ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #771  
Staro 17.01.2008, 11:11
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Pozdrav svima.
Pisao sam post 810 i cisto da objasnim svoje iskustvo, da i drugi znaju. Drugo pismo nije nikada stiglo.... Kontaktirali smo Kentucky koji je rekao da je poslao u novembru i da je trebalo odavno stici, takodje su rekli kada je razgovor u ambasadi. Generalno, sve je ok...raspitali smo se na vreme :-)
Inace, imam dva pitanja.
Prvo, kada bracni par ide u USA (naravno, jedan je dobitnik lutrije, a drugi dobija karton na osnovu njega). Da li oboma stize SSN u isto vreme i da li oboje dobijate zeleni karton istovremeno. Ovo mi je jako bitno, jer sam nesto nacuo da ovaj drugi (koji nije dobio na lutriji) dobije mnogo kasnije papire i da ne moze odmah da radi.
Drugo, sta se desava u periodu dok ne stigne ssn i sl. sa zdravstvenim osiguranjem. Mislim, cisto...ne daj boze da se nesto desi, kako se to resava.

Hvala unapred.
  #772  
Staro 18.01.2008, 18:06
Mikle Mikle je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2006
Poruke: 46
Nepromenjeno

@Nikola

Ako oba supruznika udju u Ameriku u isto vreme, sto znaci da su u isto vreme predali koverte iz ambasade imigracionom odeljenju, u vecini slucajeva dobice GC u isto vreme ili eventualno sa nekoliko dana razlike.. Onaj manji deo kad se to ne desava je zbog gresaka administracije ili nekih nejasnoca u dokumenata. E sad, administracija je administracija bila u Srbiji ili Americi..
Pozz
  #773  
Staro 18.01.2008, 21:48
Veka77 Veka77 je offline
Član
 
Datum prijave: 27.12.2007
Poruke: 10
Nepromenjeno

Moj broj za evropu je EU2008 21***,a brojevi u visa bulletinu su stigli do 17 600,kolike su mi sanse da moj broj postane tekuci.
Da li kada dobijem 2 pismo znaci da imaju slobodih viza u ambasadi ili mi mogu reci da su sve vize izdate?

hvala unapred
VESNA
  #774  
Staro 19.01.2008, 23:20
WB
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav svima, ovaj site je odlican izvor informacija!
Nego, ceka me i samu preseljenje zajedno s kuvertom, uskoro stizem u NYC, pa me zanima slijedece:
- koji je period cekanja na SSN i GC za NY?

Sto raditi do tada?
Na webu citam i, kako se cini, bez toga ne mogu otvoriti niti racun u banci, niti kupiti mobitel, niti izvaditi Driver's Licence?
Te tri stavke su nesto sto sam shvatila je nesto sto je must have i bez cega se ne moze.

Dragane, ti si u NY? Koji ti je course of action bio po svim ovim pitanjima? Sto prvo, gdje prvo? Trazis odmah posao, bez obzira na nedostatak papirologije?
  #775  
Staro 20.01.2008, 02:44
$ljiljana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Da li neko zna da li možeš da se još prijaviš za odlazak u Ameriku kao izbeglica,postoji li još ta mogućnost ili postoji mogućnost preko IOM-a; da li to još funkcioniše ili je s tim gotovo ?????
  #776  
Staro 06.02.2008, 17:26
milan
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

A cemu se to vi ljudi toliko radujete?!

Nema u Americi (skoro) nicega od onog sto ocekujete!
Ni sa ekonomske strane a da ne govorimo o duhovnim stvarima.
To sto se prikazuje na tv nema veze sa stvarnoscu.

Tamo postoji jedan vrlo efikasan sistem, gde banke i druge institucije "isisavaju" novac iz naroda.

Posebno kazu da se ekonomska situacija pogorsala posle 2000. god, sada je sve 2-3 puta skuplje a plate su povecane beznacajno.
Posla ima, ali velika vecina ljudi zaradjuje samo za osnovne stvari.
Sve sto ti daju, oni ti i uzmu preko poreza, osiguranja i raznih dazbina.
Skoro svi voze auta za razliku od ljudi ovde, ali sta vam znaci auto ako ga koristite samo da sa njim idete na posao i u kupovinu?!

Postoje neke dobre stvari, institucije dosta bolje funkcionisu nego kod nas, na poslu su normalniji odnosi bez pritisaka, uctivost, ljubaznost (formalna)...
Zatim postoji sloboda prilicno, niko te ne dira, ne mesa se u tvoj zivot...
Ali sve to u okviru nekog sistema vrednosti koji je daleko od naseg i koji u mnogim stvarima nije dobar.
Mentalitet tamo je prilicno "zalostan"...

Ja sam bio neko vreme, vratio se, i mislim da necu ici ponovo.
Ogromna vecina nasih bi se vratili - pre svaga kad bi imali ovde neki solidan posao, a poneki i zato sto ih je sramota od rodbine i komsija; i naravno mozda malo i zbog navike na takav sistem posle odredjenog vremena.

Neki mozda misle da budu nekoliko godina tamo da zarade nesto pa da se vrate.
Kazem vam, nema nista od toga! Ne moze tamo da se ustedi.

I na kraju:
Nije to nas svet - ne idite tamo!
  #777  
Staro 06.02.2008, 21:45
Vaske
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Vidim da ljudi koji su vandredno zavrsili srednju skolu imaju problema.da li neko zna kako stvari stoje s trogodisnjom skolom(redovno zavrsena)?
  #778  
Staro 12.02.2008, 23:34
Komentari na blogovima
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

[...] Miloševi saveti i uputstva za prijavljivanje na američku useljeničku lutriju su do sada izazvali diskusiju sa preko 800 komentara. [...]
  #779  
Staro 22.02.2008, 22:19
ivana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Ja sam nosilac GK u aprilu nam je zakazan razgovor u ambasadi. Samnom idu suprug i dete (16 meseci). E sad, ja sam u drugom stanju i tada cu biti u 7 mesecu trudnoce. Sta ciniti? Da li neko ima iskustvo, da li odlagati razgovor (ukoliko je to moguce) ili ne? Da li da idem tamo da se porodim posto je april zadnji momenat kada bi me lekari (barem ovi nasi) pustili da letim? Sta ciniti? I jos nesto, ja kao trudnica ne mogu da da obavim kompletan pregled (redgen i vakcinaciju) i da li moje dete mora da obavi komplentan lekarski pregled?
  #780  
Staro 25.02.2008, 10:49
ivana
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Pozdrav svima a tebi Milose svaka cast, za tebe imam samo reci hvale. Zasto? Pa dragi nas Milose, skoro nisam naisla na coveka (u ovakvoj situaciji) da zeli od srca pomogne svima (iako ljude ne poznaje i nikad nije sreo)bez imalo negativne energije, nadmenosti i gorcine. Stoga Milose, jos jedanput BRAVO za tebe i HVALA TI u moje i u ime svih ovde i buducih "Zelenasa"!
Moje pitanje: Posto sam ja nosilac GK a samnom idu moj suprug i dvoje dece (od toga tek rodjena beba) da li mozemo mi prvo da odemo na 10-tak dana u US pa da se svi vratimo pa da suprug ponovo ode da nadje posao, stan i sl a onda ja i klinci da dodjemo kad on sve pripremi? Hvala unapred!
Zatvorena tema


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:22.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.