su u redu, poklapaju se sa otiginalnim otiscima i da sednemo i cekamo. Zatim, posle 10min proziva nas druga Amerikanka i trazi da procitamo ono cudo gde pise da se zaklinjemo da dajemo tacne podatke, Opet otisci prstiju i slede pitanja na ENGLESKOM. Trazila mi je da kazem cime se bavim, koje skole sam zavrsila, koliko smo zajedno, kad smo se uzlei, zivimo li zajedno (ne pita koliko dugo). Njega pita sta je zavrsio. Oboje na engleskom. Isti odgovori, da smo u oktobru, na prolece crkveno. I ona to sve kuca u sistemu. Kad je zavrsila kaze nam CONGRATULATIONS! Your visas have been approved. I mi se jedva nasmejamo i ako: thank you. Od tolikog soka nisam mogla da verujem jer smo sami ostali u ambasadi, nigde nikog,nisam verovala da je kraj. On me posle zagrlio,ja jedva se mrdam. Kaze ova Amerikanka sad ce nam vratiti dokumeta i sve ce nam covek objasniti. Ja sam se zahvalila.

E SAD, mali sok. Primeticete da sve ljude koji su ambasadi i dobiju vize pitaju dal zele da pokupe u ambasadi ili DHL opciju i daju im neke roze papire. Nama je covek rekao ovo: izvolite dokumenta, za par dana cu vas zvati da vam se javim administravno kad obavimo nesto,pa cemo se cuti. Nista vise-ni da podignete pasose sa vizama, nista. Administrativno? Odmah sam pomislila da nesto OPET nije u redu. Posto je to onaj isti covek koji je nesto morao da popunjava za supruge, kontala sam da je to,pa nisam htela da ga dodatno zadirkujem i nerviram i rekla sam ok.
Izasli smo, covek iz obezbedjenja (drugi) kome smo se svideli, pitao nas je kako smo prosli, mi objasnimo,on kaze;aha,pa mozda neka administracija,zvace vas za neki dan da dodjete, videcemo se. Sta god-pomislih u sebi. Vise nisam imala snage.

Iazsli smo posle 4 sata.

Da napomenem da se ne sekirate, sigurno cete minimun provesti 2-3 sata u ambasadi, tako nam je covek rekao iz obezbedjenja kad smo ulazili,bez sekiracije.

Cekamo da vidimo sta je to "administrativno zapelo",pa da vam potvrdim dal smo zaista dobili.

Izvinite na dugackom postu, ali ko zna dal cu se secati za par meseci svega ovog.

Nadam se da je koristilo.

Srecno svimaaa!!!!!!
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!

Last edited by Balucko; 03.02.2017 at 13:01.
Reply With Quote
  #847  
Staro 03.02.2017, 16:58
GSPvozac GSPvozac je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
US lokacija: Westmont,IL
YU lokacija: Obrenovac
Poruke: 46
Nepromenjeno

Pozdrav svima. Dokaz o odsluzenom vojnom roku, da li je dovoljna vojna knjizica ili je potreban papir iz vojnog odseka? Hvala unapred.
Reply With Quote
  #848  
Staro 03.02.2017, 18:32
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Balucko Prikaz poruke
Cekamo da vidimo sta je to "administrativno zapelo",pa da vam potvrdim dal smo zaista dobili.
Tako su i nama rekli, a pasosi su uz administrativnu i DHL-ovu proceduru putovali 7 dana, pa sem na forumu, ostale nisam ni obavestio o dobitku - dok ne budem 100% siguran. Ali vi budite sigurni - to je to. 'CONGRATULATIONS' je kraj nivoa. Moje misljenje je da zbunimo sistem vencanjima, pa se pojavi jos 'zelembaca' na listi dobitnika i onda oni moraju da unesu supruznika, novo prezime, itd. Mi nismo menjali prezimena - administrativna procedura. Ti nisi unela da si koristila drugo prezime - administrativna procedura. I to zna da potraje. A to sto vam nisu predlozili kako da pokupite pasose, mislim da, ako ste zaista iz BG, nemojte se 'jesti u neizvesnosti' i odabrati DHL, nego cim vas nazovu i kazu da su vize u pasosima - pravac po njih.
Reply With Quote
  #849  
Staro 03.02.2017, 18:33
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GSPvozac Prikaz poruke
Pozdrav svima. Dokaz o odsluzenom vojnom roku, da li je dovoljna vojna knjizica ili je potreban papir iz vojnog odseka? Hvala unapred.
Ukolio je nesto takvo potrebno, treba vam iskljucivo potvrda iz vojnog odseka. Najbolje nazovite - meni su rekli da ne treba, ali imao sam neku potvrdu od ranije.
Reply With Quote
  #850  
Staro 03.02.2017, 19:16
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Tako su i nama rekli, a pasosi su uz administrativnu i DHL-ovu proceduru putovali 7 dana, pa sem na forumu, ostale nisam ni obavestio o dobitku - dok ne budem 100% siguran. Ali vi budite sigurni - to je to. 'CONGRATULATIONS' je kraj nivoa. Moje misljenje je da zbunimo sistem vencanjima, pa se pojavi jos 'zelembaca' na listi dobitnika i onda oni moraju da unesu supruznika, novo prezime, itd. Mi nismo menjali prezimena - administrativna procedura. Ti nisi unela da si koristila drugo prezime - administrativna procedura. I to zna da potraje. A to sto vam nisu predlozili kako da pokupite pasose, mislim da, ako ste zaista iz BG, nemojte se 'jesti u neizvesnosti' i odabrati DHL, nego cim vas nazovu i kazu da su vize u pasosima - pravac po njih.
Da,nameravali smo da ih pokupimo, hvala za savet
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.