ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #951  
Staro 24.06.2019, 13:57
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Hahah pa moj ortak manji kamion vozi ovde na crno za 1300 nedeljno. Preko koje vize dolazis?
Da ali vrvtno je coveku isplata na w2 sto dosta znaci i vozi striktno by the elog
Reply With Quote
  #952  
Staro 24.06.2019, 20:02
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Kad sam rekao na crno mislio sam da nije imao sredjenu radnju dozvolu, dosao je na j1, a ne da vozi po 15 sati "na crno". Pa super ako nece izbijati iz kamiona za 3400-4000$, toliko moze da se zaradi i sa sasvim normalnim poslom bez nekih kvalifikacija.

Sta mu znaci sto prima platu, koja je to prednost?
Reply With Quote
  #953  
Staro 24.06.2019, 22:47
ivangradjanin ivangradjanin je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.11.2017
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Podgorica, MNE
Poruke: 71
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik reg Prikaz poruke
Moje licno iskustvo u vezi voznje kamiona:

Posle 6 meseci voznje- nemas dovoljno iskustva. Strah je jos uvek prisutan. Koncentracija pre svega.

Posle godinu dana- tek mi je onda leglo sto se kaze. blind side parkiranje urikverc, i ostalo

Posle 3 godine-smorio se onako, dobra plata. Stres

Posle 4 godine-auta se muvaju oko tebe, misle da ti mozes da kocis kao i oni. Teska smaracina.

Tada sam presekao i rekao dosta je bilo.
Te pare nisu vredne toga. Ne pokusavati to kao zanimanje, uopste, . Firme za koje mozes da radis su uzas.


Ovo je daleko najbolja definicija koju sam procitao !!!
Reply With Quote
  #954  
Staro 24.06.2019, 23:01
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ivangradjanin Prikaz poruke
Ovo je daleko najbolja definicija koju sam procitao !!!
Ljudi, ima i nasih kompanija koje imaju ugovore sa velikim prevoznicima sa stedi ture 150 200m svaki dan kuci bla bla za sasvim lepu kintu
Reply With Quote
  #955  
Staro 26.06.2019, 12:37
mikica1723 mikica1723 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2014
Poruke: 9
Nepromenjeno

green card,visa solution...oni su nasli poslodavca za mene pa su i takvi uslovi
Reply With Quote
  #956  
Staro 26.06.2019, 13:49
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Jel možeš da napišeš nešto više o tome? Tipa koji su uslovi, koliko košta i koliko traje ceo proces, koliko dugo moraš da radiš za tog poslodavca i sl.
Reply With Quote
  #957  
Staro 26.06.2019, 14:09
mikica1723 mikica1723 je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2014
Poruke: 9
Nepromenjeno

Mogu ,naravno...
procedura traje nekih 6-8 meseci od datuma prijave...nema nikakvih troskova sem u usa ambasadi 160 dolara i kasnije lekarski pregled...Visa solution je potrazivala radnike za usa preko EPSN workforce agencije ,preko koje sam se i ja prijavio...moras imati cist record...I kriminalni i saobracajni..uslov je iskustvo u voznji kamiona min 2 godine...za poslodavca moras raditi tri godine...nedeljno ti se odbija 60 dolara zbog troskova koja je prema tebi imala visa solution i na kraju ti uzmu jos 12600 dolara ako ne ostanes tri godine u firmi...ako ostanes do kraja,onda ne placas taj feeod 12600....i to je to otprilike..pitaj jos sta te zanima.mozda sam nesto preskocio
Reply With Quote
  #958  
Staro 26.06.2019, 15:14
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

[quote=mikica1723;77339]Mogu ,naravno...
procedura traje nekih 6-8 meseci od datuma prijave...nema nikakvih troskova sem u usa ambasadi 160 dolara i kasnije lekarski pregled...Visa solution je potrazivala radnike za usa preko EPSN workforce agencije ,preko koje sam se i ja prijavio...moras imati cist record...I kriminalni i saobracajni..uslov je iskustvo u voznji kamiona min 2 godine...za poslodavca moras raditi tri godine...nedeljno ti se odbija 60 dolara zbog troskova koja je prema tebi imala visa solution i na kraju ti uzmu jos 12600 dolara ako ne ostanes tri godine u firmi...ako ostanes do kraja,onda ne placas taj feeod 12600....i to je to otprilike..pitaj jos sta te zanima.mozda sam nesto preskocio[/QUOTE

Smestaj hrana sve ti treba da nadjes kapiram da je tako?

Da li si racunao kad sve odbijes troskove, koliko moze cisto da ti ostane na mesecnom nivou?
Reply With Quote
  #959  
Staro 26.06.2019, 21:05
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikica1723 Prikaz poruke
green card,visa solution...oni su nasli poslodavca za mene pa su i takvi uslovi
Kako to mislis da ti prave zelenu kartu?


Citat:
Prvobitno poslao korisnik mikica1723 Prikaz poruke
Mogu ,naravno...
procedura traje nekih 6-8 meseci od datuma prijave...nema nikakvih troskova sem u usa ambasadi 160 dolara i kasnije lekarski pregled...Visa solution je potrazivala radnike za usa preko EPSN workforce agencije ,preko koje sam se i ja prijavio...moras imati cist record...I kriminalni i saobracajni..uslov je iskustvo u voznji kamiona min 2 godine...za poslodavca moras raditi tri godine...nedeljno ti se odbija 60 dolara zbog troskova koja je prema tebi imala visa solution i na kraju ti uzmu jos 12600 dolara ako ne ostanes tri godine u firmi...ako ostanes do kraja,onda ne placas taj feeod 12600....i to je to otprilike..pitaj jos sta te zanima.mozda sam nesto preskocio
Mislim da osim ako bas nisi u frci da dodjes ovde da je ovo katastrofa od uslova.
Reply With Quote
  #960  
Staro 26.06.2019, 21:47
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

U pitanju je EB3 viza tj. nešto kao imigraciona radna viza. Realno nije toliko loša priča, dobiješ potpuno legalan status i posle 5 godina možeš da apliciraš za državljanstvo.

Takođe, malo sam čitao i ti penali nisu baš 100% legalni i moglo bi uz pomoć advokata i da se izbegne plaćanje, kao i da je 6 meseci rada za sponzora dovoljno dug period, da ne budeš sumnjiv imigracionoj službi.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.