ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 08.11.2012, 08:10
peja's Avatar
peja peja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.11.2012
US lokacija: u nekoj lepoj i finoj državi, kad me izvuku odlučiću ;)
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 121
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja onu drugu temu kontam kao izbor za najbolje mesto za ljude sa decom sto mislim da nema odgovor. Svugde ljudi imaju decu.
Zato sam i otvorio ovu temu, nekako da bude specifična

Citat:
Prvobitno poslao korisnik landlord Prikaz poruke
Mi smo dobili prinovu kad mso vec dosli ovdje i do sada smo imali pomoc od moje mame i suprugine. Svaka dodje na 6 mjeseci pa se mijenjaju.

Sto se tice vrtica stvarno ne znam jer to nismo ni gledali jos.

Oprema za bebe je povoljna i ima svega za kupiti. Dobra stvar ovde je sto prije nego se zena porodi dobiju se pokloni. Mi smo tu dobili jako puno stvari, krevetic, stolicu za bebu, lezaljku...

Beba mora imati svoje sjediste u autu, pa smo kupili neka kolica koja vec sodju sa tom korpom koja se prenosi iz kolica u auto.

Garderoba za bebe se moze naci jako povoljno i ima stvarno svega i svacega. Super prodavnice su Carter's, toys'r'us/babies'r'us...

Sto se pelena tice mi sada koristimo velicinu 4, i to je nekih 48 dollara za 192 komada.
Formula za bebe je oko 22 dollara za nekih 650 grama. Mi koristimo marku Enfagrow/Enfamil.

Pitajte ako vas jos nesto zanima.
Hvala na kratkom ali sadržajnom opisu! Mene zanima zdrastveno za bebu, malu decu, kako je to rešeno?
Da li se ide kod privatnog pedijatra, kakve su cene?
Kako oko vakcina, da li je isti sistem kao u Srbiji, pročitao sam da se vaše dete rodilo u Americi, pa je krenulo na vakcinaciju po Američkom sistemu?


Citat:
Prvobitno poslao korisnik dinna3008 Prikaz poruke
Evo da se i ja oglasim na ovu temu.
Mi smo došli u Ameriku prije (za 3 dana) će biti mjesec dana. I nas su na počeku polaska brinule iste stvari kao i vas u prethodnim postovima.
Iako je mene najviše brinuo let od 19h i kako će djeca to podnijeti jer i je to bilo pvo iskustvo leta avionom, i to odmah na najduži mogu let...selidba na drugi kontinent.
Mi imamo dječaka 3 godine i kćerku 7 godina. Već smo se snašli. Upisali smo kćerku u drugi razred osnovne škole, trenutno muž samo radi pa se ja brinem o djeci, ako se i ja zaposlim onda će i dječak sigurno krenuti u vrtić.
Velika je lepeza izbora vrtića, kako naši ljudi kažu kol'ko para tol'ko muzike, tako da svako može izabrati šta mu odgovara. Što se tiče dječije opreme moja su djeca sad veća pa nam ne trebaju pelene, ali u šopinzima sam vidjela da su cijene sigurno jedno dva do tri puta niže na kompletnu dječiju opremu (hrana, odjeća i obuća) nego što je to kod nas bio slučaj.
Ako ima neko još nešto da me pita ...pitajte
Prvo da Vam čestitam na odlučnosti i odlasku u Ameriku sa dvoje male dece, čitao sam Vaše ranije postove i baš me je zanimalo kako ste se snašli!
Kako ste rešili zdrastveno za decu? Da li ste nešto radili po tom pitanju?
Kako Vam se čini Houston za decu?

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dinna3008 Prikaz poruke
Prije nego što smo krenuli na daleki put i osvajanje neviđenog i nepoznatog rezervisali smo preko interneta hotel na dvije sedmice. Dok smo bili u hotelu i čekali ssn broj pregledali smo ponude za stanove i poslove, kad smo dobili broj (iznenadili smo se kako je to bilo brzo) ali zaista nekih 7dana, odmah smo poslali aplikaciju za stan jer drugačije je kad se stan vidi uživo nego na slikama i kad stanodavac vas vidi lično kao normalne i porodične ljude. I onda počinje avantura...naravno kao i svi nemamo auto...naravno stan je daleko od našeg hotela gdje se nalazimo...također svi idemo da vidimo stan (nas četvero) ...sve na google earth izgleda relativno blizu ali kad kreneš nikad tome nema kraja.
Tako mi idemo malo pješke do najbliže sutobuske stanice, sjedemo u autobus i vozimo se, i vozimo se i tako nekih 30 minuta (autobus na svakom mogućem ćošku stoji da poludiš)...onda izađemo iz autobusa broj 1. i čekamo autobus broj 2. čekamo ga nekih 30minuta...konačno dolazi autobus broj 2. sjedamo u autobus i vozimo se sad nekih 45minuta... kraj putovanja izlazimo iz autobusa i opet nekih 10 minuta pješke i tu smo gdje nam je stan, pogledamo stan, svidio nam se i cijenom i izgledom, jako lijepo naselje, malo kriminala, mirno i ugodno, odmah završimo oko ugovora i platimo depozit i onda ide avantura nazad do hotela vožnje autobusom.
Tako isto smo predavali i za poslove (u nekoj si nultoj poziciji dok se ne dobije ssn broj) jer za svaki skoro oglas za posao traže taj broj.
Djevojčica nema problema sa engleskim jezikom učila ga je i prije nego što smo i kenuli, naravno nije sad da tečno govori engleski ali zna se sporazumjeti i tražiti šta hoće i zna razumjeti šta se od nje traži, tako da je ona oduševljena školom pogotovo školskim autobusima za koje ona kaže da su isti kao u crtanim filmovima kao i sve ostalo u školi.


ja sam se baš raspisala

pitajte dalje
Slobodno pišite, uživamo u čitanju Vaših postova i jedva čekamo da napišete još nešto!
Da li ste uspeli da nađete stan / posao?
__________________
DV-2014 - first application for GC !
DV-2014 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2015 - second application for GC !
DV-2015 - the Entry HAS NOT BEEN SELECTED !

DV-2016 - third application for GC. Never give Up!
Reply With Quote
  #12  
Staro 08.11.2012, 08:53
Suncica's Avatar
Suncica Suncica je offline
Član
 
Datum prijave: 28.10.2012
YU lokacija: Beograd
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dinna3008 Prikaz poruke
Evo da se i ja oglasim na ovu temu.
Mi imamo dječaka 3 godine i kćerku 7 godina. Već smo se snašli. Upisali smo kćerku u drugi razred osnovne škole, trenutno muž samo radi pa se ja brinem o djeci, ako se i ja zaposlim onda će i dječak sigurno krenuti u vrtić.
Ako ima neko još nešto da me pita ...pitajte
Mene interesuje koliko je znala engleski pre nego što ste stigli? Napisali ste da ga je učila, ali u kojoj meri? Moja je sada drugi razred, a razmišljam u varijanti šta bi bilo kad bi bilo - da se preselimo u USA, moja bi bila IV razred. Engleski uči od pete godine, nevezano za školu, ali mislim da je to nedovoljno da bi se odmah uklopila u nastavno gradivo. Za koliko deca progovore engleski tamo? Da li se knjige kupuju? Koliko traje nastava? Da li ima produženi boravak? Da li učitelji posebno rade s njima?
Priče o deci nikad dosta, svako iskustvo dobrodošlo.
Reply With Quote
  #13  
Staro 08.11.2012, 14:22
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik peja Prikaz poruke
Zato sam i otvorio ovu temu, nekako da bude specifična



Hvala na kratkom ali sadržajnom opisu! Mene zanima zdrastveno za bebu, malu decu, kako je to rešeno?
Da li se ide kod privatnog pedijatra, kakve su cene?
Kako oko vakcina, da li je isti sistem kao u Srbiji, pročitao sam da se vaše dete rodilo u Americi, pa je krenulo na vakcinaciju po Američkom sistemu?




Prvo da Vam čestitam na odlučnosti i odlasku u Ameriku sa dvoje male dece, čitao sam Vaše ranije postove i baš me je zanimalo kako ste se snašli!
Kako ste rešili zdrastveno za decu? Da li ste nešto radili po tom pitanju?
Kako Vam se čini Houston za decu?



Slobodno pišite, uživamo u čitanju Vaših postova i jedva čekamo da napišete još nešto!
Da li ste uspeli da nađete stan / posao?
Nema još ni mjesec dana uspjeli smo da muž nađe posao, imamo stan i kupili smo auto.
Reply With Quote
  #14  
Staro 08.11.2012, 14:25
oki9 oki9 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.10.2012
Poruke: 52
Nepromenjeno

dina,
ja jos samo ovo da pitam, pored ostalog sto su te pitali u vezi dece, u hotelu ste prve dve nedelje (da li ste adresu hotela naslovili kao adresu u dokumentaciji za intervju? prihvatili su to?)
da li su vam, kad ste isli da razgledate stan, trazili kreditnu istoriju, i da li su vam pravili problem oko toga..bilo za stan bilo za rentiranje i kupovinu kola?
znam da je nulta tacka za posao, nego kako?...videli oglas usli i prijavili se, ili ste imali nekoga da vas uputi i preporuci za taj posao..kao i koji tip posla je u pitanju..
hvala unapred na odgovorima, i srecno u daljem zivotu
Reply With Quote
  #15  
Staro 08.11.2012, 14:32
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Suncica Prikaz poruke
Mene interesuje koliko je znala engleski pre nego što ste stigli? Napisali ste da ga je učila, ali u kojoj meri? Moja je sada drugi razred, a razmišljam u varijanti šta bi bilo kad bi bilo - da se preselimo u USA, moja bi bila IV razred. Engleski uči od pete godine, nevezano za školu, ali mislim da je to nedovoljno da bi se odmah uklopila u nastavno gradivo. Za koliko deca progovore engleski tamo? Da li se knjige kupuju? Koliko traje nastava? Da li ima produženi boravak? Da li učitelji posebno rade s njima?
Priče o deci nikad dosta, svako iskustvo dobrodošlo.
Ne znam tačno da vam kažem koliko je znala ali zna dovoljno da zna da razumi šta se od nje traži da uradi u školi, zna da traži ako joj nešto treba, zna da se sporazumi, nije sad brilijantan engleski ali super joj ide.
I mene je brinulo kako će u školi joj biti ali kad smo razgovarali sa učiteljicom samo nam je rekla ništa se vi ne sekirajte djeca uvijek nađu načina da se razumiju.
Knjige mi nikakve nismo kupili, oni dobiju jednom sedmično na isprintanom papiru zadaću za cijelu sedmicu i to imamo i radimo svaki dan kad dođe iz škole. Morali smo kupiti samo composition book (sveske) nisu kao naše, imaju neke drugačije linije ali su puno ljepše i praktičnije za pisanje velikih i malih slova.
Za produženi boravak trenutno ništa ne znam (ne treba mi trenutno je ja ne radim još uvijek), ali ona je u školi od 08.30 ujutro do ¸15.15 popodne, imaju doručak ujutro oko 08.00h koji je besplatan za sve, popodne imaju ručak košta $2.50 i poslije užina, uglavnom škola je jako lijepa, prijatna atmosfera, svi ljudi, nastavno osoblje, učenici, roditelji su jako ljubazni i uljudni da ne možete povjerovati, niko nije namrgođen ili nerapoložen to je prvo što vas fascinira kad upoznate ljude.

Neko me pitao za zdravstveno ostiguranje, iskreno puno o tome još ne znam jer dok smo došli sebi i smjestili se u stan muž je dobio posao i tako da djeca imaju osiguranje preko njega, ali sigurno ima i opcija za besplatno osiguranje za osobe koje ne rade i koje nemaju zdravstveno osiguranje.
Prilikom upisa u školu ponijeli smo karton zdravstveni koji je ovjeren kad smo radili ljekarski za vize, oni su to pregledali i rekli nam da mora jojš da primi vakcinu za hepatiis A da bi bilo upisana u školu, otišli smo u nama našu najbližu kliniku Walgreens, zakazali termin i dobija vakcinu, cijena $59,90 i sutradan je bila u školi.
Za prvi dan škole morali smo samo još kupiti uniformu (nema ljepše stvari od toga, nema ujutro razmišljanja šta će obući....uniforma i to je to
Reply With Quote
  #16  
Staro 08.11.2012, 14:38
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik oki9 Prikaz poruke
dina,
ja jos samo ovo da pitam, pored ostalog sto su te pitali u vezi dece, u hotelu ste prve dve nedelje (da li ste adresu hotela naslovili kao adresu u dokumentaciji za intervju? prihvatili su to?)
da li su vam, kad ste isli da razgledate stan, trazili kreditnu istoriju, i da li su vam pravili problem oko toga..bilo za stan bilo za rentiranje i kupovinu kola?
znam da je nulta tacka za posao, nego kako?...videli oglas usli i prijavili se, ili ste imali nekoga da vas uputi i preporuci za taj posao..kao i koji tip posla je u pitanju..
hvala unapred na odgovorima, i srecno u daljem zivotu
Kad smo išli da iznajmljujemo stan tražili su kreditnu istoriju, jedva smo se dogovorili sa ljudima da nam izdaju kiriju naravno to ima i svoju cijenu depoziti i kako se dogovorite koliko još kirija unaprijed, uglavnom teško je naći stan jer ljudi se vas boje oni ne razumiju kakve to mi papire imamo kako smo došli i boje se da im ne pobjegnemo kad nam oni izdaju stan i ne platimo, je nemaju nikakvih podatak o nama...ali eto upjeli smo naći stan i smjestiti se.
Za auto ista priča, nema gdje nismo išli i bukvalno molili da nam prodaju auto... ali čim bilo kod od nas dvoje dobije posao ondmah sve bude lakše...tako je muž dobio posao, malo smo sačekali, i otišli i kupili autp, naravno sve je nekako veće cijene jer ste novi u državi i svi vas drugačije gledaju.
Poslove smo tražili preko craigliste, ima poslova sve zavisi od toga šta želite da radite, moj vam je savjeta krenite od što kažu minimalca pa polako ka gore, bolje išta para nego ništa, ne pucajte odmah na visoke pozicije za radna mjesta iako i tu ima i sreće i sudbine i svega...samo pedajite aplikacije za posao neko će nazvati vas
Reply With Quote
  #17  
Staro 08.11.2012, 14:41
dinna3008 dinna3008 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 20.04.2012
US lokacija: Houston
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 60
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik peja Prikaz poruke
Zato sam i otvorio ovu temu, nekako da bude specifična



Hvala na kratkom ali sadržajnom opisu! Mene zanima zdrastveno za bebu, malu decu, kako je to rešeno?
Da li se ide kod privatnog pedijatra, kakve su cene?
Kako oko vakcina, da li je isti sistem kao u Srbiji, pročitao sam da se vaše dete rodilo u Americi, pa je krenulo na vakcinaciju po Američkom sistemu?




Prvo da Vam čestitam na odlučnosti i odlasku u Ameriku sa dvoje male dece, čitao sam Vaše ranije postove i baš me je zanimalo kako ste se snašli!
Kako ste rešili zdrastveno za decu? Da li ste nešto radili po tom pitanju?
Kako Vam se čini Houston za decu?



Slobodno pišite, uživamo u čitanju Vaših postova i jedva čekamo da napišete još nešto!
Da li ste uspeli da nađete stan / posao?
Hvala Peja, želim i vama puno sreće
Iskreno kako nam sve sviđio Houston...znaš kako naši kažu: Legao nam ko budali šamar
Svi se osjećamo ovdje jako lijepo, osjećam se kao kod kuće, slobodno, sigurno (policija 100m od našeg stana lijepo i ugodno, volimo vrelinu Teksasa i njihovu vručinu, imamo gdje prošetati svaki dan preko, puta nam je park za djecu... mogu da prošetam do kćerkine škole (inače je to nemoguće u drugim krajevima Houstona)... sve u svemu zadovoljni smo
Reply With Quote
  #18  
Staro 08.11.2012, 15:39
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik peja Prikaz poruke

Hvala na kratkom ali sadržajnom opisu! Mene zanima zdrastveno za bebu, malu decu, kako je to rešeno?
Da li se ide kod privatnog pedijatra, kakve su cene?
Kako oko vakcina, da li je isti sistem kao u Srbiji, pročitao sam da se vaše dete rodilo u Americi, pa je krenulo na vakcinaciju po Američkom sistemu?
U vrijeme trudnoce supruga je bila osigurana preko mene (firme u kojoj sam tada radio). Za to osiguranje smo placali oko $400 mjesecno za nas dvoje (ako se dobro sjecam). Porod kosta tipa $18000, naravno jako veliki dio ove cijene plati osiguranje i mi smo platili izmedju $2000-3000
Uglavnom dobijete jako puno razlicitih racuna: od bolnice (oko $1500), od doktora, od anesteziologa($300), od udruzenja u kojem je taj doktor...

Uglavnom kad dobijete sve te racune, zovete njihove naplatne sluzbe i dogovarate se oko placanja. Mi jos uvijek placamo bolnicu i to je nekih $90 mjesecno. Anesteziologu smo placali po $35 mjesecno.. Uglavnom oko ovih stvari se mozete dogovarati i pregovarati sa njima.

Dakle, ova cijena ce zavisiti od vrste osiguranja koje imate i ni u kojem slucaju necete platiti vise nego sto smo mi platili. Nasa prijateljica koja je imala HMO tip osiguranja nije platila ni dollara za porod. Ali kod mene nije bio ovaj tip osiguranja tako da smo mi to morali platiti.

Sto se tice redovnih pregleda, mislim da su svi bili besplatni. Kad smo je vodili kod doktora radi upale grla, radili su neki test da vide jel virusna upala i za taj pregled smo platili $90.

Takodjer smo imali i jedan posjet hitnoj koji smo platili oko $290. Tretman koji smo imali u hitnoj ne mogu da opisem rijecima. To je nesto stvarno super i na takvom nivou da vam ne mogu opisati. Nakon izlaska iz hitne, nismo znali koliki ce racun biti, ali sam rekao koliko god bude vrijedi platiti i imati takvu opremu i uslugu.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #19  
Staro 08.11.2012, 16:13
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dinna3008 Prikaz poruke
Ne znam tačno da vam kažem koliko je znala ali zna dovoljno da zna da razumi šta se od nje traži da uradi u školi, zna da traži ako joj nešto treba, zna da se sporazumi, nije sad brilijantan engleski ali super joj ide.
I mene je brinulo kako će u školi joj biti ali kad smo razgovarali sa učiteljicom samo nam je rekla ništa se vi ne sekirajte djeca uvijek nađu načina da se razumiju.
Knjige mi nikakve nismo kupili, oni dobiju jednom sedmično na isprintanom papiru zadaću za cijelu sedmicu i to imamo i radimo svaki dan kad dođe iz škole. Morali smo kupiti samo composition book (sveske) nisu kao naše, imaju neke drugačije linije ali su puno ljepše i praktičnije za pisanje velikih i malih slova.
Za produženi boravak trenutno ništa ne znam (ne treba mi trenutno je ja ne radim još uvijek), ali ona je u školi od 08.30 ujutro do ¸15.15 popodne, imaju doručak ujutro oko 08.00h koji je besplatan za sve, popodne imaju ručak košta $2.50 i poslije užina, uglavnom škola je jako lijepa, prijatna atmosfera, svi ljudi, nastavno osoblje, učenici, roditelji su jako ljubazni i uljudni da ne možete povjerovati, niko nije namrgođen ili nerapoložen to je prvo što vas fascinira kad upoznate ljude.

Neko me pitao za zdravstveno ostiguranje, iskreno puno o tome još ne znam jer dok smo došli sebi i smjestili se u stan muž je dobio posao i tako da djeca imaju osiguranje preko njega, ali sigurno ima i opcija za besplatno osiguranje za osobe koje ne rade i koje nemaju zdravstveno osiguranje.
Prilikom upisa u školu ponijeli smo karton zdravstveni koji je ovjeren kad smo radili ljekarski za vize, oni su to pregledali i rekli nam da mora jojš da primi vakcinu za hepatiis A da bi bilo upisana u školu, otišli smo u nama našu najbližu kliniku Walgreens, zakazali termin i dobija vakcinu, cijena $59,90 i sutradan je bila u školi.
Za prvi dan škole morali smo samo još kupiti uniformu (nema ljepše stvari od toga, nema ujutro razmišljanja šta će obući....uniforma i to je to
Samo da te ispravim, NEMA opcija za besplatno osiguranje ako ne radis.
Ako ne radis: imas dvije opcije:- nemati zdravstveno osiguranje - sebi sam placati zdravstveno osiguranje. (ovo je odrasle)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #20  
Staro 08.11.2012, 18:13
Photographer Photographer je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2011
US lokacija: SF Bay area
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

Nekoliko stvari.

1. Vakcine

Niko vam ne sme traziti vakcinu za upis u skolu. Zabranjeno je zakonom i nesmeju da vas odbiju ako ne zelite da vakcinisete decu.


2. Zdravstveno osiguranje

Ima besplatno i u Kaliforniji je to Medi-CAL i moguce ga je dobiti cak i ako niste preko 65 godina starosti. Besplatno je i pokriva (skoro)sve. Jednostavno je potrebno da imate tj. nemate prihode i da imate veoma malu sumu na racunu.

Za decu postoji CHIP program koji je skoro besplatan (nesto mizerno se placa) i dete je osigurano do 18. godine.

@mikiSA

Za IL imas isto free osiguranje...

Check:

http://www2.illinois.gov/hfs/Medical...s/default.aspx

Last edited by Photographer; 08.11.2012 at 18:19.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
bebe, deca, odlazak, roditelji

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Razlozi (naši), za odlazak u USA curlika Vaša strana 309 04.02.2023 22:27
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Gde je najbolje za porodicu sa malom decom? wingreen Lokacije u USA 104 19.12.2012 21:25
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:32.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.