ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 24.11.2013, 14:18
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Cosmo: ovde necete biti mesoviti brak nego dvoje belaca iz Istocne Evrope... A naci na Balkanu posao bez veze i rodbine je u domenu neverovatnoce...
Reply With Quote
  #102  
Staro 24.11.2013, 14:32
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Kaze jedan moj poznanik koji je u USA vec nekoliko godina: "Od prvog trenutka kada sam krocio na USA tlo bio sam potpuno ravnopravan sa svima", dok su ga u sopstvenoj zemlji i u zapadnoj Evropi, gde je ziveo par godina, uvek gledali kao gradjanina drugog reda.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #103  
Staro 26.11.2013, 00:53
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

Razloga za odlazak je i vise nego dovoljno. Ko ima samo jedan razlog, trebao bi se zapitati da li je taj razlog toliko jak za odlazak. A vjerujem da ih svi ovdje imaju bar nekoliko. Primjetih da su nam razlozi manje-vise isti, sto je vjerovatno i radi cinjenice da ne bi ni aplicirali ni bili na ovom forumu da ih nemamo.

@Salec - mogu reci samo..blago vama sto ste izvuceni i dobili sansu.

@lover - bitno je ne odustati radi nekih manjih benefita i kozmetickog poboljsanja sveukupne situacije. Meni se prije mnogo godina upravo to dogodilo. Ja unaprijedjen na bolje mjesto, supruga dobila neki poslic, dosla djeca... zamazalo mi je oci, prosle tolike godine i sada opet razmisljam o onome o cemu sam razmisljao prije 15-16 godina. A tada je bila mnogo bolja situacija za otici, i za tolike godine, da sam pokusavao, uspio bih. S obzirom da smo iz iste drzave, nema tog politicara ni ekonomskog strucnjaka koji ovdje moze stvoriti klimu za iole normalan zivot za dugo dugo godina, a vjerovatno NIKAD!

@vuxanne - svjestan sam toga '2 bjelaca iz istocne Evrope' i raduje me sama cinjenica da medju nama ne prave razliku, to mi je samo po sebi dovoljno A za posao na Balkanu - i kad ga imas, standard je takav da mnoge potrebe ne uspijes da zadovoljis.

@IgorMAD - neki su ovdje na forumu pominjali da bi mnogi isli i u EU zemlje da postoji program slican DVL-u. Ja ne bih, upravo radi toga sto si napisao, sto mislim da u USA imas daleko vece sanse da budes jednak drugima, upravo radi njihovog melting pot-a. A u zapadnoj Evropi ces uvijek biti stranac.

@Taji - Divim ti se na uporosti i odlucnosti, to sto nisi odustala i sto si uspjela.
__________________
DV-2014, 1. put, 2 prijave, HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2015, 2. put, 2 prijave, HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #104  
Staro 26.11.2013, 01:14
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cosmo Prikaz poruke

@IgorMAD - neki su ovdje na forumu pominjali da bi mnogi isli i u EU zemlje da postoji program slican DVL-u. Ja ne bih, upravo radi toga sto si napisao, sto mislim da u USA imas daleko vece sanse da budes jednak drugima, upravo radi njihovog melting pot-a. A u zapadnoj Evropi ces uvijek biti stranac.
Ja zamalo odoh u Spaniju, ugovor sam bila potpisala i fina firma (Airbus) i sve bilo ok. Ali kad sam na kraju skontala da ce mi dete biti stranac svuda, ipak ovde dobijes drzavljanstvo rodjenjem i sva prava kao da si ovde treca generacija (sto se zakona tice, sad koliko para imas to je druga prica)...
Reply With Quote
  #105  
Staro 26.11.2013, 11:07
aspirin aspirin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.03.2012
Poruke: 78
Nepromenjeno

Svi mi znamo kakvo je stanje i koji su razlozi za odlazak. Potpuno smesno kada vidim da igraci lutrije ljudi trose vreme na biranje Evropa ili Amerika. Pa nista vi ti koji ste u poziciji da birate?! Istrazujte konkretne moguxnosti kako otici bar negde gde je za stepenicu bolje nego u Srbiji. Od razmene razloga za odlazak nema nista. Biti samo igrac na ovom forumu je jedna stvar a biti dobitnik na forumu je kao nebo i zemlja razlika. Mastati o izboru Evropa ili Amerika time sto ste se prijavili na lutriju (a mozda nikada necete biti izvuceni) je isto tako lazna sigurnost kao i ostanak u Srbiji. Drugo su ljudi koji su izvuceni i koji znaju koji im je cilj i pravac. Takvom pricom samo bezite od svakodnevice u kojoj zivite u Srbiji usled nezaposlenosti, i iz koje mozda nikad necete otici.
Reply With Quote
  #106  
Staro 26.11.2013, 20:36
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aspirin Prikaz poruke
Svi mi znamo kakvo je stanje i koji su razlozi za odlazak. Potpuno smesno kada vidim da igraci lutrije ljudi trose vreme na biranje Evropa ili Amerika. Pa nista vi ti koji ste u poziciji da birate?! Istrazujte konkretne moguxnosti kako otici bar negde gde je za stepenicu bolje nego u Srbiji. Od razmene razloga za odlazak nema nista. Biti samo igrac na ovom forumu je jedna stvar a biti dobitnik na forumu je kao nebo i zemlja razlika. Mastati o izboru Evropa ili Amerika time sto ste se prijavili na lutriju (a mozda nikada necete biti izvuceni) je isto tako lazna sigurnost kao i ostanak u Srbiji. Drugo su ljudi koji su izvuceni i koji znaju koji im je cilj i pravac. Takvom pricom samo bezite od svakodnevice u kojoj zivite u Srbiji usled nezaposlenosti, i iz koje mozda nikad necete otici.
Ti ako znas stanje i razloge, ako ti je smijesno (ili te nerviraju odgovori i diskusija), preskoci ili nemoj citati ovu temu. Naravno da smo mi ti koji biraju i odlucuju o svojoj sudbini, da sam htio biti baustelac ili cistac u EU, davno bih bio tamo.
__________________
DV-2014, 1. put, 2 prijave, HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2015, 2. put, 2 prijave, HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #107  
Staro 26.11.2013, 21:35
Dzordz Dzordz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.01.2013
US lokacija: Jos cekam
Poruke: 128
Nepromenjeno

@Cosmo
Da li mislis da je nemoguce u EU biti ista drugo ili da ces u USA biti mnogo vise sa istim "skill set-om" nego sto bi to bio u EU?
Reply With Quote
  #108  
Staro 27.11.2013, 08:01
Cosmo's Avatar
Cosmo Cosmo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.10.2012
US lokacija: Gdje god je bolje nego ovdje
YU lokacija: BiH
Poruke: 87
Nepromenjeno

@Dzordz

Naravno da je moguce u EU biti mnogo toga drugog, moj odgovor nije konstatacija sama za sebe nego moj ugao gledanja i licni primjer, usko vezan za prethodni komentar.

Sto se tice drugog dijela pitanja, ne mislim nego znam, i to zbog industrije u kojoj radim a za koju mi je dobro poznavanje engleskog jezika neophodno i koja je u USA prisutna u privatnom sektoru daleko vise nego u EU.
__________________
DV-2014, 1. put, 2 prijave, HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2015, 2. put, 2 prijave, HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #109  
Staro 27.11.2013, 12:06
Hoping Hoping je offline
Član
 
Datum prijave: 24.11.2013
Poruke: 17
Nepromenjeno

Zavrsavas skolu, jos te zezaju i tvoj rad se nimalo ne ceni. Sve to u nadi da ces sa visim obrazovanjem imati bar neke sanse za posao... A onda zavrsis i vidis da tek nema sanse jer posla nema ako nemas vezu. Ako ga dobijes onda na mesec dana ugovora, i duze...pogodite: neplaceno. Nema sanse danas a u buducnosti nesto ne verujem. Drustvo je postalo ludo i mnogima mojih godina je u glavi samo provod, ''blejanje'' sa ''ekipom'', nerad i opasan hlad...za sutra se ne razmislja. I sta radi komsija, gleda tudja posla i posmatra tudje zivote 24 sata. Ne razumem, i ne bih znala da objasnim takvo stanje uma.

Cene su ''astronomske'', svetske a bez cekova, kartica za hranu nemas sta da jedes...plata ode na racune. Sad jedes a placas kad stigne na odlozeno cek, kartica. Ako nesto nije na rate odmah ga obrises za kupovinu. Roditelji se oduvek muce, i nerviraju jer nemaju da priuste normalno odrastanje svojoj deci, skolovanje bez budzeta... Onda sve to gledas i eto hrabrosti da ostavis i krenes od nule negde gde postoji nada i sansa za uspeh. Ne treba ni tamo luksuz, nego normalan zivot, bar da si uvek na pozitivnoj nuli, da se rad ceni i postenim radom mozes da zaradis. Ako ostane za odmor onda odlicno. Da imas svoj zivot, i da ne poznajes istoriju i celo zivotno stablo celog svog komsiluka i dalje.

Tako je skoro svima, bar onima koje poznajem.
Jedino, ostavljas svoje i neces ih vidjati, i sve gde si odrastao/la.... ali mocices i da im pomognes. Bice srecniji da vide da si srecna/an i da je uspeh moguc.

I normalno bez hvalisanja, znate ja sam u Americi, Evropi...ne zivim ovde.
ili tvoji ne pricaju kao poslalo mi dete poklon, rodjak iz ''inostraaanstvaaa''.

Mnostvo je razloga, ne znam koliko je ogranicenje posta.
Reply With Quote
  #110  
Staro 27.11.2013, 13:06
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Upravo tako, sve ovo sto je napisano je 100% tacno.

Ko god napise bilo sta drugo vezano za Srbiju, jednostavno laze ili nije obican covek. Ko god zivi u inostranstvu i bio je u Srbiji pre godinu, dve tri i dodje danas, videce mnogo jadniju Srbiju, to se vidi na svakom koraku. U vazduhu se oseti taj los zivot, nervoza, svi su naelektrisani i kao tempirane bombe. To nema veze sa tim ko je na vlasti, svi su na vlasti! I tu vise ne moze nista da se menja, pat pozicija.

Ni kafici vise nisu puni kao nekad, ni klubovi. Klinci ili ljudi mojih godina koji zive jos uvek kod roditelja moraju da pozajme pare da bi izasli jednom mesecno i redje. Imam starije kolege na poslu koji da bi svojoj deci kupili polovne knjige za srednju skolu, za fakultet ili za izlazak, moraju da se sve vise zaduzuju (npr, godisnja kamata po tim karticama je oko 40%) a uglavnom retko i uspeju da vrate te pare. Samo ukoliko se nasledi neko imanje sa 10 hektara i kucom koje moze da se proda za 5000 (pet hiljada) eura.

Ljudi su zaduzeni po svim karticama i cekovima a za te pare nismo kupovali televizore, frizidere, ves masine...to je sve kupljeno osamdesetih godina.
Zaduzujemo se samo za osnovne zivotne potrebe.

Ne postoji ni jedan primer obicnog coveka koji je poceo samostalno neki posao a da nije jako brzo propao i ostavio dugove i svojoj deci (sto bi se reklo, sjebali su ga, izvinite na izrazu).

Odlazak iz ove zemlje je pitanje opstanka, prezivljavanja, ne borbe za boljim zivotom.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.