ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Pittsburgh, Pennsylvania » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 23.05.2012, 04:44
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Svaka cast na lepom opisu. Drago mi je da si se lepo snasao :-)
Hvala puno! Imao sam na pocetku dosta srece, ali isto tako mislim da je selidba kada te ceka posao totalno drugacija. Dodjes u nedelju prepodne, u ponedeljak ujutru pocnes da radis, a vec ponedeljak vece oprobani recept restoran pa bar, i dlanom o dlan vec si u koliko toliko normalnim zivotnim tokovima. :-)
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #12  
Staro 23.05.2012, 22:21
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

dejancic,

ti si rekao da si kupio osiguranje PRE nego sto si isao da vidis kola... sto po meni nema logike. sad vidim da si kupio NAKON sto si ih video, i o tome i ja pricam.

od negativnih stvari sta si rekao...hmmmm....mrzi me da citam ponovo ceo post, ali evo po secanju od pre neki dan:

nema gradski prevoz
nema taksi
nema stanova za rentanje (moras kucu)
nema postenih agencija (sve prevaranti)
nema sunca
od 90 "komsiluka" 80 ih ne valja
u DMV-u ne primaju kes i kartice (?!?)

eto, to onako po secanju, ti me ispravi ako sam nesto propustio....

Reply With Quote
  #13  
Staro 24.05.2012, 01:48
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sonofamom Prikaz poruke
dejancic,

ti si rekao da si kupio osiguranje PRE nego sto si isao da vidis kola... sto po meni nema logike. sad vidim da si kupio NAKON sto si ih video, i o tome i ja pricam.

od negativnih stvari sta si rekao...hmmmm....mrzi me da citam ponovo ceo post, ali evo po secanju od pre neki dan:

nema gradski prevoz
nema taksi
nema stanova za rentanje (moras kucu)
nema postenih agencija (sve prevaranti)
nema sunca
od 90 "komsiluka" 80 ih ne valja
u DMV-u ne primaju kes i kartice (?!?)

eto, to onako po secanju, ti me ispravi ako sam nesto propustio....

Nemoj da te mrzi da procitas jos jednom posto ja nisam ni pisao, a ni rekao stvari koje si ti naveo :-)

Bar ja ne mislim da sam to napisao. Mozda sam i ja nepismen pa ne znam da jasno napisem ono sto mislim.

Ovaj put cu pokusati da se sto jasnije izrazim. I to ne radim da bih tebi menjao misljenje vec da bih pokusao da sprecim da jos ljudi stekne po meni pogresan utisak o Pittsburgh-u.

-Ja nisam napisao da Pittsburgh nema gradski prevoz vec "moje skromno misljenje je kao da ga nema". Onda sam i obrazlozio da je razlog za takvo moje misljenje to sto je autobuski prevoz vremenski razredjen. Nekome to ne smeta, nekome da, stvar organizacije.
-Nema taksi nije isto sto i jako los taksi prevoz.
-Stanova ima, ali ne mnogo stanova u visespratnim zgradama, vec u kucama izdeljene u stanove.
-To sto ja nisam uspeo da nadjem agenciju bez negativnih ocena, ne znaci da takve ne postoje. A i da ne postoje, jel ti agencija za nekretnine neophodna u zivotu? Naci ces stan sa ili bez njih, slobodu izbora po tom pitanju uvek imas.
-Nema Sunca? Na ovo necu ni da gubim vreme da objasnjavam...
-Po pitanju komsiluka sam ocigledno trebao da pojasnim. Napisao sam da je lokacija posla bitna. Ako je meni firma u severnom delu grada, sto bih ja ziveo u juznom. Odmah otpisi pola grada. Ako sam ja osoba koja voli urbane sredine zasto bih ziveo u delu grada koji nudi klasican zivot u predgradju. Otpisi jos trecinu. Svako sebi nadje sta mu odgovara. To su samo neke od stvari koje sam ja uzimao u obzir da bih odlucio gde da zivim. I sve to je uticalo da napisem "Moje skromno misljenje je da od tih 89 ja u 81,5 ne bih ziveo". To ne znaci da ti krajevi grada ne valjaju vec meni ne nude sve sto mi treba.
-Ja sam DMV naveo kao informaciju da se nekome ne bi desilo da se vraca kuci jer ima samo kes ili kreditnu karticu. Zaista nisam ocekivao da ce neko suditi o gradu na osnovu toga.

Pozdrav
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #14  
Staro 24.05.2012, 02:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Tesko je da tema Lokacije u USA ostane ono sto i treba da bude: informativna pre svega za putnike namernike a i one koji zele negde da se duze nastane. Mislim da je stvarno nebitno ocenjivati sta je neko pise na osnovu svojih sopstvenih ubedjenja i kriterijuma. Nemamo svi iste kriterijume niti tezimo istim stvarima. Stoga, bilo kakva rasprava kroz tu individualnu prizmu tipa da li neko moze ili ne moze bez Sunca x dana u godini mislim da je totalno apsurdna.

Ja recimo vidim minus u tome gde ima previse suncanih dana, zamalo da se opredelim da ne odaberem jednu opciju koja mi se nudila samo zbog toga jer ne volim sunce (alergicna sam na njega).

Pustite ljude koji negde zive da nam o tome pisu a ako nastavite ovako da terate mak na konac nakon svakog opsirnoh posta, verujte mi samo cete isprovocirati ljude da vam vise i o tome ne pisu.
Reply With Quote
  #15  
Staro 24.05.2012, 23:34
sonofamom sonofamom je offline
Proteran
 
Datum prijave: 11.05.2012
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
zamalo da se opredelim da ne odaberem jednu opciju koja mi se nudila samo zbog toga jer ne volim sunce (alergicna sam na njega).

"ko se sunca krije - bolje da ga nije"



salim se alo, sto ste toliko napeti??
Reply With Quote
  #16  
Staro 30.06.2012, 13:05
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Evo mene opet u Pitsburgu (kako se kaze po naski vec tacno). Ne znam zasto, ali opet me podseca na rodni grad. Totalno mu je luda geografija, gore dole, tamo vamo. Autoputevi petlja do petlje, gde god da si drugaciji prizor. I opet mi je isto lep kao i prosli put.
Reply With Quote
  #17  
Staro 30.06.2012, 15:06
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Evo mene opet u Pitsburgu (kako se kaze po naski vec tacno). Ne znam zasto, ali opet me podseca na rodni grad. Totalno mu je luda geografija, gore dole, tamo vamo. Autoputevi petlja do petlje, gde god da si drugaciji prizor. I opet mi je isto lep kao i prosli put.
Nadam se da si doputovala juce pa da si imala priliku da uzivo vidis sinocni zalazak Sunca. Nebo je bilo nestvarne boje.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
  #18  
Staro 01.07.2012, 15:57
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Nadam se da si doputovala juce pa da si imala priliku da uzivo vidis sinocni zalazak Sunca. Nebo je bilo nestvarne boje.
Tako nekako i jesmo stigli. Ali smo jurili hotel jer je bas bila guzva, puno gde god da svratimo (uz autoput). Na kraju smo spavali u Monroeville-u u Hampton Inn-u.
Reply With Quote
  #19  
Staro 17.11.2012, 08:49
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Imam drugara u Reading, Pennsylvania i on mi je pričao generalno o Penn State, o Pittsburgh i iz njegovih reči sam stekao utisak da je klima uz neka odstupanja dosta slična našoj...

On je dečko rođen tamo, pa na sve gleda drugačije nego neko naš ko je otišao tamo, ali ono što mi stalno govori da je u zadnjih godinu dana da se oseti kako sve kreće, da ima osećaj da je kriza prošla i da sve nekako oživljava.

Pittsburgh kao grad je rekao da mu se sviđa jedino zbog toga što kad odeš na Bejzbol utakmicu, sedneš na tribine i imaš jedan prosto neverovatan pogled na Downtown...

Mene taj deo USA nikad nije nešto privlačio, pogotovo Pittsburgh jer to je "čelični" grad, koji se oslanjao na nekad jaku čeličnu industriju...

A o Reading-u je ima pomešano mišljenje, ok grad a sa druge strane opet što se tiče posla kaže nema ga nešto a primanja su nešto i niža nego u ostatku USA, tako da nije nešto ni on oduševljen njime, ali rođen je tamo pa ne može biti objektivan
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #20  
Staro 02.12.2014, 14:53
AlexP AlexP je offline
Član
 
Datum prijave: 02.12.2014
US lokacija: Pittsburgh, PA
YU lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1
Nepromenjeno Pozdrav iz Pittsburgh-a

Pozdrav Dejane,

Surfujuci internetom naleteo sam na ovaj forum. Interesuje me da li jos uvek zivis u Pittsburgh-u? Ja sam se u Pittsburg doselio 2009 i prilicno mi se svidja. Nazalost nisam imao puno prilika da upoznam nekoga iz Beograda (koliko je mi je poznato oni vise idu u New York, Chicago, San Francisco, Boston...). Ja sam odrastao na Novom Beogradu i imao sam srece da zakacim bezbrizno detinjstvo, svirke sa bendovima krajem osamdesetih, urbanu kulturnu scenu grada koji se toliko promenio da nisam mogao da ga prepoznam iako sam sve vreme ziveo u njemu Ako jos uvek zivis u Pitt-u i ako si raspolozen mozda bi mogli da se upoznamo i odemo na kafu ili pivo.

Sve najbolje!

Alex
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Philadelphia, Pennsylvania Khodorkovsky Lokacije u USA 21 30.10.2017 10:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.