ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #471  
Staro 22.04.2020, 12:49
sanchez's Avatar
sanchez sanchez je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.04.2014
US lokacija: Miami, Florida
YU lokacija: Beograd
Poruke: 71
Nepromenjeno

Pozdrav drugari, u nadi da malo oživimo ovu temu evo prošlo je 3-4 godine od poslednjeg posta. Da li možda još neko razmišlja o Kanadi i da li je možda neko prolazio kroz preseljenje tamo u skorije vreme?
__________________
DV2016 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2017 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2019 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2020 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2021 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2022 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2023 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV2024 - Izvučen 318XX
Reply With Quote
  #472  
Staro 22.04.2020, 13:18
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Nedavno je pisano o tome na drugoj temi.

Covek je na osnovu struke dobio kanadsku radnu vizu.

http://www.zelenalutrija.com/forum/s...t=2021&page=43
__________________
DV2017-2019 not selected
DV2020 selected CN32xxx
23.07.2019. DS260
18.10.2019. mail to KCC
Reply With Quote
  #473  
Staro 24.04.2020, 23:22
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Thumbs down

Poz, evo i ovde da napisem koju rec o mom iskustvu sa radnom vizom za Kanadu.
Pre par dana sam pasos poslao na viziranje posto VAC u Beogradu ne radi i morao sam kuriskom sluzbom da ga posaljem, posto sam dobio informaciju da je jedna osoba skoro to odradila i dobila viziran pasos.
U decembru prosle godine kolega udje u kancelariju i kaze evo ko hoce u Kanadu ima oglas, traze se arhitekte pa ko hoce nek se prijavi. U meni se to vece nesto prelovi i prijavim se. Adeco je ovde vodio prve razgovore a posle sam imao s njihovim HR razogovor i jos dva sa gazdom i glavnim arhitektom. I posle par dana dobije mail od HR Welcome to Canada.
E sad firma je angazovanog imigracionog sluzbenika koji sve papire sredjuje, na vama je da ih samo prikupite odavde sta vam traze i posaljete scenirane. Imigracioni sluzbenik u vase ime podnosi zahtev i sredjuje sve papire sto je za mene bila idealna opcija. Troskove placa firma stim sto ce mi to kasnije odbijati od plate. Dokumeta koja se traze nisuuopste komplikovana ako idete sami i dokumeta su sledeca, popunjavanje par obrazaca sa osnovnim podacima a potrebni su sledeci dokumenti. Izvod iz Mupa, Izvod iz maticine knjige rodjenih, radna knjizica ili izvod iz PIO fonda, uverenje iz vojske ili vojna knjizica/ ja sam dao uverenje posto sam civilno sluzio/, preporuke tj treba da dodazete bar da ste godinu dana radili u struci i da ste kvalifikovani, i diploma naravno. I mislim da bi to bilo to i jos njegovi papiri koje trebaju da se popune ali to sam vec rekao su to stadnardni podaci.
Posle mi drugar kaze koji ima rodjenog brata u Torontu posto ja idem u Waterloo koje jedno 100km udaljen od Toronta da su oni sigurno posto su iz manjeg mesta dobili olaksice za angazovanje radnika i da je tako lakse doci do vize nego da ste u nekom vecem gradu. Sto i meni odgovara manje mesto manja guzva. Stan uzimam preko firme najverovatnije imam par opcija jos uvek se oko toga nismo dogovarali ali to je najmanji problem. Plata nije nesto wow ali razumem da ja krecem od nule sto je ovo i plata za taj nivo. Ako nekog nesto interesuje nek slobodno pita.
__________________
DV 2014 Not Selected;
DV 2015 Not Selected;
DV 2016 Not Selected;
DV 2017 Not Selected;
DV 2018 Not Selected;
DV 2019 Not Selected;
DV 2020 Not Selected;
DV 2021 Not Selected;
DV 2022 Not Selected;
DV 2023....
2020 Canada
Reply With Quote
  #474  
Staro 25.04.2020, 00:20
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Pa da, standardna priča kada je radna viza u pitanju.

Inače što se tiče radnog iskustva, jednom mom poznaniku su pre par godina tražili samo preporuke tj. da dobije od firmi gde je radio potvrde sa memorandumom firme i potpisom ovlašćenog lica na kojima je pisalo koje poslove je radio i koliko dugo i to je to. Nisu mu tražili da na drugi način dokazuje radno iskustvo (radna knjižica i sl.). Ali su zato iz imigracione službe kontaktirali firmu da provere da li su poslati podaci tačni i da nije neki falsifikat u pitanju. I ja se isto sećam da sam čitao na stranim forumima da je to dovoljno tj. tada je bilo, a da se uz pomoć platnih listi, poreza i sl. (kod nas radne knjižice i potvrda iz pio fonda) dokazuje jedino ukoliko taj neki bivši poslodavac ne želi da izda potvrdu da si bio zaposlen. Ali opet ponavljam tako je bilo pre godinu, dve, moguće da su u međuvremenu to promenili.
Reply With Quote
  #475  
Staro 25.04.2020, 00:51
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Upravo tako Letters of reference na memorandumu firme. Ja imam 12 godina iskustva i bio sam prijavljem mozda oko deset godina stalno na minimalac trange frange. Bitno je samo da godinu dana dve ste radili u struci i da uzmete preporuku i to je to.
Cela procedura je po prilicno bila jednostavna i papire sam skupio za dve nedlje i plus ovi iz vojnog su mi pogresili tj prvi put napisali da sam sluzio pod oruzjem a posle su ispravili u civilno i to cekanje tih papira traje nekoliko dana.
__________________
DV 2014 Not Selected;
DV 2015 Not Selected;
DV 2016 Not Selected;
DV 2017 Not Selected;
DV 2018 Not Selected;
DV 2019 Not Selected;
DV 2020 Not Selected;
DV 2021 Not Selected;
DV 2022 Not Selected;
DV 2023....
2020 Canada
Reply With Quote
  #476  
Staro 25.04.2020, 01:01
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

U principu najveći problem je naći firmu koja će odraditi celu proceduru. Oni tamo moraju da traže LMIA, nekad se to zvalo LMO, to je praktično dozvola da mogu da zaposle stranog radnika i kada to dobiju tek tada mogu da krenu u celu proceduru. Posle je sve manje više samo formalnost, naravno ukoliko radnik ispunjava sve uslove.
Reply With Quote
  #477  
Staro 25.04.2020, 01:09
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
U principu najveći problem je naći firmu koja će odraditi celu proceduru. Oni tamo moraju da traže LMIA, nekad se to zvalo LMO, to je praktično dozvola da mogu da zaposle stranog radnika i kada to dobiju tek tada mogu da krenu u celu proceduru. Posle je sve manje više samo formalnost, naravno ukoliko radnik ispunjava sve uslove.
Upravo tako, njima su te dozvole do kraja marta vazile kako su mi i sami rekli. Razgovori su trajali ceo januar. Ja sam 6 marta odradio biometriju a 12 aprila mi je stiglo pozivno pismo na mail i info da posaljem pasos.
Iskreno sam mislio da cu najranije otici kraj marta pocetak aprila pogotovu sto mi ugovor vazi od 13 aprila ali to je sad sve pomereno i videcemo kad ce se otvoriti granice i poceti avioni da lete. Ako to bude pocetkom/sredinom maja bice super.
__________________
DV 2014 Not Selected;
DV 2015 Not Selected;
DV 2016 Not Selected;
DV 2017 Not Selected;
DV 2018 Not Selected;
DV 2019 Not Selected;
DV 2020 Not Selected;
DV 2021 Not Selected;
DV 2022 Not Selected;
DV 2023....
2020 Canada
Reply With Quote
  #478  
Staro 25.04.2020, 19:58
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
... Adeco je ovde vodio prve razgovore a posle sam imao s njihovim HR razogovor i jos dva sa gazdom i glavnim arhitektom. I posle par dana dobije mail od HR Welcome to Canada.
E sad firma je angazovanog imigracionog sluzbenika koji sve papire sredjuje, ...
Koji imigracioni službenik, jer sve išlo preko agencije Adeco?

Ako nije tajna koliko imaš godina?
Reply With Quote
  #479  
Staro 25.05.2020, 22:59
tripko tripko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 01.05.2014
US lokacija: Waterloo, Ontario
YU lokacija: Beograd
Poruke: 50
Nepromenjeno

Nije sve islo preko Adeca samo prvi razgovori posle sam imao tri mislim razgovora sa njima, imigracionog sluzbenika je angazovala firma i on je svu papirologiju u moje ime zavrsavao.
Ja sam dobio nazad pasos sa vizom iz Becha, sad cekam da se otvore granice pa da vidimo kad cu da idem.
__________________
DV 2014 Not Selected;
DV 2015 Not Selected;
DV 2016 Not Selected;
DV 2017 Not Selected;
DV 2018 Not Selected;
DV 2019 Not Selected;
DV 2020 Not Selected;
DV 2021 Not Selected;
DV 2022 Not Selected;
DV 2023....
2020 Canada
Reply With Quote
  #480  
Staro 26.05.2020, 10:06
marjan77 marjan77 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.02.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik tripko Prikaz poruke
Nije sve islo preko Adeca samo prvi razgovori posle sam imao tri mislim razgovora sa njima, imigracionog sluzbenika je angazovala firma i on je svu papirologiju u moje ime zavrsavao.
Ja sam dobio nazad pasos sa vizom iz Becha, sad cekam da se otvore granice pa da vidimo kad cu da idem.
Ja čekam ovo izvlačenje u junu, pa ako bude "kaput" sledeća stvar koja nam pada na pamet je Kanada.
Ja imam master diplomu mašinstva i deset godina zvaničnog staža, a mnogo više godina iskustva ... ali možda na žalost i puno godina, 43.
Video sam da je bodovni sistem za Kanadu do 49god, a posle se oduzimaju bodovi za svaku godinu preko. Zato sam pitao koliko imaš godina?

Što se tiče Amerike, majka mog kolege je otišla u 60 (sa ispunjenom srpskom penzijom) tamo radila deset godina, uzela američki pasoš, stekla njihovu penziju i vratila se u Srbiju.
To je Amerika, odeš u 60 godina i ako hoćeš da radiš, izvoli.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.