ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #71  
Staro 13.06.2013, 13:13
čikorita čikorita je offline
Član
 
Datum prijave: 04.10.2012
Poruke: 12
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikiSA Prikaz poruke
Toral oko 15ak dana (ovo je za SA informacija: sestra i ja samo mami popunjavale aplikaciju, a skratis vrijeme ako placas karticom : online, ako ne, dodaj jos dva dana za proceduru oko banke da bi mogla zakazati vrijeme za intervju. Nakon intervjua, ako ti odobre vizu ide cekanje ovih 5-10 dana, i to moras paziti, ako se ne jave nakon 7 dana iz DHL onda moras opet ti kontaktirati ambasadu da vidis gdje je pasos. Par savjeta: ne pisi da hoces na 3 mjeseca da ides, stavi 2-3 sedmice da trazis vizu, imaces vece sanse da je dobijes, ako imas kucnu listu, ponesi je, neku nekretninu, bilo sta sto te veze za BiH ti je bonus...) Da i: ne kupuj kartu dok nemas vizu u pasosu. Sretno
pa zapravo i ne idem na tri mjeseca, planiram nekih 20ak dana hvala puno na brzom odgovoru!
Reply With Quote
  #72  
Staro 13.09.2013, 00:24
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Moje iskustvo sa razgovora za turističku vizu koja je odobrena:
Imam 28 godina, neredovni student i radim prijavljen ali 9 meseci pod ugovorom, i to dva ugovora. Od nekretnina nemam nista na moje ime, (kola, stan ... ma nista) nisam ozenjen i nemam dece, bio sam na j1 i igrao sam lutriju.

od dokumenata poneo sam:
1.Radnu kljižicu na uvid (sa svega 9 meseci rada)
2. Resenje o odmoru
3. Prosek plata zadnja tri meseca, iz firme
4. Uverenje o parama koje imam na deviznom računu
5. Uverenje da sam student
6. Ugovor od Telenora, da sam pod postpaid ugovorom
7.Izvod iz matične knjige rodjenih (MOJ I RODTELJA)
8. Prosek primanja roditelja
9. Nekretnine koje se vode na rodtelje. (neke livede, njive, parcele) +uverenje o izmirenom porezu
10.Pasoš, sliku i ds160
11. rezervaciju sa sajta booking.com o smestaju

Usao, kada su me prozvali, dobio broj, predao dokumenta na prvi salter, tamo ljubazna teta (srpkinja) pitala me Gde imem, Sto idem i koliko dugo ostajes? Ja kazem : Idem u SAn francisko i Los Angeles, Turistički, idem da vidim Golden Gejt, lombard strit, pita ona jesi negde putova, ja kazem bio sam u Tajlandu i Kamboži prosli oktobar.. I tu mi pocesmo pricu o tajlandu i kako mi bilo tamo, gde sam bio (ispostavli se da je ona skoro doša od tamo)... To je sve sa njom , rekla mi da sedem i da ce me opet prozvati. Prozvali me opet, opet neka teta al sada sve isto samo na Engleskom,
Konzul: Gde ides
JA: San Francisco i Los Angeles
K:Sto
JA: Idem da vidim Redwood national park, Golden Gate, da ručam u china townu, univerzal studio, bulevar pozantih...
K: Koliko ostajes.
Ja:14 dana
K: Gde ćeš biti?
Ja: Bicu u tom i tom Hostelu a u LF biću u Hotelu tom i tom u LA
K: Koje ti je obrazovanje?
Ja: Završio sam taj i taj fakultet i sada sam na masteru
K: Da li imaš nekog u USA?
JA: Ne
K: Gde radis? ( i otvori knjizicu)
JA: Za tu i tu kompaniju
K: Sta je tvoj posao? i Oo kada radis?
Ja: To i to i radim od 2012
K:Jesi ranije negde putovao.
Ja: kazem jesam bio sam u (nabrojim zemlje)
K:Bio si u US ranije?
Ja: Jesam na J1, bilo mi je dvno bio sam na east costu, posle sam otišao na Hawaje, Bilo mi divno.
K: Dobro provericemo vašeg poslodavca i poslacemo vam pašos
-----------------
dobio sam neki papir, sa instruckijama za podizanje pasosa
Dolazim na posao i direktom mi kaze: e zvali su iz ambasade da provere koliko dugo radis i rekao sam im da ne znam ali otprilike dve godine (radim 2 godine ali sam prjavljeni zadnjih 9 meseci)
-----
danas preuzet pasoš sa vizom na 10 godina
-----------
Rezime: Nisu me pitali da li imam nekretnina na svoje ime, sa kim zivim i da li sam ozenjen ili imam li dece. Ja stvarno hocu da idem tamo turistički, nasao sam katru do san franciska za 590 evra povratnu, da malo tumaram po LA i SF. Kod prve zene koja mi je uzela dokumenta sam ostavio utisak da sam turista. Pricali smo o tigrovima na tajlandu, o Angkor Watu u Kambodži i tim stvarima, odužilo se to malo. Imam sam smestaj bookiran preko booking.com i tamo cu stvarno da budem. Stvarno se vracam u srbiju za 14 dana
-----------
Video sam ljude koje odbijaju jer govore da tamo imaju prijatelje koji su bogati i koji hoce da ostanu 6 meseci, ili nemaju nikog a oce turistički da ostanu 3 meseca, nisu oni veverice....
-----------
Reply With Quote
  #73  
Staro 13.09.2013, 19:02
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Aristotel Prikaz poruke
Moje iskustvo sa razgovora za turističku vizu koja je odobrena:
Imam 28 godina, neredovni student i radim prijavljen ali 9 meseci pod ugovorom, i to dva ugovora. Od nekretnina nemam nista na moje ime, (kola, stan ... ma nista) nisam ozenjen i nemam dece, bio sam na j1 i igrao sam lutriju.

od dokumenata poneo sam:
1.Radnu kljižicu na uvid (sa svega 9 meseci rada)
2. Resenje o odmoru
3. Prosek plata zadnja tri meseca, iz firme
4. Uverenje o parama koje imam na deviznom računu
5. Uverenje da sam student
6. Ugovor od Telenora, da sam pod postpaid ugovorom
7.Izvod iz matične knjige rodjenih (MOJ I RODTELJA)
8. Prosek primanja roditelja
9. Nekretnine koje se vode na rodtelje. (neke livede, njive, parcele) +uverenje o izmirenom porezu
10.Pasoš, sliku i ds160
11. rezervaciju sa sajta booking.com o smestaju

Usao, kada su me prozvali, dobio broj, predao dokumenta na prvi salter, tamo ljubazna teta (srpkinja) pitala me Gde imem, Sto idem i koliko dugo ostajes? Ja kazem : Idem u SAn francisko i Los Angeles, Turistički, idem da vidim Golden Gejt, lombard strit, pita ona jesi negde putova, ja kazem bio sam u Tajlandu i Kamboži prosli oktobar.. I tu mi pocesmo pricu o tajlandu i kako mi bilo tamo, gde sam bio (ispostavli se da je ona skoro doša od tamo)... To je sve sa njom , rekla mi da sedem i da ce me opet prozvati. Prozvali me opet, opet neka teta al sada sve isto samo na Engleskom,
Konzul: Gde ides
JA: San Francisco i Los Angeles
K:Sto
JA: Idem da vidim Redwood national park, Golden Gate, da ručam u china townu, univerzal studio, bulevar pozantih...
K: Koliko ostajes.
Ja:14 dana
K: Gde ćeš biti?
Ja: Bicu u tom i tom Hostelu a u LF biću u Hotelu tom i tom u LA
K: Koje ti je obrazovanje?
Ja: Završio sam taj i taj fakultet i sada sam na masteru
K: Da li imaš nekog u USA?
JA: Ne
K: Gde radis? ( i otvori knjizicu)
JA: Za tu i tu kompaniju
K: Sta je tvoj posao? i Oo kada radis?
Ja: To i to i radim od 2012
K:Jesi ranije negde putovao.
Ja: kazem jesam bio sam u (nabrojim zemlje)
K:Bio si u US ranije?
Ja: Jesam na J1, bilo mi je dvno bio sam na east costu, posle sam otišao na Hawaje, Bilo mi divno.
K: Dobro provericemo vašeg poslodavca i poslacemo vam pašos
-----------------
dobio sam neki papir, sa instruckijama za podizanje pasosa
Dolazim na posao i direktom mi kaze: e zvali su iz ambasade da provere koliko dugo radis i rekao sam im da ne znam ali otprilike dve godine (radim 2 godine ali sam prjavljeni zadnjih 9 meseci)
-----
danas preuzet pasoš sa vizom na 10 godina
-----------
Rezime: Nisu me pitali da li imam nekretnina na svoje ime, sa kim zivim i da li sam ozenjen ili imam li dece. Ja stvarno hocu da idem tamo turistički, nasao sam katru do san franciska za 590 evra povratnu, da malo tumaram po LA i SF. Kod prve zene koja mi je uzela dokumenta sam ostavio utisak da sam turista. Pricali smo o tigrovima na tajlandu, o Angkor Watu u Kambodži i tim stvarima, odužilo se to malo. Imam sam smestaj bookiran preko booking.com i tamo cu stvarno da budem. Stvarno se vracam u srbiju za 14 dana
-----------
Video sam ljude koje odbijaju jer govore da tamo imaju prijatelje koji su bogati i koji hoce da ostanu 6 meseci, ili nemaju nikog a oce turistički da ostanu 3 meseca, nisu oni veverice....
-----------
Cestitam i sretno. Ako i nije problem da mi samo odgovoris na poruku koji si dobio od mene
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
Reply With Quote
  #74  
Staro 14.09.2013, 03:59
Smith6000's Avatar
Smith6000 Smith6000 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.01.2010
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 102
Nepromenjeno

Svaki slucaj za vizu je drukciji... evo iskustvo moje mame. Zena u 50im, radi u drzavnoj sluzbi 30 godina, ima nekretninu, putovala je po regionu. Ok, jest da sam joj jedino dete, i da nije udata... odbili su je za 5 minuta. Sigurno ce zena da ostane u Americi ilegalno, kad za koju godinu mogu da je dovedem legalno, plus sto ima nekoliko godina do penzije... zena sve trci da dodje. Cekali smo godinu dana i probali opet. Ovaj put sam je pripremio da prica koje sve snazne veze sa Srbijom i Hrvatskom ima bez potrebe da joj postavlja puno podpitanja. Kad su je pitali kod koga ide, posle je konzulica pita ''vas je sin otisao tamo sa turistickom vizom i ostao ilegalno?'' (iako je prilozila kopiju moje zelene karte) morala je da je ispravi i da isprica kako sam dosao u America. Ne znam odakle im taj podatak, kapiram da su je zato odbili prvi put.

Moj je tip je da kad krene da vas pita o vezana sa mestom prebivalista da odgovarate sa prosirenim recenicama, ne samo da i ne.
__________________
D day - September 15, 2010
Reply With Quote
  #75  
Staro 14.09.2013, 22:36
Aristotel Aristotel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.07.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 56
Nepromenjeno

Da, slazem se da je svaki slucaj jedinstven. I sve je to subjektivni osecaj konzula, ali i one zene koja vam uzima dokumenta. Ne postoji obrazac, ili tako nešto. Meni j esamo jedna stvar bila čucna, to da su zvali da provere poslodavca, tj firmu. Ali ja tamo stvarno radim.
Reply With Quote
  #76  
Staro 15.09.2013, 10:41
srboljub89's Avatar
srboljub89 srboljub89 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.07.2009
US lokacija: Vidjecemo. :)
YU lokacija: Bijeljina, RS
Poruke: 84
Nepromenjeno

Da li neko iz BiH zna na koliko se nama daje viza? Koliko znam u SRB je na 10 godina, pa me zanima jel i kod nas na taj period ili kako konzul odluci.
__________________
05-Oct-14 / Prijava 1. put. NOT SELECTED
Reply With Quote
  #77  
Staro 16.05.2014, 06:14
danilok's Avatar
danilok danilok je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2014
Poruke: 28
Nepromenjeno Turisticka viza za USA - Chicago

Pozdrav svima. Podneo sam zahtev za vizu, popunio sam online obrazac DS-160 i sta dalje?
Reply With Quote
  #78  
Staro 16.05.2014, 07:09
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Dalje ides u Reiffeisen banku i kazes im da zelis da zakazes intervju. Platis nekih 2.500 dinara i dobijes kod i broj telefona na koji zoves da zakazes datum. Ponesi dosta papira kojima ces potkovati da imas stalan posao, solidna primanja, neku nekretninu ili tako nesto. U osnovi, moras da dokazes da ces se vratiti nazad inace pisi propalo.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #79  
Staro 16.05.2014, 07:14
danilok's Avatar
danilok danilok je offline
Član
 
Datum prijave: 16.05.2014
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Dalje ides u Reiffeisen banku i kazes im da zelis da zakazes intervju. Platis nekih 2.500 dinara i dobijes kod i broj telefona na koji zoves da zakazes datum. Ponesi dosta papira kojima ces potkovati da imas stalan posao, solidna primanja, neku nekretninu ili tako nesto. U osnovi, moras da dokazes da ces se vratiti nazad inace pisi propalo.
Mislim da sam negde procitao da je u pitanju Inteza banka, ili gresim?
Sta placam 2500 din? Da li da ponesem u banku odstampan el. formular DS 160? Da li sam automatskim popunjavanjem obrazca DS 160 aplicirao za interviju ili to ide tek kada uplatim taksu za B2 vizu?

Imam stalan posao, racun i kredite u banci, zenu i dvoje dece. Planiram uzeti neplaceno i boraviti u USA turisticki kod rodjakaa potom se nakon nekoliko meseci vratiti.
Kolike su mi sanse da dobijem vizu?
Reply With Quote
  #80  
Staro 19.05.2014, 09:44
ZexNS ZexNS je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.03.2014
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 46
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik danilok Prikaz poruke
Mislim da sam negde procitao da je u pitanju Inteza banka, ili gresim?
Sta placam 2500 din? Da li da ponesem u banku odstampan el. formular DS 160? Da li sam automatskim popunjavanjem obrazca DS 160 aplicirao za interviju ili to ide tek kada uplatim taksu za B2 vizu?

Imam stalan posao, racun i kredite u banci, zenu i dvoje dece. Planiram uzeti neplaceno i boraviti u USA turisticki kod rodjakaa potom se nakon nekoliko meseci vratiti.
Kolike su mi sanse da dobijem vizu?
Imas na ovom sajtu objasnjenje korak po korak.
https://usvisa-info.com/sr-RS/selfse...fore_you_apply

Registrujes se na tom sajtu, i dalje sve tamo prati.

Ja koliko znam sada se uplata radi u Banci Intesa, visa je bila $160 (prosle godine u martu), odes na salter, uplatis u dinarima $160, na toj priznanici ce pisati kod koji treba da uneses na sajtu na kom si se registrovao (usvisa....), i zakazes sam termin online, biras dan i vreme kada ti odgovara od onoga sto je slobodno.
Ako slucajno imas kreditnu karticu, mozes placanje izvrsiti i preko samog sajta (ne moras onda ici u Intesu).

Sto se tice toga da li ces dobiti vizu, to ti niko ne moze reci, ali ovo "...potom se nakon nekoliko meseci vratiti." "bode" oci. Svakom ce tamo u ambasadi biti verovatno sumnjivo sta ces ti turistici nekoliko meseci u USA.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
problemi sa vizom, turisticka viza

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hotelijersko-turistički tehničar(HITNO) Volf Vodič za emigrante 4 28.06.2014 02:11
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:30.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.