ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 24.02.2010, 09:53
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=srdjevic;14229]Evo izmestio sam je posebno... vlasnici živuljki, udrite "rate this thread" da buduća pokolenja znaju di da kopaju. :grin:[/QUOTE]
Al si se razleteo po forumu, ako ako, good job (ako si gledao hancock film, sve ti je jasno :P)

[QUOTE=Zabica;14227]Pa reko covek jos odavno da je veterinar. Ja citam pazljivo :)
Ali ja se sa njima ne bih konsultovala oko hrane, svi su oni indoktrinisani (cast izuzecima) kao i lekari. Prave posao proizvodjacima granula (a ovi drugi farmaceutskim kucama). Hills ili smrt, ma... beeep![/QUOTE]

Ih kada bih pamtio ja sve :)
Nego ja nemam problem sa savetima "stručnih lica" i njihovim savetima, okružen sam ljudima koji se bave naukom i koji se sreću sa sličnim predrasudama da rade za nekoga (farmacija je sada akteulna :)).

Uz savete stručnih lica i svoj zdrav razum, logiku i internet uvek dođem do po meni optimalnog rešenja.

Evo malo i o mačoru Majkiju:

Što se tiče hrane, mačora od kada sam ga udomio (procena je da je imao manje od 3 meseca) hranio sam ga isključivo granulama koje su mi preporučili vlasnici i veterinari, naravno u skladu sa starošću mačora, sada pošto je kastriran jede hranu prilagođenu njegovoj situaciji. Takođe u početku smo mu davali jednom/dvapu hranu u umaku raznih proizvođača, ali je vremenom odlučio da mu se ta hrana ne sviđa.

Sve ovo za sada rezultira da je mačor veoma fit, dlaka mu je sjajna, veoma je brbljiv (očekujem u narednih nekoliko meseci da progovori srpski :)) i naravno želi da se igra 24/7. Takođe ono što je meni bitno, a to je da se nije promenio uopšte po ponašanju posle kastracije, kao što su mi govorili da će, osim naravno da ne obeleževa teritoriju na neprijatan način, mada i dalje obeležava trljanjem brade o svaki mogući ćošak :)

Takođe mu dajem flaširanu vodu da pije, ustalom mi godinama već ne pijemo česmovaču tako da ni za njega nismo pravili izuzetak, samo sada za njega kupujemo "Prolom" vodu na savet veterinara posle kastracije, doduše čovek je rekao da uzemmo to za kratko vreme posle operacije ali mi smo nastavili i dalje.

Godišnje ga vakcinišemo na besnilo, na svakih 6 meseci mu dajemo front line za buve iako je on kućni mačor i nikada ne izlazi napolje (živimo na 4 spratu), i buve je imao samo kada smo ga udomili.

Što se tiče kastracije, za neke nepopularna tema, na to smo se odlučili isto uz dosta istraživanja i savetovanja. Mi smo sačekali sa kastracijom što smo duže mogli na savete veterinara, da bi mu se sve razvilo kako treba. A kastracijom da bi smo naravno sprečili da obeležava kao i predupredili česta oboljenja prostate i na kraju produžili mu životni vek.

Naš mačor je počeo da obeležava kada je imao oko godinu dana, i to za nas vema tužnom periodu jer smo i moja devojka i ja otputovali za SAD i ostavili ga na dva meseca. Kako smo otišli mačor je posle nekoliko dana prestao da jede, postao depresivan i počeo da obeležava mokraćom mesta. Kako su nam objasnili pošto je mačor veoma vezan za nas, stres mu je malo pogurao obeležavanje kao i gubljenje apetita.

Na svu sreću kada smo se vratili Majki se ljutio na nas samo jedan dan :) i posle toga je sve bilo po starom.

Eto za sada dovoljno
  #42  
Staro 24.02.2010, 10:14
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno dobar!

[quote=Good Spirit;14264]Al si se razleteo po forumu, ako ako, good job (ako si gledao hancock film, sve ti je jasno :P)[/quote]

Ček ček, da to nije onaj što ne pazi, pa uništava sve oko sebe, 'nako u prolazu? :bravo:
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #43  
Staro 24.02.2010, 10:22
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=Good Spirit;14264]
Nego ja nemam problem sa savetima "stručnih lica" i njihovim savetima, okružen sam ljudima koji se bave naukom i koji se sreću sa sličnim predrasudama da rade za nekoga (farmacija je sada akteulna :)).[/QUOTE]

Hehe ne mislim ja da oni rade za nekoga...jos gore... promovisu siroti neke stvari a da im niko za to ne placa. Nisu ovi ludi da potkupljuju pojedinacno lekare (veterinare), nego ih tako lepo uce jos u skolama... Pam pam paranoja! :grin: Nemoj pogresno da me shvatis, ne da sam okruzena istima, nego mi je muz lekar.

[QUOTE=Good Spirit;14264]Uz savete stručnih lica i svoj zdrav razum, logiku i internet uvek dođem do po meni optimalnog rešenja.[/QUOTE]

E to je stav koji cenim!

@dreadnot: znam da su granule optimalne, kompletne i ostalo, ali nije nas mrzelo da nedeljama kopamo po internetu, pa kad smo videli da se vitamini i minerali u granulama nalaze tako sto se sprejom poprskaju... I tacno je da ne mozes da znas sta sve treba psu/macki, ali sto onda nemamo granule i za ljude? Pa ajde nek mi neko kaze da ima 3 dana za redom izbalansiranu ishranu. Ili da pitam ljubitelje bureka (tu sam i ja da ne bude zabune): koliko potrebnih vitamina i minerala i proteina i kojecega ima u vasem frtalju tepsije? :grin: Ovo sa granulama za ljude me je podsetilo na jednog mog rodjaka koji je pokusao da napravi "hranu za astronaute", nakon sto je sve obroke samleo u jednu ciniju, rekao je sebi "a sta jos covek voli?" i dodao i soljicu kafe :lool:
E, prosirila sam mnogo. Kad vidim kako Kiki jede zive papaline ili glodje zivu telecu glavu ili krcka pileca ledja, pa kako da mu dajem samo granule???
Jedino sto priznajem je da je smaranje nevidjeno i obaveza i sve, i mislim da je to jedini razlog sto i postoje granule jer ljudi nemaju vremena i lenji su, a "veliki brat" to doooobro zna i zato nam je nasao resenje :obrva:
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #44  
Staro 24.02.2010, 17:16
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=srdjevic;14263]Dreadnot je u pravu - ovde nikoga nikad nisam video da se izmotava da pravi svoju hranu... Ma svi ima ovde da kupujete granule - sve spremno i na gotovs. :grin: A svaka prodavnica ima ceo red robe za kućne ljubimce, tako da ima toliko vrsta i podvrsta da vam neće biti dobro. :obrva: [COLOR=gray](Pa šta ću kad drže taj red između etničke hrane (mi) i plastike, pa se redovno prevarim te uletim u taj... :grin:)[/COLOR]

Svako ko ima ljubimca nosi džakčinu sa sobom iz prodavnice... Oma vidiš kol'kog džukca šeta inače - ima i slika na džaku. :bravo:[/QUOTE]

Da...ima i velik lanac prodavnica za ljubimce PetSmart. Tu mozete pred bozic dovesti svog kucnog ljubimca da se slika sa deda mrazom....
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #45  
Staro 24.02.2010, 19:05
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;14288]Da...ima i velik lanac prodavnica za ljubimce PetSmart. Tu mozete pred bozic dovesti svog kucnog ljubimca da se slika sa deda mrazom....[/QUOTE]

Jel deda mraz čovek ili pas/mačka? :ludak:
  #46  
Staro 24.02.2010, 21:07
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Covek naravno :-) Nisam video da li daje i poklone :-)
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #47  
Staro 26.02.2010, 09:27
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Zabice, lepo je sto ste se informisali na internetu, tako i treba, i ja kad god nesto ne znam kazem sebi "Cek da pitam Internet". Ipak, ako ne znas detalje, mozes da dodjes u zabludu, kao sto je slucaj sa tvojim postom da se vitamini i minerali dodaju prskanjem spreja. Nije to nesto kao lak za kosu ili dezodorans, sa freonom ili ko zna cime unutra. Tehnologija pripreme gotove hrane za zivotinje, uprosceno, ide ovako: pojedina hraniva koja ulaze u sastav obroka (kukuruz, brasno, sojina sacma, mesno brasni i sl.) se najpre odmere u potrebnim kolicinama (odnosu), a potom se medjusobno umesaju sto je homogenije moguce (1:10.000 do 1:100.000, tj, jedan deo neke materije je ravnomerno rasporedjen u 10 - 100.000 drugih delova). Nakon toga obicno ide kondicioniranje u posebnoj masini, gde se dodaju odredjene materije koje se posebnim prskalicama unose u vec umesanu hranu. Najcesce su to otopljene masnoce koje povecavaju energetsku vrednost i ukus, ali i rastvor vitamina i minerala, dodatne amino kiseline i sl. Nakon toga se hrana peletira u zeljenom obliku (to su te "granule"). Nema dakle govora da je to nekakav "sprej" vec uobicajena tehnologija koja se pokazala kao najoptimalnija.
Ja sam godinama imao macku, zvala se Macka i dozivela je duboku starost od skoro 20 godina. Jednom se macila i posle toga smo je kastrirali, negde sa oko dve godine. Nije ni u cemu promenila ponasanje, to je jedna od zabluda. Hranu smo pripremali sami na sledeci nacin: 2 kg govedjih pluca, 1 kg dzigerice, 1 kg papalina, 1 kg sargarepe i 1 kg hleba se dobro skuva, samelje i promesa. Od dobijene smese napunimo kese za zamrzivac, otprilike dvodnevna porcija, dobro ih stanjimo (kao pljesku) da se sto pre zamrznu, potrpamo u zamrzivac i po potrebi odmrzavamo. To je bilo sasvim dovoljno da dozivi duboku starost. Jedina mana je bila da dok kuvamo cela kuca smrdi kao da kuvamo leseve, ali sve za svog ljubimca. Ja samo kazem da je gotova hrana dobra, pouzdana, cistija, skuplja i manje vremenski zahtevna varijanta. Izbor je na vlasniku. Ima jedna cuvena maksima "Oko vlasnika hrani zivotinju". Onaj ko voli svog ljubimca videce sve promene na njemu i u skladu sa time ce da prilagodi nacin ishrane.
Jos jedno zlatno pravilo za sve koji hrane zivotinje - za razliku od ljudi koji ako treci dan za redom jedu cak i omiljeno jelo pocinju da gundjaju, zivotinje vole isti (prihvacen) obrok konstantno. Ako ste primorani da ga iz bilo kog rzloga menjate, neka to bude sto je postupnije moguce, najpre pomesan sa starim obrokom, a potom sve vise i vise novog dok potpuno ne predjete na njega. Sistem organa za varenje (posebno mikroorganizmi u crevima) se prilagode jednoj vrsti ishrane i nagli prelaz moze da dovede do "pobune" i posledica - kao kad se klinci najedu zelenih jabuka jer ne mogu da sacekaju dok sazru, pa ostatak dana provedu cedeci dusu i telo na WC solji.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #48  
Staro 26.02.2010, 11:55
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;14334]
Jos jedno zlatno pravilo za sve koji hrane zivotinje - za razliku od ljudi koji ako treci dan za redom jedu cak i omiljeno jelo pocinju da gundjaju, zivotinje vole isti (prihvacen) obrok konstantno. Ako ste primorani da ga iz bilo kog rzloga menjate, neka to bude sto je postupnije moguce, najpre pomesan sa starim obrokom, a potom sve vise i vise novog dok potpuno ne predjete na njega. Sistem organa za varenje (posebno mikroorganizmi u crevima) se prilagode jednoj vrsti ishrane i nagli prelaz moze da dovede do "pobune" i posledica - kao kad se klinci najedu zelenih jabuka jer ne mogu da sacekaju dok sazru, pa ostatak dana provedu cedeci dusu i telo na WC solji.[/QUOTE]

U potpunosti se slazem! Imam boksera od 5 godina koji jede 90% granule a 10% kuvanu hranu (ono sto sme). Na gotovu hranu se navikao, iako je kao stene izvoljevao. Sada kada pojede nesto vise ili nekoliko puta kuvanu hranu hoce da povrati sutradan (reakcija na promenu) i to je 100% do navika creva. Inace imao sam pre njega zenku haskija koja je bila alergicna na gluten i nije mogla da jede vecinu kuvanih stvari, kao ni vecinu gotovih hrana. E to je bilo "veselje" igrati se nutricioniste...
Nisu ni sve gotove hrane iste i treba se rukovoditi vise time kako vam zivotinja izgleda i kako se ponasa, nego reklamama i pricom prodavca u pet shopu kako su Royal Canin, Eukanuba i Hill's "najbolje za vaseg ljubimca".
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
  #49  
Staro 26.02.2010, 13:02
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

[QUOTE=dreadnot;14334]Jos jedno zlatno pravilo za sve koji hrane zivotinje - za razliku od ljudi koji ako treci dan za redom jedu cak i omiljeno jelo pocinju da gundjaju, zivotinje vole isti (prihvacen) obrok konstantno. Ako ste primorani da ga iz bilo kog rzloga menjate, neka to bude sto je postupnije moguce, najpre pomesan sa starim obrokom, a potom sve vise i vise novog dok potpuno ne predjete na njega. Sistem organa za varenje (posebno mikroorganizmi u crevima) se prilagode jednoj vrsti ishrane i nagli prelaz moze da dovede do "pobune" i posledica - kao kad se klinci najedu zelenih jabuka jer ne mogu da sacekaju dok sazru, pa ostatak dana provedu cedeci dusu i telo na WC solji.[/QUOTE]

I ja potvrđujem ovo na primeru mog mačora. Kada smo ga kastrirali preporučili su nam da promenimo hranu i uzmemo prilagođenu njegovoj novonastaloj situaciji. Ta tranzicija je trajala jedno mesec dana minimum, iako samo uzeli hranu od istog proizvođača on je odbijao da je jede, sve dok nismo počeli da mešamo staru sa novom, prvo odnosom 1:4 u korist stare pa sve povećavali dok danas jede ovu prilagođenu za njega samu.
  #50  
Staro 03.03.2010, 10:07
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Eto, znam i ja po nesto :-))) Samo da jos Ameri ukapiraju i zaposle me...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
 

Tags
kanarinci, kucni ljubimci, kućni ljubimci, macka, macke, mačka, mačke, papagaji, pas, psi, ribice, zivotinje, životinje

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.