ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Obrazovanje - Odgovarajuca Opcija » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 01.11.2015, 14:59
Markonato Markonato je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 88
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik luja82 Prikaz poruke
Pozdrav

Moze mala pomoc, kako da upisem slova poput slova „đ” kojeg imam u prezimenu da li da ostavim ovako ili da pisem kao „dj”...
Procitaj ovde
www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=9
Reply With Quote
  #122  
Staro 02.11.2015, 17:38
basa456 basa456 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.10.2015
US lokacija: ?
YU lokacija: BiH
Poruke: 2
Nepromenjeno pomoc oko prijave

podrav za sve forumase i hvala svima na odgovorenim pitanjima iz kojih mi novi na forumu mozemo da izvucemo vecinu ( da ne kazem sve ) odgovora koji nas interesuju...ali kao i svi imam i ja jedno pitanje....zavrsio sam srednju trogodidnju skolu gdje sam nakon toga zavrsio kurs za policajca ( znaci ja sam kursadzija ) i na kraju toga smo dobili diplomu o zavrsenom IV stepenu skolovanja...radim kao policajac 13 godina pa me zanima ima li neko na forumu ko je imao isti ili slican slijed skolovanja a prosao je ovo sto "NEKE" od nas ocekuje pa da znam odprilike sta se ocekuje...hvala
Reply With Quote
  #123  
Staro 27.09.2016, 22:00
samsung11 samsung11 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.01.2016
Poruke: 31
Nepromenjeno

4 godine srednje + 3 godine fakulteta = Vocational School
4 godine srednje + 4 godine fakulteta = University degee
Ide li tako?
Reply With Quote
  #124  
Staro 27.09.2016, 22:48
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik samsung11 Prikaz poruke
4 godine srednje + 3 godine fakulteta = Vocational School
4 godine srednje + 4 godine fakulteta = University degee
Ide li tako?
Ne. Imajuci u vidu da mi imamo drugaciji sistem od U.S. i commonwealth zemalja, ovaj termin ne odgovara nasem skolovanju. Kao sto smo vec nekoliko puta pisali, u U.S.A. vocational school moze da bude i nesto kao nas zanat (trogodisnja skola) ili kao obuka (apprentanceship, praksa)... moze da bude i u okviru tehnickog instituta/skole nakon zavrsene srednje skole...

Drzite se nasih izraza, svakako sa zavrsenom cetvorogodisnjom srednjom skolom ispunjavate uslove. Ako ste zavrsili fakultet, upisite University Degree. Sta god da upisete - dokazujete kvalifikacije prilikom apliciranja za vizu (DS-260 i sam intervju, ukoliko budete izvuceni).

Ovo pitanje je postavljeno milion puta na ovom Forumu - vreme je da stavimo tacku na odgovor, a ukoliko postoji specificna situacija, Ambasada ce svakako biti prava adresa za odgovore - kada za to dodje vreme.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #125  
Staro 27.09.2016, 23:25
samsung11 samsung11 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.01.2016
Poruke: 31
Nepromenjeno

Znaci University degree ide i za fakultet od 3 i od 4 godine?
Previse je razlicitih odgovora na forumu pa malo zbunjuju.
Reply With Quote
  #126  
Staro 28.09.2016, 07:27
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

U U.S.A. se studiranje ne meri u godinama, vec u units koje su podeljene u vise obaveznih oblasti i vecina studenata koja studira full time i tri semestra godisnje, zavrsi bachelor program za tri godine. Studenti ovde imaju generalno obrazovanje i na univerzitetskom nivou, tamo nemaju. Jednacenje diploma nije moguce na ovakav nacin. Zaposleni u ambasadi u Beogradu su veoma vesti u komparaciji diploma - da ponovimo, dokle god kandidati imaju zavrsenu cetvorogodisnju srednju skolu, nece biti nikakvih problema.

Napomena: Suvise polemika oko osnovnih uslova za DV Lottery koje su i sami zaposleni objasnili u vise navrata tokom predavanja, prezentacija, kao i u instrukcijama i video zapisima, bice ubuduce uklanjana sa foruma.

Sup.Mod.

Last edited by Magelan; 01.10.2016 at 19:28.
Reply With Quote
  #127  
Staro 28.09.2016, 14:40
samsung11 samsung11 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.01.2016
Poruke: 31
Nepromenjeno

Sve je ovo ok, ali niko da odgovori konkrektno na pitanje.
Kako se prijaviti sa fakultetom od 3 god a kako sa 4 god.
Reply With Quote
  #128  
Staro 28.09.2016, 17:14
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

@Samsung011

Upisi University Degree jer se i jedno i drugo stice na Univerzitetu (recimo Beogradskom Univerzitetu).

Vocational u Srbiji ne postoji. To ne upisujes.
__________________
In US since 02.02.2010.

Last edited by Magelan; 01.10.2016 at 19:29.
Reply With Quote
  #129  
Staro 04.10.2016, 03:21
salivux salivux je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2015
YU lokacija: Krusevac
Poruke: 20
Nepromenjeno

postovani

molim za jednu informaciju: moja supruga je zavrsila srednju trogodisnju skolu sto joj ne daje pravo da konkurise. ali ima da polozi jos diplomski na visokoj skoli strukovnih studija po bolonji. da li ona ima pravo da se prijavi u takvoj situaciji ,ako ne stigne da polozi taj diplomski dok traje prijava sada u oktobru??? da li bi u slucaju da je izvuku bila diskfalifikovana ,a do tad taj diplomski bi bio gotov?!
hvala unapred!
Reply With Quote
  #130  
Staro 04.10.2016, 07:15
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik salivux Prikaz poruke
postovani

molim za jednu informaciju: moja supruga je zavrsila srednju trogodisnju skolu sto joj ne daje pravo da konkurise. ali ima da polozi jos diplomski na visokoj skoli strukovnih studija po bolonji. da li ona ima pravo da se prijavi u takvoj situaciji ,ako ne stigne da polozi taj diplomski dok traje prijava sada u oktobru??? da li bi u slucaju da je izvuku bila diskfalifikovana ,a do tad taj diplomski bi bio gotov?!
hvala unapred!
Bitno je da diplomira pre nego sto dodje na intervju. Tako je receno na Americkom kutku u Novom Sadu. Ako je izvuku u maju, onda i sa kasnijim slanjem DS-260 moze da dobije na vremenu da zavrsi Visoku skolu.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
Odgovori

Tags
strukovne studije, visa skola, visoka skola


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najeftinija opcija školovanja u US? valocean Vaša strana 1 28.04.2015 11:12
obrazovanje natebeba89 Prijava na Lutriju 8 25.10.2014 20:43
I obrazovanje, i radno iskustvo!? Milos Zajecar Prva koverta 6 23.10.2012 13:34

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.