ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 05.04.2010, 19:15
joxx joxx je offline
Član
 
Datum prijave: 05.04.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno Ozbiljan problem - sta ako mora da se odustane

Po Marfijevom zakonu, par dana po dospecu druge koverte izjalovio mi se dogovor od ranije za mesto privremenog boravka preko bare. Jednom recju - tuga.
Sada mi ostaje samo ili da pronadjem novo privremeno boravisno mesto (sto se nece desiti) ili da se zahvalim na sansi. Da li je moguce otkazati intervju u ovom slucaju (ako nemam gde da odem, nema ni svrhe da zavlacim ni njih ni sebe), sta se placa u tom slucaju od 800 dolara takse i da li ja imam pravo da opet konkurisem u buducim izvlacenjima ili ne? Ako neko zna...
  #2  
Staro 05.04.2010, 19:23
lenhi lenhi je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.07.2009
Poruke: 258
Nepromenjeno

Ako želiš vizu u pasoš koliko znam nemožeš izbjeći 775$ koje plaćaš na razgovoru za vizu i mediciski pregled bez kog ne možeš na razgovor. U roku od 6 mjeseci moraš ući u USA od dana kad ti udare vizu u pasoš na razgovoru. Da li će to uticati na tvoje pravo da se opet prijavljuješ, to ti teško bilo ko može potvrditi da li ćeš time sebe eliminisati za ubuduće! Postoji i druga dilema, pitanje je da li će te i kad ponovo izvući, i ako ne bi ostavilo posledice tvoje odustajanje?!
Da sam ja na tvom mjestu ja bih možda kao neki anonimus to pitanje postavio tamo u Kentaki putem e-maila i smislio neko objašnjenje na koje bi oni imali volje da odgovore, da znaš da li će te ubuduće uzimati u obzir ako sad odustaneš. Možda neće odgovriti ali bih pokušao, jer osim njih niko ti ne može garantovati da je siguran odgovor ni DA ni NE! To je moje mišljenje.
  #3  
Staro 05.04.2010, 21:15
joxx joxx je offline
Član
 
Datum prijave: 05.04.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala na predlogu, ali ne vredi mi zelena karta ako nemam tamo bar privremeni smestaj ili ponudu za posao. Bez toga ni oni nemaju razlog da mi je daju. Zato i pitam. Da li je moguce (pristojno) odustati od intervjua tj. daljeg procesa i pristedeti tih 775 dolara, kad mi je vec tamo konstrukcija za snalazenje propala i samim tim i osnova po kojoj bih zelenu vizu dobio?
  #4  
Staro 05.04.2010, 21:56
Ivan33's Avatar
Ivan33 Ivan33 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.06.2009
US lokacija: LA, California
YU lokacija: Valjevo
Poruke: 48
Nepromenjeno

Teško da će te neko sa foruma podržati u odustajanju, većina odavde i ide tamo bez unapred obezbeđenog posla..a pojedinci bez poznanika, smeštaja. Naravno da možeš ''pristojno'' odustati, nazvati ambasadu i obavestiti ih da odustaješ, tj. nećeš doći na zakazani intervju pri čemu nisi u obavezi da bilo šta plaćaš.
__________________
Case No: 2010EU000025xxx
Prva koverta: 08.06.2009.
Druga koverta: 01.03.2010.
Završen lekarski: 10.04.2010.
Zakazan intervju: 29.04.2010.
Vizirani pasoši: 30.04.2010.
Dobili GC i SSN u LA, CA: Avgust 2010
  #5  
Staro 05.04.2010, 22:05
joxx joxx je offline
Član
 
Datum prijave: 05.04.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru.
Hm. Nije mi sad jasno. Zar je moguce dobiti na intervjuu zeleno svetlo, ako nemam odgovor na pitanje "sta kad stignete tamo"?
  #6  
Staro 05.04.2010, 22:09
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=joxx;14794]Hvala na odgovoru.
Hm. Nije mi sad jasno. Zar je moguce dobiti na intervjuu zeleno svetlo, ako nemam odgovor na pitanje "sta kad stignete tamo"?[/QUOTE]

Da. Nije potrebno da imas posao niti nekoga tamo (to je samo pozeljan uslov, ali ne i potreban).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #7  
Staro 05.04.2010, 22:54
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

Čovjeće ne odustaj samo zbog toga!!!Ja sam mislio da je nešto ozbiljnije razlog zbog kojega odustaješ (iako niti ovo nije mal problem ali nije niti nerješiv).Uštedi neku lovu za početak da preživiš do prvog posla,posudi ako nemaš,ali ni slućajno NE ODUSTAJ!!!
  #8  
Staro 05.04.2010, 23:19
joxx joxx je offline
Član
 
Datum prijave: 05.04.2010
Poruke: 5
Nepromenjeno

Ne treba mi neka fiksna adresa tamo? Moze i hotelski/motelski/bungalovski smestaj da prodje?
  #9  
Staro 06.04.2010, 00:32
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

[QUOTE=joxx;14798]Ne treba mi neka fiksna adresa tamo? Moze i hotelski/motelski/bungalovski smestaj da prodje?[/QUOTE]

Do sada sam cuo za jedan slucaj da su sluzbenici u ambasadi insistirali da dobiju neku adresu u SAD-u. Ne znam koliko ti je vremena preostalo do intervjua, ali mislim da vredi pitati apsolutno sve svoje poznanike koji poznaju nekoga u Americi da pitaju da li neko od njih moze da ti pomogne.
A po pitanju para, veruj mi malo je nas kojima je ovo putesetvije jeftino, ali ljudi se uvaljuju u dugove i zbog mnogo glupljih razloga. Ali ajmo jedno po jedno, prvo probaj sve sto ti pada na pamet da bi nasao neku adresu... i javi sta si uradio...
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
  #10  
Staro 06.04.2010, 01:02
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno važno

1. Ne odustaj
2. Nisi ni prvi ni poslednji koji nije imao smeštaj/posao kada je tražio vizu
3. Traži i rukama i nogama neki [I]smeštaj[/I] za čim stigneš, što jeftinije, u svojoj produkciji
4. Na intervjuu ne moraš da pominješ izjalovljenu opciju, već prosto "ej super izvukli me, ma naći ću sad sve [I]kad je sigurno[/I]"
5. U nekim zemljama (znam da ovo važi za HR i RS) ne traže da imaš obavezno adresu na kojoj ćeš [B]boraviti[/B]
6. Jedina adresa koja im "treba" je na koju da ti pošalju Zelenu Kartu kad sletiš. To ti je bilo u formularu DS-230, pitanje 11. Ako si imao adresu tamo koja više nije u opticaju, moraćeš da im daš novu na intervjuu. [URL="http://zelenalutrija.vuxys.com/index.php?action=ticket_submit&d=15"]Javi se[/URL] da ti dam adresu za to polje ako ne nađeš.
7. Ne odustaj!

Ajd' i nek' ti je sa srećom! :;D:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko dobitnik GC mora da boravi na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo? ego Vaša strana 5 27.04.2010 06:00
Problem sa vakcinama u Makedoniji pervan Stare teme 3 12.01.2010 12:41
Mora li bas odmah da se ode? greenie Stare teme 4 29.06.2009 01:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 01:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.