ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 06.08.2017, 18:44
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jovobd Prikaz poruke
Pozdrav ljudi!!

Kao sto sam i ranije napisao izvucen sam na lutriji sa rednim brojem 17xxx a case sam poslao 19og juna kao single.

Citanjem foruma i vodeci se iskustvom prethodnih clanova odlucio sam se da bracni status promijenim nakon zakazanog intervjua.

Ono sto sam primjetio da su redni brojevi priblizno ovom mom primali mailove od novembra do marta, a od dobijenog maila imam 1 ili najvise 2 mjeseca da sve zavrsim ja sam odlucio da napravim veselje u novembru...

Zapravo sve to me je natjeralo da tako napravim jer otac bez razgovora sa mnom je zakazao veselje za novembar sa zvanicama od 400 ljudi..

Ono sto me zanima jeste da li moze doci do neke frke na intervju ako naprvim veselje u novembar(dakle samo veselje bez maticara i potpisa, sve to fotografisem i nosim kao dokaz).. a na
primer dobijem mail u januar i u tom mjesecu podjem sa kumovima da se formalno potpisem u opstinu i u ambasadi im kazem da se tada desilo jer u suprotnom ako se ranije vjencam(legalno sa potpisom u novembar) bih morao otkljucati slucaj sto bi produzilo mail za intervju ?


Ima li ko kako misljenje da mi olaksa sve ovo
A zasto bi sebi komplimovali zivot takvim "akrobacijama"? Da li mislite da ce Vam konzul poverovati ako im pokazete slike sa te proslave a da Vasa buduca supruga nije u vencanici? Ili planirate da je nosi tada? Malo banalizujem ali shvatate poentu. Mozda se datum intervjua uopste nece promeniti bez obzira sto bi u novembru dodali suprugu u DS-260. A i da se prolongira, ne verujem da ce biti vise od mesec dana. Sve zavisi kada ce Vas broj biti current.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #92  
Staro 06.08.2017, 19:00
Jovobd Jovobd je offline
Član
 
Datum prijave: 05.06.2017
Poruke: 16
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
A zasto bi sebi komplimovali zivot takvim "akrobacijama"? Da li mislite da ce Vam konzul poverovati ako im pokazete slike sa te proslave a da Vasa buduca supruga nije u vencanici? Ili planirate da je nosi tada? Malo banalizujem ali shvatate poentu. Mozda se datum intervjua uopste nece promeniti bez obzira sto bi u novembru dodali suprugu u DS-260. A i da se prolongira, ne verujem da ce biti vise od mesec dana. Sve zavisi kada ce Vas broj biti current.
Svadba bi bila u hotelu sa sve vencanicom odijelom kumovima burmama na ruke muzikom i 400 ljudi prijatelja famelje brace itd.. jedino sto je moj plan bio da taj dan ne budemo nigde papiroloski zavedeni kao vjencani a da to bude samo formalnost koju bi uradio nakon maila, jer bih morao zbog posla i svega drugog iskalkulisati da se vize odobre do marta ili aprila..

Ono sto me buni jeste da sam citajuci forum vidio da se to moze produziti i nekoliko mjeseci jer dok obrade i njene podatke to moze da potraje..

Druga stvar koju vjerovatno ne bih smio uraditi jeste da se legalno i potpisem u novembar, ne otkljucavam slucaj do maila za intervju(kako to ne bih produzio), i onda kad dobijem mail posaljem vjencani list ??
Reply With Quote
  #93  
Staro 06.08.2017, 19:34
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jovobd Prikaz poruke
Svadba bi bila u hotelu sa sve vencanicom odijelom kumovima burmama na ruke muzikom i 400 ljudi prijatelja famelje brace itd.. jedino sto je moj plan bio da taj dan ne budemo nigde papiroloski zavedeni kao vjencani a da to bude samo formalnost koju bi uradio nakon maila, jer bih morao zbog posla i svega drugog iskalkulisati da se vize odobre do marta ili aprila..

Ono sto me buni jeste da sam citajuci forum vidio da se to moze produziti i nekoliko mjeseci jer dok obrade i njene podatke to moze da potraje..

Druga stvar koju vjerovatno ne bih smio uraditi jeste da se legalno i potpisem u novembar, ne otkljucavam slucaj do maila za intervju(kako to ne bih produzio), i onda kad dobijem mail posaljem vjencani list ??


Pozdrav. Nije bitno gde je svadba. Ja sam se vencala 12.Maja nakon izvlacenja pa sam poslala Vencani list u Ds obrazcu da bi mogli zajedno da intervju i da bi se obradili zajedno podaci. Ne vidim zasto biste to radili? Jel niste jos uvek dodali suprugu u Ds? Ako ste poslali Ds obrazac a niste ubacili suprugu moj vam je savet da se obratite ambasadi Da ne dodje slucajno do nekih komplikacija ukoliko je niste dodali na obrazac u svakom slucaju ne bih se igrala sa tim.
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #94  
Staro 06.08.2017, 23:08
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jovobd Prikaz poruke
Pozdrav ljudi!!

Kao sto sam i ranije napisao izvucen sam na lutriji sa rednim brojem 17xxx a case sam poslao 19og juna kao single.

Citanjem foruma i vodeci se iskustvom prethodnih clanova odlucio sam se da bracni status promijenim nakon zakazanog intervjua.

Ono sto sam primjetio da su redni brojevi priblizno ovom mom primali mailove od novembra do marta, a od dobijenog maila imam 1 ili najvise 2 mjeseca da sve zavrsim ja sam odlucio da napravim veselje u novembru...

Zapravo sve to me je natjeralo da tako napravim jer otac bez razgovora sa mnom je zakazao veselje za novembar sa zvanicama od 400 ljudi..

Ono sto me zanima jeste da li moze doci do neke frke na intervju ako naprvim veselje u novembar(dakle samo veselje bez maticara i potpisa, sve to fotografisem i nosim kao dokaz).. a na
primer dobijem mail u januar i u tom mjesecu podjem sa kumovima da se formalno potpisem u opstinu i u ambasadi im kazem da se tada desilo jer u suprotnom ako se ranije vjencam(legalno sa potpisom u novembar) bih morao otkljucati slucaj sto bi produzilo mail za intervju ?


Ima li ko kako misljenje da mi olaksa sve ovo

Prvenstveni uslov da uspesno dobijete vizu za vise od jedne osobe, a prijavili ste se kao single, je da je ozbiljna veza postojala i pre odabiranja na lutriji, pa ce fotografije (i slicno) iz novembra manje znaciti nego one od pre maja. Ukoliko ste sigurni u dokazivanje trajanja veze, mislim da mozete da izvedete sve onako kako je vama zgodno. Vi cete skenirani vencani list u svakom slucaju poslati posto ga dobijete, a da li to mozete da prolongirate i posto ga dobijete, najbolje ce znati iz ambasade da vam odgovore. Mozda mozete sa maticarem da vidite da li po propisima mora da ga izdaje odmah posle svadbe, ili moze (iz nekog razloga) i posle nekog vremena. Najbolje je da im objasnite problem i konkretno pitate da li mozete da otkljucate DS260 tek posle dobijanja datuma za intervju. Trebalo bi da je najbitnije da niste nista pogresili u momentu popunjavanja DS260, a ni posle njegovog otkljucavanja/dopunjavanja. Da li morate da to uradite istog momenta posto ste dobili izvod, pitajte ih npr. e-mailom, ne kosta nista. Ja sam ih par puta nesto pitao sto telefonom, sto e-mailom i niko mi nista (nadam se) zamerio nije, a vize smo dobili oboje. Ne znam da li bi vam neizvesnost olaksalo da se npr. vencate sada, dodate suprugu i znate da ste aplikaciju poslali u avgustu, jer, kao sto sam napisao, fotografije iz novembra bas i nece nesto previse znaciti.
Reply With Quote
  #95  
Staro 12.08.2017, 19:04
Jovobd Jovobd je offline
Član
 
Datum prijave: 05.06.2017
Poruke: 16
Nepromenjeno

Hvala na odgovorima
Veza postoji oko godinu ipo i sto se toga tice imalo bi zajednickih slika putovanja itd ali eto volim da provjerim par opcija pa da znam sta mi je najbolje raditi jer volio bi da intervju iskalkulisem pre aprila maja..

Raspitao sam se sa maticarima i kazu da rade takozvana simbolicka vjencanja sve kao prava samo ti je otvoren datum da se ti zavedes kada oces..

Takodje sam slao mail ambasadi da ih konkretno pitam da li smem da prolongiram sa slanjem vencanog lista do maila ali nisam dobio povratnu informaciju ima 2 dana
..ili sam mozda slao na pogresnu adresu belgradeiv@state.gov ?
Reply With Quote
  #96  
Staro 12.08.2017, 19:29
Katleja Liki Katleja Liki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 25.07.2017
US lokacija: bilo gdje
Poruke: 126
Nepromenjeno

Ne, niste pogrijesili, ta mejl adresa stoji na sajtu:

За питања о усељеничким визама, лутријском ДВ програму, вереничким визама, транспортним писмима, и другим информацијама у вези са имиграцијом у САД позовите радним данима од 15 до 16 часова на + 381 11 706-4000, пошаљите нам мејл на belgradeiv@state.gov или нам пошаљите писмо адресирано на:

Америчка амбасада Београд
Конзуларно одељење
Бул. Кнеза Александра Карађорђевића 92
11040 Београд

https://rs.usembassy.gov/sr/visas-sr...ase-status-sr/
Reply With Quote
  #97  
Staro 13.08.2017, 05:25
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Jovobd Prikaz poruke
Hvala na odgovorima
Veza postoji oko godinu ipo i sto se toga tice imalo bi zajednickih slika putovanja itd ali eto volim da provjerim par opcija pa da znam sta mi je najbolje raditi jer volio bi da intervju iskalkulisem pre aprila maja..

Raspitao sam se sa maticarima i kazu da rade takozvana simbolicka vjencanja sve kao prava samo ti je otvoren datum da se ti zavedes kada oces..

Takodje sam slao mail ambasadi da ih konkretno pitam da li smem da prolongiram sa slanjem vencanog lista do maila ali nisam dobio povratnu informaciju ima 2 dana
..ili sam mozda slao na pogresnu adresu belgradeiv@state.gov ?
Ako je sve tako kako ste napisali, moje misljenje je da cete moci to da izvedete onako kako vama odgovara. Bitno je da je veza postojala i da ste vencanje obavili pre intervjua. Ne mogu da pronadjem tu poruku na forumu, ali neko iz DV-2016 generacije je postavio slicno pitanje ambasadi i odgovorili su mu da je njima lakse da se DS260 otkljuca na pocetku meseca u kom je intervju. Tako sam i sam uradion - bukvalno prvog u mesecu sam poslao skenirani izvod e-mailom i nikakvih problema kasnije bilo nije.
Reply With Quote
  #98  
Staro 23.08.2017, 18:26
pijanijoca pijanijoca je offline
Član
 
Datum prijave: 04.06.2017
Poruke: 14
Nepromenjeno

Pozdrav svima!

Malo smo se zbunili citajuci kako arhivirane tako i sadasnje postove na forumu. Koji vencani list je najbolje uploadovati uz DS260: internacionalni ili prevod ovog regularnog na srpskom?
Ima li neko neke korisne informacije u vezi ovog? Prave li problem oko tog internacionalnog obrasca? Hvala unapred.
Reply With Quote
  #99  
Staro 23.08.2017, 22:27
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pijanijoca Prikaz poruke
Pozdrav svima!

Malo smo se zbunili citajuci kako arhivirane tako i sadasnje postove na forumu. Koji vencani list je najbolje uploadovati uz DS260: internacionalni ili prevod ovog regularnog na srpskom?
Ima li neko neke korisne informacije u vezi ovog? Prave li problem oko tog internacionalnog obrasca? Hvala unapred.
Nisam siguran da cete i jedan dokument morati, a ni moci, da uploadujete uz DS260. Ukoliko se vencate posto ste dobili datum intervjua, izvod iz MKV saljete skeniran e-mailom ambasadi.
Reply With Quote
  #100  
Staro 24.08.2017, 00:19
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik pijanijoca Prikaz poruke
Pozdrav svima!

Malo smo se zbunili citajuci kako arhivirane tako i sadasnje postove na forumu. Koji vencani list je najbolje uploadovati uz DS260: internacionalni ili prevod ovog regularnog na srpskom?
Ima li neko neke korisne informacije u vezi ovog? Prave li problem oko tog internacionalnog obrasca? Hvala unapred.
Pozdrav Ja sam skenirala obican obrazac vencanog lista. Samo pazite jel ima potrebna rezolucija za slanje. Suprug je uslikao mobilnim telefonom i ubacili smo preko kompa u Ds obrazac koji je odgovarao rezoluciji.
Za nasu ambasadu u Beogradu je potrebno poslati nas obrazac ne treba prevod.
Pozdrav vama
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
J1 - produzenje i promena statusa Feartist Ne-imigrantske vize 12 04.08.2015 17:40
Provjera statusa? cukoni Stare teme 3 09.10.2012 13:07
Promena datuma za povratak iz USA elementre Stare teme 1 01.08.2011 02:32
Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! Marija Prva koverta 8 09.05.2008 19:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.