ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #671  
Staro 13.04.2016, 23:15
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Nikola1810 Prikaz poruke
znaci ako sam dobro razumeo,ja sada nikako ne mogu da dodjem u ameriku da vozim kamion?
U Ameriku ne. Jedino ako dobijes na lutriji, ukoliko se kvalifikujes.

Kako ide za Kanadu, tu vec nisam siguran. Njihova pravila za imigraciju su potpuno drugacija od americkih tako da gore mozda i ima sanse.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #672  
Staro 14.04.2016, 18:50
Max73 Max73 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.01.2016
US lokacija: Los Angeles,Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Pošalji Skype™ poruku korisniku Max73
Nepromenjeno

Znate sta mi nije jasno? Znam neke ljude koji voze kamion samo na socialnom broju (naravno, polozili su voznju) a nemaju resen status ni radnu dozvolu?
Reply With Quote
  #673  
Staro 14.04.2016, 19:16
Max73 Max73 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.01.2016
US lokacija: Los Angeles,Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 15
Pošalji Skype™ poruku korisniku Max73
Nepromenjeno

Izgleda da radna dozvola i nije bas neophodna ili to zavisi do kompanije u kojoj se vozi?
Reply With Quote
  #674  
Staro 14.04.2016, 20:54
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Max73 Prikaz poruke
Znate sta mi nije jasno? Znam neke ljude koji voze kamion samo na socialnom broju (naravno, polozili su voznju) a nemaju resen status ni radnu dozvolu?
Sve je to na crno... Jedna greška, i odmah si deportovan. Znam slučajeve. Svi mi znamo nekoga, ko vozi na socijalni broj, ali rutinska provera moze nekad da te vrati kući...
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #675  
Staro 15.04.2016, 00:13
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

oni koji su uspeli na soc br da produze dozvolu 2015 to je to..sada ce morati da priloze i za medical i za produzenje vozacke zelenu kartu pa ko nema legalan status moze da pakuje kofere
Reply With Quote
  #676  
Staro 16.04.2016, 00:37
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

jel zna neko od skorasnjih polozenih kamiondzija da li moze da se posle zavrsene obuke ode u neki DMV i da se na svom kamionu polaze poligon pretrip i gradska voznja ili mora u skoli u kojoj si radio obuku?
ja sam poceo pre 3 dana u ALAMO skoli svima dobro poznatoj koja je nekad bila na dobrom glasu medjutim skola tj sam poligon je katastrofa...jedan instruktor na nas 10 12, ucenici jedni druge uce kako se parkiraava i rade neke stvari dok je instruktor na ulici sa nekim u gradskoj voznji. Prasina na sve strane a ne smem da pomislim tek kad je kkisa na sta to lici
Reply With Quote
  #677  
Staro 16.04.2016, 21:12
Bockyman's Avatar
Bockyman Bockyman je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.10.2009
US lokacija: Палатајн, Илиноис (Palatine, IL)
YU lokacija: Лесковац
Poruke: 289
Pošalji Skype™ poruku korisniku Bockyman
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
jel zna neko od skorasnjih polozenih kamiondzija da li moze da se posle zavrsene obuke ode u neki DMV i da se na svom kamionu polaze poligon pretrip i gradska voznja ili mora u skoli u kojoj si radio obuku?
ja sam poceo pre 3 dana u ALAMO skoli svima dobro poznatoj koja je nekad bila na dobrom glasu medjutim skola tj sam poligon je katastrofa...jedan instruktor na nas 10 12, ucenici jedni druge uce kako se parkiraava i rade neke stvari dok je instruktor na ulici sa nekim u gradskoj voznji. Prasina na sve strane a ne smem da pomislim tek kad je kkisa na sta to lici
Писао сам подужи пост о томе... како треба размислити о избору школе.. а сада када си платио школарину (или бар део ње), не знам колико ти се исплати да напушташ школу... ако тамо научиш шта треба, боље ти је да у школи положиш, него да идеш на приватну варијанту...

Не знам сада какво је стање, али верујем да нема ама баш никаквих проблема да одеш у неки DMV и полажеш приватно... само, колико је то паметно... не знам... у DMV-ју можеш да полажеш и на камиону са аутоматским мењачем...

Када сам ја напустио Аламо, имао сам положен пре-трип и полигон, али су ми у West Chicago DMV-ју прво тражили потврду да нисам остао нешто дужан школи (мислим, не знам зашто је њих брига да ли сам ја било коме остао нешто дужан), ваљда су мислили да сам зато напустио школу, па када сам им доставио потвду да нисам ништа дужан, онда су ми рекли како морам све испочетка да полажем (апсурд, па ја сам положио пре-трип и полигон пред кимисијом из DMV-ja, а не у некој приватној варијанти), па када сам им рекао да ми у Елк Гров Вилиџу, у том DMV-ју нису тражили да тамо полажем све испочетка, рекли су ми да они то нису смели, већ да сам морао да полажем све испочетка... што наравно није било тачно, јер све што си положио, важи до датума до кога ти важи пермит... па тек када ми је истекао пермит, морао сам све да полажем поново...

Пуно среће у Аламу... поздрав за Дабу!
__________________
Од 23.септембра 2011. у граду Чикагу!
Reply With Quote
  #678  
Staro 16.04.2016, 21:36
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

hvala druze za info ali koliko je alamo propao govori i podatak da ga je taj cuveni Daba napustio..sad je samo Gil tamo na nas 12.
Pa ja sam isto tako planirao da mesec dana odradim obuku pa da odem na poligon i road test u elk grove village a pretrip mogu i u alamu..
prica se cak i da se zatvara alamo uskoro a kako i ne bi s obz na sta lice kamioni i poligon?
Reply With Quote
  #679  
Staro 17.04.2016, 03:21
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
hvala druze za info ali koliko je alamo propao govori i podatak da ga je taj cuveni Daba napustio..sad je samo Gil tamo na nas 12.
Pa ja sam isto tako planirao da mesec dana odradim obuku pa da odem na poligon i road test u elk grove village a pretrip mogu i u alamu..
prica se cak i da se zatvara alamo uskoro a kako i ne bi s obz na sta lice kamioni i poligon?
Daba vise nije tamo?

Ja sam u tu auto-skolu isao po preporuci bas zbog Dabe...

Elem, i onda je poligon bio isti takav - prasnjav i neugledan, a ni kamioni nisu bili bas za izlozbu... Daba je u principu izvlacio situaciju, a da je bilo previse ljudi po instruktoru, bilo je i onda. Meni licno ta skola nije bila prijatno iskustvo, ali neke promene na pola obuke mi tek ne bi isle u prilog jer bih posle morao sa njima da se jurim za povracaj novca... Pregrmeo sam tih 5 nedelja, a da sam cesto morao da se natezem i nadvlacim oko reda za voznju po poligonu sa kojekakvim olosem, morao sam, mada to nije bio prvi put da sam u Chgo imao takve situacije... Menadzment im je bio poprilicno neorganizovan - srpski fazon "lako cemo".

Kao sto ti je Bockyman napisao, on je napisao svoje pozitivnije iskustvo iz druge skole, eventualno si mogao i tamo da se raspitas o uslovima obuke. Kapiram da si i ti isao na preporuku...

Izdrzi tih 5 nedelja, pa kad dobijes CDL svoj si covek i neces vise imati posla sa njima, mada se pripremi na taj tip pristupa biznisu od strane nasih "gazdi" po Chgo.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #680  
Staro 17.04.2016, 03:35
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

svi su zbog dabe i upisivali alamo a daba je pre 2 nedelje napustio, kazu smorio se vise.
U sredu je opet bila neka promena pravila pa je dosta njih zaglavilo u skoli 2 meseca bas zbog toga a ja ne znam sad da li su potpuno ista pravila kad se polaze u nekom cdl dmv i u skoli?
odradicu ja full obuku pa cu na drugarovom kamionu da izadjem vrvtno na elkgrove village dmv da polazem poligon i grad jer je ovamo bruka i sramota. Kazu parkiraj i pazi na linije da ne nagazis..koje crne linije samo prasina nista se ne vidi
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:00.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.