ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » vanbracna zajednica » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.07.2016, 01:44
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
ljudi, lepo vas molim za pomoć. pisao sam članovima, niko ne odgovara. pisao sam u tri odeljka foruma, niko ništa da kaže.
imam problem, treba mi savet. kad smo popunjavali za lutriju NISMO ZNALI da se vanbračna zajednica ne priznaje i napisali smo da smo u braku. u vanbračnoj zajednici smo 5 godina, imamo dete od 4 godine. kad smo izvučeni, tek tada smo saznali da moramo biti venčani, i to smo i uradili i popunili smo 260 obrazac kao venčani.
hoće li biti problema u ambasadi? da li će imati razumevanja za nas da jednostavno nismo imali pojma da ne prihvataju vanbračnu zajednicu?
Odluka pripada diskrecionom pravu konzula koji ce odlucivati o vasem slucaju. U mnogim instancama, dobicete odgovor da cete biti diskvalifikovani, jer ste naveli netacne podatke. Medjutim, jedna od Ambasada USA navodi da i vanbracni supruznik/ca treba da se navede, ali da oboje mogu da imigriraju samo nakon vencanja. Potrudicemo se da potvrdimo ovu informaciju, u medjuvremenu najbolje bi bilo da crno-belo svi popunjavaju prijavu sa opcijama married/single a na osnovu staturnog zakona. U vasem slucaju, odstapajte ovu stranu i sacuvajte je do intervjua - u slucaju da promene ovu stranu.

Embassy of the United States, Belmopan, Belize:

Citat:
What about a common law marriage?

Applicants should include their spouse and ALL children on the lottery registration, regardless of whether they intend to immigrate. Applicants should list their legal spouse, even if they are separated and plan to divorce. Applicants with common law spouses should also list their common law spouse. In order to immigrate, the applicant would need to be legally married to their spouse. Such legal marriage may take place after the applicant registers for the Diversity Visa Lottery.
Sup.Mod.
Reply With Quote
  #22  
Staro 03.07.2016, 08:09
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SEEUSAIC Prikaz poruke
Odluka pripada diskrecionom pravu konzula koji ce odlucivati o vasem slucaju. U mnogim instancama, dobicete odgovor da cete biti diskvalifikovani, jer ste naveli netacne podatke. Medjutim, jedna od Ambasada USA navodi da i vanbracni supruznik/ca treba da se navede, ali da oboje mogu da imigriraju samo nakon vencanja. Potrudicemo se da potvrdimo ovu informaciju, u medjuvremenu najbolje bi bilo da crno-belo svi popunjavaju prijavu sa opcijama married/single a na osnovu staturnog zakona. U vasem slucaju, odstapajte ovu stranu i sacuvajte je do intervjua - u slucaju da promene ovu stranu.

Embassy of the United States, Belmopan, Belize:



Sup.Mod.
hvala. mi smo se venčali maja i poslali pre neki dan obrazac 260 kao LEGALNO VENČANI. tako da sam i ja mišljenja da je sve na konzulu da li će nas pustiti da odemo. mi nismo imali nameru da nikog lažemo, jednostavno nam nije palo na pamet da se u americi ne priznaju vanbračne zajednice tek kada smo izvučeni, jedna drugarica (koja je takođe izvučena) je rekla da moramo da se venčamo, pa smo tako i uradili
Reply With Quote
  #23  
Staro 06.07.2016, 13:49
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
hvala. mi smo se venčali maja i poslali pre neki dan obrazac 260 kao LEGALNO VENČANI. tako da sam i ja mišljenja da je sve na konzulu da li će nas pustiti da odemo. mi nismo imali nameru da nikog lažemo, jednostavno nam nije palo na pamet da se u americi ne priznaju vanbračne zajednice tek kada smo izvučeni, jedna drugarica (koja je takođe izvučena) je rekla da moramo da se venčamo, pa smo tako i uradili
Tačnije, nismo znali da ambasada ne priznaje vanbračnu zajednicu iako je prema našem Ustavu i Porodičnom zakonu bračna i vanbračna zajednica izjednačena.
Reply With Quote
  #24  
Staro 07.07.2016, 01:39
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
Tačnije, nismo znali da ambasada ne priznaje vanbračnu zajednicu iako je prema našem Ustavu i Porodičnom zakonu bračna i vanbračna zajednica izjednačena.
Moram da priznam da si me zaintrigirao svojim problemom i poslao sam ti par odgovora, nadam se da si ih video. Ne verujem da ti iko moze dati precizan odgovor, jer mi se cini da cak ni u svetu nije bilo istog slucaja, koliko sam uspeo da pronadjem. Obicno nevencani supruznici igraju sa dve prijave, a dokumentovani razlozi za odbijanje su po pravilu da neko nekog nije naveo. Ne znam, gledaj to sa vedrije strane - ako je svrha DV Lottery raznolikost stanovnistva, a do sada nije bilo takvog slucaja, mozda vam je to i plus. A s' obzirom da si (verovatno) prijavio vase dete i kao svoje kada se rodilo i zivite zajedno vec godinama, to je valjda dovoljan razlog da brak postoji i funkcionise.
Sa druge strane, valjda znas cega ce ti biti manje zao: 1000$ koliko cete otprilike izgubiti ukoliko vas odbiju ili vecite nedoumice sto niste ni pokusali.
Sada cu da skrenem malo sa teme da vidis i tudju dilemu: u DS260 postoji i pitanje/a koje/a bi se moglo/a prevesti kao: da li ste privodjeni/hapseni/osudjivani. Nikada nisam "ni mrava zgazio", a opet, jednom je policija dobila nalog da me privede na sud, jer me postar sa sudskim pozivom nije nasao na bivsoj adresi. Nisu me fizicki privodili, ali su me nazvali i rekli da "su dobili nalog za sprovodjenje i da je bolje da dodjem po njega sam, odem na sud, i vratim se sa potvrdom iz suda da sam se javio, nego da me oni sprovode i platim i 'prevoz' pride". Sudija me na kraju (kada je video o cemu se radi) osudio opomenom u iznosu od 500 dinara, a drugar advokat mi rece da je ocigledna greska drzavnih organa, jer po novom nisi duzan da se odjavis kada se prijavis na novu adresu, ali svi drzavni organi "jos to ne znaju" i da sam osudjen sa 500 dinara opomene da se ne bih zalio, jer taksa za zalbu je 640 dinara. Ali da li cu slagati ukoliko potpisem da sam privodjen, hapsen i osudjivan, ili cu slagati ukoliko potpisem da nisam? Cak sam i zvao ambasadu i rekli su mi "da ja najbolje znam jesam li ili nisam privodjen/hapsen/osudjivan" i da mi ne mogu pomoci.
Ne znam, ja cu da pokusam da dobijem vizu, sa podacima "kako ja najbolje znam", cak se nadam da ce mi intervju biti vec u oktobru, pa ako me odbiju igracu ponovo. Glavu gore.

Last edited by slucajni_prolaznik; 07.07.2016 at 01:44.
Reply With Quote
  #25  
Staro 07.07.2016, 07:03
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Moram da priznam da si me zaintrigirao svojim problemom i poslao sam ti par odgovora, nadam se da si ih video. Ne verujem da ti iko moze dati precizan odgovor, jer mi se cini da cak ni u svetu nije bilo istog slucaja, koliko sam uspeo da pronadjem. Obicno nevencani supruznici igraju sa dve prijave, a dokumentovani razlozi za odbijanje su po pravilu da neko nekog nije naveo. Ne znam, gledaj to sa vedrije strane - ako je svrha DV Lottery raznolikost stanovnistva, a do sada nije bilo takvog slucaja, mozda vam je to i plus. A s' obzirom da si (verovatno) prijavio vase dete i kao svoje kada se rodilo i zivite zajedno vec godinama, to je valjda dovoljan razlog da brak postoji i funkcionise.
Sa druge strane, valjda znas cega ce ti biti manje zao: 1000$ koliko cete otprilike izgubiti ukoliko vas odbiju ili vecite nedoumice sto niste ni pokusali.
Sada cu da skrenem malo sa teme da vidis i tudju dilemu: u DS260 postoji i pitanje/a koje/a bi se moglo/a prevesti kao: da li ste privodjeni/hapseni/osudjivani. Nikada nisam "ni mrava zgazio", a opet, jednom je policija dobila nalog da me privede na sud, jer me postar sa sudskim pozivom nije nasao na bivsoj adresi. Nisu me fizicki privodili, ali su me nazvali i rekli da "su dobili nalog za sprovodjenje i da je bolje da dodjem po njega sam, odem na sud, i vratim se sa potvrdom iz suda da sam se javio, nego da me oni sprovode i platim i 'prevoz' pride". Sudija me na kraju (kada je video o cemu se radi) osudio opomenom u iznosu od 500 dinara, a drugar advokat mi rece da je ocigledna greska drzavnih organa, jer po novom nisi duzan da se odjavis kada se prijavis na novu adresu, ali svi drzavni organi "jos to ne znaju" i da sam osudjen sa 500 dinara opomene da se ne bih zalio, jer taksa za zalbu je 640 dinara. Ali da li cu slagati ukoliko potpisem da sam privodjen, hapsen i osudjivan, ili cu slagati ukoliko potpisem da nisam? Cak sam i zvao ambasadu i rekli su mi "da ja najbolje znam jesam li ili nisam privodjen/hapsen/osudjivan" i da mi ne mogu pomoci.
Ne znam, ja cu da pokusam da dobijem vizu, sa podacima "kako ja najbolje znam", cak se nadam da ce mi intervju biti vec u oktobru, pa ako me odbiju igracu ponovo. Glavu gore.
Hvala na odgovoru. Vidim da i ti imaš svoj "slučaj".
Ja sam našao da je po našem Ustavu član 62 stav 4 vanbračna i bračna zajednica izjednačena:
- Ustavni sud je konstatovao da Ustav u članu 62. stav 2. utvrđuje da brak nastaje na osnovu slobodno datog pristanka muškarca i žene pred državnim organom, dajući, pri tom, u stavu 4. istog člana zakonodavcu ovlašćenje da uredi brak i odnose u braku i porodici. Odredbom člana 62. stav 5. Ustava utvrđeno je da se vanbračna zajednica izjednačava sa brakom, u skladu sa zakonom, čime je, po oceni Ustavnog suda, na posredan način, kroz određivanje pojma braka, ustavotvorac odredio i pojam vanbračne zajednice. Drugim rečima, izjednačavajući vanbračnu zajednicu sa bračnom, ustavotvorac je određivanje suštinskih elemenata potrebnih za nastanak vanbračne zajednice vezao za postojanje elemenata potrebnih za nastanak bračne. Kako Ustav kao jedan od konstitutivnih elemenata za zaključenje braka utvrđuje i različitost polova lica koja daju pristanak, to se, po oceni Ustavnog suda, ovaj uslov odnosi i na lica u vanbračnoj zajednici. Iz navedenog sledi da ustavnopravni pojam vanbračne zajednice podrazumeva zajednicu muškarca i žene."
(Iz presude Ustavnog suda Srbije, U-br. 347/05 od 22.07.2010. godine)

Zbog ovoga se nadam da će sve biti u redu, ali videćemo kako će sve ovo tumačiti u Kentakiju i da li će nas uopšte pozvati na razgovor.
U svakom slučaju i tebi i nama želim puno sreće.
Reply With Quote
  #26  
Staro 07.07.2016, 07:24
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
Hvala na odgovoru. Vidim da i ti imaš svoj "slučaj".
Ja sam našao da je po našem Ustavu član 62 stav 4 vanbračna i bračna zajednica izjednačena:
- Ustavni sud je konstatovao da Ustav u članu 62. stav 2. utvrđuje da brak nastaje na osnovu slobodno datog pristanka muškarca i žene pred državnim organom, dajući, pri tom, u stavu 4. istog člana zakonodavcu ovlašćenje da uredi brak i odnose u braku i porodici. Odredbom člana 62. stav 5. Ustava utvrđeno je da se vanbračna zajednica izjednačava sa brakom, u skladu sa zakonom, čime je, po oceni Ustavnog suda, na posredan način, kroz određivanje pojma braka, ustavotvorac odredio i pojam vanbračne zajednice. Drugim rečima, izjednačavajući vanbračnu zajednicu sa bračnom, ustavotvorac je određivanje suštinskih elemenata potrebnih za nastanak vanbračne zajednice vezao za postojanje elemenata potrebnih za nastanak bračne. Kako Ustav kao jedan od konstitutivnih elemenata za zaključenje braka utvrđuje i različitost polova lica koja daju pristanak, to se, po oceni Ustavnog suda, ovaj uslov odnosi i na lica u vanbračnoj zajednici. Iz navedenog sledi da ustavnopravni pojam vanbračne zajednice podrazumeva zajednicu muškarca i žene."
(Iz presude Ustavnog suda Srbije, U-br. 347/05 od 22.07.2010. godine)

Zbog ovoga se nadam da će sve biti u redu, ali videćemo kako će sve ovo tumačiti u Kentakiju i da li će nas uopšte pozvati na razgovor.
U svakom slučaju i tebi i nama želim puno sreće.
Greška...
Stav 5, a ne stav 4 kako sam ja naveo pre citiranja
Reply With Quote
  #27  
Staro 07.07.2016, 09:31
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Eh ta Amerika. Mnoge nas vencala. Brak je mnogo relativnija kategorija nego kod nas, vencava se i razvodi lakse. A konkubinat nije po Bibliji, to je za hipi Evropljane...

Na svom radnom mestu, u uzem delu ksncelarija, jedina sam sa samo jednim brakom do sada. Ne i konkubinatom (koristim ovu rec jer ona postoji na formularu za vizu za Francusku).
Reply With Quote
  #28  
Staro 07.07.2016, 13:15
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Eh ta Amerika. Mnoge nas vencala. Brak je mnogo relativnija kategorija nego kod nas, vencava se i razvodi lakse. A konkubinat nije po Bibliji, to je za hipi Evropljane...

Na svom radnom mestu, u uzem delu ksncelarija, jedina sam sa samo jednim brakom do sada. Ne i konkubinatom (koristim ovu rec jer ona postoji na formularu za vizu za Francusku).
A pederski brakovi jesu... ccc... Sačuvaj me Bože
Sve u svemu nadamo se najboljem! Idemo naoružani samopouzdanjem i dokazima da smo zajedno više od 5 godina , sa našim zakonom i njihovom odlukom da ovi iz Belizea mogu da prijave i nevenčane supružnike pa ćemo da vidimo šta će da bude.
Reply With Quote
  #29  
Staro 07.07.2016, 13:45
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
A pederski brakovi jesu... ccc... Sačuvaj me Bože
Molim pojedine clanove da se pridrzavaju pravilima foruma i povedu racuna o koriscenju recnika na istom.

Unapred zahvalan,
Moderator
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:07.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.