ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 04.02.2018, 16:27
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Našao sam nekoliko članaka:

Immigrants Over 65 and Social Security Benefits (uključuje i penzije)
https://www.investopedia.com/article...y-benefits.asp

Immigrants and Retirement Resources - puno staatističkih podataka
https://www.ssa.gov/policy/docs/ssb/v74n1/v74n1p27.html

Retirement plans in the United States - lako za čitanje
https://en.wikipedia.org/wiki/Retire..._United_States

Penzioni fondovi

https://www.americanfunds.com/adviso...401k-403b.html
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #32  
Staro 05.02.2018, 01:38
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Da li drzavljanin Amerike ima pravo na neku penziju, ako uopste nema Americkog staza, ili ako ima manje od 10 godina staza u USA?

I ako ima to pravo, kolika je i dal tu neku pomoc (ili penziju) moze da koristi van Amerike?

Moze li od toga da opstane... (bilo u Americi ili van Amerike)
Imaju prava na socijalnu penziju ljudi stariji od 65 ili 67 godina, ali nemaju prava da koriste tu penziju ukoliko zive van Amerike (ovo vazi za one koji nemaju staza dovoljno ili uopste). Da li moze da se prezivi u US? Nema sanse.
Reply With Quote
  #33  
Staro 05.02.2018, 11:54
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Imaju prava na socijalnu penziju ljudi stariji od 65 ili 67 godina, ali nemaju prava da koriste tu penziju ukoliko zive van Amerike (ovo vazi za one koji nemaju staza dovoljno ili uopste). Da li moze da se prezivi u US? Nema sanse.
kolka je ta socijalna penzija?
a kolka je ova normalna ako radite?
nista mi nije jasno
Reply With Quote
  #34  
Staro 05.02.2018, 18:40
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne znam tacno ali mislim da je manja od 1000$.
Znam da recimo moj tast ima 3 penzije, jednu od firme, drugu od 401k i trecu socijalnu koja svima pripada, kao kod nas klasicna penzija.
Reply With Quote
  #35  
Staro 05.02.2018, 19:48
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne znam tacno ali mislim da je manja od 1000$.
Znam da recimo moj tast ima 3 penzije, jednu od firme, drugu od 401k i trecu socijalnu koja svima pripada, kao kod nas klasicna penzija.
i kolko mu ispadne sve zajedno?
401k? to sam uplacujes?

a socijalna znaci ispod 1000$
Reply With Quote
  #36  
Staro 06.02.2018, 14:40
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Ne pricamo o parama. 401k sam uplacujes s tim da imas beneficije kod nekih firmi kada radis da na tvojih dolar oni daju jos dolar ili daju 50 centi na svaki ulozeni dolar.
Reply With Quote
  #37  
Staro 06.02.2018, 14:52
misternice's Avatar
misternice misternice je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.05.2017
US lokacija: New York, NY
YU lokacija: Beograd
Poruke: 136
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Ne pricamo o parama. 401k sam uplacujes s tim da imas beneficije kod nekih firmi kada radis da na tvojih dolar oni daju jos dolar ili daju 50 centi na svaki ulozeni dolar.
Da, 401k je naziv investicionog plana, ne 401.000 dolara
Reply With Quote
  #38  
Staro 06.02.2018, 15:40
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

ko je reko da je 401k 401000 tolko retardiran jos nisam
Reply With Quote
  #39  
Staro 07.02.2018, 00:53
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nisam mislio da ne pricamo o parama kada govorimo o 401k vec da ne pricamo privatno o novcu. Retko ko to radi u US. Zato kad neko dodje ovde ne moze da veruje kada ga ispreskacu koliko prima para
Reply With Quote
  #40  
Staro 07.02.2018, 14:02
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Znaci od te neke socijalne penzije ako se ima manje od 10 godina staza ni ne moze da se zivi.

-u americi je to nedovoljno novca da se opstane

-van amerike se taj novac ne bi ni dobijao na ruke, tako da ako ne dobijas nikakav novac u Srbiji, ponovo ne moze da se opstane...

A kolika je minialna zaradjena penzija, sa koliko najmanje moguce staza i najmanjom osnovicom za obracun penzije? Da li se od te penzije moze opstati barem u Srbiji i koliko bi se primalo na ruke mesecno ako se zivi u Srbiji sa tom minimalnom penzijom?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.