ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interview DV2015 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 21.08.2014, 16:11
b0gner b0gner je offline
Član
 
Datum prijave: 21.08.2014
Poruke: 2
Nepromenjeno

zanesena, poslao sam 15.6 za sebe i 17.6 za suprugu. Izgleda da je ogromna vecina formular poslala pre toga
  #22  
Staro 22.08.2014, 18:19
Spartacus Spartacus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.05.2014
US lokacija: Denver
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 71
Nepromenjeno

da li stizu mail-ovi za zakazivanje ili se status menja na sajtu na kom smo izvuceni kao dobitnici ???
  #23  
Staro 22.08.2014, 18:58
Memena Memena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: Fort Lauderdale, FL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 63
Nepromenjeno

DS260 sam poslala 23.05.2014, ali mislim da to nema veze.
  #24  
Staro 22.08.2014, 19:25
animal animal je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik bokinena Prikaz poruke
Opste pravilo je da dokumenta moraju biti na engleskom jeziku ili na zvanicnom jeziku zemlje u kojoj se ambasada/konzulat nalazi. Ne budi lenj/a pozoves i proveris za svaki slucaj Sto se tice IV fee-a definitivno sam citao da se to placa nakon odobravanja viza, a pre odlazka u US ali opet kao sto sam rekao spremite novce, sto bi rekli stari Grci - just in case... Ako kazu od ove godine je 'vako, vi lepo pare na sunce i problem resen.
Naravno da je moguce platiti i u dinarima, s' tim sto kurs koji zaracunaju nije bas realan. Pa sad ako je neko solo i nema pratioce na 330$ ne mogu mnogo da ga ostete ali ako neko dolazi sa bracnim drugomi 2-3 dece, razlika u kursu na toliku kolicinu $ je dovoljna za fino opijanje u kafani ili nov par patika npr... Samim tim logicno je da ustedite neke novce ako mozete

Nisi shvatio pitanje, pa ne treba da se osjećaš prozvan.
Pitanje je bilo upućeno izvučenim iz BiH koji su dobili mail o kojim konkretno dokumentima se radi za BiH. Pretpostavljam da je riječ o istim dokumentima ali prema postovima iz prethodnih godina bilo je riječ da je za BiH potreban Affadavit of support pa me zanima da li je potrebno i za ovu godinu.
Iko?
  #25  
Staro 22.08.2014, 21:53
filia's Avatar
filia filia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2014
US lokacija: Charlotte, NC
YU lokacija: Bijeljina, BiH
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik animal Prikaz poruke
Nisi shvatio pitanje, pa ne treba da se osjećaš prozvan.
Pitanje je bilo upućeno izvučenim iz BiH koji su dobili mail o kojim konkretno dokumentima se radi za BiH. Pretpostavljam da je riječ o istim dokumentima ali prema postovima iz prethodnih godina bilo je riječ da je za BiH potreban Affadavit of support pa me zanima da li je potrebno i za ovu godinu.
Iko?
Izgleda jos niko iz BiH nije dobio poziv za intervju..ja imam CN 7xxx ali sam poslala DS260 20.06. i izgleda je to razlog sto nisam dobila poziv na intervju...procesuiraju aplikacije po datumu prijema koliko sam ja shvatila (naravno u okviru odredjenog cut off-a)i sad vise ni ne ocekujem da ce me pozvati za oktobar nego za novembar ..a od ovih ostalih 12 (koji bi trebalo da budu pozvani na intervju (do CN 8500) niko se nije javio da je iz BiH...ja cim budem dobila mail javicu se
__________________
DV-2014 Has not been selected
DV-2015 - 2015EU00007xxx
20.06.2014. - poslali DS-260 za 4 člana porodice
  #26  
Staro 23.08.2014, 00:18
animal animal je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
Poruke: 29
Nepromenjeno

Hvala na odgovoru filia.
Pretpostavio sam da nije čim se niko nije oglasio... Moj CN je 12xxx a poslao sam dosta prije tebe, čak 09.06. tako da se i ja nadam pozivu za novembar/decembar.
  #27  
Staro 23.08.2014, 02:51
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik animal Prikaz poruke
Nisi shvatio pitanje, pa ne treba da se osjećaš prozvan.
Pitanje je bilo upućeno izvučenim iz BiH koji su dobili mail o kojim konkretno dokumentima se radi za BiH. Pretpostavljam da je riječ o istim dokumentima ali prema postovima iz prethodnih godina bilo je riječ da je za BiH potreban Affadavit of support pa me zanima da li je potrebno i za ovu godinu.
Iko?
Za BiH nije nikad bio potreban Affidavit of support (kad je u pitanju DV Lottery visa). Pojedinci su nosili samoinicijativno, nigdje nije zvanično navedeno da je obavezno i mislim da (ne)posjedovanje istog ne igra apsolutno nikakvu ulogu pri odluci da li će vam viza biti odobrena. Nama su čak prošle godine vratili i pozivno pismo, uz obrazloženje da im nije potrebno.
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
  #28  
Staro 23.08.2014, 07:41
Memena Memena je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: Fort Lauderdale, FL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 63
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik b0gner Prikaz poruke
Memena, kazi mi ako nije tajna kada si poslala dc260? interesuje me iz razloga sto je moj case number 4xxx a jos uvek nisam dobio nikakav mail...
Citat:
Prvobitno poslao korisnik Spartacus Prikaz poruke
da li stizu mail-ovi za zakazivanje ili se status menja na sajtu na kom smo izvuceni kao dobitnici ???
Stize email i tu dobijes link gde da proveris svoj status.
  #29  
Staro 23.08.2014, 12:33
California's Avatar
California California je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2012
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Za BiH nije nikad bio potreban Affidavit of support (kad je u pitanju DV Lottery visa). Pojedinci su nosili samoinicijativno, nigdje nije zvanično navedeno da je obavezno i mislim da (ne)posjedovanje istog ne igra apsolutno nikakvu ulogu pri odluci da li će vam viza biti odobrena. Nama su čak prošle godine vratili i pozivno pismo, uz obrazloženje da im nije potrebno.
Ja sam tražio uputstva za intervju u BiH i evo linkova zvaničnih stranica na kojima i dalje stoji da je za DV Lottery još uvijek potreban affidavit of support.

https://usvisa-info.com/bs-ba/selfse...mmigrant_visas

http://travel.state.gov/content/visa...documents.html

Na drugom linku odaberete Sarajevo i skinete PDF dokument koji je 'outdated' jer pominje DS230 i DS2001 formulare koji su potrebni umjesto novog DS260.

Vjerujem da vama to niko nije tražio prošle godine ali me zanimaju i ovogodišnja iskustva. Istina, nema logike da se traži affidavit of support za DV program jer dosta aplikanata nema baš nikoga u USA, kao što je i sa nama slučaj.

Javite se sa ovogodišnjim iskustvima.
  #30  
Staro 23.08.2014, 12:46
animal animal je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Za BiH nije nikad bio potreban Affidavit of support (kad je u pitanju DV Lottery visa). Pojedinci su nosili samoinicijativno, nigdje nije zvanično navedeno da je obavezno i mislim da (ne)posjedovanje istog ne igra apsolutno nikakvu ulogu pri odluci da li će vam viza biti odobrena. Nama su čak prošle godine vratili i pozivno pismo, uz obrazloženje da im nije potrebno.
Pretražujući zvaničan sajt za useljeničke vize http://travel.state.gov/ u dijelu koji se odnosi na prikupljanje neophodnih dokumenata kada se izabere ambasada u Sarajevu, naišao sam na pdf dokument u kome je obavezan prevod svih dokumenata na engleski.

http://travel.state.gov/content/dam/...20Sarajevo.pdf

Citiram:

Uz svaki dokumenat koji u originalnom tekstu nije na engleskom jeziku
mora biti priložen prevod ovjeren od strane sudskog tumača. Prevod mora
sadržavati potpisanu izjavu prevodioca u kojoj se navodi da je prevod
tačan i da je prevodilac ovlašten da prevodi.


Kao i da je obavezan Affidavit of support:

Sljedeći dokument je neophodan za sve vrste useljeničkih viza
(uključujući spajanje porodice i viza lutriju), osim za poslovne vize:
- Dokaz o izdržavanju: Osoba koja je podnijela zahtjev za vaše useljenje
u Ameriku mora popuniti formular “I-864, Affidavit of Support” (i, ako je
potrebno, formular “I-864A, Contract Between Sponsor and Household
Member”) za vas, kako bi dokazali da vi i članovi vaše porodice koji
planiraju useliti u Sjedinjene Američke Države, nećete finansijski pasti na
teret Sjedinjenih Američkih Država.
Pogledajte instrukcije uz formular “I-864”, kako biste ga mogli ispravno
popuniti, te pogledajte koje vrste dokaza možete priložiti.


E sad, budući da ti kažes da nije obavezno da se prilaže uz ostalu dokumentaciju pretpostavljam da ove instrukcije nisu update-ovane već godinama, pa me to malo zbunjuje dok ne dobijem mail o neophodnoj dokumentaciji.
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV2015 dobitnici koji ste broj sombrero Vaša strana 611 24.08.2015 09:10

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:50.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.