ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 18.09.2012, 13:00
alen.su alen.su je offline
Član
 
Datum prijave: 14.02.2012
Poruke: 11
Nepromenjeno USA or GERMANY

Pozdravljam drustvo !

Treba mi vasa pomoc oko odlucivanja gde ziveti pogotovo pomoc onih koji su vec napolju u USA.
Naime izvucen sam za daljnje procesiranje i broj mi je 24???. Poslao sam papire sto sam prije mogao i sada sam na cekanju. Bio sam u USA sa h2b vizom 6 meseci i stvarno je bilo super i stekao sam prijatelje bas prave amere koji su i bili kod mene u Subotici ove godine. Oni ce mi biti garancija jako su sretni zbog nas i cekaju nas oberucke itd itd.Ali naravno green card jos nije zagarantovan !
Ozenjen sam imamo sina koji je 5 god i zena je trenutno u 6-om mesecu trudnoce. Eletro-monter sam po struci sa 12 god iskustva.

E sad druga strana !
U medjuvremenu sam dobio madjarski pasos tako da mogu raditi i ziveti u EU.
Plan je bio da nadjem neki bilo kakav posao u germany i odem da ustekam kintu radi sto lakseg iseljenja u USA.
Roditelji su mi radili u Nemackoj 70-ih god tako da znaju jezik sto se za mene ne moze reci a ni za moju porodicu. Otac i je otisao u Nemacku prije 2 nedelje i naso posao sebi i meni kao elektro monteri u jednoj veoma ozbiljnoj i jakoj firmi. Sa druge strane rodbina koju imamo tamo na veliko iznenadjenje svih veoma zeli da pomogne itd. Sve se dobro namesta za nas u Nemackoj !

Izvinite sto vas smaram ali sve ovo sam napisao da bi dobili neki uvid u moju situaciju.

Googlao sam o svemu da gde je bolje ziveti jer naravno svi mi ocemo da emigriramo zarad boljeg zivota.Neke stvari su bolje tamo neke bolje u germany jednostavno neznam da odlucim. Da nemam Madjarski pasos tu ne bi bilo dileme i da cale nije nasao ovako dobar posao ali ovako verujte mi poludecu. Kao da mi se dvojca macuju u glavi. Jedan kaze usa a drugi germany.

Molim vas verovatno ima ljudi koji su vise upuceni od mene u ekonomiju i buducnost tih drzava i iz iskustva onih koji tamo zive pomozite da odlucim.
Glupo zvuci ali stvarno mi treba pomoc oko odluke !

Hvala unapred !
  #2  
Staro 18.09.2012, 13:52
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Uvek je bilo škakljivo odlučiti umesto nekoga. Ne mogu da kažem šta bih ja uradio u tom slučaju, jer igram lutriju zbog odlaska u USA.

Ali, nije da nisam razmišljao o drugim evropskim gradovima i državama. Finska, ne znam finski. Švedska, ne znam švedski. Nemačka, slabo divanim, ali razumem. Kako god okrenem, ne bih mogao da uspem u nekoj grani (bilo to muzika, umetnost...) koja radi sa ljudima, ako ne znam jezik zemlje. Tako da sam davno odlučio da je to definitivno USA.

Sad, šta sam rekao, da li sam pomogao, nem' pojma, ali sam rekao ono što sam mislio :D
Srećno, i dobro izvagaj šta TEBI i TVOJOJ porodici će najviše odgovarati.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #3  
Staro 18.09.2012, 14:59
misica misica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.11.2011
Poruke: 50
Nepromenjeno Germany

ja ne znam kako je u Americi,ali zivim u Nemackoj i moje misljenje je da dodjes ovde ako imas papire..jer ovde ako si papiroloski sredjen,jedino ti preostaje da radis sve je regulisano,postena zemlja,posteni ljudi mislim na svabe..pogotovo sto imas malu decu,to je super prilika za njihovo odrastanje...dosta se radi ali se zna zasta,po meni jedna divna zemlja,opustena,kulturna...a sto se tice familije,ne verujem da ce iko da te pogleda kad dodjes,svi su oni fini jer verovano misle da nema sanse da se sredis papiroloski,a kad budes doso okrenuce ti ledja..jos ako si bolji od njih,to sigurno nece moci da podnesu...ovde treba izbegavati nase ljude jer toliko su iskompleksirani da svi glume svabe...mozda su tvoji drugaciji,ja sam iz jednog primitivnog vlaskog kraja,gde svako svakog prijavljuje..strasno i to je jedini razlog zasto,sam se prijavila na lutriju..jer sa njima nema zivota...po meni je mnogo bolja Nemacka,a sto se tice jezika ja i moj muz pricamo engleski,sreca svi ga znaju tako da ti nemacki i ne treba...:;D:
  #4  
Staro 18.09.2012, 21:19
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

:grin:Ne bi ni ja znao sta da radim da sam na tvom mestu veruj mi, a bio sam u jako slicnoj situaciji, kada sam morao da odlucim izmedju dve najvece zivotne zelje, veruj mi da znam kakv je haos u glavi, ja sam cak i plakao od muke :grin:.

Ono sto sam hteo da ti kazem, ako ti je zelja za jednom i za drugom stanom ista, tj ako nemas preferencije koje bi vise zeleo, trebalo bi da uradis najprostiju stvar koja barem meni pomaze. Stavis lepo sve na papir, ali svega cega se mozes setiti. Za i protiv. gde imas vise tu idi. Jedino moze da ispadne problem ako su jednaki rezultati.

Ako te brine to sto si visok broj, veruj mi da ne treba. Tvoj broj jos spada u normalan opseg. Ako realno razmisljas, tebi bi trebalo da odustanu 4000 ljudi sto i nije tako puno. da si 30000 mozda bi i bilo tesno.Samo pogledajte do koliko broja dodje svake godine sa podelom viza. A u drugoj temi sam cak i stavio podatke koliko viza ostaje nepodeljeno svake godine. A vi se bojite da necete doci na red. Dobro, treba ostaviti par procenata za ne daj boze, nikad se ne zna...ali ja verujem da cete doci na red. Svakako sa ovim ne zelim da te ubedjujem u to da sigurno prolazis, samo kazem ono sto ja mislim.

Iako moje misljenje nije toliko relevantno, barem ne sa realne tacke gledista, jer nisam ziveo ni u jednoj zemlji do sada, moj brat jeste plus sto sam polu nemac, iako nemam njihovo drzavljanstvo :grin:. Mene ipak vise privlaci zapad. Ali da bilo kojim slucajem ne dobijem americku vizu, i ja cu da uzmem madjarski pasos i da idem u beli svet tj Evropu :)

Ali iskren savet jedan. Nemoj puno da se oslanjas na stvari koju ti ostali kazu gde treba da ides. Svako ce da ti kaze svoju stranu, koja tebi ne mora da bude dobra. Svako ce hvaliti mesto gde je. Onaj ko zivi u Deutschland ce reci da je tamo najbolje, a onaj ko zivi u United States ce reci da je iapk tu bolje.
A jako je dobra stvar sto imas pomoci i sa jedne i sa druge strane, to ti je veliki plus...

Sad bi jos nesto dodao ali necu :grin:
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com

Last edited by oskark; 18.09.2012 at 21:25.
  #5  
Staro 19.09.2012, 10:28
bora bora je offline
Proteran
 
Datum prijave: 14.07.2010
Poruke: 68
Nepromenjeno

[QUOTE=alen.su;31467]Pozdravljam drustvo !

Treba mi vasa pomoc oko odlucivanja gde ziveti pogotovo pomoc onih koji su vec napolju u USA.
Naime izvucen sam za daljnje procesiranje i broj mi je 24???. Poslao sam papire sto sam prije mogao i sada sam na cekanju. Bio sam u USA sa h2b vizom 6 meseci i stvarno je bilo super i stekao sam prijatelje bas prave amere koji su i bili kod mene u Subotici ove godine. Oni ce mi biti garancija jako su sretni zbog nas i cekaju nas oberucke itd itd.Ali naravno green card jos nije zagarantovan !
Ozenjen sam imamo sina koji je 5 god i zena je trenutno u 6-om mesecu trudnoce. Eletro-monter sam po struci sa 12 god iskustva.

E sad druga strana !
U medjuvremenu sam dobio madjarski pasos tako da mogu raditi i ziveti u EU.
Plan je bio da nadjem neki bilo kakav posao u germany i odem da ustekam kintu radi sto lakseg iseljenja u USA.
Roditelji su mi radili u Nemackoj 70-ih god tako da znaju jezik sto se za mene ne moze reci a ni za moju porodicu. Otac i je otisao u Nemacku prije 2 nedelje i naso posao sebi i meni kao elektro monteri u jednoj veoma ozbiljnoj i jakoj firmi. Sa druge strane rodbina koju imamo tamo na veliko iznenadjenje svih veoma zeli da pomogne itd. Sve se dobro namesta za nas u Nemackoj !

Izvinite sto vas smaram ali sve ovo sam napisao da bi dobili neki uvid u moju situaciju.

Googlao sam o svemu da gde je bolje ziveti jer naravno svi mi ocemo da emigriramo zarad boljeg zivota.Neke stvari su bolje tamo neke bolje u germany jednostavno neznam da odlucim. Da nemam Madjarski pasos tu ne bi bilo dileme i da cale nije nasao ovako dobar posao ali ovako verujte mi poludecu. Kao da mi se dvojca macuju u glavi. Jedan kaze usa a drugi germany.

Molim vas verovatno ima ljudi koji su vise upuceni od mene u ekonomiju i buducnost tih drzava i iz iskustva onih koji tamo zive pomozite da odlucim.
Glupo zvuci ali stvarno mi treba pomoc oko odluke !

Hvala unapred ![/QUOTE]

nemacka -nema sta da razmisljas - u nemackoj ako imas papire ti si kralj- u americi su ti papiri samo pola posla ,drugo imas troskove preseljenja za ameriku + period trazenja posla koje moze da bude bas zeznuto
na tvom mestu bih ucio vec neke reci na nemackom
  #6  
Staro 19.09.2012, 16:10
Daliborable Daliborable je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 37
Nepromenjeno

Ono sto ti trazis je da mi presudimo u tvojoj neodlucnosti. Njemacka ili Amerika pa to je bar lako. Ako ti se ne ide u Ameriku, a znaces ako ti se ide, onda idi u Njemacku. Nigdje nema bez rada dobrog zivota tako da sam siguran da ces da uspijes gdje god se odlucis samo je pitanje koliko nesto zelis.

Sretno!!!
  #7  
Staro 19.09.2012, 22:43
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Tata nasao posao i sebi i tebi. Odlicno.
Imam nesto osjecaj da nas lozis ali ajd neka bude. Ja bih otisao u Njemacku poceo raditi taj posao koji mi je tata nasao, ali ne bih odustajao od zelene karte. S obzirom da ti ej broj 23000 neces na red doci bar do marta, aprila..
do tada ces vidjeti kako ces se snaci na poslu i kako ces reagovati na Njemacku.
Sretno.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #8  
Staro 19.09.2012, 23:13
oskark's Avatar
oskark oskark je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.06.2010
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 676
Nepromenjeno

[quote=landlord;31493]Tata nasao posao i sebi i tebi. Odlicno.
Imam nesto osjecaj da nas lozis ali ajd neka bude. Ja bih otisao u Njemacku poceo raditi taj posao koji mi je tata nasao, ali ne bih odustajao od zelene karte. S obzirom da ti ej broj 23000 neces na red doci bar do marta, aprila..
do tada ces vidjeti kako ces se snaci na poslu i kako ces reagovati na Njemacku.
Sretno.[/quote]

slazem se sa ovim. sasvim dovoljno vremena da iskusi kako je raditi tamo, pa ako mu se e svidja nek ide za USA.
__________________
27.10.2011. Prijava prvi put
01.05.2012. 2013EU00011XXX
14.05.2012. Poslata Koverta
22.05.2012. Stigla koverta u Kentucky
29.01.2013. Obavljen lekrski pregled
20.02.2013. Interview Uspesno Obavljen
21.02.2013. Viza u pasosu!!!
08.03.2013. Avionska karta
27.04.2013. Vezite se, Polecemo POE Seattle

Oskarov Blog

zelenadvlutrija.blogspot.com
  #9  
Staro 20.09.2012, 00:32
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

[QUOTE=landlord;31493]Tata nasao posao i sebi i tebi. Odlicno.
Imam nesto osjecaj da nas lozis ali ajd neka bude. Ja bih otisao u Njemacku poceo raditi taj posao koji mi je tata nasao, ali ne bih odustajao od zelene karte. S obzirom da ti ej broj 23000 neces na red doci bar do marta, aprila..
do tada ces vidjeti kako ces se snaci na poslu i kako ces reagovati na Njemacku.[/QUOTE]

Najbolja varijanta...
Potvrđeno
Aj sad u švabiju na šljaku :grin:
Vidi šta ti kaže otac koliko se plaća taj posao pa se preračunaj...

"Molim vas verovatno ima ljudi koji su vise upuceni od mene u ekonomiju i buducnost tih drzava i iz iskustva onih koji tamo zive pomozite da odlucim."

Ovo je sjajno, ekonomija Nemačke je u PLUSU u sred ove krize i to popriličnom to možeš da vidiš na netu....
Ako Nemačka propadne (hahahaha) propašće ceo svet.
To mogu da budu lagane turbulencije koje neće uticati mnogo na njih i koje će da se prevale na ove banana republike (klasičan primer Srbija) u regionu i drugim delovima sveta.

Ma slično važi i za USA malo krize, frke, panike ali brzo to prođe....

U Mađarsku nikako oni su odavno bankrotirali, sreća njihova što im EU upumpava pare....

Dogovori se ti sa ženom :;D:

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
  #10  
Staro 20.09.2012, 10:37
MiCemoProbati MiCemoProbati je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: CG
Poruke: 65
Nepromenjeno

Podrzavam ono sto su ti i ostali preporucili, pravac Njemacka, vidi kako ide, ako je ok onda ostani tu i nastavi sa radom, jer sto neko rece drugacije je u Njemackoj nego u USA, bar zbog toga sto mozes da iznajmis stan bez onih peripetija o kreditnoj istoriji i slicno. A opet ako ti se ne svidi onda mozes lagano u martu na razgovor za vizu pa preko bare
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 03:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.