ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 30.11.2013, 18:50
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Zemlja mogućnosti, da, otprilike tako i ja doživljavam SAD. Znam da nije raj na zemlji, znam da život tamo nije savršen, znam da ništa nije isključivo crno i bijelo. Već neko vrijeme sam naše novine uz jutarnju kafu zamijenila američkim, pa mi tako svako jutro počinje uz Seattle Times. Pokušavam se što više saživiti sa događajima, razmišljanjima, uhvatiti korak, kako bi taj period kad stignemo prošao što "bezbolnije". Čitam tako neki dan o radu na praznik (Thanksgivig day, famozni Black Friday itd.). Neke trgovine su odlučile da ne rade na taj dan, neke su pak otvorene, radnici tih trgovina praznik ne provode sa svojom porodicom, već radno, neki su plaćeni sa 1,5 satnicom, neki kao i svaki drugi dan, jedni su zadovoljni, drugi ne. Dakle, svjesna sam da ni tamo nije sve idealno, zapravo mišljenja sam da nigdje nije idealno, ali vjerujem da ljudi tamo ipak žive opuštenije, mirnije, neopterećeni nekim, da kažem nebuloznim stvarima, (kao mi na Balkanu), nadaju se, planiraju odmor, život uopšte, kupovinu kuće, auta... nešto što smo mi davno prestali
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #122  
Staro 30.11.2013, 19:26
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

I ne samo svadbe, nego u posljednje vrijeme i obiljezavanje punoljetstva

Zakupljuju se restorani, poziva se i sis i golis, krediti se dizu da se "pokaze" koliko je bitno postati punoljetan....dug koji se vraca naredne dvije godine ali eto, tako treba, to je sad u modi....
I oni koji odlaze na takva slavlja moraju dobro da se "izuju"....ako ne odu, porekidaju se prijateljstva i prigovara se u smislu.."ja proslavljao/la punoljetstvo svom djetetu a ti se nisi udostojiio/la da mi dodjes"...

Vjeciti pokusaji da se pirkaze dobrostojecim, bez problema, para se ima za sta god hoces....a stvarnost je veoma daleko od toga....bitno je "sta ce narod da kaze" i da se "narodu dokaze"....

Nemojte me krivo protumaciti, nemam ja nista protiv toga da se svom djetetu obiljezi punoljetstvo, ali ovo sta nas narod radi u zadnjih desetak godina je sve samo ne to i to odrdjuju svojoj djeci i oni koji mogu finasijski podnijeti a vecinom oni koju ne mogu ali eto, mora se...
Reply With Quote
  #123  
Staro 30.11.2013, 20:11
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Moja supruga je zbog nezaposlenosti počela prije 3 godine praviti torte u kućnoj radinosti, iskoristivši svoj talenat za to. Mogu vam reći da torte idu super kako svadbe tako i 18. rođendani, bez obzira na sve veću nemaštinu a najviše kupuju oni koji se "moraju" dokazati. Zahvalan sam našem "glupom" narodu koji je pun sebe i moranja da se dokaže i spreman je da plati takve stvari, i time mojoj porodici omogućava preživljavanje. Šta reći o našem narodu proslavama, krkanlucima u teškim vremenima?! Svi bi da se protegnu svi bi da dignu običaje i moranje na što veći nivo. Kroz ovaj posao sa tortama sve mi jasno kakav smo mi bolestan narod. Iz sve gore iz godine u godinu. Nama to zbog torti baš odgovara. Dok je ovaca biće i šišanja....

U tu čast kad već pišete o svadbama zasladite se sa poslednje 2 torte iz suprugine radionice.
Attached Images
File Type: jpg FSB_0942-g.jpg (36,2 KB, 66 views)
File Type: jpg IMG_7101.jpg (58,4 KB, 60 views)
Reply With Quote
  #124  
Staro 30.11.2013, 20:29
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Zaboravio sam da pitam usput ljude koji su već u Americi, ako jednom dođe dan da dobijemo na lutriji da li bi je neko plaćao da radi ovakve torte kompletno ručno dekorisane od jestivog materijala? Da li ovo znanje nekome tamo treba? Nije da mašta to da radi, nego pitam čisto da li bi se moglo nešto zaraditi sa tim.
Reply With Quote
  #125  
Staro 01.12.2013, 00:18
NightSky's Avatar
NightSky NightSky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.01.2012
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 232
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Moja supruga je zbog nezaposlenosti počela prije 3 godine praviti torte u kućnoj radinosti, iskoristivši svoj talenat za to. Mogu vam reći da torte idu super kako svadbe tako i 18. rođendani, bez obzira na sve veću nemaštinu a najviše kupuju oni koji se "moraju" dokazati. Zahvalan sam našem "glupom" narodu koji je pun sebe i moranja da se dokaže i spreman je da plati takve stvari, i time mojoj porodici omogućava preživljavanje. Šta reći o našem narodu proslavama, krkanlucima u teškim vremenima?! Svi bi da se protegnu svi bi da dignu običaje i moranje na što veći nivo. Kroz ovaj posao sa tortama sve mi jasno kakav smo mi bolestan narod. Iz sve gore iz godine u godinu. Nama to zbog torti baš odgovara. Dok je ovaca biće i šišanja....

U tu čast kad već pišete o svadbama zasladite se sa poslednje 2 torte iz suprugine radionice.
Jeste malo off-topic, ali stvarno moram komentirati: WOW! Svaka čast tvojoj supruzi! Ove torte su prava umjetnička djela.
Sigurna sam da se svaki zanat (a izrada ovakvih torti to definitivno jeste), može dobro unovčiti. Ako od toga možete živjeti ovdje, pretpostavljam da u Americi možete imati samo još bolje šanse da od toga napravite pravi biznis.
Keep up the good work!
__________________

DV 2020
Reply With Quote
  #126  
Staro 01.12.2013, 01:22
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Moja supruga je zbog nezaposlenosti počela prije 3 godine praviti torte u kućnoj radinosti, iskoristivši svoj talenat za to. Mogu vam reći da torte idu super kako svadbe tako i 18. rođendani, bez obzira na sve veću nemaštinu a najviše kupuju oni koji se "moraju" dokazati. Zahvalan sam našem "glupom" narodu koji je pun sebe i moranja da se dokaže i spreman je da plati takve stvari, i time mojoj porodici omogućava preživljavanje. Šta reći o našem narodu proslavama, krkanlucima u teškim vremenima?! Svi bi da se protegnu svi bi da dignu običaje i moranje na što veći nivo. Kroz ovaj posao sa tortama sve mi jasno kakav smo mi bolestan narod. Iz sve gore iz godine u godinu. Nama to zbog torti baš odgovara. Dok je ovaca biće i šišanja....

U tu čast kad već pišete o svadbama zasladite se sa poslednje 2 torte iz suprugine radionice.
Au jovke, pa ove torte su prava umjetnicka djela....ovdje bi kostale basnoslovno....eto azloga da se razmislite o takvoj vrsti biznisa ....
Reply With Quote
  #127  
Staro 01.12.2013, 01:30
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Zaboravio sam da pitam usput ljude koji su već u Americi, ako jednom dođe dan da dobijemo na lutriji da li bi je neko plaćao da radi ovakve torte kompletno ručno dekorisane od jestivog materijala? Da li ovo znanje nekome tamo treba? Nije da mašta to da radi, nego pitam čisto da li bi se moglo nešto zaraditi sa tim.
Ovdje se to smatra umjetnost i vidjela sam na TV ljudi privatno rade samo ovakve vrste torti, po narudzbi, za specijalne prilike, mislim imaju male, private biznise gdje rade narudzbe....vodi se citav mali rat medju tim poslasticarnicama koja ce napraviti bolju I ljepsu ponudu.....konkurencija postoji ali definitvno tvoja supruga bi mogla da im bude velika konkurencija..
Evo link pa da vidite kako to ovdje izgleda I koliko kosta

http://cmnycakes.com/cakes?gclid=COG...FYZi7Aod-G0APA

Isto tako moze da se naruci torta koja ca da izgledapo sopstvrnoj zelji kupca, sto joj dodadtno uvecava cijenu. Po meni, ovo je pravi biznis
Reply With Quote
  #128  
Staro 01.12.2013, 04:42
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik via Prikaz poruke
Zemlja mogućnosti, da, otprilike tako i ja doživljavam SAD. Znam da nije raj na zemlji, znam da život tamo nije savršen, znam da ništa nije isključivo crno i bijelo. Već neko vrijeme sam naše novine uz jutarnju kafu zamijenila američkim, pa mi tako svako jutro počinje uz Seattle Times. Pokušavam se što više saživiti sa događajima, razmišljanjima, uhvatiti korak, kako bi taj period kad stignemo prošao što "bezbolnije". Čitam tako neki dan o radu na praznik (Thanksgivig day, famozni Black Friday itd.). Neke trgovine su odlučile da ne rade na taj dan, neke su pak otvorene, radnici tih trgovina praznik ne provode sa svojom porodicom, već radno, neki su plaćeni sa 1,5 satnicom, neki kao i svaki drugi dan, jedni su zadovoljni, drugi ne. Dakle, svjesna sam da ni tamo nije sve idealno, zapravo mišljenja sam da nigdje nije idealno, ali vjerujem da ljudi tamo ipak žive opuštenije, mirnije, neopterećeni nekim, da kažem nebuloznim stvarima, (kao mi na Balkanu), nadaju se, planiraju odmor, život uopšte, kupovinu kuće, auta... nešto što smo mi davno prestali
Jedna od glavnih stvari vezanih za izbegavanje kulturnog soka je uklopiti se u sredinu. I umesto dantrujem glavu sa Farmom i Stanijom/ Melanijom / kojom god damom sumljivog morala koja je na glavnoj strani Blica, bolje da znam sta se desava u sopstvenom okruzenju. Tako i uplatih 3 meseca domacih kanala i ne gledah ih ni duze od 15 min. Em mi losa slika em nista nemam blage veze o cemu pricaju i zasto jedni drugima toliko upadaju u rec. I nakon sedam godina van zemlje, neki likovi mi sad totalno drugacije izgledaju nego pre... Ali me iste stvari i dalje nerviraju.
Reply With Quote
  #129  
Staro 01.12.2013, 04:49
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

jovke ovo su skulpture, ne torte. Ide ovde neka serija Cake Boss cini mi se na TLC - iju. http://en.wikipedia.org/wiki/Cake_Boss
Reply With Quote
  #130  
Staro 01.12.2013, 09:08
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Hvala vam ljudi na odgovorima! Za neki sopstveni biznis treba mnogo novca, a mi ne znamo ni kako ćemo skupiti za odlazak u Ameriku ako do toga i dodje. Moje pitanje je više bilo da li postoje takve poslastičarnice i da li bi za početak mogla naći kod nekoga posao za početak. Hvala za ovaj link za tortama http://cmnycakes.com/cakes?gclid=COG...FYZi7Aod-G0APA. Baš takve torte supruga i radi od dječijih rođendanskih pa do torti za svadbe. Moja supruga ne može da naplati više od 200-250 evra bilo koju tortu, a ove cijene su tuga kad vidim koliko je skuplje tamo,a kolikos e ona trudi kroz svoj rad. Razmišljamo da pokušamo negdje da tražimo posao tj. radnu vizu za nju (ne samo Amerika) na osnovu njenog rada da možda dobijemo neku vizu na osnovu nje, da begamo odavde.
Ne bih da privatizujem temu sa ovim završavam ali evo još malo tortica.

Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kako vasi roditelji reguju na vas odlazak wingreen Vaša strana 173 15.12.2016 04:14
Turistički odlazak u Ameriku i Kanadu Ivan_66 Ne-imigrantske vize 15 22.08.2015 22:10
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15
Odlazak sa porodicom MinkaMilos Stare teme 15 18.09.2010 14:00

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:59.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.