ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 10.12.2013, 17:26
Nebojsa82 Nebojsa82 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.12.2013
Poruke: 2
Nepromenjeno Pomoc oko dobijanja vize

Pozdrav ljudi, znam da ima raznih tema ali nisam uspeo da nadjem odgovarajucu (moguce da mi je promakla).
E ovako, u junu sam konkurisao za turisticku vizu i pored svih dokaza i veza sa Srbijom su resili da me odbiju, razlog mi nije poznat. U medjuvremenu mi se ukazala prilika da upisem kurs engleskog jezika jer se prijatelj, americki drzavljanin, ponudio da me sponzorise i naravno da sam prihvatio (ko ne bi). Skupim ja svu dokumentaciju, i20, potvrde od tog prijatelja, firme u kojoj je zaposlen i nista, odbili me glat, kaze konzul da ne veruje da bi neko hteo da mi plati skolovanje. To je bilo pre 20 dana.
Posto stvarno zelim da odem u Ameriku kao turista ili eventualno na usavrsavanje engeskog jezika jer ovde imam dobar privatni posao vec 8 godina zanima me da li je pametno da pokusam opet na turisticku i da li uopste postoji sansa da dobijem vizu posto sam vec dva puta odbijen.
Reply With Quote
  #2  
Staro 10.12.2013, 20:19
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ovo je forum za imigracione vize (najvise Diversity lottery), a pitanje koje ti imas je o ne imigracionoj vizi (turisticka).
Po onome sto si napisao, male su sanse da ces dobiti ili turisticku ili studentsku vizu. Koje su ti veze sa maticnom zemljom : posao, kuca, zena, djeca, kredit, auto... Ako nemas veze sa maticnom zemljom male su sanse da ces se htjeti vratiti nakon tog kursa E. jezika (ja koliko znam i ovdje imaju kursevi engleskog) ...
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #3  
Staro 10.12.2013, 21:18
Nebojsa82 Nebojsa82 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.12.2013
Poruke: 2
Nepromenjeno

Imam privatnu firmu već 8 godina, auto, stan ali na ime roditelja pa verujem da ih to ne interesuje, imam i verenicu. Ne znam šta im više od toga treba.
Izvinjavam se sto sam promašio temu ali hvala na pomoći.
Reply With Quote
  #4  
Staro 10.12.2013, 22:29
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Ne znam sta da ti kazem. Nego, kad si popunjavao aplikaciju za turisticku vizu, na koliko si vremenski rekao da hoces da ostanes u US? To ti je bila prva aplikacija, zar ne? Ako si napisao preko mjesec dana (a nadam se da nisi napisao da hoces da ostanes 6 mjeseci) nista od tog nece biti.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #5  
Staro 11.12.2013, 22:36
bane72 bane72 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.01.2011
YU lokacija: BGD
Poruke: 4
Nepromenjeno

Imati auto ovde i nije neko sidro. Imati firmu ovde je nešto bolje, verovatno si morao da im prikažeš papire sa prometom u nekoliko meseci unazad. Stan na roditelje je više kao izgovor. Ako ideš opet na istu vizu, probaj da prikažeš novac u banci, možda nešto što je oročeno na više od 3 meseca i što te čeka. Prikaži i uverenje iz banke da imaš neoročen novac, kojim možeš da raspolažeš ako si u Americi. Probaj da taj iznos bude cca 5000 eur ili oko te cifre u drugoj valuti. Kao turista spreman si da potrošiš nešto, a turizam je važna grana. Treći put se ozbiljno pripremi ili nemoj ići na tu vizu.
Reply With Quote
  #6  
Staro 19.12.2013, 23:12
Jack Jack je offline
Član
 
Datum prijave: 09.10.2009
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: YU
Poruke: 25
Nepromenjeno

Ako si vec 2 odbijen tesko da ce ti odobrit treci put.

Ako pokusas ponovo, sretno.
Reply With Quote
  #7  
Staro 06.01.2014, 21:00
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Mene jos dok sam bila neudata negde pre 14-15 odbili nekih 4-5 puta u ambasadi u Skopju za turisticku vizu.Kakve sve dokaze nisam odnela tamo i nista uvek sipak.Posle toga dodjose moja sestra i zet na odmor u Makedoniju i kazu mi ajde da trknemo do ambasade da probamo oped.I ja onako revoltirana kazem ajde ali necu nikakve papire da nosim jer je dzabe.Odemo mi u ambasadu i pre da udjem da mi moj zet njegov pasos da mu pokazem tamo,jer nije imao pravo da udje u ambasadu(on je inace rodjeni Amerikanac-a oni imaju posebni termin za Amere u ambasadi).Oni na salteru me upitaju a ciji ti je ovo pasos,ovo je doverljivi dokumenat i nije smeo zet da ti ga da,ja mu kazem ali on je napolju i ako hocete da ga pustite on ce vam potvrditi da cu da se vratim u Makedoniju posle 2-3 meseca.Nije imalo potrebe kaze meni sluzbenik dodji u 3 posle podne po vizu,i tako me pustise.Bila u Americi,pa se vratila posle tacno 3 meseca,prodje godina i ja htedoh oped,skupljam papire i potvrde i sta ne jos nekih 7-8 puta me odbise,i ja fino lepo odustanem,udam se i tata i mama rese da mi podnesu prijavu za ovu zelenu lutriju,sa malo srece izvukose me iz drugog puta i evo smo vec treca godina u Americi.
Reply With Quote
  #8  
Staro 07.01.2014, 00:17
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik noki Prikaz poruke
Mene jos dok sam bila neudata negde pre 14-15 odbili nekih 4-5 puta u ambasadi u Skopju za turisticku vizu.Kakve sve dokaze nisam odnela tamo i nista uvek sipak.Posle toga dodjose moja sestra i zet na odmor u Makedoniju i kazu mi ajde da trknemo do ambasade da probamo oped.I ja onako revoltirana kazem ajde ali necu nikakve papire da nosim jer je dzabe.Odemo mi u ambasadu i pre da udjem da mi moj zet njegov pasos da mu pokazem tamo,jer nije imao pravo da udje u ambasadu(on je inace rodjeni Amerikanac-a oni imaju posebni termin za Amere u ambasadi).Oni na salteru me upitaju a ciji ti je ovo pasos,ovo je doverljivi dokumenat i nije smeo zet da ti ga da,ja mu kazem ali on je napolju i ako hocete da ga pustite on ce vam potvrditi da cu da se vratim u Makedoniju posle 2-3 meseca.Nije imalo potrebe kaze meni sluzbenik dodji u 3 posle podne po vizu,i tako me pustise.Bila u Americi,pa se vratila posle tacno 3 meseca,prodje godina i ja htedoh oped,skupljam papire i potvrde i sta ne jos nekih 7-8 puta me odbise,i ja fino lepo odustanem,udam se i tata i mama rese da mi podnesu prijavu za ovu zelenu lutriju,sa malo srece izvukose me iz drugog puta i evo smo vec treca godina u Americi.
Veoma zanimljivi dozivljajiali eto sve se ipak na kraju zavrsilo kako treba
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studentska F1 viza nevermind91 Ne-imigrantske vize 19 15.04.2018 10:04
Problem oko dobijanja studentske F1 vize DukaUSA Ne-imigrantske vize 20 01.09.2017 07:59
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Promena adrese u USA pre ili nakon dobijanja GC Mv2Player Stare teme 5 25.07.2011 02:05
Posedovanje SSN pre dobijanja GC Nikolica014 Stare teme 10 09.05.2010 02:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:02.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.