ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Jedno razmišljanje » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.04.2010, 06:00
D$D's Avatar
D$D D$D je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.09.2008
US lokacija: Chicago,Wheaton IL
Poruke: 123
Nepromenjeno Jedno razmišljanje

E evo i ja da se javim nakon nekog vremena.
Ovo razmisljanje cu da podelim sa svima vama a moze da se tice svih nas koji smo ovde i vas koji tek treba da dodjete.
Pricajuci pre nekoliko dana kad smo se sreli kod dreamersa i dok nismo usli u stanje suzene svesti (citaj napili se) pala mi je jedna ideja na pamet.
Ne znam koliko je to ostvarljivo al oni koji su duze ovde i koji su drustveno aktivni to verovatno ce znati bolje od mene (Dreamers, Zana, Srdjevic i ostali)
Naime o cemu se radi,zeleo bih da znam koliko je realno moguce osnovati ovde fondaciju, nevladinu organizaciju i tako to.
Da li neko zna kolike su obaveze ako se ima neka organizacija koja bi se recimo bavila humanitarnim radom.
Sta imam na umu, video sam da ovde ljudi nasi koje poznajem uplacuju donacije kojekakvim organizacijama i udruzenjima a sve sa ciljem umanjena poreske osnovice na kraju godine tj da im se vrati nesto novca.
znam da se prijave donacija do iznosa od 500$ ne proveravaju.
E sad kad bi neko ko ima energije i vremena mogao da se bavi sa tim mislim da ne bi bilo lose da ova nasa mala grupa osnuje jednu takvu org. koja bi se bavila problemima nasih novih imigranata koju dodju ovde u vidu kojekakvih pomoci mislim na finansijsku pre svega a onda na ostale vidove.
Svi mi drugi bi mogli da npr uplatimo po neki iznos novca koliko ko moze za tu organizaciju s tim sto bi to mogli da prijavimo na tax-u.
Sigurno znam da se prijava do 500$ ne proverava na taksi.
ovim potezom bi svi mi imali koristi samo bi trebala jedna osoba da se bavi sa tim.
Sad bi voleo da cujem vasa misljenja i da vidim da li bi neko od ovih gore navedenih hteo i mogao da se bavi sa tim posto su oni najvise i angazovani na ovom forumu.To je jedna ideja druga bi mozda mogla da se nazove pomoc u nevolji.
opet npr da se udruzimo svi mi koji imamo volje i zelje da napravimo jedan mali fond npr u koji bi mogli da uplacujemo opet koliko ko moze mesecno
npr da svako od nas uplati bar po 10$ koliko nas ima ovde na forumu mogla bi lepa svota novca da se skupi.
Onda kad ko dolazi opet npr da se javi Zani, Srdjevicu ili bilo kom drugom ko bi bio zaduzen za taj posao da podigne novac i da toj osobi.
Bilo bi lepo da taj ko dobije taj novac onda kad bude u mogucnosti da ga vrati nazad u fond ili na racun.
Ne bi to bili verovatno neki veliki novci al bi svakako mogli da pomognu.
znam da bi bio problem to sto ljudi bi vise ljudi dolazilo u isto vreme

Ponovio bih da bi voleo da cujem sta vi mislite o tome i dodao bi reci jednog naseg svestenika oca Nikolaja koji je rekao cini drugima ono sto bi zeleo da drugi cine tebi.
Ovo sam izneo kao ideju a oni koji su ovde duze i koji su upuceni u ovaj nacin zivota ovde neka nastave ako hoce.
Pozdrav svima
Reply With Quote
  #2  
Staro 20.04.2010, 10:25
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Sa aspekta jednog od prvih potencijalnih korisnika, u potpunosti podrzavam, ali sta to vredi kad se ne pitam...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #3  
Staro 20.04.2010, 11:03
Marko3's Avatar
Marko3 Marko3 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2010
Poruke: 93
Nepromenjeno

Da,dobra ideja pogotovo ova druga!Ali kao i dreadnot ja sam još sa druge strane bare!
Reply With Quote
  #4  
Staro 20.04.2010, 15:57
barajevo31 barajevo31 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.11.2009
Poruke: 62
Nepromenjeno

Nešto kao banka za siromašne, bez kamata.

http://www.wikihow.com/Start-a-501c3...t-Organization
http://www.snpo.org/resources/startup.php
http://foundationcenter.org/getstart...nonprofit.html

Čini mi se da je ovo teško izvodljivo bez advokata ali ideju podržavam. Možda bi bilo bolje i manje komplikovano da se ta ideja realizuje u privatnoj režiji što znači da se osnuje taj "fond" ali bez papira. Skupite se organizači u jedan tim i neko od "stare škole" ako ima vremena neka bude zadužen za novac (banka) i onda tim novcem upravljate kada dodje vreme za nove imigrante koji će da apliciraju za novčanu pomoć kod vas. U bilo kom slučaju (org. ili ne) vi nikoga ne možete naterati da taj novac posle i vrati jer se radi o dobrotvornim svrhama. To upamtite. Vraćanje zavisi od ljudi samih ali verujem da to može da funkcioniše dok su grupe male.

Na koji način će se pomoć deliti ja ne bih palamudio ali ako se svaki mesec uplati po jedno 10$ - 50$, na kraju godine skupili bi dovoljno novca za pomoć nekoliko članova. Novi članovi bi takodje mogli da upaćuju po 10$ mesečno (što nije velika svota) + da vrate "pozajmljeni" novac kada budu u stanju.

Ja sam hteo da startujem humanitarnu organizaciju ali ovde kod nas i znam da postoje stroga pravila što se tiče primanja i podizanja novca i ne može tu svaka ideja da prodje tj. da se kvalifikuje za organizaciju. Pored toga postoji hiljadu pravila kojih se treba držati pa još razni departmenti koji zuje oko glave i gledaju pod prste. Previše brige oko jedne male stvari a kazne su nego male. Zbog tog razloga kažem da je bolje ako se ovo uradi na vlastitu ruku i verujem da imamo vsi poverenja u starije članove koji već žive u Americi i da neće niko da proklizne sa novcem.
__________________
30. 11. 2009 - Prijava za DV 2011
01. 07. 2010 - Not selected
30. 10. 2010 - Prijava za DV 2012
15. 07. 2011 - Not selected
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.04.2010, 16:22
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik barajevo31 Prikaz poruke
Čini mi se da je ovo teško izvodljivo bez advokata ali ideju podržavam. Možda bi bilo bolje i manje komplikovano da se ta ideja realizuje u privatnoj režiji što znači da se osnuje taj "fond" ali bez papira. Skupite se organizači u jedan tim i neko od "stare škole" ako ima vremena neka bude zadužen za novac (banka) i onda tim novcem upravljate kada dodje vreme za nove imigrante koji će da apliciraju za novčanu pomoć kod vas. U bilo kom slučaju (org. ili ne) vi nikoga ne možete naterati da taj novac posle i vrati jer se radi o dobrotvornim svrhama. To upamtite. Vraćanje zavisi od ljudi samih ali verujem da to može da funkcioniše dok su grupe male.
Ali ako se osnuje fond bez papira, onda nista od takse. Ja mislim da je ideja super, samo treba malo vise rada i informacija oko realizacije. Anyway, count me in!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.04.2010, 16:43
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Thumbs up sneak preview :)

Radimo aktivno na tome već dugo. Gledaću ovih dana da vam napišem nešto više na tu temu ovde, pošto zvanično saopštenje neće skoro... treba prvo sve legalno zaokružiti, komplikacija je na kvadrat. Kad to završimo, svi ste dobrodošli.


Drago mi je da podržavate ovakav projekat.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #7  
Staro 20.04.2010, 19:00
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno

Pitajte nasu cenjenu manekenku Katarinu Rebracu ili njenu jos cenjeniju majku za savet kako da sve to zaokurizite i organizujete zakonski
Reply With Quote
  #8  
Staro 21.04.2010, 00:32
nevena's Avatar
nevena nevena je offline
Član
 
Datum prijave: 31.10.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 26
Nepromenjeno

odlična ideja, spoj lepog i korisnog, novopridošlima bi svaki gest i najmanje pažnje i podrške bio od značaja, dok bi donatorima fondacije, kao poreskim obveznicima, pravo na olakšice bilo priznato.
dopada mi se, i da sam tamo, bezrezervno bih poduhvat podržala. u svakom smislu.

@lala

bez uvrede, ali ovi se ljudi bave ozbiljnom mišlju, nije se šaliti sa tim
Reply With Quote
  #9  
Staro 21.04.2010, 00:43
scum scum je offline
Član
 
Datum prijave: 10.05.2008
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Nesto slicno sam video u Britaniji kada su Pakistanci/Indijci u pitanju. To nije nista zvanicno ali svi znaju za to. Imaju te interne fondove za pomoc novim "Pakijima" koji su, doduse, na daleko vecem nivou (par hiljada funti kesha, stan i sl.), medjutim stekao sam utisak da tu nema "izvrdavanja", tako da se to sve kasnije vrati za sledeceg i tako redom....
E sad, koliko bi to funkcionisalo kada su Srbi, poznati po svojoj "slozi", u pitanju, nemam pojma, ali sto se mene tice, imate podrsku
__________________
16. 11. 2009. - Prijava na DV 2011

xx. 05. 2010. - Stiže prva koverta
xx. xx. 2011. - Ostvarenje mojih snova
Reply With Quote
  #10  
Staro 21.04.2010, 09:50
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Ideja je dobra. Pogotovu što bi po nekom pravilu, kako se povećava broj imigranata, povećavao se i broj ljudi koji uplaćuje po tih $10-$50 ... koliko može i želi mesečno. Sumnjam da bi se organizatori svega toga okupili samo da bi uzeli pare i pobegli.
A sad, za mene je dovoljna, beskonačno zahvalna, pomoć da mi neko samo nađe stan.
Ako ne nađem posao pre dolaska, da me uputi gde da potražim.
Da mi pomogne da kupim auto (koji plac, kako oko registracije, takse, osiguranja).
A tog trenutka kad dobijem prvu kovertu, postajem instant tvrdica Da sve to lepo mogu da platim kad dođem.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Imam jedno pitanjce.. Andrija89 Vaša strana 1 04.03.2013 18:53
Samo dva pitanja i jedno glupo ;) Alexa Stare teme 7 26.10.2009 18:38
Jedno pitanje u vezi odlazka u USA srboljub89 Stare teme 10 03.08.2009 15:07

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:10.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.