ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Gay život u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #201  
Staro 07.10.2014, 22:03
Sima's Avatar
Sima Sima je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.06.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 94
Nepromenjeno

Po mojim informacijama i iskustvima ljudi iz drugih zemalja gde postoji institucija istopolnog braka, ne civilnog partnerstva (veoma vazno – mora da se zove brak), prolazite istu proceduru kao i vencani heteroseksualni parovi. Slicno je i kada radite Zelenu kartu iz Amerike u slucaju vencanja sa americkim drzavljaninom – brak mora da je sklopljen u drzavi koja ima instituciju braka, bez obzira sto vi ne stanujete u toj drzavi (iz Ilinoisa su gej parovi isli u Ajovu, dok Ilinois nije imao gej brak).

Znaci brak iz drzave gde je to legalno i mora da bude sklopljen pre intervjua: Ponecete vencani list i dosta fotografija i ostalih dokaza koji ce pokazati da ste vec odredjeno vreme u vezi, da brak nije uspostavljen samo u svrhu dobijanja vize (isto kao i za strejt brakove). Zelenu kartu u tom slucaju dobijate obojica. Srecno!

Kad smo kod gej brakova u Americi, evo jos jedne novosti: Vrhovni sud SAD je juce odbio zahtev pet saveznih država: Indijane, Oklahome, Jute, Virdžinije i Viskonsina da zabrani istopolne brakove i tako omogućio istopolnim partnerima u tim državama da se venčavaju. Još šest država (Severna i Juzna karolina, Severna virdzinija, Kolorado, Kanzas i Vajoming) čeka na odobravanje, što znači da će gej brakovi biti legalni u 30 američkih saveznih država.

__________________
2010EU00001xxx
U.S. citizen
Reply With Quote
  #202  
Staro 08.10.2014, 16:39
MickeyBeGe MickeyBeGe je offline
Član
 
Datum prijave: 05.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 3
Nepromenjeno

Hvala puno na odgovoru imas pice kad stignemo
Da, procitah tu vest, o odbijanju vrhovnog suda. Glupo bi bilo i da je raspravljao, ako je vec srusen DOMA prosle godine sto bi ponovo raspravljao o zahtevu ovih 5 drzava
Reply With Quote
  #203  
Staro 08.10.2014, 16:49
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Mickey, DOMA je na Federalnom nivou, ovo sada je na State level, svaka drzava zasebno.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #204  
Staro 14.02.2015, 08:10
victoria victoria je offline
Član
 
Datum prijave: 23.12.2013
Poruke: 4
Nepromenjeno

Simo, molim te da mi se javis na viktorijauna@gmail.com, vec smo pricali ranije, a ja vise ne mogu da dodjem do tebe preko onog maila, niti preko privatne poruke! Hvala ti puno i pozdrav!
Reply With Quote
  #205  
Staro 03.02.2016, 07:40
Bukovski Bukovski je offline
Član
 
Datum prijave: 03.02.2016
Poruke: 1
Nepromenjeno :)

Veliki pozdrav za osobu koja je otvorila ovu temu

Napravio sam profil jer sam isčitao sve što je do sada pisalo na ovu temu i želeo bih da se pridružim diskusiji. Malo se pisalo o Nyc btw
Reply With Quote
  #206  
Staro 30.03.2016, 06:18
dvlSkopje's Avatar
dvlSkopje dvlSkopje je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2013
US lokacija: San Diego (hope so)
YU lokacija: Skopje
Poruke: 19
Nepromenjeno

Da zivnemo malo temu. Jel ima neki nasi I od nasheg tima koje zive u miamiu na ovaj forum? Dolazim kraj aprila pa trebalo bi mi drustvo. A i da, ako neko od vas ima neki kontakt sa gej ljude u mi I to bi Bilo od pomoci.
PozdravI'm
__________________
Case nr: 2014EU00009XXX
29.11.2012 - Prijava po Prv pat
01.05.2013 - Dv Selectee 2014
14.10.2013 - interview
19.10.2013 - visa u pasos
Reply With Quote
  #207  
Staro 28.09.2016, 14:38
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Juce sam bila na Ally Safe Space treningu. Radili smo neku aktivnost "Coming Out Stars". Podelili su nam svima zvezde razlicitih boja: crvenu, zelenu, zutu, plavu. I trener je citao neki skript i svako od nas je trebao da na zvezdi napise ljude koji su nam bitni u zivotu: najvaznija osoba kojoj uvek idemo kad nam je tesko, zajednica kojoj pripadamo, nas posao iz snova, nas san sta bi voleli da se ostvari i jos jedna stvar ne mogu da se setim koja. I covek cita taj tekst i za svaku od boja postoji razliciti scenario. Meni je bilo drugi put da sam na ovakvom treningu pa ovaj put mi nije bilo kao prvi put ali zamalo (gde je vise nas pocelo da place). Nekako kod nas nemas pojma stvarno kroz sta ljudi prolaze. I da dodam ovde, ime teme je samo jedan deo populacije. Gay se obicno odnosi na muskarce. Juce smo culi masu novih termina: osim gay i lesbian, dyke, cisgender, pansexual, bisexual, queer, MTF, FTM, two spirit, itd. evo ne secam se svih, ima ih preko desetak. Koga zanima da nauci malo vise o ovoj ranjivoj populaciji (ako se vi ne svrstavate, nikad ne znate ko vam je od prijatelja a ko od porodice deo nje jer se kod nas uvek krije). Mislim da ovo vredi prouciti, najvise zbog same cinjenice da se medju tinejdzerima LGBT+ populacije samoubistvo desava 4x cesce nego kod ostalih tinejdzera. klikni A ako vas i to cak ne natera da se malo zamislite, ako imate nameru da emigrirate u drzavu u kojoj je trenutno legalno u svakoj od 50 drzava stupiti u brak sa osobom istog pola trebalo bi da naucite malo o ovim stvarima jer se globalno drustvo ovde iz godine u godinu pokrece mic po mic da bude sto inkluzivnije.

Last edited by vuxanne; 28.09.2016 at 14:43. Razlog: Coming Out Stars
Reply With Quote
  #208  
Staro 28.09.2016, 15:18
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo jedan zanimljjiv video o razgovoru izmedju oca i sina koji mu je rekao da je gay i kako je sve proslo nakon tog saznanja. klikni
Reply With Quote
  #209  
Staro 13.02.2020, 03:10
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno knock knock

ajde da probam da ozivim ovu temu

jel ima nekoga u Chicagu da je voljan da se druzi? ja ne poznajem ovde nikoga, tako da ako je neko za kaficu javi se ovde ili posalji poruku.

pozz za sve i srecno svima
__________________
DV2018 - Selected
CN: 2018EU00021xxx
DS260: 12 May 2017
Lekarski: 21 Jun 2018
Interview date: 11 July 2018
GreenFriday Day: 13 July 2018
Reply With Quote
  #210  
Staro 18.03.2020, 19:26
ljubabg ljubabg je offline
Član
 
Datum prijave: 21.06.2019
US lokacija: Washington DC
YU lokacija: Beograd
Poruke: 4
Nepromenjeno

Hej, evo i ja da se javim, zivim u Washington DC pa ako neko hoce da se druzi (kad prodje ovo trenutno vanrdedno stanje) javite se!

Devojka i ja nismo stigle da se vencamo pre mog intervjua (posto bismo morale ici u drugu drzavu jer u Srbiji ne mozemo), pa se mislimo sad to odraditi u USA kad dodje u posetu. Posle toga se prijaviti da je dovedem, ali sam videla da ta procedura traje minimum 2-3 godine pa me to malo obeshrabrilo. Ima li neko drugih ideja kako da se preseli ona kod mene? Ima turisticku na 10 godina, ali bismo volele da moze da ostane duze od 6 meseci.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najjeftinije države i gradovi za život u USA zanesena Lokacije u USA 37 09.11.2018 18:28
Koliko košta život u Americi dreadnot Vodič za emigrante 289 01.01.2018 08:35
Posao,djeca i život Bullet4MySelf Vaša strana 8 14.11.2012 21:29
Život na Balkanu hope Vaša strana 27 18.05.2012 12:02
Varijante za život u USA - Studiranje Mikimax Vaša strana 46 22.04.2012 02:04

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.