ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #851  
Staro 06.02.2017, 22:52
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Samo da se oglasim. Zvali su nas danas iz ambasade da dodjemo po pasose sa vizama. Sve je u redu,pokupili smo ih i dobili smo vize!

Srecno svimaa!

I mi smo napokon pozeleneli!
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
Reply With Quote
  #852  
Staro 07.02.2017, 00:44
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Balucko Prikaz poruke
Samo da se oglasim. Zvali su nas danas iz ambasade da dodjemo po pasose sa vizama. Sve je u redu,pokupili smo ih i dobili smo vize!

Srecno svimaa!

I mi smo napokon pozeleneli!
Iskrene cestitke! I nastavite da budete aktivni na forumu dok vrsite pripreme za odlazak a i kada odete preko.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #853  
Staro 07.02.2017, 10:34
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Iskrene cestitke! I nastavite da budete aktivni na forumu dok vrsite pripreme za odlazak a i kada odete preko.
Hocemo.

Delicemo iskustva i savete, kao sto su i drugi.

Ovaj forum nam je mnogo pomogao i fenomenalno je sto postoji.

__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
Reply With Quote
  #854  
Staro 07.02.2017, 11:57
Endorfin91 Endorfin91 je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno Savet

Bio sam u Americi 2x i znam kroz sta prolaze ljudi i strahove koje imate. Moj savet za sve je da, ukoliko to mozete, odete pocetkom maja i odaberete neko turisticko mesto koje je prepuno leti, a zimi mrtvo. Uglavnom veci poslodavci u takvim mestima obezbedjuju smestaj po niskoj ceni (npr. u mestu gde se mi vracamo, ukoliko sve bude ok na razgovoru, smestaj kosta 95$ nedeljno sa strujom, vodom, internetom i kablovskom). Radite na taj nacin 3-4 meseca i stedite novac sto vise jer je pocetak zivota u Americi jako skup. Tako cemo mi uraditi, a smatram da je to najbolje za pocetak. Stanovi mogu biti jako skupi, a u vecim gradovima (Chicago, NYC, Miami itd.) dolazak do posla moze da potraje. Kontaktirajte nekog w&t ucesnika, on vam moze dati neke kontakte i samim ti mozete vec poceti da trazite posao u nekom mestu jos iz Srbije. Srecno svima
__________________
Izvucen br 16xxx
16.05.2016. - Popunjen DS-260
20.12.2016. - Zakazan razgovor u Ambasadi za 28.2.2017.
Reply With Quote
  #855  
Staro 07.02.2017, 14:17
ognjenovic ognjenovic je offline
Član
 
Datum prijave: 07.02.2017
Poruke: 2
Nepromenjeno intervju 07.02.

Pozz svima, mi smo pozeleneli a evo u kratkim crtama nase iskustvo.

Stigli smo ispred ambasade u 8:15. Red je bio poprilicno dugacak ali kada smo rekli da je u pitanju lutrija za green card, preskocili smo red i usli odmah nakon sto nas je proverio na spisku.

Dobili smo broj 501 i stali sa leve strane cim se udje u tu kucicu kada se prodje dvoriste ambasade. Pre nas je bila devojka sa brojem 500 a posle nas covek sa porodicom sa brojem 502 i njih je bilo cetvoro. Koliko sam ja shvatio, to su ti brojevi koji se odnose na slucajeve lutrije.

Kao sto vecina pise, sve se odvija u nekoliko sledecih koraka.

1. Predaje se pasos, pa ide cekanje
2. Predaju se dokumenta, pa opet cekanje
3. Placanje vize (fee), mi smo platili u dolarima, 330 po osobi. Pa opet cekanje
4. Otisci prstiju, pa opet cekanje
5. Salter br. 10 i razgovor sa konzulom
6. Vracanje dokumenata i dogovor oko preuzimanja pasosa

Sve smo zavrsili u pola 12.

Svi su bili jako ljubazni i prijatni. Konzul je na srpskom jeziku govorio sa nama i propitivao nas je mozda jedno 15 min. Skakljivih pitanja nije bilo a evo ukratko koja nam je pitanja postavio: kada ste se upoznali, cime se bavite, da pricamo o nasem skolovanju, da li imamo slike da dokazemo da smo dugo zajedno (supruga i ja smo 9 i po godina u vezi), kod koga planiramo da idemo u USA, cime planiramo da se bavimo, da li smo ziveli van Srbije...
Jedino ajde da kazem skakljivo pitanje je bilo zasto ste pravili svadbu bas u junu, mi smo odgovorili da smo svakako planirali svadbu ali necemo da idemo u USA razdvojeni i zato smo to uradili u junu. Razumela je odgovor i rekla cestitam, vase vize su odobrene. Nisu nas razdvajali u posebne sobe kao sto je bilo nekih slucajeva.

Nadam se da ce ovaj post koristiti ostalima, srecno svima ekipa !

-----------------------------------------

06. maj dobili mejl da smo izvuceni
15. jul popunjen DS 260
31. januar lekarski pregled
07. februar intervju
jul - planirani odlazak
Reply With Quote
  #856  
Staro 07.02.2017, 19:11
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Evo da se i ja javim. Razgovor je bio juče. Pasoši sa vizama preuzeti danas. Morali smo da obavimo sve u 2 dana jer smo zaboravili da ponesemo rešenje o razvodu prethodnog braka moje supruge smatrajući da nam to ne treba jer se i na izvodu iz MKR to vidi. No sve je prošlo brzo. Danas sam doneo i to i viza nam je uradjena odmah, a mi počinjemo da se spremamo za Čikago
Zasad toliko! Uskoro ću detaljnije napisati naše iskustvo.

Last edited by milan.b; 07.02.2017 at 19:18.
Reply With Quote
  #857  
Staro 07.02.2017, 22:02
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
Evo da se i ja javim. Razgovor je bio juče. Pasoši sa vizama preuzeti danas. Morali smo da obavimo sve u 2 dana jer smo zaboravili da ponesemo rešenje o razvodu prethodnog braka moje supruge smatrajući da nam to ne treba jer se i na izvodu iz MKR to vidi. No sve je prošlo brzo. Danas sam doneo i to i viza nam je uradjena odmah, a mi počinjemo da se spremamo za Čikago
Zasad toliko! Uskoro ću detaljnije napisati naše iskustvo.
Milane,jesi li ti bio nosilac gcarda ili supruga?, pitam zbog te potvrde o razvodu.
Reply With Quote
  #858  
Staro 08.02.2017, 05:46
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Ja sam bio nosilac. Bez obzira na to ko je nosilac mora da se ima rešenje o razvodu (original i kopija). Ja sam poneo i presudu za svaki slučaj. Najbolje je da se ponese sve što imate.
Reply With Quote
  #859  
Staro 08.02.2017, 09:49
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Kao što sam obećao, danas ću opširnije napisati naše iskustvo.
I mi smo ispred ambasade stigli u 8,15 i prošli isto kao i svi naši prethodnici koji su dobili DV. Javili smo se obezbeđenju koji nas je prve prekontrolisao i pustio unutra. Malo nas je bilo strah kako će nam ćerkica reagovati na sve i da li će joj biti dosadno, ali smo odmah kada smo ušli u konzularno odeljenje gde su šalteri, sa leve strane do prozora primetili da ima kutak za klince gde mogu da se igraju i tako prekrate vreme. To nam je skinulo jednu brigu s vrata.
Dobili smo broj 500. Sačekali smo da nas prozovu na jedan od šaltera na koji smo predali pasoše i onda smo sačekali da nas prozovu kako bismo predali dokumenta. Službenik ambasade nas je pozvao nakon 15ak minuta i zatražio prvo koverte sa lekarskog pregleda a zatim i ostala dokumenta (izvodi iz matične knjige rođenih, matične knjige venčanih, moja svedočanstva iz srednje škole, uverenja o nekažnjavanju i neosuđivanju, uverenje o odsluženom vojnom roku). Pitao me je da li imam nekoga u Americi i da li sam u kontaktu sa osobom kod koje idem, na šta sam odgovorio potvrdno. S obzirom da sam iz Crne Gore, a državljanin sam i Srbije poneo sam sve duplo osim svedočanstava i uverenja o odsluženom vojnom roku. Kada su videli da je moja supruga imala još jedan brak pre mene zatražili su i rešenje/presudu da je taj brak poništen. Međutim, s obzirom da na izvodima iz matičnih knjiga rođenih i venčanih piše dole u napomeni da je taj brak poništen smatrali smo da nam to rešenje nije potrebno i nismo ga poneli Službenik nam je rekao da nema problema i da sačekamo.

Dakle, svi koji ste se nekada udavali ili ženili, a posle i razveli OBAVEZNO ponesite sudsko rešenje i presudu kao i kopije.
Samo da napomenem da diplome i svedočanstva moje supruge nisu ni pogledali.

Posle izvesnog vremena su nas pozvali da platimo vize. Platili smo kešom u dolarima. Mislim da je to najbolja varijanta jer ako plaćate u drugoj valuti oni obračunavaju po nekom svom kursu.
Sačekali smo otprilike pola sata da bi nas pozvali na jedan od šaltera gde nas je dočekala, ispostaviće se kasnije, jedna od konzulki. Usledili je davanje otisaka mene i supruge, dok je kćerkica skakutala okolo i tražila da se i njoj skeniraju prstići.
Pitala me je da li znam engleski na šta sam ja odgovorio povrdno, ali smo razgovor nastavili na srpskom jeziku. Pitala me je kada sam završio srednju školu, gde sad radim, da li imamo plan čime ćemo se baviti u SAD. Da li smo živeli u inostranstvu. Moju suprugu je pitala čime se bavi i na tome se zaustavila. Sve vreme je sa nama bila kćerkica koja se ubacivala u razgovor i tražila da i nju nešto pita, a i sama se ubacivala sa odgovorima na neka pitanja, što je kozulki bilo veoma simpatično pa joj je dala malu samolepljivu zastavu SAD
Pošto je "živi dokaz naše veze" sve vreme trčkarao, igrao se i kikotao po čekaonici nisu nam tražili druge dokaze
Na kraju nam je i ona zatražila dokaz o razvodu braka i rekla da nam bez toga vize ne mogu biti odobrene. Tada je u pomoć pozvala našeg čoveka da nam objasni jer njen srpski jezik još nije dovoljno dobar. Kada smo rekli da to sve piše na izvodima iz matičnih knjiga on anm je rekao da bez obzira na to mora da se dostavi i rešenje o razvodu braka. Rekao je da možemo rešenje dostaviti DHL službom za šta je potrebna registracija pa predaja paketa i čekanje. Prvo smo se bili odlučili za to ali smo se predomislili pa smo se odlučili da se ja vratim sutra dan i donesem taj dokument. Dobili smo i zvaničnu "odbijenicu" na kojoj je pisalo šta moramo da dostvimo da bi nastavili proceduru. rekli su nam da sačekamo i da će nas pozvati naš službenik da se dogovorimo oko detalja. Kada smo mu rekli da ću doneti lično dokument, rekao nam je da dođem u 14 sati i da će pokušati da nam isti dan viziraju pasoše. Pitao sam ga da li je potrebno ponovo svi da dolazimo i da li je potrebno još nešto od dokumenata na šta je rekao da je to to i da ne treba ništa osim rešenja o razvodu.

Ni sami nismo bili svesni da smo zapravo prošli kompletnu proceduru. Nije bilo čuveno Congratulation. Sve je bilo gotovo do 10.30!
Juče sam se vratio sam sa rešenjem. Predao sam pasoše i rešenje sa kopijama našem službeniuku koji nas je i prethodnog dana vodio. Rekao nam je da sačekam i da će probati da nam odmah uradi vize. Čekao sam puna 2 sata da bi mi vizirani pasoši i propratna upustva kako platiti izradu green card i prijaviti se za SSN, konačno bili uručeni malo pre 16 sati, što je i kraj njihovog radnog vremena.

Sve u svemu, kao što su i drugi već pisali, svi su bili jako ljubazni i prijatni. Ako imate sva potrebna dokumenta nemate razloga da brinete. Naravno, svaki intervju je drugačiji. OBAVEZNO ponesite dokaze veze. Nas nisu pitali apsolutno ništa u vezi toga iako nas je to ponajviše "plašilo" da tako kažem. Poneli smo zajedničke fotografije iz raznih perioda i sa putovanja, kao i skrinšotove razmenjenih mejlova (samo lista naravno) gde se na nekoliko strana vidi kada smo počeli da se dopisujemo.

To bi bilo to. Ako neko ima nekih pitanja slobodno pitajte.

Sada slede pripreme za novi život preko bare.

Destinacija za početak Čikago

Last edited by milan.b; 08.02.2017 at 09:58.
Reply With Quote
  #860  
Staro 08.02.2017, 13:09
Loura Loura je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno

I mi smo pozeleneli upišite nas ☺ pišem sutra detaljno, idemo da slavimo
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:53.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.