ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2017 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #981  
Staro 10.03.2017, 18:48
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markopera Prikaz poruke
Zdravo drusto, napokon i ja dobih mail o zakazanom intervju za april. Sad me muce par sitnica, da li je potrebna registracija na sajtu: https://ais.usvisa-info.com/sr-rs/iv, posto je to prvi korak po uputstvu ambasade za prikupljanje dokumenata? Da li se ovde registuje pre ili posle intervjua i da li je ta registracija neophodna?
Mislim da je potrebna iskljucivo u slucaju da vam DHL dostavlja dokumenta, a u suprotnom se ne mozete ni registrovati, pa ispada da to i ne mozete uraditi pre uspesnog intervjua. Mozete probati, ali najprecizniji odgovor cete dobiti od ambasade.
Reply With Quote
  #982  
Staro 11.03.2017, 23:46
tashana tashana je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2016
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Rok za dobijanje je 120 dana od trenutka njenog aktiviranja na ulasku u USA. Placanje nema direktne veze sa tim kada ce Vam stici GC na adresu, jer vecina placa taksu pre puta. Nemamo info ako platite tek nakon ulaska, da li se od tog datuma racuna 120 dana ili ce Vasa dokumenta biti obradjena u medjuvremenu, GC izradjena, pa da se ceka uplata da bi Vam je poslali na adresu.
Pozdrav!
Da li je neko moxda imao problem sa uplatom onih 165$? Ja pokysala danas jer za mesec dana idem,ali nisam uspela..
Hvala
10.04. Chicago
Reply With Quote
  #983  
Staro 12.03.2017, 00:34
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tashana Prikaz poruke
Pozdrav!
Da li je neko moxda imao problem sa uplatom onih 165$? Ja pokysala danas jer za mesec dana idem,ali nisam uspela..
Hvala
10.04. Chicago������
Od 23. decembra vaze novi iznosi za razne takse, pa je tako i Immigration fee povecana na $220. Kakav problem vam se javlja? Vise o taksama na ovoj temi.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #984  
Staro 13.03.2017, 10:27
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markopera Prikaz poruke
Zdravo drusto, napokon i ja dobih mail o zakazanom intervju za april. Sad me muce par sitnica, da li je potrebna registracija na sajtu: https://ais.usvisa-info.com/sr-rs/iv, posto je to prvi korak po uputstvu ambasade za prikupljanje dokumenata? Da li se ovde registuje pre ili posle intervjua i da li je ta registracija neophodna?
Takodje, moj savet je da se ne registrujes tu nista pre razgovora u ambasadi ako si vec dobio termin. Uvek mozes pozvati ambasadu da pitas.
Ja se nisam registrovala pre razgovora, i niko mi nije pravio problem, s obzirom da sam vec imala termin. To je vise zbog DHL-a, doduse ja sam dosla po svoju vizu u ambasadu posle par dana. Vidi sta ti je zgodnije, ali ako se bilo sta dvoumis pozovi ambasadu.
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
Reply With Quote
  #985  
Staro 13.03.2017, 10:30
Balucko Balucko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Dukeduki Prikaz poruke
Koliko fotografija treba sa sobom poneti kad se ide na intervju u ambasadu?, na lekarski se nose 4 fotografije ,to znam da li se u ambasadu nose 2 komada? ( 5 x5 dimenzija)
Na lekarski 4 fotografije, a u ambasadu 2 fotografije. Uvek mozes poneti i 4 u ambasadu ako si vec uradio 4 komada (posto se tako dobija u foto radnji) pa ce ti svakako vratiti.
__________________
03.05.2016. Izvucen 2017EU000015xxx
15.10.2016. Vencanje
21.11.2016. Poslat DS-260 (prvobitno poslat u maju,pa otkljucan i zakljucan u novembru)
20.01.2017. Lekarski pregled
02.02.2017. Intervju
06.02.2017. Vize odobrene
20.06.2017. Chicago,here we come!
Reply With Quote
  #986  
Staro 13.03.2017, 12:59
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Moj broj je 25xxx, i posto smo sada svi 'current', interview ce biti vjerovatno u maju ili junu.

Posto ne zivimo u Bosni, logistika mi pravi manje probleme - izmedju ostalog, supruzi i sinu je ostalo samo po par strana u pasosu, a slijedece sedmice smo u Sarajevu (na 7 dana, radimo ljekarski), pa ne znamo ni sami sta da radimo:

- Opcija 1: Ostaviti kako jeste, i koristiti postojece pasose za US vize (naravno, ukoliko ih dobijemo). Problem sa ovim je sto smo planirali neka putovanja, a sada nam ovo komplikuje stvari.

- Opcija 2: Slijedece sedmice traziti nove pasose (ima brza varijanta uz doplatu), zatim traziti otkljucavanje od KCC-a, i promijeniti podatke, prije nego posalju drugi mail

- Opcija 3: Sacekati da nas 'slucaj' prebace u ambasadu, i onda traziti otkljucavanje i uraditi izmjenu podataka

Svaka od opcija nosi odredjene rizike, ne znam ni sam sa kojom da idemo za sada. Ako je neko bio u slicnoj situaciji, ili zna kako stvari funkcionisu, savjeti su dobro dosli.
Reply With Quote
  #987  
Staro 13.03.2017, 16:08
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Da ne otvaram novu temu bezveze, uglavnom, vec je bilo slicnih situacija - ja sam rodjen u Njemackoj, i to je sve sto imam sa tom zemljom. Ja, roditelji, supruga, djeca, svi smo BiH drzavljani, gdje sam proveo i vecinu zivota.

Tehnicki gledano, trebao sam navesti Njemacku kao country of chargeability, ali nisam, (u tom momentu mi jednostavno nije imalo smisla), nego sam stavio BiH.

Vidim da je bilo sicnih situacija, i da ako je regija (EU) ista, i obije zemlje se kvalifikuju, i nema nekih kvota, nije bilo nekih problema.

Opet, ne bih volio da ja budem primjer na kojem ce primjeniti pravilo 100% (mada opet, tehnicki gledano, mogu se pozvati na suprugin country of chargeability).

Ima li neko da iz prve ruke moze pojasniti kako je ovo izgledalo na njenom/njegovom primjeru?
Zdravo, i mene je ovo pocelo jesti polako ali sigurno. Skoro da smo slicno razmisljali, s tim sto je moj muz izvucen i on je dobro napisao, ali kod mene je greska prilikom prijave na lutriju. Rodjena u inostranstvu, ali cijeli zivot provela u BiH. Sad se i ne sjecam da li je bilo bas pitanje u DS 260 za suprugu ... of chargebilility tako navedeno, sve mi se cini da je bilo place of birth i tu naravno nije bilo greske. Upitnik veliki kao Mars nad glavom imam?
Reply With Quote
  #988  
Staro 13.03.2017, 16:52
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik harmonija Prikaz poruke
Zdravo, i mene je ovo pocelo jesti polako ali sigurno. Skoro da smo slicno razmisljali, s tim sto je moj muz izvucen i on je dobro napisao, ali kod mene je greska prilikom prijave na lutriju. Rodjena u inostranstvu, ali cijeli zivot provela u BiH. Sad se i ne sjecam da li je bilo bas pitanje u DS 260 za suprugu ... of chargebilility tako navedeno, sve mi se cini da je bilo place of birth i tu naravno nije bilo greske. Upitnik veliki kao Mars nad glavom imam?
Ne bi trebalo da bude problema, na kraju krajeva, ne morate reci ni da je greska. Postoje 2 osnova na koje se mozete pozvati:
  1. Partnerov 'country of chargeability' ste namjerno koristili, jer ste smatrali da vam to daje vece sanse. Jedini zez ovdje je da morate zajedno uci u zemlju, dakle ne moze nosilac prvi, pa ostali.

    A principal registrant born in a country that is among those for which DVs are available may derive a more favorable foreign state of chargeability from an accompanying alien spouse. For example, a principal applicant from a DV eligible country from a high-admission region may claim a more favorable chargeability from a spouse, who is from a DV eligible country from a low-admission region, provided the relationship was established prior to submitting the DV entry. In such instances, however, both applicants are considered principal applicants for the purpose of cross-chargeability and must be issued visas and apply for admission to the United States simultaneously.


  2. Missonary Exception

    Let’s say you were born in an ineligible country because your parents were there temporarily, you may be able to chose to be charged to either one of their countries of birth. This is obviously more difficult to prove, but what is important is that you have to show your parents were not permanent residents your country of birth at the time and neither parent was born in the same country as you. This is normally because a multinational company or organization has sent your parents for a temporary period – typically (though not always) leaving after a period of time. If you think this exception might apply to you, I suggest you contact me and explain the situation so that I can give you an opinion on whether you can make a case or not.
Reply With Quote
  #989  
Staro 13.03.2017, 18:31
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Ne bi trebalo da bude problema, na kraju krajeva, ne morate reci ni da je greska. Postoje 2 osnova na koje se mozete pozvati:
  1. Partnerov 'country of chargeability' ste namjerno koristili, jer ste smatrali da vam to daje vece sanse. Jedini zez ovdje je da morate zajedno uci u zemlju, dakle ne moze nosilac prvi, pa ostali.

    A principal registrant born in a country that is among those for which DVs are available may derive a more favorable foreign state of chargeability from an accompanying alien spouse. For example, a principal applicant from a DV eligible country from a high-admission region may claim a more favorable chargeability from a spouse, who is from a DV eligible country from a low-admission region, provided the relationship was established prior to submitting the DV entry. In such instances, however, both applicants are considered principal applicants for the purpose of cross-chargeability and must be issued visas and apply for admission to the United States simultaneously.


  2. Missonary Exception

    Let’s say you were born in an ineligible country because your parents were there temporarily, you may be able to chose to be charged to either one of their countries of birth. This is obviously more difficult to prove, but what is important is that you have to show your parents were not permanent residents your country of birth at the time and neither parent was born in the same country as you. This is normally because a multinational company or organization has sent your parents for a temporary period – typically (though not always) leaving after a period of time. If you think this exception might apply to you, I suggest you contact me and explain the situation so that I can give you an opinion on whether you can make a case or not.
Da, jasno... ali ovaj dio For example, a principal applicant from a DV eligible country from a high-admission region may claim a more favorable chargeability from a spouse, who is from a DV eligible country from a low-admission region, provided the relationship was established prior to submitting the DV entry..... da li se svi ovi uslovi i mogucnosti odnose na principal applicant, a ne na njegove pratioce? Opet, muz je izvucen, on je sve u BiH i rodjen i zivi. Da li su sad uz njegovu mogucu vizu planirane i nase, ili je njegova BiH, a moja je trebala biti iz moje zemlje rodjenja? Aaaaa, vec panika ulazi pod kozu.

A za tvoj problem mislim da ti je opcija da sad kad budes radio ljekarski, mozes predati i za novi pasos, bice ti gotov do intervjua, ponesete i nove i stare, bilo je takvih slucajeva. U svakom slucaju morate vaditi nove pasose ako u njima nema vise mjesta. Je li tako?
Reply With Quote
  #990  
Staro 13.03.2017, 20:27
MDM MDM je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
US lokacija: Austin,Tx
YU lokacija: BG
Poruke: 20
Nepromenjeno

Mislim da ti je najbezbolnija opcija 3. Ja inace imam zakazan intervju i sada radim izradu novog pasosa.U medjuvremenu sam kontaktirao ambasadu USA u Beogradu i objasnili su mi da im samo prosledim nove podatke mailom u vezi pasosa pre intervjua, i da ce ONI sve promene obaviti u DS-260!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Dv-2017 adojaro Prijava na Lutriju 1428 31.03.2018 14:43
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Important Notice about DV-2017 ??? LJ75 Uputstva za dobitnike 38 10.09.2016 20:50
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.