ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » DV-2018: Školovanje » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 28.09.2016, 22:43
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno DV-2018: Školovanje

PROGRAM: Svake godine, u organizaciji U.S. Department of State putem programa Diversity Visa dodeli se 50,000 imigrantskih viza stanovnicima zemalja iz kojih se, statisticki gledano, u U.S.A. useljava mali broj ljudi. Prijavljivanje je besplatno a odabir je slucajan (lutrijski sistem). Uslovi za ucesce u ovom programu su malobrojni, ali vrlo striktni. Zemlje koje su u poslednjih pet godina poslale nesrazmerno veliki broj imigranata u odnosu na ostale, vise od 50,000, gube pravo ucesca u ovom programu. Ucesnici se prijavljuju na osnovu zemlje rodjenja, bez obzira na to cije drzavljanstvo imaju i u kojoj zemlji trenutno zive. Ukoliko je zemlja rodjenja na spisku zemalja koje ne mogu ucestvovati u program zbog visoke stope imigracije, zainteresovani iz te zemlje mogu se prijaviti na osnovu zemlje supruznika ili roditelja, ukoliko oni nisu bili zakonski gledano stanovnici u zemlji rodjenja aplikanta, nego su u istoj boravili privremeno (skolovanje, turizam, privremeni poslovni aranzman, usavrsavanje…). Zemlje sa pravom ucesca su podeljene u sest regiona i nijedna zemlja pojedinacno ne moze dobiti vise od sedam odsto raspolozivih viza. Pripadnici istopolnih brakova imaju pravo ucesca, ukoliko je brak sklopljen u zemlji u kojoj su istopolni brakovi zakonski priznati.

SKOLOVANJE: Minimalni uslov je srednjeskolsko obrazovanje, koje je komparativno sa americkim dvanaestogodisnjim skolovanjem. To znaci da skolovanje mora biti redovno, u trajanju od cetiri godine, kao i da zavrseni predmeti u toku obrazovanja treba da odgovaraju americkim standardima: jezik, matematika, nauka, kao i ostali predmeti koji pripadaju opstem obrazovanju. Drugim recima, minimalni uslov je srednjeskolsko obrazovanje sa kojim se moze produziti skolovanje bez polaganje diferencijalnih ispita. Diplome stecene nakon studiranja na Visim skolama, Fakultetima i Univerzitetima su minimalni uslov u slucaju da je srednjeskolsko obrazovanje vanredno ili trogodisnje.

AMERICAN CORNER Novi Sad, Prezentacija DV-2018, odrzana 23. Septembra, 2016:

Na intervju u Ambasadi treba da se, osim diplome iz srednje skole, ponesu i svedocanstva na kojima pise da je skolovanje redovno. Vanredno skolovanje moze da se prihvati u retkim slucajevima (zdravstveni razlozi i slicno).

U slucaju trogodisnjeg skolovanja, moze se kao uslov priznati vise skolovanje – ukoliko je zavrseno. Kursevi i ispiti bez diplomiranja ne zadovoljavaju minimalni uslov u slucaju trogodisnjeg skolovanja, ali ta osoba moze da aplicira preko odgovarajuceg radnog iskustva.

Napomena: Tema se redovno i strogo nadgleda, svaki off topic post bice uklonjen.

Hvala na razumevanju.

Sup.Mod.

DV Lottery 2018 - Zvanicna Strana za Prijavljivanje 4. oktobar 2016 - 7. novembar 2016

DV Lottery 2018 - Instrukcije za Prijavljivanje (pdf file, Eng.)

DV Lottery 2018 - Video Instrukcije za Prijavljivanje
Reply With Quote
  #2  
Staro 29.09.2016, 18:42
Absolute beginner Absolute beginner je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Zavrsio sam redovno srednju skolu-gimnaziju po sistemu usmerenog obrazovanja, smer: knjizar-knjiznicar, i u III i IV godini nisam imao matematiku, da li to po vasem misljenju moze predstavljati problem?
Reply With Quote
  #3  
Staro 29.09.2016, 21:31
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Absolute beginner Prikaz poruke
Zavrsio sam redovno srednju skolu-gimnaziju po sistemu usmerenog obrazovanja, smer: knjizar-knjiznicar, i u III i IV godini nisam imao matematiku, da li to po vasem misljenju moze predstavljati problem?
Ne bi trebalo da bude problem, ali smo za svaki slucaj zamolili Americki Kutak Kragujevac da, ako je to moguce, postavi ovo pitanje konzulu i zaposlenima u ambasadi tokom sutrasnje prezentacije.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #4  
Staro 30.09.2016, 05:53
Absolute beginner Absolute beginner je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Puno hvala na angažovanju. U to vreme je bio specifičan sistem obrazovanja, drugačiji od današnjeg, i verujem da ima jos ljudi koji su bili deo eksperimenta u 80-im...
Reply With Quote
  #5  
Staro 03.10.2016, 15:09
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Absolute beginner Prikaz poruke
Zavrsio sam redovno srednju skolu-gimnaziju po sistemu usmerenog obrazovanja, smer: knjizar-knjiznicar, i u III i IV godini nisam imao matematiku, da li to po vasem misljenju moze predstavljati problem?
I dan danas u pojedinim srednjim strucnim skolama matematika se pohadja samo u prvom i drugom razredu. Primer za to su srednje medicinske skole. To zaista ne bi trebao da bude problem kao sto je vec napisao drugi moderator.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #6  
Staro 03.10.2016, 21:27
Absolute beginner Absolute beginner je offline
Član
 
Datum prijave: 18.11.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Nepromenjeno

Hvala Magelan, iako se ne znamo najiskrenije se nadam, gde god da si trenutno, da ti dobro ide i da si zadovoljan životom u US...
Reply With Quote
  #7  
Staro 12.03.2021, 12:32
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Na intervju u Ambasadi treba da se, osim diplome iz srednje skole, ponesu i svedocanstva na kojima pise da je skolovanje redovno. Vanredno skolovanje moze da se prihvati u retkim slucajevima (zdravstveni razlozi i slicno).

U slucaju trogodisnjeg skolovanja, moze se kao uslov priznati vise skolovanje – ukoliko je zavrseno. Kursevi i ispiti bez diplomiranja ne zadovoljavaju minimalni uslov u slucaju trogodisnjeg skolovanja, ali ta osoba moze da aplicira preko odgovarajuceg radnog iskustva.


Taman pomislih da sam zavrsio sa DSijem .....
Opet ne znam jesam li dobro popunio polje o obrazovanju

The number of educational institutions attended???

Ja sam stavio broj 1 i naveo fakultet cetiri godine, ALI nailazim da treba staviti i srednju i fakultet.

Moje pitanje je, kako da navedem TROGODISNJU SREDNJU SKOLU, PA CETVRTI STEPEN ZA KOJI SAM POLAGAO RAZLIKU PREDMETA u svakom razredu ( Masinski tehnicar)??
Ima li neko ko je u istoj situaciji, a da je popunjavao DS, da podijeli kako je popunio ovaj dio??

Znam da se ne kvalifikujem sa srednjom skolom vec sa fakultetom, ali mogu li me diskvalifikovati ako vide da nijesam naveo i srednju skolu u svom DS formularu???

Zahvaljujem
__________________
DV 2021= 19k 🥰
Reply With Quote
  #8  
Staro 20.03.2021, 00:17
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Drago86 Prikaz poruke
Na intervju u Ambasadi treba da se, osim diplome iz srednje skole, ponesu i svedocanstva na kojima pise da je skolovanje redovno. Vanredno skolovanje moze da se prihvati u retkim slucajevima (zdravstveni razlozi i slicno).

U slucaju trogodisnjeg skolovanja, moze se kao uslov priznati vise skolovanje – ukoliko je zavrseno. Kursevi i ispiti bez diplomiranja ne zadovoljavaju minimalni uslov u slucaju trogodisnjeg skolovanja, ali ta osoba moze da aplicira preko odgovarajuceg radnog iskustva.


Taman pomislih da sam zavrsio sa DSijem .....
Opet ne znam jesam li dobro popunio polje o obrazovanju

The number of educational institutions attended???

Ja sam stavio broj 1 i naveo fakultet cetiri godine, ALI nailazim da treba staviti i srednju i fakultet.

Moje pitanje je, kako da navedem TROGODISNJU SREDNJU SKOLU, PA CETVRTI STEPEN ZA KOJI SAM POLAGAO RAZLIKU PREDMETA u svakom razredu ( Masinski tehnicar)??
Ima li neko ko je u istoj situaciji, a da je popunjavao DS, da podijeli kako je popunio ovaj dio??

Znam da se ne kvalifikujem sa srednjom skolom vec sa fakultetom, ali mogu li me diskvalifikovati ako vide da nijesam naveo i srednju skolu u svom DS formularu???

Zahvaljujem
Zdravo.
Ja sam aplicirao prošle godine u oktobru pa bi trebao 6 juna da provjerim dali sam izabran na lutriji.
Ja sam odabrao High school with degree mada me malo zbunilo sa ili bez degree jer neznam kako oni to računaju po svom.
Završio sam 3-godišnju monter centralnog grijanja i poslije toga godinu za mašinskog tehničara.Neznam.sad dali se to priznaje za high school with degree,a nemam mnogo iskustva na cnc.Radio sam 10 mjeseci u Sloveniji i 3 mjeseca u Češkoj.Radio sam na cruiseru 5 godina.
Bojim se šta će se desiti na interview,dali će priznati školu ili iskustvo

LP i mnogo sreće
Reply With Quote
  #9  
Staro 21.03.2021, 15:51
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Questionados Prikaz poruke
Zdravo.
Ja sam aplicirao prošle godine u oktobru pa bi trebao 6 juna da provjerim dali sam izabran na lutriji.
Ja sam odabrao High school with degree mada me malo zbunilo sa ili bez degree jer neznam kako oni to računaju po svom.
Završio sam 3-godišnju monter centralnog grijanja i poslije toga godinu za mašinskog tehničara.Neznam.sad dali se to priznaje za high school with degree,a nemam mnogo iskustva na cnc.Radio sam 10 mjeseci u Sloveniji i 3 mjeseca u Češkoj.Radio sam na cruiseru 5 godina.
Bojim se šta će se desiti na interview,dali će priznati školu ili iskustvo

LP i mnogo sreće
Sto se tice iskustva, ima neki sajt gdje tacno provjeravas da li se tvoj posao racuna i u kojoj je kategoriji. Neko sa vise iskustva moze da ti kaze o tome. Ja sam isto vanredno zavrsio za masinskog tehicara... u ds sam unio sve diplome, ukljucujuci i trogodisnju... i fakultetsku...bolje nego da nesto krijem.
__________________
DV 2021= 19k 🥰
Reply With Quote
  #10  
Staro 21.03.2021, 17:00
Questionados Questionados je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.03.2021
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Drago86 Prikaz poruke
Sto se tice iskustva, ima neki sajt gdje tacno provjeravas da li se tvoj posao racuna i u kojoj je kategoriji. Neko sa vise iskustva moze da ti kaze o tome. Ja sam isto vanredno zavrsio za masinskog tehicara... u ds sam unio sve diplome, ukljucujuci i trogodisnju... i fakultetsku...bolje nego da nesto krijem.


Što se tebe tiče ti 100% ćeš uspjeti.
Poslao sam im email pa čekam,valjda sutra odgovore.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
dv-2018, skolovanje, uslovi prijave

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Školovanje u USA - lični primer Zana Vodič za emigrante 304 05.03.2022 23:19
Lutrija za Zelenu Kartu DV-2018 Prijavljivanje GrujaSM Prijava na Lutriju 994 20.11.2017 16:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:49.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.