ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #521  
Staro 19.03.2019, 23:08
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Kako izgleda taj test znakova? Puste znak i pitaju šta znači ili?
Stave 3 znaka u koloni u 4 reda, i govoris znak broj 1, 2, 3... Mislim pola znakova pise na njima sta su, samo je poslednji red bez oznaka crveni sestougao (stop), obrnuti trougao bez natpisa yield i zuti krug bez oznaka (rail road). A znakove sam okacio na prethodnoj strani za NC kakvi su.


Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Mislim da su te zamerke ponajvise jer nismo isli u neku lokalnu auto skolu. Meni su zamerili da previse usporim pri zelenom svetlu ako skrecem desno. Kao, ako me neko raspali od pozadi, a ja sam bezrazlozno usporio, kriv sam. Skroz mi je logicno da se uspori, jer moze biti pesaka, mozda neko iz suprotnog pravca skrece levo i ne vidi te najbolje i sl. Sto je najgore, vozio sam 2-3 meseca pre polaganja i odvezao sve skroz logicno i bezbedno, kao sto vozim svaki dan. Ali ipak, jedva 82/100 (sa 80 se prolazi) iz prvog puta.
Ma glupost, normalno je da ces da budes oprezan i naravno da je onaj ko te spucao kriv al ajde.


Danas sam polozio bez problema tako da sam zavrsio sa svim dokumentima za sad.
Reply With Quote
  #522  
Staro 09.04.2019, 10:18
iriedread iriedread je offline
Član
 
Datum prijave: 02.08.2016
US lokacija: Orange County, California
YU lokacija: Srbija
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Mislim da su te zamerke ponajvise jer nismo isli u neku lokalnu auto skolu. Meni su zamerili da previse usporim pri zelenom svetlu ako skrecem desno. Kao, ako me neko raspali od pozadi, a ja sam bezrazlozno usporio, kriv sam. Skroz mi je logicno da se uspori, jer moze biti pesaka, mozda neko iz suprotnog pravca skrece levo i ne vidi te najbolje i sl. Sto je najgore, vozio sam 2-3 meseca pre polaganja i odvezao sve skroz logicno i bezbedno, kao sto vozim svaki dan. Ali ipak, jedva 82/100 (sa 80 se prolazi) iz prvog puta.
Ja sam polagao ovde u Kaliforniji cim sam dosao, posto nisam hteo da vozim sa nasom vozackom koju sam imao ~10 godina u Srbiji (iako je ovde priznaju max do godinu dana). Kad sam polagao, bas naprotiv, rekli su mi da ovde najvise treba da obratim paznju na pesake pa tek onda na sve ostalo, i da ukoliko se desi da me neko raspali od pozadi, u 98% slucajeva ce oni snositi odgovornost. E sad, da l' se to razlikuje od drzave do drzave, od slucaja do slucaja, pojma nemam haha .

Da kucnem u drvo, za 2 god, samo sam imao manju saobracajku bez povredjenih u bas slicnoj situaciji - zeleno svetlo, skrecem desno na raskrsnici, odjednom glasno struganje neko... pogledam u retrovizor, odneo mi neko branik i nastavio da vozi pravo. Ja se lepo okrenem pa za tim autom pojurim, al' sam video da je taj auto samo hteo da se pomeri sa raskrsnice i parkira na sledeci parking. E onda nastupa stereotip - devojka azijatkinja izlazi iz auta. Pomislih "eto, svi mi pricaju od kako sam se doselio da su azijati najgori vozaci... doziveo sam i to". Da ne duzim pricu, ispostavilo se da je lose procenila pa mi je odnela zadnji branik dok me je zaobilazila jer je bila u zurbi. Zvao sam policiju, rekli su da samo razmenimo polise osiguranja i da odradimo insurance claim i da nema potrebe da oni izlaze na teren ukoliko nema povredjenih. Posto je devojka priznala krivicu (a i ja prilozio slike svog i njenog auta), odvezao sam auto na popravku koja je izasla nekih $1100 za novi branik i farbanje i to su izbili njoj iz dzepa.

Mimo toga, voznja u USA je vrlo zabavna, pogotovo na highway. Nepunih mesec dana nakon dobijanja dozvole, vozio sam vise puta za San Diego i okolna mesta, i Las Vegas (3:30-4h voznje kad nema guzve).
__________________
Oktobar 2015 - Prva prijava za GC
Maj 2016 - Izvucen!
Jul 2016 - Predati papiri
Decembar 2016 - Zakazan intervju za Februar 2017
Februar 2017 - Prosao intervju
Mart 2017 - Pozeleneo
Avgust 2017 - Sleteo u Orange County, CA!
Reply With Quote
  #523  
Staro 15.06.2019, 21:21
77sladji 77sladji je offline
Član
 
Datum prijave: 16.01.2019
US lokacija: NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 24
Nepromenjeno

Molim one koji su se odselili u New Jersey i Floridu da napisu da li su polagali knowledge i voznju u tim drzavama ili samo knowledge test i koje su dokumente koristili prilikom apliciranja za dozvolu. Hvala
Reply With Quote
  #524  
Staro 16.06.2019, 14:20
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 77sladji Prikaz poruke
Molim one koji su se odselili u New Jersey i Floridu da napisu da li su polagali knowledge i voznju u tim drzavama ili samo knowledge test i koje su dokumente koristili prilikom apliciranja za dozvolu. Hvala
Svuda se polaze teorija i voznja. Nema popusta. Vaze samo dozvole iz Nemacke, Juzne Koreje i NATO
Svi ostali moraju da polazu.
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #525  
Staro 19.06.2019, 18:03
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

da li je neko nekada bio pulled over, kakva je procedura ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #526  
Staro 19.06.2019, 18:06
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 77sladji Prikaz poruke
Molim one koji su se odselili u New Jersey i Floridu da napisu da li su polagali knowledge i voznju u tim drzavama ili samo knowledge test i koje su dokumente koristili prilikom apliciranja za dozvolu. Hvala
samo odes na sajt lokalnog DMV i sve ti lepo pise.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #527  
Staro 25.06.2019, 05:36
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 77sladji Prikaz poruke
Molim one koji su se odselili u New Jersey i Floridu da napisu da li su polagali knowledge i voznju u tim drzavama ili samo knowledge test i koje su dokumente koristili prilikom apliciranja za dozvolu. Hvala
Iz NYC za NJ se ne polaze nista. Samo ti zamene dozvolu. A srpsku dozvolu mozes da okacis macku o rep... Sve polazes.

EDIT: P.S. Ako treba kakav savet u NJ, tu sam.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #528  
Staro 25.06.2019, 05:46
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
da li je neko nekada bio pulled over, kakva je procedura ?
Ako mislis dal je nekog pandur zaustavio u toku voznje?

Sacekas da ti pridje otvoris prozor i dobar dan dobar dan, spremis dozvolu, osiguranje, kaze ti zasto te je zaustavio. Ako je nocu, onda ce da ti uperi onaj reflektor otpozadi sto skoro da moze da ti uradi rengen srca, a trebalo bi kao da drzis ruke vidljive i bez naglih pokreta.
O dogovorou i ne pomisljaj
Reply With Quote
  #529  
Staro 30.06.2019, 01:39
milica.mica milica.mica je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2016
Poruke: 12
Nepromenjeno

U drzavi NJ polaze se samo test ako imate srpsku dozvolu,prevedenu na engleskom kod ovlascenog prevodioca za DMV. Ili ako imate medjunarodnu dozvolu,ona je vec na engleskom,nju prilozite i isto polazete samo test.Da bi izasli na polaganje testa ,potreban je dokaz o adresi ,ne stariji od 60 dana,green card,SSN.To je ukupno 6poena.Bez tih 6 poena ne mozete izaci na polaganje.Imate online testove ,propisi se razlikuju od Srbije,(naravno ne svi),mora malo da se uci.Cim resite 40 pitanja od 50 ,polozili ste test.To je 80%, i automatski dobijate vozacku dozvolu.

Last edited by milica.mica; 30.06.2019 at 01:50.
Reply With Quote
  #530  
Staro 30.06.2019, 08:46
Tereza2019 Tereza2019 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.08.2018
US lokacija: New Yersey
YU lokacija: Skoplje
Poruke: 121
Nepromenjeno

Da tako je, isto to vazi i za makedonsku dozvolu. Jos i neko ako ne zna jezik prvo mu kazu u DMV da proba da vide na kom nivou je sa engleski e onda oni ti obezbedzuju prevodilac za neki fee.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.